Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2020. 12. 13. 17:04
Előzmény: #101878  HerrLudwig
#101880
Jelenleg marginalis a HO.
Ezernyi oka van,ha kicsit belegondolsz magad is rájössz 
Még az se kizárt hogy vissza szorul a járvány után az otthoni munkavégzés.
Vissza az irodákba,had teljen be!
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 16:36
Előzmény: #101878  HerrLudwig
#101879
Miert nyilvan?
Mit tud az a heti 1-3 irodai nap, amit jelenleg nem tudsz megoldani otthon?
HerrLudwig 2020. 12. 13. 16:06
Előzmény: #101877  HerrLudwig
#101878
A HO meg nem baromság, ez a jövő. Jobb a munkáltatónak is meg a munkavállalónak is. Nyilván nem 100% HO, de ha heti 1-3 napot kell csak bemenni, akkor igen messzire lehet költözni az irodától, ahol van rendesen hely és az időt valami értelmesebbel tölteni, mint az ingázás.
HerrLudwig 2020. 12. 13. 16:03
Előzmény: #101875  johai
#101877
Olvasd el mégegyszer, amit írtam, mert nem értetted. 
Nem írtam, hogy nem kell orvos, csak hogy nem kell napi szinten. Most sem meg remélhetőleg később sem. Ennyi erővel lehet, hogy később lesz valami szív és érrendszeri problémám, szóval a kardiológia mellé kell költözni. Vagy egyszer kigyullad a házam, szóval a tűzoltóság kell legyen a másik szomszéd. lol
HerrLudwig 2020. 12. 13. 15:59
Előzmény: #101857  subzero444
#101876
Nem tudom, hány éves vagy, de ez meg fog szűnni, amint a barátaidnak gyereke születik. Nekem is volt hasonló társaságom, de amint meglettek az első gyerekek, látványosan megritkultak a találkozások.
Utána már örülsz, ha negyedévente összejön valami. Szóval ha csak ennyiből áll a szórakozásod, akkor hamarosan mindenképp a 4 falat fogod nézni. 
Persze manapság bőven vannak lehetőségek otthoni szórakozásra is, még az is lehet, hogy feltalálod magad. És ezügyben egy kertes házban jóval több a potenciál, mint egy panelban ;)
johai 2020. 12. 13. 15:57
Előzmény: #101871  HerrLudwig
#101875
Ez a ho egy baromság.
Lehet a szép jövőben bejön,de most csak ideiglenes.
Belegondolva a gazdaság felépítésében,pl irodahaz fentartok,építők,bef alapok,és ezekből élők,stb,miatt.
.Az hogy neked a múltban nem volt szükséged orvosra nem jelenti azt hogy a jövőben is így lesz ez:)
HerrLudwig 2020. 12. 13. 15:55
Előzmény: #101872  Benzedrine
#101874
"Nálunk évente 1-2 hét kórház és havi több orvosi vizit az átlag. Sportolási igény nics."
Mondjuk lehet a második mondat okozata az elsőnek.
Én ismerek 70 éves embert, aki maratont fut. Nem is jár hozzá ápoló.
johai 2020. 12. 13. 15:51
Előzmény: #101870  kszsah1
#101873
Így igaz,a lakások ára csökken,van honnan.
Azt nem értem miért mennének fel a telek árak,nagyon drága lett az építkezés,telekben pár évvel ezelőtt volt fantázia.
Nagy telek se biztos már,tarsashazepites is kérdésessé vált az idióta kormányzatnak köszönhetően.
Rizikos majdnem minden,most a meglévő lakasocskakat belelik ki méregdrágán,azért hogy "ingyen" pinzt kapjanak.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 12. 13. 15:50
Előzmény: #101871  HerrLudwig
#101872
Nálunk évente 1-2 hét kórház és havi több orvosi vizit az átlag. Sportolási igény nics, viszont fontos, hogy több cég is kihozza az ebédet és a mobil ápolók se mondják azt, hogy ilyen messze nem jönnek ki. Ezek szüleim, együtt 170 évesek, de 30 év múlva, ha szerencsés  vagyok nekem is hasonlóak lesznek az igényeim. Ōk ötven éve nem költöztek és én sem szeretnék 70 évesen új környezetbe kerülni.
HerrLudwig 2020. 12. 13. 15:34
Előzmény: #101868  Törölt felhasználó
#101871
Ha neked napi szinten kell orvos meg gyógyszertár, azt nagyon sajnálom (tényleg) és jobbulást kívánok, de azért az emberek többségére szerencsére nem ez a jellemző. Én egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam az elmúlt évben orvosnál, a gyógyszertár esetén lehet már kellene a másik kezem is, de  nem biztos.
Óvoda, iskola, sportolási lehetőség meg élelmiszerbolt. Kb ezek kellenek ténylegesen naponta. De ezek nagyjából mindenhol vannak is bizonyos településméret felett.
kszsah1 2020. 12. 13. 14:52
#101870
én inkább a telkek vásárlását elönybe részesitem , a lakások értéke csakkenöben van
subzero444 2020. 12. 13. 14:39
Előzmény: #101860  1kor13
#101869
Igazad van. Nincs családom. Lehet akkor majd más élethelyzetben, más véleményem lesz, kiderül majd.
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 11:08
Előzmény: #101867  berlini
#101868
Nem vagyok huszonéves, van tapasztalat gyerekkel is, de azt látom, hogy fontos, hogy gyalog távolságra legyenek alapvető dolgok (normális boltok és szolgáltatók napi életvitelhez, orvosi rendelő, gyógyszertár, bölcsi-ovi-általános iskola, sportolni és mozogni lehessen), és legyen rendes tömegközlekedés.
Mindig azt a személyt kell nézni a családban, aki HO szempontból a szűk keresztmetszet, az pedig mindig a gyerek, de akár a nem HO felnőtt is lehet.
berlini
berlini 2020. 12. 13. 10:57
Előzmény: #101857  subzero444
#101867
Tökéletes átjött
Törölt felhasználó 2020. 12. 13. 10:44
Előzmény: #101864  namostmilegyen
#101866
Nem vitás te tudsz élni. Te vagy az, aki csak oda megy dolgozni, ahol céges parkolóhely van, ugye? Akkor értelek, további sok sikert az élethez.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 13. 10:31
Előzmény: #101863  CyrusTheGreat
#101865
Értem. Hat nem lehet egyszerű magyarként egy másik országban a piacra lépni megha vannak erre szakosodott cégek akik ebben segítenek...
-
Mato mit is vizionált a zöld házak eseten? 
namostmilegyen 2020. 12. 13. 10:12
Előzmény: #101863  CyrusTheGreat
#101864
Vicces látni hogy vergődtök itt, hogy az IT-sok féláron vettek luxusingatlant 20 perc autozasra a ti lepra 13 keretektol. 😂😂😂
Ja tényleg szar 9kor felkelni, 4-kor meg lecsukni a laptopot, aztan annyival tobb lehetosegem lenne a koszos 8-kerben valami panelban munka utan... Mert itt nem tudok beulni a kocsiba es nem vagyok 20 perc alatt a belvarosban. Nem.... Vegulis csak 5 percre van az egyik folyamatosan TOP5-ben levo gimi is....
Olyan kis korlatoltak vagytok, latom savanyu a szolo 😂
Aztan meg 3 pulat sem kellett beigernem erte.
CyrusTheGreat 2020. 12. 13. 09:57
Előzmény: #101861  fogpaszta
#101863
Megnéztem a lehetőségeket, ahol mondjuk én is laknék, az kifejezetten drága. Befektetésre meg akkor menjen az ember, ha van 250-300.000 EUR-ja pusztán ilyen célra. 2-3%-os hozammal lehet számolni, ez EUR-ban nem rossz, de a szabályozási környezetet megmondom őszintén egy kicsit túltoltnak érzem a bérlők javára, de ha az összvagyonod 10-20%-át tartod kiadásra vett bécsi lakásban, akkor még belefér. Ettől sajnos bőven messze vagyok. Bécsi lakást akkor veszek, ha tényleg bejön Mató 0%-os zöld hitele, akkor behazudok n+1 gyereket, veszünk egy zöld házat, a saját pénz meg megy bécsi lakásba, menjen a fenébe a magyar ingatlanpiac.
Összességében, sokkal egészségesebbnek és kiszámíthatóbbnak látom a bécsi ingatlanpiacot, de magyarként, egyre gyengülő HUF-fal fel kell kötni a gatyát, ha ott akar az ember virítani. Nem lehetetlen, de nem is annyira egyszerű.
CyrusTheGreat 2020. 12. 13. 09:51
Előzmény: #101860  1kor13
#101862
"... a közelben elérhető jó oktatás (és oda vezető tömegközlekedés) mindenképp feltétele a Bivalybasznádra történő költözéshez"
A durva az, hogy számos kolléga például azért hagyta itt az egész országot(!) mert a jó oktatást a gyerekek számára már Budapesten sem látta biztosítottnak (meg tudom érteni). Képzeljük el akkor Bp határain túl a helyzetet. Nagyjából egyébként IT szektor kapcsán ezt látom egyedül legit mozgatórugónak a külföldre költözéshez - ha már megoldott a lakhatásod. Ha még se lakhatás, se gyerek, akkor már más tészta, felesleges itt maradni.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 13. 09:45
Előzmény: #101859  CyrusTheGreat
#101861
Hello!
Bécsi projekteddel van vmi fejlemény?
Egy-két hó kimaradt itt nekem ( ha közben írtál volna róla... )

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek