Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 12. 08. 19:29
Előzmény: #101596  ncseed!
#101600
Igen, az, hogy kivanatos lenne, az mar velemeny. De attol meg megoszthatja, hogy mi lenne a masik lehetoseg, aztan majd mindenki eldonti, hogy melyiknek ad nagyobb valoszinuseget. Szemely szerint nem hiszek abban, hogy az lenne, mint Nyugaton, de ennek menten mar elindulhat a diskurzus. De befektetoi szempontbol eleg jo informaciot jelent: nem erdemes azzal szamolni, hogy neked 4-5 evig fixen ugyanaz a berlod lenne, aki mindent elintez maganak, nem nyagga, te sem akarsz a nyakara jarni, csak utalja a penzt, te meg szamolod. Helyette mesz a kozjegyzohoz, felsz a sajat berlodtol, nyakara jarsz, berloi oldalnal meg hasonlo felelmek, csak a masik iranybol. 
elemerorsos 2020. 12. 08. 19:29
Előzmény: #101589  CyrusTheGreat
#101599
Azt nem tettem hozzá hogy felújítandó! Viszont van ami szép házban van, jó elosztású ennyiért.
berlini
berlini 2020. 12. 08. 19:29
Előzmény: #101586  2345678
#101598
Örülök, hogy megúsztad.
Hasonló koruként nekem könnyebb volt elkerülni. 
Nem kell naponta nagyszámú emberrel találkoznom, de ha lesz vakcina beoltatom magam. 
Már regisztráltattam magam az alábbi oldalon:
https://vakcinainfo.gov.hu/
elemerorsos 2020. 12. 08. 19:27
Előzmény: #101588  Murdoch
#101597
Veszik. Nyáron kb 20 lakást mentettem le mint érdekest, mindegyik eltűnt pár napon (3-5 nap) belül, pedig ezek befektetői lakások voltak, amiket nem lakni vesznek. Én is néztem vagy ötöt, és mindről lemaradtam, kettőt licittel vittek el. Pörög a piac.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 19:24
Előzmény: #101595  CyrusTheGreat
#101596
Lehet nem esett még neked sem le, de kormányzati szinten mindent megtesznek hogy sose legyen olyan bérleti piac mint nyugaton, semmilyen szempontból! Az, hogy szerinted (vagy mások szerint) mégis kívánatos lenne nem oszt, nem szoroz!
CyrusTheGreat 2020. 12. 08. 19:20
Előzmény: #101594  ncseed!
#101595
Egyaltalan nem gondolom indifferensnek, irrelevansnak meg plane nem. Ket lehetoseget mutat Lanis: hiva kellene eljutni vagy hova nem fog soha eljutni a magyar berleti piac. Mind a ketto informacioval szolgal jelenlegi/jovobeli berlonek es kiadonak egyarant.
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 19:18
Előzmény: #101593  HerrLudwig
#101594
Sokadszorra is bár tudom hogy képtelen vagy felfogni: a te németországi bérlési szokásoknak és az ottani bérbeadói hozzáállásnak semmi köze a magyaréhoz! Totálisan indifferens minden egyes kommented ebben a fórumban... de legalább szorgalmas vagy! 
HerrLudwig 2020. 12. 08. 19:08
Előzmény: #101570  tihamer
#101593
Nem, én a másik oldalon vagyok, bérlő vagyok :)
Ezek a tapasztalataim: a lakbér a havi fizum most épp kb 11%-át viszi el, 5 éve ugyanannyi nominálisan, mióta beköltöztem. A tulajdonost kb 3 éve a ház közelében sem láttam. Karácsonyra szokott a lépcsőházban az ajtó elé lerakni egy doboz sütit meg üdvözlőlapot, szóval néha jár erre, de nem találkoztam vele mondom vagy 3 éve. A lakásban meg nem járt azóta, hogy beköltöztem. Ha valami elromlik, hívok hozzá embert, elküldöm a számlát emailben és már utalja is. Lakbért, rezsit (automatikus) utalással fizetem.
Cserébe abszolút otthonomnak érzem a helyet, az én bútoraimmal van berendezve, tisztán tartom, tavaly ki is festettem, még a csempék között a fúgákat is kitakarítottam meg újrafestettem. Igazából most jobb állapotban van a lakás, mint mikor kivettem.
Ehhez képest itt olyanokról lehet olvasni, akik havonta járnak a bérlő nyakára ellenőrizni meg évente hosszabbított határozott idejű szerződéseket kötnek meg "kiköltözési nyilatkozatot" íratnak a még be sem költözött bérlővel. Teljesen tévúton járnak ezek az emberek és csodálkoznak, hogy a bérlők nem érzik magukat otthon. Nyilván meg kell lennie a bizalomnak az elején, velem is beszélgetett a tulajdonos, kérdezte hol, mit dolgozom, mennyit keresek stb. DE! Utána, amikor a bizalom megvan, hagyni kell(ene) a bérlőt élni az otthonában.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 08. 18:32
Előzmény: #101586  2345678
#101592
Örülök, hogy megusztad!!!
-
Tudom miről beszélsz, én is túl vagyok rajta . Én csak 40-50 közötti vagyok de engem is megviselt, de annyira hal istennek nem...
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 18:13
Előzmény: #101586  2345678
#101591
Örülök hogy megúsztad! 
Látod, működik a piac(gazdaság)! Te kiszálltál, másnak lehetőséget teremtettél ezzel és volt aki élt vele...
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 08. 18:10
Előzmény: #101585  Murdoch
#101590
Így reagál a piac a recesszióra, bezár. Hiába mondjátok hogy nincs vevő ezeken az árakon mert szerintem meg elsősorban ELADÓ nincs (nem összekeverendő a hirdetővel). Az árak emelkedése általában a kínálat bővülésével jár (ami jó a keresletnek) és vice versa. 
***
"Fene tudja, ahogy nézem, a jóféle ikerházakat tényleg egy-két hét alatt elviszik"
Ezek közül se felel meg neked egyik sem? Vagy mások gyorsabban döntenek?
CyrusTheGreat 2020. 12. 08. 17:51
Előzmény: #101587  elemerorsos
#101589
Hol van Budapest Belvarosaban 1500 EUR/nm aron normalis lakas?
Murdoch 2020. 12. 08. 17:48
Előzmény: #101587  elemerorsos
#101588
Akkor eddig miért nem vették a Bp-i ingatlanokat? Pl. a befektetők... hova tűntek?
elemerorsos 2020. 12. 08. 17:34
Előzmény: #101584  fogpaszta
#101587
Én csak Budapesten várok komolyabb drágulást. Vidék a válsághoz képest sokkal többet emelkedett, mint Budapest, itt sokkal több a potenciál. Az továbbra is vicc nemzetközi összehasonlításban, hogy Budapest belvárosában 1500 Eurós m2 áron normális lakásokat lehet venni. Balatonnál más a helyzet, azt nyaralóhelyekkel kell összevetni, és úgy már elég drága, Horvátország jóval olcsóbb már. A klasszikus vidék (falvak, ami nem vízparti nyaralóhely) a legnehezebb ügy, most a vírusban sok minden felfutott, mert mindenki ment az eldugott helyekre, túlkínálat lesz ilyenekből, itt lehet esés, mert amúgy élni ilyen helyeken katasztrófa, és nyaralni-pihenni sem jó, ha nincs vírus, és lehet élvezni a programokat rendes helyeken.
2345678 2020. 12. 08. 17:10
#101586
Korábban írtam,hogy tanítok az iskolában 153.000 ft nettó/hó. Az iskolában elkaptam a COVID-ot,.Életkorom miatt (60-70 között) nehezen viseltem. A halál torkából jöttem vissza. Elhatároztam,hogy soha nem teszem be a lábam  iskolába. Felmondtam. Három napon belül lett jelentkező az állásra. Egy fiatal tanárember személyében,aki Ausztriában szokott dolgozni a turizmusban és mivel nem indul a síszezon,hát hazajött tanítani. 
Murdoch 2020. 12. 08. 16:57
Előzmény: #101580  ncseed!
#101585
Fene tudja, ahogy nézem, a jóféle ikerházakat tényleg egy-két hét alatt elviszik, akár hirdetési ár felett is. Viszont az összes többi hosszú hónapok óta be vannak ragadva. Talán most a panelokat is alaposan megválogatják, azért jövőre nem hinném, hogy az árak nem mennek lefelé.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 08. 16:54
Előzmény: #101580  ncseed!
#101584
Basszus emlékszem mekkora viták mentek itt arról, hogy akár 50%-ot fognak esni ( nem is esni hanem zuhanni ) az árak és tessék... :)
-
Most megmondom előre, hogy tavasszal ha kezd beérni az oltás és kezdünk visszatérni a normális kerékvágásba olyan lesz a világ mintha nem lenne holnap.
-
Ez sztem az alábbi aspektusokat fogja magával hozni: 
1. Nagyon sokan elkezdenek keresni jó helyeken lévő lerobbant állapotú lakásokat --> használt árak ha nem is a 2013 emelkedésbe de egy komolyabba belevágnak.
2. Új lakások AFA mentessége miatt ezekre is megnő a kereslet. ( Persze ne legyenek illizióink, hogy a fejlesztők amennyit csak lehet lenyúlnak ebből ) De ettől még a drágulás itt is meglesz
3. A telek iránt ( főleg Balaton ) nagyon meg fog nőni a kereslet, itt brutál drágulást várok.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 08. 16:47
#101583
Tudja vki, hogy hove tűnt Damon Hill ( alias Impu ).. ?
-
Megmondom őszintén még az útóbbi két hónapban is amikor nagyon nem volt időm fórumozni néha fel-fel mentem a másik ingatlonos topikba hogy olvassam ( őt is ) de mostmár jópár napja nincs ott sem.. :(
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 08. 16:45
Előzmény: #101569  tihamer
#101582
Így-így, de az vhogy nem akaródzik neki.. :)
-
Ellenben leszólni a garázsokat meg panelokat kiadókat az megy... :)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 12. 08. 16:43
Előzmény: #101560  egynapod
#101581
Nemcsak lehetne igazam hanem van is.
-
Ha valaki akár csak egy db garázst is ad ki de őszintén elmondja a részleteket sokkal többel járul hozzá a topikhoz mint egy olyan vki aki leszólja azokat akik garázsokat és paneleket adnak ki és őket hibáztatja a fórum színvonaláért.
-
Én idén áprilisban jöttem ide és mivel nekem is több ingatlanom van kiadva és vettem is idén ( mostmár többet is ) mindig ha odaillett az infó akkor konrét adatokkal számoltam be. Sztem ez az ami igenis fontos infó.
-
Ahhoz szíved joga, hogy kinek a véleménye érdekel vagy sem, de attól még ne gondold, hogy milyen faszán közelíted meg a dolgokat, épp ellenkezőleg..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek