Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 15:12
Előzmény: #101433  Törölt felhasználó
#101440
Én nem a konkrét hirdetésre írtam hanem a videóra amiben alkudoztak vele -20-30%-al. Normális eladónál nem létezik 20-30%-os alku, csak a mesében.
***
 
A konkrét lakásra: szerinted ennyit ér, ő szerinte annyit. Sosem tudjuk meg kinek lett igaza...
elemerorsos 2020. 12. 03. 14:58
Előzmény: #101432  JeGeMeLOV
#101439
Ettől több info kellene, pl hány ablak van, mehet-e műanyag nyílászáró vagy fa kell, hány fürdő van, a fürdőnél a mostani kiállások maradnak vagy újracsövezed (vagy az egész lakást újracsövezed), villanyt csak újrahúzni kell vagy újra is építeni (vésni, csövezni), stb stb. Árnál megint ugyanez, XI ker lehet Albertfalván egy lepukkant házban meg Gellérthegyi panorámás is...
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 14:45
Előzmény: #101437  CyrusTheGreat
#101438
Átnéztem én is Csorba úr kínálatát. Csak annyi a véleményem, hogy innen szép nyerni.
CyrusTheGreat 2020. 12. 03. 14:25
Előzmény: #101436  Törölt felhasználó
#101437
De, HHH. Mire végzel, kifizettél mindent, lesz egy 30M-es földszinti paneled zuglóban, másfél szobával. Nem tűnik túl jó vételnek, ha szétnézel azzal ekvivalens környéken másfeles panelt, akkor már azonnal lakhatóban találsz 25-27M-es sávban ilyen méretben.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 14:16
Előzmény: #101435  CyrusTheGreat
#101436
Azt épp én nem tartom olyan vészesnek.
Persze halmozottan hátrányos helyzetű az ingatlan, de az ára nem olyan katasztrófa IMHO.
CyrusTheGreat 2020. 12. 03. 14:13
Előzmény: #101433  Törölt felhasználó
#101435
Nézd meg azt a szutyok földszinti panelt, amit Zuglóban hirdet.
Murdoch 2020. 12. 03. 14:03
Előzmény: #101425  ncseed!
#101434
A lakást mindenképpen eladom + max hitel, befektetésekhez tervek szerint nem nyúlok. Nagyon jó áron vettem 2010-ben,  nem sürgős, túlárazni sem fogom. Ha lesz játszva a dolog, majd számszerűsítem. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 13:55
Előzmény: #101431  ncseed!
#101433
Korrekt amit írsz, azt leszámítva, hogy ellentmond önmagának Csorba Úr azzal amit hirdet, meg amit csinál.
Értsd az elmondása alapján az Ő lakásai jó irányárúak, vs. ez a borzalom ezen az áron.
Nem hisztizett senki, csak szembesítés volt a bort iszok és vizet prédikálok attitűddel.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 03. 13:48
#101432
Tisztelt Szakértő Urak, és Hölgyek, 
Mit gondok erről a lakásról, mennyit lehet alkudni? 
95 négyzetméteres, hirdetési ár 65.5 millió, XI ker, 80 éves ház, közepes állapot. Új ablakok, új bejárati ajtó, új fürdő, új konyha, új burkolatok kellenek bele, parketta felújítás,esetleg villanyt újrahúzni. Illetve szerintetek ezek nagyjából milyen költséggel lesznek megoldhatók? Normál minőség, semmi faxni. Köszönöm! 
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 13:44
Előzmény: #101429  Törölt felhasználó
#101431
Én minden ingatlanom 5%-on belüli alkuval vásároltam meg, azt is amiben lakunk.
A panyeleket kiadásra úgy kerestem hogy adott lokáció + nm megadása után ami az első (max második) találati oldalon szerepelt azok közül az azonnal hasznosítható állapotúakkal foglallkoztam csak. Nem hisztiztem éveket hogy a huszonnyolcadik oldalon mennyire túl van árazva! Nem akartam a 20-30%-al drágábban hirdetett ingatlanokból lealkudni 20-30%-ot! Nem írtam vigyorogva minden héten hogy jönnek a ződnyilak ezekre mert le se sz*rtam ezeket a hirdetéseket!
***
Ha valaki szerint ennyire túl van árazva egy lakás arra felesleges bármilyen ajánlatot tenni! Az a -20-30%-al beköszönés (főleg megnézés nélkül) a piaci zöldségesnél lehet működik bizonyos esetekben de lakáspiacon röhejes, még most is amikor magasak a hirdetési árak. Akinek tényleg sürgős az alacsonyról indít és kompromisszumkész. Lásd amiket többen is mondtatok hogy egy-két hét alatt elvitték.
CyrusTheGreat 2020. 12. 03. 13:25
Előzmény: #101428  ncseed!
#101430
Ne vicceljen Bátya, ez egy minilakás, a jelenlegi 60nm-esnél másfélszer nagyobbat keresek. :-)
De azzal egyetértek, hogy a lenti lakásnál még a leírt panel is versenyképesebb, ezen a csodagarzonon csak röhögni lehet. Forgalomképtelen.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 13:22
Előzmény: #101422  ncseed!
#101429
Ja most látom ezt már reagáltál is rá.
Szerintem gáz a vidi nagy része, főleg a vége.
Abban lehet valami, hogy egy fölösleges kör lehet ekkora alkut betolni, bár az inkriminált ingatlan ha nem tévedek egy kondorosi úti 1M nm árú 40nm-es izé, hacienda.
Az eladók se voltak rest emelni 15-20%-okat rövid időn belül, hát most megtapasztalhatnák az ellenkezőjét....
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 13:14
Előzmény: #101426  Törölt felhasználó
#101428
Az árát nem tudom minősíteni. Tolóajtó? Elektromos fűtés? Ujjnyi rés a bejárati ajtó alatt? Na ne... RBNB-re f*sza de az megdöglött, mindannapi életre meg nem praktikus. Ennyi pénzért a többség nem ilyen lakást akar venni. Egy jó lokációjú 70nm+ totál felújított panyelt piacképesebbnek látok jelenleg hasonló árfekvésben, abban akár négy fő is el tud lenni kis kompromisszummal.
***
Cyrus? Neked pont jó lenne...ketten elkerülgetitek egymást a felpimpelt lakásban! Alkalmi vétel... köszönj be egy 30%-os alkuval. 
elemerorsos 2020. 12. 03. 13:11
Előzmény: #101423  Törölt felhasználó
#101427
Igen, a régi nyílászárók és az elektromos fűtés kombinációja jó lesz. Vicces az is, hogy a wc-t külön leválasztották a fürdőn belül (minek?) és hogy a fürdőből kilépve ráesel az ágyra, semmi hely nincs. Az egész azért van, mert a lakást láthatóan airbnb-re csinálták, legyen egy kis háló meg kis nappali, tárolóhely nem volt fontos, aztán utólag csináltak végig a falra egy nagy szekrényt, hogy legyen tárolóhely, ha már lakásnak akarják eladni... Airbnb-nél a fűtést is kitermelte volna, de lakásként kiadni ezt horror, az ilyenből menekülnek a bérlők amikor meglátják a 30-40-50 ezres fűtésszámlát.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 13:00
Előzmény: #101424  ncseed!
#101426
Nem vártam el, hogy így legyen, sőt, örülök neki, hogy ez a "pompás" járványhelyzet azért nem mozdít ki sokakat az anyagi biztonságból, nem kell azt gondolni, hogy én ezt várom kiéhezve, mert már milliószor leírtam, hogy nem így van.
Az inkriminált Csorba-féle csodagarzon:
https://ingatlan.com/31805326
Érdemes hozzá megnézni a nemrégiben posztolt fb videóját, hogy Ő márpedig nem árazza túl az ingatlanjait... :D
 https://www.facebook.com/ingatlanalmanach/posts/5400213586671434
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 12:58
Előzmény: #101417  Murdoch
#101425
Azt csak akkor tudod meg mennyit ér amikor eladod. Most legfeljebb hiheted hogy nem csökkent eddig az ára... Meg tudod venni a házat úgy hogy a lakás ára ne kelljen hozzá? Mert ha nem és sürgősen kell eladnod miután leszerződtél a házra érhetnek meglepetések! Majd rájössz milyen amikor te vagy a hozzád hasonlók szerint a túlárazó eladó!  🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 12:51
Előzmény: #101418  Törölt felhasználó
#101424
Én csak valós piaci visszajelzéseket adok a bérleti piac kicsiny szegletéről... 
Elnézést hogy nem tudok negatív hírről beszámolni, hogy nem jöttek a bérlők könnyes szemmel hogy engedjek meg hogy nem sz*rtam össze magam annyira hogy én toljam le a gatyám kérés nélkül...
Nem tudom milyen garzonról beszélsz. Link?
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 12:51
Előzmény: #101421  CyrusTheGreat
#101423
Igen jó indulattal van benne 600-700 ezer Ft-nyi IKEA bútor (kanapé konkrétan 139 ezer) és a beépített szekrény is max 1 milla de nagyon max. Vagy a berendezés része a konyhabútor is, hogy rögtön 3 milliót érne?
Elektromos fűtés, minden lakó vágya, hogyne. Gangra néző lakás 1,5 misi / nm-ért, merész.
Minden kicserélve, mint a mesében, csak a bejárati ajtót felejtették ki, azon süvíthet a szél, a délutáni napfény hátránya, hogy a bejárati ajtó alatt is besüt. A nagyi halszálkás parkettáját is felcsiszolták oszt jó lesz az úgy. A repedt vakolatlan fal a hálószobában, ajjaj. 
ncseed!
ncseed! 2020. 12. 03. 12:48
Előzmény: #101420  Törölt felhasználó
#101422
Jó a vidi, a végén vannak bölcs gondolatok az itteni fórumosok többségének! 😉
CyrusTheGreat 2020. 12. 03. 11:25
Előzmény: #101420  Törölt felhasználó
#101421
Igen, egyértelműen, ráadásul ez egy udvari lakás. Felejtős, sok sikert kívánok a tulajdonosnak a későbbiekben is. Ha a nagyitól örökölte, akkor azért kiszállhat pluszosan a dologból, de ha vette és felújította, akkor már kérdéses.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek