Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 10:05
Előzmény: #101299  Törölt felhasználó
#101300
Ja egyebkent kello esszel a taxi+bkv nem is draga csak hat ha kikoltozunk az aggloba, akkor hat ugye meg vagyunk love... 
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 10:04
Előzmény: #101298  HerrLudwig
#101299
Rajoskodik itt mindenki a sajat kocsijaval.
Lenne annyi penzetek hogy taxival jartok, ha tenyleg muszaj a kocsi. :D
HerrLudwig 2020. 11. 28. 09:57
Előzmény: #101291  franc0
#101298
Ne haragudj, nem értem a problémát. Hova vezet?
Garázs nélkül több helyed marad a kertedben is. Nem sokkal jobb, mint +1 szoba az autónak, ami általában úgyis céges és a home office miatt úgyse nagyon mégy vele sehová?
Az utolsó mondatodra nem reagálnék, sima csúszós lejtő érvelés, de még annak is gyenge.
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 09:55
Előzmény: #101290  CyrusTheGreat
#101297
Airbnbre vagy akar hosszutavra a hozama ne mondd, hogy nem hasonlo a ket lakasnak.
Persze mondhatod, csak meggyozoen :).
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 28. 09:54
Előzmény: #101283  Törölt felhasználó
#101296
Ez egy teljesen racionális döntés ahogy te közelíted, sőt még jó befektetés is valószínűleg. Én nem erről beszéltem amikor azt írtam "A luxus sosem arról szólt hogy megéri, meg hogy jó befektetés..." tekintve hogy te is írtad ez nem luxus.
*** 
Egy bizonyos összeghatár felett (3-400M+) oltárira beszűkül a kereslet, illikvid lesz (hiába tartja az árát papíron) és hasznosíthatatlan miközben a fenntartása is óriási pénzeket visz el nem beszélve ha majd fel kell újítani egyszer. Ezek a LUXUS ingatlanok hosszú távon rossz befektetések ha csak ebből a szemszögből közelítjük, pont bérelni érné meg őket, nem megvenni. Csak hát ugye a potenciális bérlők száma erősen korlátos ezen a szinten, drága ingatlan meg van dögivel.
berlini
berlini 2020. 11. 28. 09:54
Előzmény: #101292  1kor13
#101295
Ha belegondolsz a kőbalta vott minden baj okozója. Különösen amikor a kitalálója elkezdte sorozatban gyártani.
Először bevonta családtagjait, de később a szomszédos barlan lakóit is. Ezzel egyidejűleg megteremtette a szomszédok munkerejének kizsákmányolását, másrészt beiditotta a szükségtelen globalizációt (a szállitás révén a környezet szennyezését) , hiszen a termékeket el kellett adni, szállitani kellett egészen messzire a folyó tulpartján lévő emberekhez, akik csodálatos módon megszeliditették a vad kecskéket és felfedezték, hogy különféle termékeket lehet azok tejéből késziteni. Mit adj isten a szorgalmas kecskék több tejet adtak annál amit a környező jurtákban lakók meg tudtak inni, de kőbaltára amúgy is szükség volt, igy örömmel fogadták a kőbaltás szállitmányt.
Nem tudták a szerencsétlenek boldog tudatlanságukban, hogy milyen lavinát inditanak be Nem tudták felfogni, mert nem volt sok idejük rá. Hiszen a paradicsomi állapotok között az átlagéletkoruk kb 29 év volt csupán. Ennyi idő kevés volt arra hogy ráeszméljenek, hogy milyen káros folyamatokat inditanak be. De mily szerencse, hogy nem találták még fel az egészségügyet. Igy nem kellett hosszú évtizedeken keresztül mindenféle krónikus bajjal megküzdeniük. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 09:49
Előzmény: #101290  CyrusTheGreat
#101294
Benne van a futes meg a viz is joasszony!
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 09:39
Előzmény: #101286  tihamer
#101293
Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy életem végéig szükségem lesz ingatlanra, bármilyen célom is legyen van ingatlan vonzata illetve az ingatlan meg tudja támogatni.
A legfontosabb döntés egy ingatlannál megvásárlásánál részemről az értékállóság. Beteg leszek, el kell költöznöm, tanítani kell a gyereket, akkor gyorsan ki tudjak jó áron szállni.
Nem igaz, hogy megesznek, bármikor leköltözhetek egy puccos kis faluba és a maradék pénzemből élek, még dolgoznom sem kell. Ez persze csak akkor igaz, ha nincs szükségem egyéb infrastruktúrára. Nem csak nyugatabbra, a zsúfoltságba költözésbe lehet gondokolni.
Ki a természetbe a nyugalomba, az is egy nagyon jó irány. De ha tévedek, akkor az értékállóságon keresztül a nyugat is közelebb jön.
1kor13
1kor13 2020. 11. 28. 09:24
Előzmény: #101291  franc0
#101292
Jaja, gőzgép meg ipari forradalom. A kerékről nem is beszélve. Csak a bajt hozták ránk. Maradtunk volna a kőbaltánál inkább...
franc0 2020. 11. 28. 09:16
Előzmény: #101288  HerrLudwig
#101291
Nekem ez a hozzáállás nem tetszik, mert látom hova vezet. 
Nem kell garázs, a technika megoldja. 
Nem kell saját kocsi, a sharingeconomy megoldja. 
Mi lesz a következő? Nem kell fizetés, hisz úgyse lehet semmid. 
CyrusTheGreat 2020. 11. 28. 09:02
Előzmény: #101289  Törölt felhasználó
#101290
Én ennél a Balaton utcainál még a közös költséget sokallom. 30nm-re 20k az bitang sok, én 60nm+-ra fizetek ennél pár ezer forinttal többet, a Balassi lakásnál a közösköltség 11k körül volt emlékeim szerint. A véleményem változatlan, ez nem egy jó vétel, jobb kihagyni.
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 08:58
Előzmény: #101285  CyrusTheGreat
#101289
Hat igen, elegge osszeszukul itt az utca.
A haz tervezojenek emlektablajat sikerult eltakarni reszben egy legkondival, amit persze a jardara csopogtetnek.
Igenyes lehet a lakokozosseg...
HerrLudwig 2020. 11. 28. 08:54
Előzmény: #101250  elemerorsos
#101288
Hihetetlen, mire képes manapság a modern technika, lehet venni autót már állófűtéssel is.
Örülök, hogy segíthettem.
tihamer
tihamer 2020. 11. 28. 08:36
Előzmény: #101284  Alexander_Greybeard
#101287
Más dolog a pénzt termelő eszkoz, amire Ncseed gondol, és más dolog a saját kötelezettségre vásárolt eszkoz, amire te gondolsz.
Két külön világ.
Nem szabad össze keverni e két fogalmat.
Az pénzt termelő eszközök etetnek,
A saját kötelezettségek megesznek.
tihamer
tihamer 2020. 11. 28. 08:35
Előzmény: #101283  Törölt felhasználó
#101286
Más dolog a pénzt termelő eszkoz, amire Ncseed gondol, és más dolog a saját kötelezettségre vásárolt eszkoz, amire te gondolsz.
Két külön világ.
Nem szabad össze keverni e két fogalmat.
Az pénzt termelő eszközök etetnek,
A saját kötelezettségek megesznek.
CyrusTheGreat 2020. 11. 28. 08:22
Előzmény: #101262  Törölt felhasználó
#101285
Nézd meg, de szerintem az a rész nem annyira top (persze, még így is köröket ver egy csomó más pesti helyre). Nagyon durva különbségek vannak egyébként Lipótvároson belül, a Balassi nem összevethető a Bihari vagy a Nagy Ignáccal és sajnos a Balaton utca Nagy Ignáchoz közeli szakasza sem feltétlenül optimális. Ellenben a Balaton HM és Honvéd tér környéki része teljesen frankó, két külön világ. 
Erre kíváncsi lennék, bár csak első emelet, ez nem feltétlenül optimális, de ugye szegény hirdető annyira csóró, hogy a képes hirdetést nem tudja megfizetni (de ebből alkudni is kell, a galéria értékét legalább):
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31792003
De a legfontosabb, hogy ismerd az utcákat, nincs sok, ami izgalmas lehet, de a Falk Miksa, Nádor, Szabi tér, Balassi, Markó, Honvéd utca és tér, Szemere utca/Balaton utca bizonyos részei majdhogynem instant vételek lehetnek. A többinél már kutatómunka is szükséges.
Alexander_Greybeard 2020. 11. 28. 08:17
Előzmény: #101283  Törölt felhasználó
#101284
Nekem nem kell magyaráznod azt, hogy miért éri meg a drágább dolgokra költeni. Nem én vagyok az, aki nem érti. Én csak annyit mondtam, hogy van az a szint, ahol már nem Magyarországon fogsz ingatlant venni mert ugyanolyat ugyanannyiért jobb helyen tudsz venni. Magyarán még jobban megéri, szóval a nagyon gazdagok is nézik, hogy mi éri meg jobban. Megtehetik, hogy az igazán jó dolgokat veszik meg de nem hülyék. Próbálnak olyat venni, ami megéri és nem egyszerű lehúzás. Nem azt nézik, hogy a kelenföldi panelt olcsóbb fűteni és medencét sem kell tisztítani, szóval az jobban megéri.
Az egészet onnan kezdtem, hogy 1700 nm telket 2 ikerházzal és egy különállóval beépíteni olyan dolog, ami a legolcsóbb és a legdrágább ingatlanok piacán is jelen van. Részben a fejlesztők kapzsisága miatt, viszont azért is mert egy bizonyos árszinten BP már nem éri meg. A világ nyitott, akinek van pénze, az ott él, ahol akar. Egy jómódú család miért élne Budán, ha egy kis szervezéssel Bécs is megoldható és ott járhat iskolába a gyerek? Ez olyan, hogy miért élnél Kőbányán, ha Kelenföld is sima ügy.
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 00:38
Előzmény: #101280  Alexander_Greybeard
#101283
Budai vagy?
Én igen. Nem vagyok gazdag csak szeretem a jó levegőt és az infrastruktúrát. Kiszámoltad már, hogy egy dél pesti mennyit utazik? Mennyit költ autóra, benzinre? Vehetne Budán egy villát és élhetne lokálisan.
Ez nem luxus, hanem egyszerű befektetés.
Ki kell szállnod?
Eladod jelenértéken, a lényeg, hogy egyszer beszállj.
Alexander_Greybeard 2020. 11. 28. 00:27
Előzmény: #101281  ncseed!
#101282
Kevered a luxust és az extravaganciát. Néha együtt járnak de nem mindig.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 28. 00:10
Előzmény: #101280  Alexander_Greybeard
#101281
"De a legtöbb gazdag ember szimplán azért vesz ilyeneket mert megteheti. "
Itt a lényeg! Nem azért mert JÓ BEFEKTETÉS!!! Hanem csak mert megteheti!
100 dodóval meggyújtani a szivart se éri meg, de nagyon cool. De ettől nem lett jó befektetés, vágod?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek