Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 13:48
Előzmény: #101179  Törölt felhasználó
#101180
Valóban, elnézést, ezt én is mindig benézem, thx.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 13:44
Előzmény: #101163  CyrusTheGreat
#101179
Na pont ezt nem szokták tudni
https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nagy_kulonbseg_van_a_ket_tbfogalom_kozott_HMTJ2Z
"Sajnos ezek a kijelentések nem fedik a valóságot, és ez annak köszönhető, hogy sokan összekeverik az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot a biztosítási jogviszonnyal."
Tehát a válasz továbbra is nem.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 26. 13:44
Előzmény: #101177  CyrusTheGreat
#101178
Na. Akkor nincs itt semmi látnivaló... kérlek emlékezz majd erre amit írtál jövőre amikor vadiúj nickek százai telesírják a topikot a szakik árazása miatt, jó? Köszi!
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 13:40
Előzmény: #101176  ncseed!
#101177
Elbírna 3-4M-et szó se róla (a konyhát akarnám újra megcsinálni, a mostani sem rossz, de már elég divatjamúlt és praktikussági szempontokból ráférne már a dolog), de egyrészt nem támogatásból tenném, másrészt meg nincs gyerek. 
Én nem azon mekegek, hogy nekem miért nem adnak (nincs rá szükségem), csak egyszerűen nem látom ebbe az intézkedésbe illetve az intézkedés-csomagba azt, amit többen meg igen (több százezres igénylés, megugró hiány, óriási gazdasági hatás). Egyszerűen csak ugyanazt látom, mint eddig: apró trükkök, perc-megoldások százai, aztán majd ellavírozunk még egy évig, aztán majd megint, nem baj, ha tűz és víz a kettő...
Ennyi.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 26. 13:36
Előzmény: #101175  CyrusTheGreat
#101176
A hatásokat majd meglátjuk, felesleges latolgatni előre. Írtam már, a négy általánost végzett "szakik" is beárazták már jövőre... nekik nem kellett diploma hozzá hogy lássák az irányt.
****
Én erre válaszoltam neked: "Ezt most tipikusan annak a konstrukciónak látom, amit pitcairn nyomott mindig: ha nagyon terelnek felülről egy adott irányba, akkor miért gondolod, hogy az jó lesz neked?"
Na, mivel nektek nincs gyerök ezért nem kell agyalnod rajta hogy felújíts vagy sem. Szóval téged senki nem terel sehová...   Bár ahogy emlékszem azért pár milka ráférne a ti kecótokra is, nem?
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 12:34
Előzmény: #101166  ncseed!
#101175
Leírtam az előző hozzászólásomban, hogy milyen hatásai várhatók ennek a programnak és milyen kérdéseket kell feltenni, mielőtt bárki is belevág a programba.
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 12:31
Előzmény: #101171  Placi82
#101174
Leírtál mindent a hozzászólásodban, csak egy kicsit máshogyan rendezném a dolgokat.
1. állítás: a kormány nem meri megtenni, hogy nem végtelen mennyiségű támogatási okiratot köt.
2. állítás: Novákék úgy gondolkoztak, hogy nem fog elszállni a költségvetés, mert a megkötött igénylések száma nem éri el a Pénzügyminisztérium ingerküszöbét.
Két lehetséges következmény:
1. következmény: a kormány ügyel az ÁHT-ra és felültet több százezer családot. 27%-os ÁFA-bevétel instant megjelenik a költségvetésben, szakik ára az egekben és még annyi építőipari kapacitás se lesz, mint eddig. Infláció fel, a felültetett családok 1-2M-val drágábban újítottak fel, mint lehetett volna.
2. következmény: a kormány elengedi az ÁHT-t, vagy kipótolja jegybanki pénzből. Ebben az esetben már 350-355-ös EUR-ba is érdemes lesz belevenni. Infláció fel, további országos lecsúszás.
- - - - 
Melyik következménynek milyen valószínűséget és a kormánynak milyen mértékű kompetenciát tulajdonítasz?
Placi82 2020. 11. 26. 11:52
Előzmény: #101171  Placi82
#101173
Ja és ennek olyan piac torzító hatása lesz, hogy egy jó szaki, tisztán 2 milliós havi nettó bevétellel ki se kell az ágyból. Olyan ez mint az áfa csökkenés mindenki számolt az 5% áfa miatt, hogy - 22%al olcsóbb lesz házat építeni. Erre 30%al drágább lett. 🤣🤣. Emlékeztek igaz? 
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 11:51
Előzmény: #101170  ncseed!
#101172
Engem nem verne földhöz, ha energiahatékonysági támogatások lennének, min ahogy annó a panelesek is arra kaptak, vagy mondjuk tetőcsere, vagy hasonló kaliberü beruházások.
Arra ne adjanak, hogy nekem nem tetszik a mostani csempe szine.
Az energiahatékonyság mindnyájunk érdeke volna...
Placi82 2020. 11. 26. 11:48
Előzmény: #101156  CyrusTheGreat
#101171
Ugye nem gondolod, hogy ez a kormány meg meri tenni, hogy az elkészült, számlákkal bizonyított munkák után elkezd szemetkedni, és nem fizeti ki, ha csak nem egbekialtoan szembetűnő a csalás. Ez a kormány nem akár szavazatokat bukni ilyen huzassal. Itt inkább az a probléma, hogy Novakek is úgy gondolkoztam mint te. Hogy lesz itt 30 igénybe vevő kb. Lesz az 500.000 ezer is. Itt már az unokáink is a mostani hitel felvételeket, és kgtsegvetesi hiányokat fogja nyogni. Hisz minden támogatás amit most adnak gazdasag elinkitesre az adósság formájában jön létre és kerül be az MNB könyvébe. De végül lehet én is így csinálnám, mert e nélkül lenne idén is és jövőre is 10%gdp visszaesés . De tok mindegy. A végén valakinek a számlát és az adósságot ki kell fizetni! 
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 26. 11:28
Előzmény: #101167  Törölt felhasználó
#101170
Értelek. Akkor ismét: 
1. egyik oldalon húdesokat adnak sokaknak, honnan lesz rá pínz
2. nagymuter házára sem tudom felvenni, másoknál meg kirepültek a gyerökök azok se tudják felvenni
Na most akkor döntsétek már el melyik van.... 
dexter007
dexter007 2020. 11. 26. 11:25
#101169
jó kis játék:-)
https://dh.hu/dhsaccolo/form
nekem a tavasszal eladott lakásomra kb 20%-al alacsonyabb árat állapított meg.
amit nyáron vettem azt meg kicsit fölé lőtte, de azért meglepően közel volt.
persze egy csomó adatot nem lehet bevinni (erkély, terasz területe) de azért egy támpontnak nem rossz.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 10:20
Előzmény: #101167  Törölt felhasználó
#101168
Ja a te korosztalyodbol is sokak gyereke mar kirepult.
Noveremek mozaik csaladban elnek ilyen konstrukcioban, na az a haz aztan tenyley benyelne a 6 misit pikk pakk.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 10:17
Előzmény: #101166  ncseed!
#101167
Vegyel mar vissza.
A panelprogram se volt gyerekhez kotve.
A nagymutter hazara se lehet kolteni.
Ezt leszamitva persze minden szep es jo. 💝
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 26. 10:06
Előzmény: #101164  CyrusTheGreat
#101166
"Ezt most tipikusan annak a konstrukciónak látom, amit pitcairn nyomott mindig: ha nagyon terelnek felülről egy adott irányba, akkor miért gondolod, hogy az jó lesz neked?"
Komolyan mondom bex*rok. Hozzátok akarnak vágni max 3 misit azzal a kitétellel hogy a kifizetett támogatás fele-fele munkadíj-anyagköltség kell legyen. Ennyi. Erre azt vizslatjátok hogy mi ebben az átbax*s... Hol a kandi kamera???
Itt ment éveken keresztül a sírás-rívás hogy miért csak az újlakásokra dobálják a milliókat, miért csak a panellakók kapták a felújítási támogatásokat (főleg)! Most itt van A program amivel bárki akinek 25 év alatti gyereke van magkaphatja és fintorogtok... 
***
Te tényleg a saját kis mikrovilágodban élsz, ez már ezer kommentből lejött. Lehet valami belvárosi betegség lehet a szűklátókörűség? 
Alexander_Greybeard 2020. 11. 26. 09:57
Előzmény: #101163  CyrusTheGreat
#101165
Nem olvastam jobban utána ennek a támogatásnak, szóval lehet, tévedek. Én azt mondanám, hogy TB jogviszony alatt az egyéb járulékokat is nézik, pl. nyugdíj. A TB egy tágabb fogalom. Magyarán az pályázhat, akinek X éve stabil munkahelye/vállalkozása van.
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 09:46
Előzmény: #101159  Törölt felhasználó
#101164
Pont ez a lényege az egésznek, egy percig nem gondolnám, hogy különösen az lenne a cél, hogy a költségvetés utánadobja a pénzt az embereknek (már a 9-10%-os ÁHT-t is belengette VM). Ezt most tipikusan annak a konstrukciónak látom, amit pitcairn nyomott mindig: ha nagyon terelnek felülről egy adott irányba, akkor miért gondolod, hogy az jó lesz neked?
CyrusTheGreat 2020. 11. 26. 09:29
Előzmény: #101162  Törölt felhasználó
#101163
Ha a feleség nem dolgozi, attol meg gondolom a havi 6k TB-t fizetik, akkor meg okes a dolog.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 08:55
Előzmény: #101161  Lino
#101162
Nem. Kivéve, ha az igénylés napján már a magyar tb alá tartozol.
  • az elmúlt egy évben valamely másik állam vagy nemzetközi szerződéssel létrehozott nemzetközi szervezet társadalombiztosítási rendszerének hatálya alá tartozott személyek is igényelhetik, ha az igénylés napján már a magyar tb alá tartoznak,
  • egy legalább 1 éves, maximum 30 napra megszakított folyamatos tb-jogviszony kell a támogatáshoz (vállalkozók esetében is),

Lino 2020. 11. 26. 08:44
#101161
Sziasztok, osztrák bejelentett munkaviszonyra is megkapom a támogatást? Feleségem nem dolgozik, de Sopronba lakunk

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek