Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2020. 11. 17. 11:15
Előzmény: #100530  mr_bob
#100540
Zöld élet, önfenntartás, ezek hippi gondolatok, ilyen figurák mindig is voltak. Az urbanizáció, a városokba költözés kb 3000 éves trend és nem csak a munkahelyek miatt. Nem hiszek abban, hogy most fog megtörni. Persze ha valaki remete életet akar élni, akkor hajrá, ez a lakosság 1%-a :-))
gyula1971
gyula1971 2020. 11. 17. 11:12
#100539

Irodaház eladásnál a vételár titok lehet? kíváncsi lennék rá.
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20201117/gazdat-cserelt-ket-budapesti-irodahaz-457836
Törölt felhasználó 2020. 11. 17. 11:09
Törölt hozzászólás
#100538
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 17. 11:03
Előzmény: #100529  Törölt felhasználó
#100537
No ez már korrekt, 21 szazadi gondolkodás, mar csak a javareszt 20. szadai cegek atalakulasat kell bevarni.
Törölt felhasználó 2020. 11. 17. 10:36
Előzmény: #100535  ncseed!
#100536
Én speciel bővíteni tervezem a pesti portfóliómat a vidéki megoldás MELLÉ, és nem HELYETT, ezt is leírtam már egyszer, illetve nemrég Cyrus is rákérdezett, hogy akkor ez a része hogy is nézne ki.
Ma du. nézzük az újat, már remeg a térdem az izgalomtól! :D
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 17. 10:27
Előzmény: #100534  macisajt
#100535
Fuss neki még egyszer annak amit írtam! 
Nem kellene a kényszerképzeteid kivetíteni az én kommentemre... 
macisajt 2020. 11. 17. 10:22
Előzmény: #100510  ncseed!
#100534

Elég tájékozatlan vagy, ha  a mai  vidéki életet a disznóterelgetéssel hasonlítod össze!
A Ludas Matyit is emlegethetted volna!
Mindenesetre jót röhögtem a balgaságodon, jól indul a napom🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 17. 10:04
Előzmény: #100531  Zsolt90
#100533
Ezt most komolyan írtad ugye, mert viccnek durva lenne... 🤣
PBoborjan
PBoborjan 2020. 11. 17. 09:58
Előzmény: #100511  ncseed!
#100532
Biztos, hogy a várban szociális alapon kell lakni?
Zsolt90 2020. 11. 17. 09:47
Előzmény: #100530  mr_bob
#100531
mennek vidékre a "jó" levegőre. BP kertes házas részeire se költöznék, mert ott is ugyanaz megy
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 17. 09:02
#100530
"Viszont már a legközelebbi jövőben beindul egy óriási népvándorlás a nagyvárosokból a vidék irányába. A városok a leggyatrábban, legkevésbé hatékonyan működtetett, működtethető, élhető részét képezik az ember életének. Százmillió számra számolódnak fel már most és egyre inkább a klasszikus munkahelyek, mert semmi szükség sem lesz rájuk.
Ezek a munkahelyek a városhoz kötöttek bennünket.
Az ember és családja számára vonzóbb az igazi „zöld világ”, az abban való létezés, az ottani körülmények között végzett munka.
Ez az életmódváltási trend az elején rendkívüli, drámai nehézségeket fog okozni, mert a városokban már felszámolják a munkahelyeket, a vidéken pedig még nincsenek alternatív munkahelyek."
-
érdekes gondolatok. természetesen ez csak egy modell a sok közül, szóval tessék így kezelni. teljes cikk: https://alapblog.hu/jo-dolog-fellelegezni-de-kerdes-hogy-erdemes-e/
Törölt felhasználó 2020. 11. 17. 08:55
Előzmény: #100520  TitusPullo
#100529
Ez megint ilyen tyúk-tojás probléma akkor.
Az alkalmazottak egy része lehet semmit se csinál távmunkában, de akkor az Ő fönöke se nagyon csinál semmit.
Az, hogy te ilyeneket írsz, hogy a munkavállaló csicska volt és csicska marad nem tudom hol ragadt rád, de azt gondolnám inkább a magyar fórumokon, vagy a nagyon szar munkahelyeken.
Én azt se mondtam, hogy engem annyira nehéz lenne a mostani helyemen pótolni, de anyagi áldozatot mindenképpen hozni kell érte.
Én ezzel nem óhajtok visszaélni, mert szeretem amit csinálok, de szeretném, ha a cégnek is jól menne körülöttem.
Ez viszont nem azon múlik, hogy honnan végzem el a munkámat.
XisCixis 2020. 11. 16. 22:28
Törölt hozzászólás
#100528
berlini
berlini 2020. 11. 16. 22:09
Előzmény: #100525  berlini
#100527
Számolási hiba. Kihagytam a konyhát. Az egyedül belekerül még 2,2 millióba (gépekkel)
berlini
berlini 2020. 11. 16. 22:07
Előzmény: #100524  TitusPullo
#100526
Igen és ez volt az egyik oka annak, hogy nem vállaltam be a ház teljes körű felújitását.
A vevőnek megengedtem, hogy október eleje óta rendszeresen bejárja a házat szakemberekkel. A mai napig nem tudott eggyel sem lezserződni.
Nincsen:
- épületgépésze,
- burkolója,
- tetőfedője,
- bádogozója,
egyedül konhya készitésre tudott szerződni, de az sem lesz január előtt legyártva és összeszsrelve a burkolatok hiánya miatt csak február körül.
Én az új lakásnál több ponton a helybe szabott szekrényekkel számoltam (előszoba, gardrób, könyvesszekrények, TV állvány stb) Miután az ismerős (!) asztalos 2 héten hitegetett, de még kise jött alakáshoz felmérni, inkább lemondtam a dologról és készbutorokkal oldom meg az összes funkciót. Kompromisszum a funkciókban és némileg az esztétikában is.
De ez van.
berlini
berlini 2020. 11. 16. 22:00
Előzmény: #100522  TitusPullo
#100525
A ház XVI.ker.ii. (még november végéig itt vagyok,) az új lakás XIV.ker-i, ami 52 millió (plusz 2,8 millió garázs) volt. Persze arra is ráköltöttem már vagy 5 milliót és még rámegy 3. (Konyha, klima, redőny, bútorok)
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 16. 21:55
Előzmény: #100523  franc0
#100524
Én itthon kénytelen vagyok mindent megcsinálni, ami nem igényel szakmunkát, mert nincs szakember, vagy túl kicsi a meló, vagy csak büdős az aranykezűeknek.
franc0 2020. 11. 16. 21:45
Előzmény: #100520  TitusPullo
#100523
"Hidd el engem is nehez potolni, de azért tudom a helyem."
Kemény mondat ez egy olyan világban, ahol egy jó kőműves többet keres, mint egy tőzsdei cég főkönyvelője.
Nem is beszélve egy építőipari kisvállalkozóról.
Apáink idejében aki nem tudott kicserélni egy konnektort, nem engedték együtt enni a felnőttekkel. Manapság 2 diploma és 2 nyelvvizsga mellett "elnézzük". Én ebben csak a függőség növekedését látom (mármint a nagyfokú specializációban), de valakinek biztos jó ez is.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 16. 20:42
Előzmény: #100521  berlini
#100522
Ennek tükrében gratula, jó h elvitték. Mekkora volt netto? Ha jól emlékszem zuglo volt vagy 16.
berlini
berlini 2020. 11. 16. 20:40
Előzmény: #100516  TitusPullo
#100521
Ez lett volna az alternativa.
Felújitani:
- fűtésrendszert (új kazánnal, motoros szelepes padlófűtéskörökkel a régi golyóscsapos helyett), központi klima kiépitésével,
- 2 vizesblokk komplett felújitása (a melegvizes rendzser keringetésesre átalakitani
- az összes belső nyilászárók cseréje (ezek már 34 évvel ezelőtt is gyengék voltak)
- tetősikban a hőszigetelés megerősitése (15cm 34 évvel ezelőtt rendben volt, de ma már kevés)
- a 34 éves bádgozás is már elögedett, ideje újra késziteni a rejtett csatornákat, a Bramac cserepek rendben vannak, de a tetősikba épitett veluxablakok a leggyengébb pontjai a háznak.
- a konyha teljes cserére szorul
Mindez belekerült volna legalább 20 millióba és csak akkor érte volna meg, ha magam lakom a házban továbbra is. 
Utána eladni nem érte volna meg, mert nem kaptam volna a házért több mint 100 milliót.
A közelben egy kinai ezt csinálta.
Vett egy házat 4 évvel ezelőtt, ráköltött vagy 30 milliót és csodálkozik, hogy nem tudja több mint 40 millióval többért eladni, azaz még nettó 10 milliót sem tud fogni rajta, pedig a környékbeli házak értékemelkedése ennél jóval többet hozott minden fáradtságos és költséges felújitás nélkül. A fickó tipikus példa arra, hogy sokan azt hiszik, hogy egy ház felújitáshoz nem kell érteni. Amit lehet azt elhibázta. (Tetőtérben a belmagasság 2,3 m, a fsz.-i konyha ablaknélküli, a lépcső szar, a burkolatok minősége gyenge stb.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek