Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 11. 11:46
Előzmény: #100213  Béla2021
#100220
"Az óriási különbség viszont az, hogy a lakások/telkek száma véges"
HOL? Álmodban... nincs homok, tégla, ablak, ajtó, cserép a TÜZÉP-en? De van!
VAN MINDEN, csak nektek pínzetek nincs! Ha meg van akkor mit sírtok? Járuljatok hozzá kis hazánk GDP-jéhez és a foglalkoztatottsághoz... Ha te nem teszed meg meg a cimbik akkor majd a kormány megtolja azokat akik részt vennének a cél elérésében de kevés a lóvé. Kapnak fűt-fát csak mellé gyerököket kell vállani! Neked is adott a lehetőség ha korban megfelelsz!
***
"meg szedték ki a nagybfektetők a közösből CSOK-osnak adott lóvét. "
Mi van? Nagybefektető meg CSOK hogy lehet leírva egy mondatban egyáltalán???
1. Nagybefektető nem fog egyedi lakásokkal sz*r*kodni kiadással.(kivéve talán rövid)
2. CSOK-nál vannak kritériumok mind a felvételéhez mind a lakás használatához.
3. 1-2 gyereknél a CSOK sz*rt se számít szinte BP-n.
***
" horror szakmunkás óradíj is rendkívül káros"
KERESLET-KÍNÁLAT
Ilyen tanult ember mint te bizonyára tisztában van ezzel. Meg a saját tudására vonatkozó kereslet-kínálat összefüggéssel is... sok szakma nem exportképes, mások meg igen. Találd ki hol emelkedett jobban a bér az utóbbi években!
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 11:45
Törölt hozzászólás
#100219
Béla2021 2020. 11. 11. 11:45
Előzmény: #100216  Béla2021
#100218
Bocs, csak kapkodok, még egy dolog eszembe jutott. Nemrég láttam a neten csaj, 35 körüli, talán több és arról beszélt, hogy a társkeresőn neki már nem sok keresnivalója van, mert egyre fontosabb szempont, hogy a nő BV és CSOK kompatibilis legyen, tehát a 40hez közeledve erősen lecsökkent a húspiaci érték. Nyilván szexre ennyire könnyű még soha nem volt felszedni egy 40+os nőt, hiszen akinek komoly=ingatlanos terve van, az nem fog 38 feletti nőt választani.
Na, kb. ilyen durván nyúlt bele az ingatlanpiacba is a fidesz, mint a 30 feletti nők párválasztásába. Egy részének eljött a lehetőségek kora, a többi meg hirtelen kiszorult. Miközben a határvonal egy teljesen önkényes ponton húzódik meg.
macisajt 2020. 11. 11. 11:42
Előzmény: #100214  Béla2021
#100217

Teljesen igazad van, ezt egyik napról a másikra megvalósítani lehetetlen.
Itt az első reagálás:
.
https://hvg.hu/itthon/20201110_schonherz_kollegium_bezaras
Béla2021 2020. 11. 11. 11:40
#100216
Bocs, hogy 3 hosszú lett, igazából ezért jöttem, a berlini-melós esethez csak hozzá akartam szólni röviden, de nem sikerül. Szóval úgy tűnik, még van tartalék a rendszerben:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnz001.html
-
Ennek megfelelően érthető, miért reklámozza annyira pl. a KH a babavárót, meg egéb hiteleket is. Nem akarnak kimaradni. Illtve mai hír és van egy jó kis összeeurópai adat is benne a 2008-as válsághoz képest, tehát nem csak rról van szó, hogy a magyarok akkor meg most mennyire voltak HUF-ra vetítve. Mivel az ország erősen export-import függő, így nem sok vigasz, hogy kevesebb CHF-károsult van:
https://www.portfolio.hu/bank/20201111/tomeges-hitelbedolesekre-szamit-jovore-az-eu-s-szanalasi-testulet-keszulhetnek-a-bankok-456902
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 11. 11:37
Előzmény: #100213  Béla2021
#100215
egy hete a 7. szakinál feladtam (megcsináltam magam, csak gondoltam fűtés, még se én hozzánemértő machináljam), gáz és fűtés szerelés, az 2-3km-re lévő is azt mondta nem, és nem is köszönt, remélem, eljön az idő, amikor belerohadnak a nagyarcukba. csak 2009-12-re tudok gondolni, amikor sírtak, mint a pengős malac.
Béla2021 2020. 11. 11. 11:32
Előzmény: #100212  macisajt
#100214
Velük hosszútávra nem érdemes tervezni. AMár aznap megjelentek a kivételes esetek, akiknek mégsem kell hazamenni, plusz már más kollégium is jelezte, hogy még tolódik a végső határidő. Arról nem beszélve, hogy a fidesz egy elég fontos szavazóréteget (egy részét) haragított ezzel magára, tehát nagyon érdekes, hogy lesz-e újraindulás, illetve a következő lezárásnál mik lesznek a feltételek.
-
Nem túl intteligens lépés, hogy a nagy épületek üresen vannak, a kis lakásokba meg összezsúfolódak sokkal drágábban. Sokkal ásszerűbb lett volna minden szobába betenni 1-2 embert. Sőt, a hazaköltözők miatt a már bélő egyetemistáknak jutott volna hely az olcsó koliban. EZZEL szavatot lehet szerezni. Ami most történik, azzal meg csak veszíteni. Várom, hogy mikor fogja fel a csuti fővezér. Mint ahogy kutyás témában is gyorsan jött a korrekció...
Béla2021 2020. 11. 11. 11:26
#100213
A kiadási célú lakásvásárlás a tehetősek részéről és a horror szakmunkás óradíj is rendkívül káros a társadalom egészére nézve, viszont az előbbi őrület váltotta ki jórészt a másodikat, mert sürgős volt a munka, lóvé nem számít. Minél gyorsabban gyüjjön a turista meg szedték ki a nagybfektetők a közösből CSOK-osnak adott lóvét. Keres pár melós az adott lakáson +2 milliót? Kit érdekel, ha közben a tulaj/építettő markolt +5-öt vagy még többet. Egy volt fontos, pörögjön, le na maradjon.
-
Az óriási különbség viszont az, hogy a lakások/telkek száma véges. Ki kell szorítani másokat ahhoz, hogy extra profithoz jusson az ember. Mások kárára lehet sokat keresni. Ha én megveszem az egyetlen eladó lakást a tömbben, akkor a másik érdeklődő már csak bérelni tud. Anennyiért, amennyit én mondok. (Nagyon leegyszerűsítve, de a lényeget összefoglalva.)
-
Ezzel szemben az átlag melós, illetve a fórumos Melós senkit nem szorított ki azért, hogy neki több munkája és extra profitja legyen. Egészen más helyzet. Nekem se az a bajom vele, hogy mennyit keres, hát hajrá. Nekem az a bajom, amikor a számára szerencsés helyzetben mások (jelen esetben nála tanultabb embereket) akar lenyomni. Mintha ő előre tudta volna, hogy a porban kínlódni mennyivel jobb, mint egy öltönyös/mérnök/eü-s állás. Dehogy jobb, csak most megőrült a világ és durván eltlódtak a fizetési arányok. Jórészt a spekulánsok miatt, a fidesz szavazatvásárlása, a rossz képzési rendszer, no meg 1-2 techmulti pár éves aranykora következtében. De semmi garancia nincs arra, hogy 5-10 év múlva nem elsz állami támogatott szakmunkás képzés és nem megy le a szakik órabére arra, amit most egy tanár kap. Vagy az alá, ami társadalmilag mindenképpen igazságosabb és fenntarthatóbb lenne.
macisajt 2020. 11. 11. 11:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#100212
A kirakott kollégistákra (is) számítanak.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 10:13
Törölt hozzászólás
#100211
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 11. 10:08
Előzmény: #100209  ncseed!
#100210
már megint kezdi a fórummotor hogy mindent kiemel...
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 11. 10:08
Előzmény: #100206  Törölt felhasználó
#100209
Ember. Te eklatáns példája vagy annak - a pozitív példának - amit leírtam!!!
Neked is egy lehetőség volt a jobb életre a bérlés egy normális helyen!!! És meg is csináltad, nem?
***
Én csak nagyon rövid ideig béreltem mert amikor láttam hogy tuti lesz az új meló az új helyen azonnal vásároltam lakást. Magyarul volt pénzem első pillanattól lakásra de vártam a vétellel kicsit (nem az árra spekulálás miatt) hogy megbizonyosodjak róla hogy itt képzelem el az életemet.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:47
Előzmény: #100206  Törölt felhasználó
#100208
És még valami, a 3 albérletemből 2 panel volt, egy tégla kéménykonvektoros. Messze a panel volt életminőségben a legjobb, messze. A régi konvektoros téglában a szobában az ablaknál konkrétan meg lehetett fagyni télen, jött a zug, meg hasonlók (ez volt az, amit csak napokra használtam).
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:43
Törölt hozzászólás
#100207
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:42
Előzmény: #100205  Törölt felhasználó
#100206
Ncseed nem válaszol.
Saját helyzetem az volt, hogy kb egy évig szobát béreltem a nettó fizetésem 27%-ért. Utána egy évig lakást a nettó fizetésem 25%-ért (emelést kaptam, nem kicsit). Aztán külföldre küldött a cég (ami újabb, igen jelentős emelés volt), de addig egy szobát béreltem a nettó jövedelmem 5%-ért, hogy legyen hova mennem pár napra, ha hazajövök.
Mindhárom lakás amolyan megörökölt ingatlan volt, a középkorú szülők kiadták addig, míg majd a gyerekük be nem költözik. Ennek megfelelően nagyi bútorokkal telepakolt ingatlanok voltak, a tulajok beszedték a pénzt, de mást nem csináltak.
Aztán vettem egy lakást abból, amit ezzel a módszerrel összespóroltam, 85% önerővel. Már előtte az egyetemen is dolgoztam és félretettem, tehát nem 3 év alatt szedtem össze még így se.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:26
Előzmény: #100204  ncseed!
#100205
Tehát röviden a válasz ezek szerint 0
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 11. 09:24
Előzmény: #100200  mr_bob
#100204
Én nem kényszermegoldásként látom a bérlést hanem LEHETŐSÉGKÉNT egy jobb életre!
***
Magyarul: Jancsi és Juliska él tarjánban ahol ketten keresnek 400e nettó forintot pedig mindkettejüknek jó szakmája van, mellette sajátban laknak. Gondolnak egyet és felköltöznek Csudapestre ncseed kizsákmányoló/népnyúző/szükségkihasználó kiadott lakásába havi 150ezer pengőért, a sajátjukat meg kiadják 50ezerért. Csudapesten kapásból 600-at keresnek ketten és KAPNAK EGY LEHETŐSÉGET hogy rövid időn belül ennél még magasabbra jussanak! Tehát első pillanattól +200e bevétel -100e kiadás azaz havi 100e-el több marad a kasszában. Hát igen, be kell valljam csúnyán kizsákmányoltam őket... 🤣🤣🤣 És ez csak a szigorú anyagi megközelítés, nem beszélve az egyéb előnyökről pl. hogy élve hazajutsz éjfél után és társai.
***
Ha nem tudsz annyival többet keresni Csudapesten (vagy bárhol) mint amennyivel többe kerül az albérlet ahhoz képest ahol vagy akkor MARADJ A S******N OTT AHOL VAGY! Ne költözz el mert utána tele fogod sírni a fórumot hogy kizsákmányolnak!
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:16
Törölt hozzászólás
#100203
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:06
Előzmény: #100201  Törölt felhasználó
#100202
A kedves minuszolót arra kérem, hogy válaszoljon. Mennyiért lenne neki frankó egy albérlet? Tessék nyilatkozni.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 09:02
Előzmény: #100196  lohran
#100201
100 ezer / hóig kb 1300-1400 kiadó lakás/szoba van jó vagy felújított állapotban Budapesten.
Nem tudod megfizetni?
Miskolc belvárosában szépen felújított 73 nm lakást adnak ki szépen felszerelve 50 ezerért. Mégis mennyiért adja ki? 10 ezerért? Akkor már nem fog a rászorult nyomorán nyerészkedni szerinted? Vagy még jobb lenne, ha ingyen kiadná neked, hiszen elvárható a burzsuj kapitalistától, aki megvette, rendbe tette, bebútorozta? Vagy mégis mit szeretnél? Mi lenne az, amire azt mondanád, hogy neked frankó, nem nyerészkednek rajtad?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek