Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 12:24
Törölt hozzászólás
#100060
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 08. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#100059
Nem úgy hallom hogy nagy esést várnának... sőt.
CSD is vett nyáron családit.
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 09:06
Törölt hozzászólás
#100058
Törölt felhasználó 2020. 11. 07. 21:46
Törölt hozzászólás
#100057
CyrusTheGreat 2020. 11. 07. 17:50
#100056
https://ingatlan.com/xiii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31841613
Érdemes olvasni a szöveget:
"Ilyen áron nem talál hasonló lakást!
Az ingatlan,com a hirdetésfeladásnál a következő megjegyzést írta: 
"Mások átlagosan 101.7 - 103.31 millió forintért hirdetik hasonló ingatlanukat az ingatlan com-on.""
Egyébként 1. emelet, Dózsa György út 60M és 125nm. Hiába fele annyi, mint, amit a com javasol neki, mégse megy el - ezt is már egy éve látom a hirdetések között, csak más azonosítóval.
Törölt felhasználó 2020. 11. 07. 14:47
#100055
Látom még mindig többen utálnak mint szeretnek! Valamit nagyon jól csinálok! És nagyon jól tudom hogy mit! Ez az öreg kutya nem csak ugat és követi a nyájat hanem tereli azt! 
Törölt felhasználó 2020. 11. 07. 11:09
Előzmény: #100034  hétszilvafás
#100054
A grinch-eket feljelentik a habiszti panelbárók jobb lesz figyelned mert a kivagyi falu tagjai orvul támadnak és nem tűrnek meg nem közülük valót és még a kismodi Hathor is oda csapódott hozzájuk 🤣
Törölt felhasználó 2020. 11. 07. 11:00
Előzmény: #100049  DMolnar
#100053
20% önerő ebből azt következtetem hogy kis pénzű ezért ön sürgősen felejtsen el bármit is CSOK nélkül... Indulna láb és segédeszköz nélkül versenyt futni két lábbal rendelkezők ellen? Ritkán írok ide de ez borzasztóan hangzott... Még kp-ra is csak alkalmit vagy amire nincs piac... De CSOK nélkül hitel? Az öngyilkosság
Gang 2020. 11. 07. 10:44
Előzmény: #100046  ruiz
#100052
Én inkább olvasom a fórumot, de nagyon furcsállom, hogy amikor nem sorolni kell, hogy ki mit ad ki és mennyit keres vele, hanem ezzel kapcsolatban kérdés merül fel, ők eltűnnek és jön egy terelő kérdés. Ettől ruiz és CyrusTheGreat többet érdemel. Garázst nem adtam ki eddig, csak lakást. 2010 előtt intéztem személyesen a hajdani APEH irodán az adószámomat, mivel akkor még kötelező volt a lakás kiadáshoz. Nagyon segítőkészek voltak akkor és a mai napig is, itt https://nav.gov.hu/nav/e-ugyfsz/levelkuldes ,egy szavam nem lehet. Ez a Egyéni vállalkozó törzsadat lekérdezés-em, hátha ad valakinek segítséget.  Adószámos magánszemély; Főtevékenység, Lakóingatlan bérbeadás, Kód: 682001 (garázs 6820?), "Működési engedély száma" rubrika üres (szerintem garázs kiadáshoz sem kell, mert nem gazdasági vagy kereskedelmi tevékenység); Jellemző neve: Mentesség az általános forgalmi adó kötelezettség alól; Kód: 6; Megnevezés: Kizárólag közérdekű, vagy egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenységet folytató;
Törölt felhasználó 2020. 11. 07. 10:35
Előzmény: #100049  DMolnar
#100051
Te tényleg az itteni tippek alapján fogsz dönteni? Jó tanács hogy ne tedd.
egynapod 2020. 11. 07. 10:11
Előzmény: #100048  CyrusTheGreat
#100050
Valahogy így, de egyik sem ér ennyi karaktert. 
DMolnar
DMolnar 2020. 11. 07. 10:05
#100049
Jó reggelt a Kedves Fórum Tagoknak! Szomorúan olvasom a napi halálozási adatokat. Ezzel a tempóval a télen meghalhat 15-40 ezer ember. Ha jól emlékszem, itt volt téma a népesség csökkenés és Budapest kiürülésének felgyorsulása népességfogyás és agglóba, hóm ofiszba költözés /falu, kisváros/ miatt. A forint gyengélkedés miatt azonban a külföldi tőke számára ismét kedvezőbb irányba fordultak a lakás árak. Mit gondoltok Fórumtársak, mi lesz a vektor eredője?
Egyik serpenyőben: #kivándorlás #halálozás
Másik serpenyőben: #forintgyengules
Családommal szeretnénk Budapestre költözni és úgy döntöttünk, hogy 20% önrésszel, MAX hitellel belevágunk. CSOK féleségeket nem veszünk fel. Abban kérném a tanácsotokat, hogy nagyjából saccoljátok meg, mikor, hol lehet a mélypont a lakás árakban. Nekünk nem sürgős költözni, van még 2-3 évünk. Hálás köszönetem!
CyrusTheGreat 2020. 11. 07. 08:27
Előzmény: #100046  ruiz
#100048
Többek között emiatt is van nagyon távol az üzleti élettől a "szimpla" kiadás. Tihamér esetében a 16 garázst már rég céges formában kellene üzemeltetni, hozzáadott szolgáltatásokkal, tételes költség-elszámolással, felelősségbiztosítással, céges bevételből és hitelből venni az új garázsokat, az amortizációval csökkenteni az adóalapot, stb. Ebben az esetben a növekedési potenciál is magasabb lenne, valóban üzletről beszélhetünk - és ezzel együtt már egyáltalán nem lenne nevetséges a birodalomépítés, mint terv. 16 garázst zsebre fizetéssel kiadni, nos, ez minden, csak nem birodalomépítés, elég egyszer felnyomnia valakinek a tihamérunkat, már könnyen zárlat alá is kerülnének a garázsok, illetve 10 évre visszamenőleg állapítaná meg az üzletszerűséget és az adóhátralékot. Nem emlékszem arra, hogy Rómát például Augustus feltette volna egy german sörivási versenyen.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 11. 06. 22:19
Előzmény: #99837  Törölt felhasználó
#100047
Nálam a hazai valóságban, osonópályán így történt:
1, zsírúj dobozos fi relé (az érzékenyebb, de elfeledtem már a konkrét mA értéket) a Bakancsos piacon megvételez 3 e Ft-ért.
2, Kiskezével installál, kipróbál, örül, hogy mostmár akár nyúlkálhat is a konnektorba, kozkázati életbiztosítása efelől kidobott pénz
3, villanyóra csere idején a tálca Dreher árát felkínálja hasznosításra a jómunkásembereknek egy-két nagyobb teljesítményű kismegszakítóért a villanyóra alá
4, élvezi, hogyha a nappalijában állna egy 85 kwh-s Tesla, 10-12 óra alatt fel is tudná tölteni, ha sötétben pisil.
ruiz 2020. 11. 06. 21:44
Előzmény: #100045  CyrusTheGreat
#100046
OK, köszi. Eredetileg én is így értelmeztem, hogy adószám kell, de aztán más infót kaptam. Eredetileg itt olvastam utána: https://alacsonyjutalek.hu/erdemes-maganszemelynek-garazst-kiadni/
Amúgy el is akadtam az adószámigénylésnél az online felületen, amikor a tevékenységkód után valami működési engedélyszámot kért az ügyfélkapun az ONYA, aztán hagytam a francba az egészet. Próbál valami használható felületet csinálni a NAV, de átlagembernek szerintem teljesen érthetetlen nyelven kommunikálnak. Pedig csak szaros garázskiadásról lenne szó. Nem véletlen, a környéken, amit ismerek, szerintem mindenki feketén adja ki, ismerősnek. Ki a tököm vált ki emiatt adószámot, meg ad számlát? Évi pártízezer forint adót fizetne be egy garázs...
CyrusTheGreat 2020. 11. 06. 20:40
Előzmény: #100044  ruiz
#100045
Tökéletes összhangban van a két anyag. Az általad linkelt:
“Mentesül a bejelentkezési kötelezettség alól, ha kizárólag áfa-mentes ingatlan-bérbeadási (haszonbérbeadási) tevékenységet folytat és nem él az áfa-kötelessé tétel jogával, és közösségi adószám kiváltására nem kötelezett az Áfa. tv. 257/B. § szerint.”
Figyeljünk a kizárólag áfa-mentes tevékenység kitételre.
Áfatv 86-os paragrács, csak röviden:
86. § (1) Mentes az adó alól:
...l) az ingatlan (ingatlanrész) bérbeadása, haszonbérbeadása;
...
(2) Az (1) bekezdés l) pontja nem alkalmazható:
a) *  az olyan bérbeadásra, amely tartalma alapján kereskedelmi szálláshely-szolgáltatás nyújtásának minősül;
b) a közlekedési eszköz elhelyezésének, parkolásának biztosítását szolgáló bérbeadásra;
...
- - - - -
Azaz, amennyiben önálló garázst adsz ki, akkor az afa-törvény hatálya alá kerülsz, adószámmal és számlaadási kötelezettséggel. Az áfatörvény által lehetővé tett AAM-séggel persze élhetsz, de ettől függetlenül kell az adószámla és a számla, ez nem tevékenységhez kötött.
Amit a könyvelő állít, az is igaz, de kizárólag “normál” ingatlanra. 
ruiz 2020. 11. 06. 20:04
Előzmény: #100042  CyrusTheGreat
#100044
OK, de amit linkeltem, abban meg más van. A könyvelő azt mondta nekem, hogy ha vállalkozás (kifizető) veszi ki, akkor a bérleti díjból az ő kötelessége levonni az Szja-t és utalja a NAV részére, az adóazonosító számra hivatkozva.
Magánszemélynél meg úgy adózok 12 millióig, mintha lakást adnék ki, 15 százalék átalánnyal.
CyrusTheGreat 2020. 11. 06. 19:43
Előzmény: #100041  ruiz
#100042
Az afatv 86. Eleg egyertelmu:
(2) Az (1) bekezdés l) pontja nem alkalmazható:
a) *  az olyan bérbeadásra, amely tartalma alapján kereskedelmi szálláshely-szolgáltatás nyújtásának minősül;
b) a közlekedési eszköz elhelyezésének, parkolásának biztosítását szolgáló bérbeadásra;
c) az ingatlannal tartósan összekötött gép, egyéb berendezés bérbeadására;
d) a széf bérbeadására.
ruiz 2020. 11. 06. 19:35
Előzmény: #100013  CyrusTheGreat
#100041
Ez alapján a tájékoztató alapján nem kell: 
https://www.nav.gov.hu/data/cms497341/ONYA_Adoszamkeres_Valt.bejelentes_Utmutato.pdf
"Mentesül a bejelentkezési kötelezettség alól, ha kizárólag áfa-mentes ingatlan-bérbeadási tevékenységet folytat Áfa tv. 257/B §)".
Én az adószámigénylésnél ott abbahagytam, hogy tevékenységkódot meg működési-engedélyszámot kértek...
Persze én is úgy tudom, mint te, de igazából nekem ez zavaros. Ha csak simán leadózom a 15 százalékkal, lehet, hogy simán békén hagynak. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek