Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Yack 2020. 11. 06. 17:04
Előzmény: #100010  ruiz
#100040
De kell!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 15:56
Előzmény: #100038  hétszilvafás
#100039
Az egész kommented színtiszta személyeskedés volt, csak azért nem jelentem mert nem trágárkodtál benne. Engem ennél sokkal kevesebbért felfüggesztettek... és nem Hathor hanem feljebbről.
**
Jó lenne már végre ingatlanos témáról beszélgetni! Pontosan mit szeretnél venni ha nem titok  és mennyit szánsz rá? 
hétszilvafás 2020. 11. 06. 15:44
Előzmény: #100036  ncseed!
#100038
Dehogy személyeskedtem! A fórumtematikát tartva kizárólag vagyonilag pozicionáltam a sulykot időnként elvető fórumtársaimat. Nem árt néha egyfajta kontroll, viszonyítási pont. De nevezhetjük a fórum élő lelkiismeretének is írásomat, ezért kerülhetett bele némi dorgálás. Egy-egy "csúnya szó" pedig szándékosan a retorika része, de ezt talán nem kell magyarázni. Ha ez kizárást ér az aktuális tisztviselő (Hathor) szerint, ám legyen - én biztos nem leszek hétszilvafás 2., meg más nick sem, ezt garantálom.
Természetesen vétel, de erről már volt szó. De ennyiért nem, nagyon nem, mert "hülye azért nem vagyok".
ahihetetlengyula 2020. 11. 06. 15:09
Előzmény: #100029  ncseed!
#100037
Nincs neked semmid, csak az interneted kiéled a befektetési guru kártyát. Napközben a sikeres ember nem fórumokat tölt ki az idióta önfényezésével.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 15:02
Előzmény: #100034  hétszilvafás
#100036
A végén még ingatlanról is írsz valamit, nem csak személyeskedsz. A vicces az hogy ha én írtam volna ezeket a szavakat le amiket te akkor már rég tiltottak volna, ennyit a kettős mércéről... 
***
És venni akarsz valamit vagy eladni? Mi most a pozíciód? 
hétszilvafás 2020. 11. 06. 14:59
Előzmény: #100034  hétszilvafás
#100035
jav1: XXII-ben / jav2: többe kerül
hétszilvafás 2020. 11. 06. 14:56
Előzmény: #100029  ncseed!
#100034
Csak a stílusra és aránytévesztésre gondoltam. Alapból tihamért hívtam be, a birodalomépítőt, de a sűrű nagyzolás, lenézés miatt kellett egy koki neked is. Ha ncseed normálisan szól, rendben van. Ha osztja az észt, kinevet másokat, szerencsétlennek titulál, akkor mindig hozzá kell tenni: ncseed (jövedelem 1 m, vagyon 200 m). Így árnyaltabban látja az is, akinek osztod az ívet. Hogy mást nem mondjak, itt többen ennyiért akarnak építkezni XII-ben, és ők még veled ellentétben nem realizált árfolyamnyereséget sem könyvelhettek el... Nekik be kell tenni a 200 milkát, neked elég volt a töredéke. Inkább hálás legyél, istenfélő vagy mi a fasznak hívják a mértéktartást.
Én csak hétszilvafás vagyok, szívtam is egy jókorát a piacon, de erről volt már szó, senkit nem untatnék ezzel. De mivel tippelgettem rád, illik nekem is mondani egy hozzávetőlegeset. Vagyon kb. 100 m, mindent összeadva. De hülye lennék kéróba tenni az egészet (nem is tudnám, többet kerül sokkal egy jobb családi ház még az agglóban is). A családi jövedelmünk a te (igaz, általam projektált) jövedelmednél jóval több. Már idősek vagyunk, 50 felé közeledve. Megtakarítás erős (pár éve indult meg), de ez nem elég lószarra se. Innen jött a felismerés tegnap: basszus, ezt a kivagyiságot kell hallgatnom szakmai infók helyett?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 14:48
Előzmény: #100031  Gaguse
#100033
40-50
Gaguse
Gaguse 2020. 11. 06. 14:47
Előzmény: #100031  Gaguse
#100032
*korosztály 
Gaguse
Gaguse 2020. 11. 06. 14:46
Előzmény: #100030  ncseed!
#100031
Te milyen korsoztály vagy ha megkérdezhetem? én 35-40 es :)
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 14:43
Előzmény: #100028  Gaguse
#100030
A korosztályodon belüli helyezésed mutatja, nem a teljes társadalmat... 
Szubjektív fogalomról meg felesleges vitatkozni. Főleg cukrász-közgazdász-esztergályosokkal...
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 14:35
Előzmény: #100027  hétszilvafás
#100029
Te ismét lyukra futottál... ki állította hogy én gazdag lennék?
Állandóan olyanokkal jöttök amit sosem írtam, csak a ti fejetekben létező állításokkal... bocsi hogy egy ingatlannal foglalkozó fórumon előbb-utóbb előjön kinek milyen ingatlana van és mik a tapasztalatai velük! Én kérek elnézést hogy sokakat (köztük a jelek szerint különösen téged) zavar hogy jópáran köröket vertek rád és ott tartanak ahol te jó eséllyel sosem fogsz és ez frusztál téged (sokakat)! Miattam te vagy más nyugodtam megírhatja ha van három kastélya, öt nyaralója, tizenkét garázsa és mikor vette, mennyiért, kiknek adja ki, mika a tapasztalatai a bérlőkkel, hogyan változott az áruk az évek alatt. Ez nem dicsekvés hanem tényközlés itt! 
***
PS: még mindig várom az ámerika pontszámod... a jó hír ha nullán vagy akkor máris megugrottad a kinti 10. percentilist!!! Nyamvadt 3 milcsivel már 20.-ban vagy!!! Egy valamirevaló BP lakással máris az 50.-nél... vágod? Fél ámerikát zsebre vágtad!
Gaguse
Gaguse 2020. 11. 06. 14:34
Előzmény: #100026  ncseed!
#100028
ebbe én is beférek, hejj :D akkor most gazdagok vagyunkkkk:D
hétszilvafás 2020. 11. 06. 14:20
Előzmény: #100022  ncseed!
#100027
Nem vagy csóró, csak egy tisztességes középosztálybeli. De emiatt nem kell szégyenkezned, viszont vagizni eléggé ciki erre. Szerintem rohadtul ráérsz a nyugdíjas állásodban, és ezt a manírt vetted fel. Ennyi az egész. Attól még ügyes vagy, a szegény 90 %-ból kitörtél, eggyel feljebb léptél. A felső középhez viszont nem 4 panel kellett volna, hanem 40, a gazdagsághoz meg 400. Tudod, mid van? Egy tisztességes nyugdíjkiegészítés. Mert passzív 500 nettó kábé annyit jelent. Az arroganciádat nyilván nem lehet letörni, de oktondi módon csomó infót elejtettél ,ezért a többieknek írom: a gazdag ncseed havi passzív 500 nettó, aktív nagyjából ugyanúgy 500 nettó, sum 1.000 e osztja az észt!  Mindenki döntse el, ez mekkora királyság! Ha 250-nel több a bére, amit nem nagyon hiszek - sokat nem oszt, nem szoroz a jövedelmi státuszán.
Vagyona viszont van, az elmúlt pár év mákjával kb. 40-ről ugrott 120-ra. De nem realizálta. Plusz az agglós háza, de az is eléggé lerohadt lehet. Középréteghez mindez elegendő, menőzéshez vérciki. Gazdagságot említeni meg egyenesen nevetséges. Én tudom, hol a helyem, meg itt 10-ből 9 ember, neked ez miért nem megy?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 14:13
Előzmény: #100025  hétszilvafás
#100026
Ha te mondod...
Azé Ámerikában beférek a 85. percentilisbe pedig itthon kuporgattam össze a kis vagyonkámat... gondolom nálunk is elég ez "valamire"! 
https://www.nytimes.com/interactive/2019/08/12/upshot/are-you-rich-where-does-your-net-worth-rank-wealth.html
Majd írd meg te hol vagy! 😘
hétszilvafás 2020. 11. 06. 14:02
Előzmény: #100022  ncseed!
#100025
Most már nem fogok finomkodni, pár kommenttel lejjebb leírtam a listát, ahol már fontos (felső közép és gazdag) a tőke, beírtam a vagyoni kritériumot is. Nem tudsz olvasni? Szelektíven fog az elméd? Az 1 mrd alatti vagyon értelemszerűen a középréteghez elegendő. Ja, hogy neked és tihamérnak még ennek is csak a töredéke van? Szinte látom, ahogy remeg a felső szemhéjad, ezt ki hitte volna: "Azt gondoltam, én vagyok a jani a max 200 m vagyonomból, amiből 120 m az elmúlt pár év értéknövekedése".
Gaguse
Gaguse 2020. 11. 06. 14:02
Előzmény: #100023  ncseed!
#100024
az új intézkedések 2 dolgot fognak generálni, árnövekedést! ez már látszik is a piacon. A felújításokkal szakember szívnak el a piacról, ami árfelhajtó hatású lesz, az 5% áfa miatt meg belövik az építési rakétákat ismét. Összeségében a szakik drágábbak lesznek, beindulnak az építkezések, mindemellett a használt lakások csökkenő keresletére számítok. Hogy keresztbe tettek e nekem vagy sem, jó kérdés. Az 5% áfa jó irány, de nem lesz szaki. Véleményem szerint jövő nyáron indul a rakéta megint. Persze ez csak 1 vélemény..
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 13:51
Előzmény: #100021  Gaguse
#100023
Tudod... minden annyit ér amennyit adnak érte! Ezek szerint nem csak áresés van a piacon habár az itteniek naponta benyögik hogy jönnek a ződnyilak a comról...
Mi a véleményed az új kormányzati intézkedésekről? Szerintem azé neked - rövidtávon legalábbis - keresztbetettek ezekkel, nem? Vagy rosszul látom?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 06. 13:48
Előzmény: #100018  hétszilvafás
#100022
"elképesztő aránytévesztés "
Hát ha valaki arányt tévesztett az te vagy! 😂😂😂
A gazdagságot nem fizetésben mérik hanem vagyonban! Lehet bárkinek nagy fizetése de ha elkölti (magasabb életszinvonalért) akkor nem lesz jelentős vagyona soha. Ugyanígy lehet nulla fizetése valakinek vagy lehet nyugdíjas de ha van értékes vagyontárgya, pénze akkor ő gazdag!
***
Valami döbbenetes ahogy sokak csak a fejlett országokat veszik figyelembe amikor pozícionálják magukat vagy másokat... mintha nem is léteznének a sokmilliárdos lakosú szegényebb régiók.
https://www.allianz.com/content/dam/onemarketing/azcom/Allianz_com/economic-research/publications/specials/en/2020/september/2020_09_23_AllianzWealthReport2020.pdf
***
Amúgy köszi a felvilágosítást, én nagyon csóringerként is szuperül érzem magam a bőrömben! El is morzsolok egy könnycseppet hogy mekkora lúzer is vagyok...
Gaguse
Gaguse 2020. 11. 06. 13:37
Előzmény: #100020  ncseed!
#100021
neem, bár van egy friss sztorim. Telek 14.9 re meghirdetve, ajánlatot tettem 14.8-ra, tudtam van 2 szóbeli ajánlata. Hát b+ elvitték 15.2 ért :D Azért nincs időm, mert dolgozom, családom van és intézem az ügyes bajos dolgaimat, össze kell rakni a zsét a következő nagy körre ;)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek