Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 15:19
Előzmény: #99735  Törölt felhasználó
#99740
Szerintem maradjunk annyiban, hogy se bérlői se bérbeadói oldalon nincs kultúrája a dolognak... azért olyanról többet olvasnio hogy a bérlő nem fizetett, lelakta a lakást, nagy tartozást hagyott hátra mint hogy a kiadó csinált olyat hogy kikötötték a közműveket mert nem fizette a beszedett pénzből és társai!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 15:16
Előzmény: #99735  Törölt felhasználó
#99739
"Viszont amit a paneljeid kapcsán érdekelne, hogy van olyan amelyikben van gáz bevezetve a lakásba?"
Nincs, de tudok olyat akinek van. Mi érdekel?
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 15:14
Előzmény: #99735  Törölt felhasználó
#99738
" Te gyakorlatilag a teljes ingatlanoddal felelsz a tartozásért!!!!! A bérlő mit visz a buliba fedezetként a két havi kaución és a csupasz ****** kívül???"
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 15:13
Előzmény: #99732  ncseed!
#99737
Szerintem ez inkább arra akart utalni, hogy nem fog többet "szivességből" családon belül, vagy ismerősi körben kiadni.
_Gabor_ 2020. 11. 03. 15:12
Előzmény: #99734  _Gabor_
#99736

A fenébe, még mindig nem lehet hozzászólást szerkeszteni. Ezt akartam linkelni.
https://ingatlan.com/v-ker/elado+uzlethelyiseg/utcai-bejaratos-uzlethelyiseg/31758682
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 15:12
Előzmény: #99733  ncseed!
#99735
Kauciót se kérsz gondolom.
Na szerintem lapozzunk.
Viszont amit a paneljeid kapcsán érdekelne, hogy van olyan amelyikben van gáz bevezetve a lakásba?
_Gabor_ 2020. 11. 03. 15:11
#99734

Üzlethelyiségről mi a véleményetek? Az nem jobb a lakásnál? Gondolom most inkább lakásból van túlkínálat. Persze üzlethelyiségnél még fontosabb az elhelyezkedés. pl. valami ilyen utcai bejáratú.
https://ingatlan.com/v-ker/elado+uzlethelyiseg/utcai-bejaratos-uzlethelyiseg/31758682Csak lehet a plázák kinyírták az üzlethelyiségeket,  Nagykörút, Rákóczi út is nagyon le van pusztulva.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 15:06
Előzmény: #99729  Törölt felhasználó
#99733
"De egyébként a bankkal aláírtam a 20 millás hitelt 5 évre, csak azok nem is jönnek havonta bekukucskálni az ingatlanba, hogy na, le van-e hányva a fal."
Ember. Nézd már meg a tulajdoni lapját a hiteles lakásodnak.... Te gyakorlatilag a teljes ingatlanoddal felelsz a tartozásért!!!!! A bérlő mit visz a buliba fedezetként a két havi kaución és a csupasz s*gg*n kívül??? Na ha a bérlő rá engedi tetetni valamely ingatlanára a jelzálogom a lakásom komplett felújításának a költségének erejéig tudod mit, én sem megyek oda egyszer sem!!!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 15:00
Előzmény: #99727  TitusPullo
#99732
Áááááá, ilyen nincs! Ez smafu, városi legenda! Csupa derék bérlő van akik a kiadók álmai... 🤣🤣🤣 csak a csúnya kiadók a kultúrálatlanok, kirekesztők, hogyan is merészel bárki mást állítani!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 14:59
Előzmény: #99726  Törölt felhasználó
#99731
"Ha a bérlő fel akarja mondani a határozott idejű szerződést gondolom le van irva, hogy ez milyen következményekkel jár."
Látod, ilyen amikor tájékozatlan vagy a témában de azért írsz róla!
Határozott idejű szerződést nem lehet egyoldalúan felbontani senkinek! Nincs leírva semmi a szerődésben mert a törvény megszabja... Csak ugye a bérlők 101%-ának fogalma nincs erről. Nekik csak jogaik vannak (a fejükben) kötelezettség nuku. Le lehet lépni bármikor ha kifizeted a hátralévő bérleti díjat és rezsiköltségeket egyben!!! Vagy fizeted tovább de nem laksz ott... a lényeg hogy fizetni kell, nincs kifogás! Ugyanez a másik oldalra is igaz: nincs duma hogy válik a gyereked kell a lakás hipp-hopp... senkit nem érdekel! Kutya kötelességed a bérletet biztosítani lejáratig! 
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 14:41
Előzmény: #99729  Törölt felhasználó
#99730
Ezzel nem azt mondom, hogy évenként ne irnék alá veled, ha azt három hónappal előtte megtárgyaljuk, az tiszta sor, de öt év??
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 14:34
Előzmény: #99724  ncseed!
#99729
Öt évre, jópofa vagy, én ezt egy irodabérletnél se igazán fogom fel, hogy ez a bérlőnek hogy éri meg, de ott is kb ez lett a standard, sok bérbevevő ezért is megy inkább a lakásirodába...
De egyébként a bankkal aláírtam a 20 millás hitelt 5 évre, csak azok nem is jönnek havonta bekukucskálni az ingatlanba, hogy na, le van-e hányva a fal... (most akkor végülis mi adja egy ingatlan értékét, izé, árát, kérdezem továbbra is?)
Ja és ők a 20 millás hitelért cserébe a kezdeti költségek elengedését fizettették volna vissza, ha 5 éven belül felmondom, ez ~1%..., vagyis 200k.
Meg nyilván ha bármilyen hűségidős szolgáltatást aláírsz, azt pénzbe kerül ált feltörni.
Na azokat speciel én már kerülöm is egy ideje.
XisCixis 2020. 11. 03. 14:29
Törölt hozzászólás
#99728
TitusPullo
TitusPullo 2020. 11. 03. 14:21
Előzmény: #99720  Törölt felhasználó
#99727
utaltattam, adóztam, lehányták, leborozták, llelakták, nekik állt feljebb, megsértődtek, pedig ismerősök voltak, kösz nem.
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 14:20
Előzmény: #99723  ncseed!
#99726
Ha a bérlő fel akarja mondani a határozott idejű szerződést gondolom le van irva, hogy ez milyen következményekkel jár.
Ezesetben nincs pampognivalója.
Ugyanez van áremelésnél is, erre direkt nem tértem ki, mert magától értetődő, hogy joga van árat emelni.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 14:15
Előzmény: #99724  ncseed!
#99725
A kereslet is korlátos ugyanúgy!
Szerencsés esetben találkozik az elvárás a kínálattal, de ha nem akkor vagy enged egyik/másik/mindkettő vagy nem lesz deal. Az én olvasatomban egyenlő súlya van kiadónak és bérlőnek is...Ugyanazon jogok és lehetőségek! Nem teccik a pofám/származásom/életkorom/élethelyzetem? NE VEDD KI! Ugyanez fordítva ha a kiadónak nem teccik valami és nem adja ki az nálatok erőfölénnyel való visszaélés , diszkrimináció, stb holott csak EGYENLŐ JOGOK!
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 14:06
Előzmény: #99722  Törölt felhasználó
#99724
Akkor ne vedd ki olyantól aki neked nem felel meg! Ja hogy korlátos a kínálat? Bocsi...  van sokminden a világban ami ilyen!
**
"A határozott idejű szerződés ugyanúgy nem véd meg attól, hogy annak lejárta előtt két nappal kap észbe a kedves tulaj, hogy ja akkor inkább unokaöcsike megy a lakásba, te meg ahova kedved tartja."
Az előbb írtam... Persze TE előre nem akarsz leszerződni mondjuk 5 évre csak egyre, de a kiadó a tróger ha utána nem hosszabbít... mesélj még!
TE gondolkodj előre és a határozott lejárta előtt JÓVAL szerződj le újra! Ha meg a bérbeadónak kell a lakás akkor ez van. Ez nem inkorrekt magatartás mint ahogy az se ha TE mondod a határozott után hogy bocsi menni akarok!!! 
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 14:01
Előzmény: #99720  Törölt felhasználó
#99723
Az a legnagyobb baj, hogy nálunk a bérlők mindent akarnak de semmit sem mernek vállalni... na így nem megy. Persze, nem vállalok csak egy év bérlést (iparági minimum elvárás) de ha hosszabbítani akarok nehogy már ne tehessem meg mert a tulajdonos használni szeretné a lakását! Mi az már hogy a határozott lejárta után a főbérlő újrapozícionálja az árat és emelni akar? Felháborító! De persze ő kopogtathasson hogy csökkennek a bérleti díjak csökkentsél nekem is... Határozottnál ha előbb ki akarna rakni a főbérlő akkor tróger (jogosan és nem is teheti meg) de én azért bármikor leléphessek ha úgy teccik.
Törölt felhasználó 2020. 11. 03. 14:00
Előzmény: #99721  ncseed!
#99722
Én elhiszem, hogy NÁLAD ezek megoldhatók, mert te viszonylag profinak vagy tekinthető.
Sokan meg kiadják az egyszem örökölt lakást, és azt se tudják merre hány óra.
A határozott idejű szerződés ugyanúgy nem véd meg attól, hogy annak lejárta előtt két nappal kap észbe a kedves tulaj, hogy ja akkor inkább unokaöcsike megy a lakásba, te meg ahova kedved tartja.
Ha nincs közokiratba foglalás, azt a sajtpapírt nem tudom elfogadja-e a kormányhivatal, de legkésőbb a határozott idő lejártakor simán úgy szankcionálja, hogy nem szerződik veled újra.
Egy soktízmilliós ingatlan értékét nem az adja, hogy hogy néz ki belülről, hanem hogy hol van, nem mondták még neked? :D
Ha elvitetem a mosógépet saját költségemen mi a biztosíték arra, hogy nem adtam el? :) Ja tudom, plusz kaució.
Nem a kp felvétel díja miatt nem lehet utalni a díjat, akinél nem lehet, persze én értem, hogy nálad ez így van.
ncseed!
ncseed! 2020. 11. 03. 13:48
Előzmény: #99720  Törölt felhasználó
#99721
Ezek alibi kifogások... Nálam minden megoldható csak LEGFELJEBB pénzbe kerül! 
Légyszi költözz ki egy hónapon belül, ha nekünk úgy tetszik, mert xyz rokonunk pestre költözik egyetemre, és nem vették fel a kollégiumba. - HATÁROZOTT IDEJŰ SZERZŐDÉS
Légyszi ne jelentkezz be, mert akkor felmondunk neked. - ILYEN NINCS, SIMÁN BEJELENTI MAGÁT ÉS SEMMIVEL NEM TUDOD SZANKCIONÁLNI
Légyszi ne fúrj egy lyukat se a falba. - MEGEGYEZÉS KÉRDÉSE, KÖRBEFÉNYKÉPEZZÜK A LAKÁST ÉS UGYANILYEN ÁLLAPOTBAN KÉREM VISSZA
Sajnos nem tudunk elvinni semmilyen bútort, hiába 100 éves mindegyik, és amúgy az értéke 0. - NE VEDD KI, VAN SOK TÍZEZER BÚTOR NÉLKÜLI (VICE VERSA)
Légyszi állj haptákban ekkor és ekkor, mert meg óhajtom tekinteni a 100 éves butrokat. EZ NEM KOMPROMISSZUM HANEM JOGOS IGÉNY EGY SOKTÍZMILLIÓS ESZKÖZ BÉRLÉSÉNÉL. BOLOND AKI NEM ÉL VELE, LEGFELJEBB RITKÍTANI LEHET NEGYED VAGY FÉLÉVENTÉRE. 
Sajnos a mosógépet se tudjuk elvinni, hiába van neked is. - KERESS OLYAT AHOL NINCS, VAGY VITESD EL TE EGY RAKTÁRBA ÉS HOZASD VISSZA KÉSŐBB. DE EGY HÁZBAN TALÁN LEHET HELYET TALÁLNI NEKI...
Légyszi ne utald a bérleti díjat. - FIZESD KI A KP FELVÉT DÍJÁT ÉS NO PROBLEM
Légyszi a csekkeket is kp-ban fizesd nekem. - UGYANAZ MINT ELŐBB

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek