Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 11. 01. 17:39
Előzmény: #99499  tihamer
#99500
Divide et impera! 😉
tihamer
tihamer 2020. 11. 01. 17:24
Előzmény: #99494  Placi82
#99499
Nagyon jól leírtad.
Oszd meg őket,
És uralkodj rajtuk.
Tudták ezt a rómaiak is annó.
mpagnes 2020. 11. 01. 14:38
Előzmény: #99496  Murdoch
#99498
Ezt hogy érted? Mert jelenleg nem lehet lakni 150 ezres fizetésből. 
mpagnes 2020. 11. 01. 14:36
Előzmény: #99494  Placi82
#99497
Nem ugrottunk össze semmin. De jól írtad. Sz@r az egész. 
Murdoch 2020. 11. 01. 14:36
Előzmény: #99495  mpagnes
#99496
És meg is válaszoltad, hogy nem diplomafüggő... 
mpagnes 2020. 11. 01. 14:35
Előzmény: #99493  Murdoch
#99495
Én írtam az ingatlanra.
150 ezerből is lakni kell valahogy. 
Placi82 2020. 11. 01. 14:34
#99494
Megy az osztalyharc! Pedig ugyan abban az üstbe vagyunk mindannyian, és kutyaul alank gyújtottak, csak sokan nem veszik észre. :). 1. A magán adósságok és céges adósságok az eget verik az egész világban és a 0% közeli kamatokon is egyre problemasabb a visszafizetés. A másik oldalon megy a jegybanki penznyomtatas, ami most már nem a tőzsdén és szűk körben csapódik le, hanem már az egyszeri emberekhez jut le. Tehát infláció várható. Ha meg infláció várható akkor kamat emelés is lesz előbb utóbb. Akkor meg bedolnek a hitelek. De közben a reál javak értékelodnek fel. Szóval igen csak ellentétes erők hatnak az egész gazdaságra. Jó nagy a katyvassz. De sebaj a covid tagadó utaljak akik covid tol tartanak. Az fiatalok osszeugrasztva a boomerekkel. A fizikai munkás az értelmiségivel.Sorolhatnam tovább. Szép lesz ez fiúk! 
Murdoch 2020. 11. 01. 14:31
Előzmény: #99492  mpagnes
#99493
Nem lehetne az ingatlanpiacnál maradni? Vagy még kielemezzük azt is, hogy melyik politikus ctrl+c-te a diplomáját, mégis milliomos...
mpagnes 2020. 11. 01. 14:24
Előzmény: #99491  hunor555
#99492
Ebből az egészből kihagytad a protekcionizmust.
Aztán lehet, hogy keverem a dolgokat és igazad van. 
hunor555
hunor555 2020. 11. 01. 14:18
Előzmény: #99477  mpagnes
#99491
Szerintem meg nagyon kevered a dolgokat. Melós, mérnök, közgazdász, bölcsész egyre megy. Mindegyikben lehet sikeresnek lenni és kurvanagy pénzeket leakasztani, egyikben nehezebben másikban könnyebben. Ez már inkább az egyéntől függ, az igényeitől talpraesettségétől, kitartásától, új dolgok elsajátításának igényétől. Ismerek mérnököt aki csak teng leng, megcsinálja ami kötelező, nem is nagyon emelnek neki, amit kap azzal elvan, nincsen gondja. Aztán van az ambiciózus fajta, aki 30on túl már managger vagy saját cége van és nagy pénzeket akaszt le. Ottvan az a faktor is hogy szeresd amit csinálsz, mert e nélkül szenvedés csak. Aztán vannak a siránkozók a tanult tehetetlenséggel akik csak ugatni tudnak hogy minden mennyire szar a világ kibaszott velük, de a kisujját sem mozdítana hogy jobb legyen neki. Nyilván van olyan aki mindenben szerencsétlen és tényleg keresztbe tesz neki az élet de ezek száma jóval kevesebb a divatból siránkozóknál. Szóval szerintem nem a végzettség hanem az egyéni kvalitások a fontosabbak az életben.
mpagnes 2020. 11. 01. 14:07
Előzmény: #99485  Murdoch
#99490
Hogy veszel fel megbízható takarítót? 
mpagnes 2020. 11. 01. 14:05
Előzmény: #99485  Murdoch
#99489
Nem off. A megbízhatóság vagy pl. lojalitás nem alap dolgok. Van ahol megfizetik, de Magyarországon nem. 
A tudás meg nagyon kevés tud lenni, ha senkit nem érdekel vagy nem tudom eladni. 
Mollly 2020. 11. 01. 14:03
Előzmény: #99483  Batiszkáf
#99488
Természetesen nem mindegy, hogy milyen. Illetve olyan szempontból mindegy, hogy a jobb OKJ dipomához vannak kötve. 
mpagnes 2020. 11. 01. 14:01
Előzmény: #99484  mpagnes
#99487
Ja aztán, hogy jön ez az ingatlanos fórumra? Hát úgy, hogy havi 150 ezerből is lakni kell valahol. Hát így.
Volt erről vitám a kiszámoló.hu-n. Ott levetítették nekem, hogy minimálbérből nem lehet lakni San Franciscóban. Hát lehet, mert sok betanított munkás él ott is és nem hajléktalanok.
Alexander_Greybeard 2020. 11. 01. 14:00
Előzmény: #99483  Batiszkáf
#99486
Aki manapság két nyelven beszél folyékonyan, ügyesen kommunikál és diplomával bizonyította, hogy meg tud tanulni új dolgokat, az hülyére keresheti magát kis szerencsével és tudatossággal. Tőzsdére vezetett multiknál közép és felsővezetésben találkoztam már kommunikáció szakossal, énekessel, szakáccsal és nyelvtanárral is. Csomó olyan pozíció van, ami fontos, de nem kell hozzá csak egy minimális gazdasági tudás. Minden más az logika és odafigyelés. IT területen is szép eredményeket lehet elérni helpdesk területen. Sokat kell tanulni hozzá de IT diploma nem kell.
Murdoch 2020. 11. 01. 14:00
Előzmény: #99484  mpagnes
#99485
Továbbra is tartom, a tudás dönti el a (valós) hierarchiát, nem a fizetés. A megbízhatóság meg alap dolog. Ilyen alapon a buszsofőr is belehajthat egy olajfinomítóba. De ez itt már offolás.
mpagnes 2020. 11. 01. 13:52
Előzmény: #99480  Murdoch
#99484
Felelősség helyett megbízhatóság. A takarító olyan kulcsot kap, hogy minden ajtót nyit. A dolgozók ilyen kulcsot nem kapnak. Radiológiai állomáson meg a takarító teljesen egyedül van, biztonsági őr sincs. A géppark 25-30 millió dollár. Felelősség semmi, de nem megbízható ember ilyen helyre be sem léphet, mert kapcsolgat ezt-azt és kész a baj, nukleáris berendezések is vannak. Azt azért nem kellene piszkálni. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 11. 01. 13:49
Előzmény: #99474  Mollly
#99483
Szerintem ennek a "mindegy milyen, csak legyen diplomád fiam" c. mesének utoljára a kétezres években volt relevanciája.  Manapság Budapesten egy piacképtelen diploma + két nyelv magabiztos ismerete annyit ér, mint egy targoncás jogosítvány. 
mpagnes 2020. 11. 01. 13:44
Előzmény: #99480  Murdoch
#99482
Nincs rálátásom az idegsebész munkájára. Elképzelni sem tudom hogy tanulja azt meg valaki.
Na, de a takarítás meg olyan tudod, hogy vagy megy egyből, vagy sosem fog menni. Ezt a főnök mondta. Nincs mit tanulni rajta, de aki nem tud takarítani, az sosem fog tudni. Ahhoz kell nagy érzék, hogy észre tudjon venni mindent, de tudnia kell, hogy mi a fontos, mert 5000 nm-en nem fogja tudni megcsinálni tökéletesen. A takarító " átlagosan" takarít, nem felületesen , de nem is tökéletesen. A megrendelő szemével próbál nézni mindent, hogy elégedett legyen . 
A sebész nem lehet átlagos. Az más. 
mpagnes 2020. 11. 01. 13:35
Előzmény: #99478  Mollly
#99481
Hát akkor kommunista vagyok. Én is a fizikai munkában hiszek, de ezt úgy értettem, hogy ez rám vonatkozik. Nem azt mondtam, hogy nem kell a szellemi tudás meg a diplomás ember. Nekem az nem fekszik. De az egy nagyon rossz "vonal" , hogy a munkást nem kell megfizetni, mert nem tanult annyit. Ja meg azért sem jár plusz pénz, mert valaki 18-tól tanult még 4-6 évet. Jár plusz pénz, de nem úgy, hogy melós 200 , diplomás 600. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek