Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Béla2021 2020. 10. 30. 23:33
Előzmény: #99337  hunor555
#99340
Erről beszéltem itt pár napja, de feladtam. Egy nem teljesen fogalmatlan, átlagosan intelligens (diplomás) férfi kb. 3*8 óra megtanulhat minden olyat alapszinten, amire egy lakossági villanyszerelőnek, burkolónak, szobafestőnek, gipszkartonosnak a napi munkájának a 90%-át lefedi. Utána már tényleg csak a gyakorlatra szánt idő a kérdés. Én régen rettegtem attól, hogy nem tudok majd függőleges vakolni vagy szépen glettelni. Aztán 5 nap után alig volt különbség a végeredményben ha én csináltam, vagy a szakember. Ok, lassab vagyok, de cserébe nem leszarom, mert nem a pénz motivál, hanem élvezem is.
-
Fordítva meg ugye 3*8 óra (de sokszor 3*8 hét) után nem lehet beállítani egy melóst banki ügyintézőnek, tanárnak, mérnöknek. Nem beszélve azokról, amik egyerre igényelnek elméleti tudás, kreativitást, intelligenciát.
-
Én speciel olyan "szakembereket" ismerek, köztük villanymájsztert is, aki arra képtelen, hogy a 3 nappal később esedékes munkafolyamatokat megtervezze. Jajj, kevés lett a kábel, egy közben bejavított falat vissza kell még vésni, stb. Amire a törvény nem kötelez, azt csak durva idő- vagy eszközhiány mellett át másnak. Szeretem is, meg engem ne nézzen hülyének senki, hogy fizetem kb. a nulla teljesítményre a 3-5 ezres óradíjakat.
-
A glettelésbe belejönni pedig kb. egy hét alatt lehet egy már elfogadható szinten, hogy haladjon is, de ha magadnak csinálod és ráérsz eljátszani vele meg párszor lecsiszolni, akkor kicsiben is lehet szép. (Megjegyzem voltam olyan szakembere által frissen festett lakásban, hogy szerintem azt se tudta a májszter, mi az a glettelés. Csak néztem a nem tapétázott falakat, hogy ez meg mi a szar... hogy van képe bárkinek ezt így átadni, hogy kész van, lehet fizetni. De amíg lószar van, veréb is lesz. Ezt most egy ilyen társadalmi játék, érdekes lesz 15 év múlva, az biztos.)
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 23:20
Törölt hozzászólás
#99339
hunor555
hunor555 2020. 10. 30. 23:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#99338
Nekem a kedvencem amikor az alu meg rezvezetekeket sodorgatjak össze.
hunor555
hunor555 2020. 10. 30. 22:56
Előzmény: #99328  Mollly
#99337
Hàt jó. Te tudod. Azért egy radiátor leszerelesehez nem kell MSc diploma. Még sose csinaltam, mondhatod hogy magykepuskodom, ha van egy csőfogód meg leereszted a rendszert nagy kárt nem tudsz okozni... Viszont konvektort szereltem már le hármat is meg a hőszigetelés miatt kijjebb hoztam a parapetet. Ennek már három éve és még élünk. Na az ablakcsere meg... Pár helyen bontottam, mert nagyobb került be, de a redonytokos ablaknál maga a tok az áthidaló így a tokba tettem bele az ujat. Kurvajo lett szaki nélkül is. Ablakcserenel a szakinak max a 3. Emeletről fölfelé van letjogosultsaga de ott is csak a magasság miatt. Amúgy aki nem műszaki analfabéta ezeket ma könnyen meg tudja tanulni, meg természetesen ha kedved van hozzà az sem àrt. Jó olyan lakásba belépni ahol bárhová nézel a te kezed munkája van. Mondjuk az szar hogy tudom az összes glettelési hibàt és mindig azt nézem. Anyagilag mindenképp olcsóbban jövök ki, kedvem is van hozzá ezért úgy számolom hogy kétszeres szakipénzt spórolol: nem kellett kifizetnem senkit, és a munka is keszlett.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 22:53
Törölt hozzászólás
#99336
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 22:19
Törölt hozzászólás
#99335
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 21:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#99334
Témától függ. Villanykapcsolócsere szerintem nem egy nagy truváj, szerelvényezés címszó alatt fut az árajánlatokban, tipikusan 1000 ft/db. S a mai cuccokat már csavarozni is alig kell, rugósan rögzül a kábel.
Persze ez a legkevesebb, mondhatni a finálé, de egy lakásban van min. 50 db kaocsoló, konnektor, egy hétvégén fekrakod kényelmesen ha olyanod van.
2345678 2020. 10. 30. 21:50
Előzmény: #99316  elemerorsos
#99333
Azt sajnos nem tudom ,  hogyan oldják meg,de az a hír járja,hogy az   átminősítés folyamatban van több projektnél is.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 21:40
Törölt hozzászólás
#99332
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 21:27
Előzmény: #99328  Mollly
#99331
Szoktam nézni szerelős videókat,
a vágott 20 perc, a félig vágott 50 perc, a valóság 3 óra - 1 nap, adott témában, teljes fegyverzettel egy full profinak.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 21:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#99330
Ja. Tuti bérlőim Angyalföldön 3 év urán szóltak, korrektül, hogy jön a baba, március 31 és csá, mennek haza vidékre.
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 21:14
Törölt hozzászólás
#99329
Mollly 2020. 10. 30. 21:08
Előzmény: #99265  hunor555
#99328
Na, hát azért... nézegethettük egész este a youtube videókat, ha a "hogyan vegyünk le egy radiátort" címen csak szép, új, szelepeseket látni. Hát, bizony, kihívtuk a mestert. Fél óra alatt megoldotta plussz szelepek fölszerelésével. Vagy ott az ablakfelújítás: lehet, olcsóbb szakival felújíttatni, mint megvenni az új műanyagot, amit aztán falbontás árán beépítesz te is youtube videó alapján. 
Mollly 2020. 10. 30. 21:05
Előzmény: #99261  Murdoch
#99327
...és látnád hozzá a felvételiző állomány romlását... 
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 21:02
Előzmény: #99323  tihamer
#99326
1 garázst akartam venni idén, elővételi joggal, de perlekedés lett volna belőle, elálltam. Annyi időt, energiát, random kimenetellel nem ért meg nekem.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#99325
Netán érdeklődik? Tippmix tétek és eredmények helyett/mellett ingatlanpiaci folyamatok, irányok, jelentésej amire felkapja fejét?
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 20:54
Törölt hozzászólás
#99324
tihamer
tihamer 2020. 10. 30. 20:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#99323
Sorry, de én folyamatosan fektetek be.
Idei eddigi eredmény : 2 db garázs + hitel arbítrálva MÁP+ ba.
Bár egy másfélszobás garzon már nagyon jó lenne.
Én folyamatosan figyelem a lehetőségeket.
Tán én vagyok az 1 % ?
Törölt felhasználó 2020. 10. 30. 20:38
Törölt hozzászólás
#99322
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 30. 20:08
Előzmény: #99320  lohran
#99321
Simán lehet. Hiszen ez egy ingatlan befektetői, potenciális befektetői illetve érdeklődői fórum, az ország legkomolyabb gazdasági site-ján.
Ergo, ide karaktereket folyamatosan írni nem szabad, a szóképolvasás már nem divatos, ösztönből lökjünk be vmi jófej emotit.
Nekem ez nemcsak fura, hanem nem is tetszik. Ha a normálisság mércéje ennek az ellentéte, akkor vállalom.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek