Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 10. 19. 23:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#98380
Tényleg nem vagy nagy túrista. :)
ha az lennél, akkor saját magadon éreznéd, hogy mennyire eleged van abból, hogy nem tudsz a szokásos módon rövidebb, hosszabb utakra menni.
Mihelyst lesz egy kis biztonság, megindul a visszatartott kereslet. Nagyobb turista csúcsokat okoz a legtöbb népszerű helyen mint gondolnánk.
ha nem hiszed, akkor gondolj rá mi történt nyáron  Balatonnál. Egy kis hamis biztonságérzet és hirtelen többen voltak ott mint a korábbi éveke nyarain.
XisCixis 2020. 10. 19. 23:10
Törölt hozzászólás
#98379
Béla2021 2020. 10. 19. 22:40
#98378
Na mi lesz a rövidtávús befektetőkkel? Várják tovább a +6 hónapot (jövő márciustól) vagy lassan kezdik megérteni, hogy véget ért egy korszak... és ez már az optimista forgatókönyv.
-
"Faix Csaba szerint lehet reménykedni, de legkorábban a nyár elejére várható javulás, és csak jövő ősszel lesz újra szemmel látható a budapesti turizmus. Ebben közrejátszik, hogy az emberek félnek, és ha az utazók biztonságosnak is ítélnek egy célállomást, onnantól el kell telnie nagyjából még fél évnek, mire meg is jelenik a tömeg."
https://index.hu/gazdasag/2020/10/19/budapest_turizmus_koronavirus/
Murdoch 2020. 10. 19. 22:09
Előzmény: #98358  Landlord
#98377
ŐŐŐ, azért azt ne várd, hogy az egyedülálló fiatalok megtapsolják a CSOK-os árakat. Igaz:
https://gyerehazafiatal.hu/
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 21:56
Törölt hozzászólás
#98376
Alexander_Greybeard 2020. 10. 19. 21:29
Előzmény: #98372  elemerorsos
#98375
Ez lett volna a következő tippem de ezt tartom kevésbé valószínűnek.
Én azért szavazok az értékesítés mellett mert a fine&country hirdette ezt is (még most is fent van), mint az Elysium-ot. Amikor elindultak a hírek, hogy az Elysium tényleg elkészül, akkor már pletyka szinten létezett egy akkor még szupertitkos budai projekt, amiről csak személyesen adtak tájékoztatást. Kizárásos módszer alapján ez volt az. Meg a magyar piac amúgy sem az a hely, ahol egyszerű fejlesztőként nemet mondasz egy milliárdos nagykutyának azzal az indokkal, hogy megtartod magadnak. Amit a kirakatba raksz, az legyen is elérhető mert különben véged van. Hamar el fog terjedni a rossz híred. Az sem baj, ha licitálni kell, annál izgalmasabb. Elysiumban is sok lakás licit utján ment el. Fel is nyomták az árakat rendesen.
Másodpiacon már így néz ki egy hirdetés:
https://www.engelvoelkers.com/en-hu/property/panoramic-views-quality-style-4289557.1396549_exp/
1 hónapja sincs, hogy felkerült. Kíváncsi vagyok, mikor fog lekerülni. Ehhez képest 500 nm budai új penthouse óriasi tetőterasszal még olcsó is.
CyrusTheGreat 2020. 10. 19. 21:15
Előzmény: #98372  elemerorsos
#98374
En is erre tennek.
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 21:08
Előzmény: #98370  elemerorsos
#98373
Nálad mi számít ennél jobb projetnek, mondanál egy-két példát?
A műszaki tartalmat nem számítva, ahhoz nem sokat szagolok.
elemerorsos 2020. 10. 19. 21:07
Előzmény: #98371  Alexander_Greybeard
#98372
Nekem meg az a tippem, hogy a legjobb lakásokkal együtt nem is volt értékesítés alatt, a fejlesztő tulajdonosi körében marad.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 19. 20:59
Előzmény: #98370  elemerorsos
#98371
Én egy havi fizetésem tenném rá, hogy a legfelső emelet két lakását ugyanaz az ember vette meg és majd egybenyitja.
elemerorsos 2020. 10. 19. 20:47
Előzmény: #98347  Törölt felhasználó
#98370
Szerintem csak trükköznek vele, mint sok más fejlesztő, és a foglaltnak és eladottnak jelölteket később fogják értékesíteni. Nehezen hiszem el, hogy a mostani piaci környezetben egy ilyen projektet már az értékesítés kezdetén elkapkodjanak. Ettől sokkal jobb projektekre sincs ilyen mennyiségben vevő. Ez meg max közepes projekt, már korábban leírtuk többen. Közepes lokáció, közepes műszaki tartalom, gyenge szolgáltatási kínálat, és 100 lakás, tehát még csak nem is elég exkluzív. Az már csak hab a tortán hogy 3 épület mellett csattog a fogaskerekű.
berlini
berlini 2020. 10. 19. 20:32
Előzmény: #98367  Kapitanyur
#98369
Én nem becsülöm le őket.
Ritka ügyesen b@sznak át mindenkit.
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 20:31
Törölt hozzászólás
#98368
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 19. 20:26
Előzmény: #98363  berlini
#98367
“... A járványkezelés egyenesen óvodás szinvonalú.
nagy lelkesedéssel harcolni a járvány ellen, amikor még csak épp hogy mutatta magát, most meg le se szarják az egészet....”
.
A járványkezelésük -a Fidesz szempontjából- tökéletes.
A céljuk immár a nyájimmunitás, 
ami a napi 50 ezer új fertőzöttel tavaszra 
meg is lesz.
Ha közben pedig meghal naponta 
50-100 szocotthonos idős beteg, 
azt nem fogják különösebben sajnálni, 
annyival kisebb lesz a tb kassza hiánya.
A lélegeztetőgép biznisz pedig elég jól hozott nekik a konyhára, ne becsüld le őket.
CyrusTheGreat 2020. 10. 19. 20:21
Előzmény: #98365  macisajt
#98366
Utóbbi.
macisajt 2020. 10. 19. 20:15
#98365

Vajon a CSOK feltételeinek nem teljesítése esetén az illetékmentességet is visszavonják?
Erről egyenlőre nem beszélnek, vagy nem is gondoltak erre....
berlini
berlini 2020. 10. 19. 20:11
Előzmény: #98363  berlini
#98364
ja igen, a lényeget nem irtam le:
a többség végkövetkeztetése az, hogy Orbán nélkül a fű sem nő a helyes irányba.
Ha egyszer visszavonulna százezrek könyörögnek majd neki, hogy ne tegye.
Sztálin elvtárs sirja mellett sirtak ilyen őszinte kétségbeeséssel mint majd akkor fognak, pedig a vezér (sajnos) még élni fog, csak megsértődik, hogy nem jött össze a 2/3.
berlini
berlini 2020. 10. 19. 20:07
Előzmény: #98362  Törölt felhasználó
#98363
A helyzetelemzéseddel egyetértek.
Kivéve a végkövetkeztetést.
A járványkezelés egyenesen óvodás szinvonalú.
nagy lelkesedéssel harcolni a járvány ellen, amikor még csak épp hogy mutatta magát, most meg le sze szarják az egészet. Angliában bejelentették, hogy a napi 300 ezerről napokon belül felmennek egy millióra. Nálunk meg 9 hónapos kemény munkával sikerült 15 ezer napi tesztről lemenne pár ezerrel, miközben ott porosodik 15 ezer lélegeztető gép a raktáron , amiknek soha sem lehett volna más sorsa, ugyanis azok bevetéséhez hiányzik napi (3 műszakban) 5-7 ezer szakszemélyzet. Ilyen tömegben még csak neki sem álltak a képzésnek.
Témához értőtől tudom, hogy igy is meghal minden második lélegeztető gépre kerülő, ha kicsit is tanácstalan a szakszemélyzet, akkor ez az arány könnyen eléri a 100%-ot.
Az meg egyenesen kabaré, hogy ma már ezrével gyártjuk is a lélegeztető gépeket raktárra, mert nem kell a kutyának sem.
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 19:24
Előzmény: #98354  berlini
#98362

"Ma egy ablakos egy törött öntött vas (kb 4cm hosszú) cseréjére 60 ezer ft-os telefonos árat jelentett be."
Azt nem mondtam, hogy olcsóbb lett a szaki, bár nézőpont kérdése. Ha már nem emel állat módra az is eredmény. Arra utaltam, hogy ilyen kis munkákra eddig vagy rácsapták az emberre a telefont képletesen vagy hazudtak valamit, hogy térjünk rá vissza 3 hónap múlva mondjuk. Addig ne is zavarjuk őket.
Kétségtelen, hogy a qrmány felújítási csodafegyvere munkát adhat a szakiknak, mert kinyílnak a pénztárcák , bár ugye sok függ majd a pontos szabályozástól.
Egyébként pont arról beszélgettem ismerősökkel, hogy a fidesz most igan nagy hibát is elkövethet. Ez a hevenyészett, ötletroham jellegű a világ legeslegeslegesleges legnagyobb családtámogatási programja könnyen visszfelé sülhet el. Az egész bejelentés sorozat, info csepegtetés és majd a törvényben kijön valami csavaros, apróbetűs sz.vatós dolog, ahogy az szokott lenni a fityesznél.
Teljesen dilettáns módon kezelik most a helyzetet. Gyakorlatilag mindent, amihez hozzányúltak a válság alatt az a mutyiról szólt és a dilettantizmusról. Ne felejtsük el, ez az első válsághelyzet amit a fityesznek kell megoldani, mert eddig olyan szerencséjük volt, hogy végig konjunktúrában uralkodtak.Hát nem mondanám azt, hogy a válságkezelésük alapán ezekre szavazna bárki is, sőt inkább az ellenkezője az igaz.
CyrusTheGreat 2020. 10. 19. 19:20
Előzmény: #98359  Törölt felhasználó
#98361
Én is csak a főépületiből vittem volna, az legalább kinéz valahogy, van presztízs-értéke, a "villalakások" 12 egy tucat, unalmas szarok.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek