Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 19. 13:15
Előzmény: #98299  Batiszkáf
#98300
a legszebb egyébként az, hogy a fejlődő világ pont ezzel szembe megy: az elmúlt 50 évben folyamatosan nőtt az 1-3 tagú háztartások száma :D tudjátok, széllel szemben...
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 10. 19. 13:03
Előzmény: #98294  Criscito
#98299
Egy dolog biztos: azoknak az urbánus fiataloknak, akik nem a hagyományos családmodellben gondolkoznak nagyon meg kell fontolniuk, hogy van-e értelme a jövőben itthon tolniuk a szekeret. 
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 19. 12:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#98298
ezt még ők sem tudják szerintem. amelyik oldalról kevesebb hőbörgés jön, abba az irányba fognak hajlani szvsz
Hathor
Hathor 2020. 10. 19. 12:48
Előzmény: #98295  ncseed!
#98297
:)
XisCixis 2020. 10. 19. 12:46
Törölt hozzászólás
#98296
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 19. 12:46
Előzmény: #98284  ruiz
#98295
Ilyen jó még egy kormány sem volt a níphez! 😂
Eljött az örökké termő fa időszaka... potyog a  pínz az égből csak alá kell állni!
Criscito 2020. 10. 19. 12:43
Előzmény: #98292  macisajt
#98294
Már aki CSOK-kal venné a lakását. :) Mi kell a CSOK-hoz? Házasság és legalább egy beígért gyerek. Tehát ez sem jár majd mindenkinek. Viszont ez végre valóban egy klassz dolog, mert ez tényleg egy könnyítés a családosoknak. Ezzel kellett volna kezdeni kb. a családtámogatási programot még évekkel ezelőtt. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 19. 12:42
Előzmény: #98292  macisajt
#98293
2022-ig várok, lesz egy választás, bár nagy meglepetés nem várható birkaországban. Boldogan fizeti a 9 millió a fél millió neres család luxus életét, ingyen állami pénzek, ingyen auto támogatás, stb. 
macisajt 2020. 10. 19. 12:34
Előzmény: #98284  ruiz
#98292
Akkor januárig kivárnak az eladók és a vevők is.
berlini
berlini 2020. 10. 19. 12:26
Előzmény: #98290  berlini
#98291
Ebben az országban a legtöbb kárt idén sem a járvány okozta.
berlini
berlini 2020. 10. 19. 12:25
Előzmény: #98289  ruiz
#98290
Jó cikk!
Szerintem a rozsdaövezeti fejlesztéseknek egy ideig lőttek.
Pedig sokkal kevésbé terhelné meg a közlekedést, ha a belvároshoz közeli rozsdafoltokban fejlesztenének.
Már most egymillióan utaznak napont befelé a külső kerületekből és az agglóból. Nem ezek számát kellene növelni.
Tavasszal még úgy gondoltam, hogy jó az ötlet, de rövid ideig csak az a hatása lesz, hogy a 27%-os ÁFÁs projekteket megakasztja és jövő évben jön majd a pozitiv ahatás a lakásépitések számának növekedésében.
Most már pár hete tudjuk.
Rozsdaöveteket is jegelhetik.
Jön újra az 5%-os ÁFA.
Ez mind szép és jó.
csupán buktunk félévet.
Gratulálok!
ruiz 2020. 10. 19. 12:05
#98289

Készültek az új korszakra, de most ismét minden megváltozik a lakáspiacon
https://g7.hu/kozelet/20201016/keszultek-az-uj-korszakra-de-most-ismet-minden-megvaltozik-a-lakaspiacon/
berlini
berlini 2020. 10. 19. 12:03
Előzmény: #98285  JeGeMeLOV
#98288
A fizetését megbecsülve, szerintem is jó üzletnek tűnik, még ha nem is vállal be 3 gyereket.
berlini
berlini 2020. 10. 19. 11:59
Előzmény: #98282  subzero444
#98287
Nincs és nem is volt pofátlan alkuk soha.
Ha az eladók megindulhatnak az általuk reálisnak tartott majdani eladási ár fölött közel 20%-kal, (mint én is már kétszer,) akkor nincs mit megsértődni, ha jönnek az árajánlatok akár még nagyobb levonásokkal is.
Elég sokat olvasom már március óta a vakcinakutatók hiradásait. Akkor még lehetségesnek tűnt, hogy páran a versenyzők közül befutnak akár már sz ősszel.
Ha eltekintünk a kinai és orsz engedélyezett vakcináktól (nem azért mert hatástalanok lennének, hanem azért mert még egyik sem tartott az engedély megadásakor a klinikai 3. fázisban, ) akkor most a hiradások szerint egy Pfizer vezette csoport talán megkapja az engedélyt az USA-ban novemberben és az AstraZeneca vezette csoport pedig rá egy hónappal ugyanott. Ez valószinűsiti, hogy Európában egy hónapos késéssel megszületik ugyancsak az engedély mindkettőre december-január hónapokban. Miután mindkét cég legyárt addig 100-100 millió vakcinát, ezért a gyártást nem akkor kell kezdeni, csak más licenszpartnerekkel felfuttatni milliárdos évi darabszámra. A többi versenyző gyógyszergyár pár hónapos késében van a fentiekhez képest. Van ahol csak most kezdősőtt az a klinikai 3. fázis amit az AstraZeneca már júliusban elkezdett az USA-ban Braziliában-Angliában, de ezek is célbaérnek március-áprilisra. Lesz itt vakcina Európában több százmillió már március-áprilisban és a világ szinte minden országában legkésőbb a jövő év őszéig.
Tehát az a nyáj immunitás, amit magától a legfertőzöttebb országok jövő év végéig talán elérhetnének, az később jönne. 
Előbb lesz vakcina a fejlett országokban.
A vakcina nem ad biztosan örökké szóló védettséget, (ezt ma még senki sem tudja.) De nem mutálódik a virus olyan mértékben, hogy egy influenzaszerű állandóan visszatérő járvány lehetne ebből még évekkel később is.
De a hatása az emberi pszihére az tartós maradhat.
Eddig a családiházak 10-20 éves átlagban évente felannyit sem drágultak mint a lakások Budapesten. (Szerintem még az elmúlt 20 év forintgyengülését sem hozták.) Ebben várok változást, főleg akkor ha az Únió tényleg elkezdi a célzott lakásfelújitási programot. Szükség van rá, mert a teljes nemzetgazdasági energia fogyasztás harmada a lakásokban kerül felhasználásra. A kilimavédelem úgy,  hogy a lakásállomány (óvatos becslések szerint is) legalább 60%-a energetikailag sürgősen felújitandó kategóriába esik, utópia marad ezek nélkül a felújitások nélkül. Tehát szerintem a jó helyen lévő házak ára a jövőben már együtt fog mozogni a felkapottabb helyeken lévő lakások áraival.
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 11:48
Törölt hozzászólás
#98286
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 19. 11:47
Előzmény: #98284  ruiz
#98285
Egy csoda ez a nő, vajon fel tudom még csípni? Vagy már foglalt? 
ruiz 2020. 10. 19. 11:40
#98284
Novák Katalin: januártól illetékmentesek lesznek a csokkal vásárolt ingatlanok
https://index.hu/belfold/2020/10/19/novak_katalin_csok_illetekmentes/
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 09:16
Törölt hozzászólás
#98283
subzero444 2020. 10. 19. 09:13
#98282
Sziasztok!
Gondoltam feldobok egy érdekes dolgot. Ahogy a forum hangulatát nézem, sokan utalnak arra, hogy a pesti lakáskiadásnak annyi, csökkenek az árak..stb és inkább az emberek a vírus miatt az aggloba költöznek. Én arra gondoltam, hogy ebben a hangulatban lehet érdemesebb a pofátlanabb alkuval egy lakást megcsípni Pesten. Miért?
A vírusról: Ahogy látjuk a számokat kb 1500/nap környékén vagyunk most. De a tudósok azt mondják, hogy a feltérképezett eset inkább 25szerese ennek. Az napi 37.5e beteg. Tegyük fel, hogy nem gyorsul a járvány (ami megint alul becslés), akkor a 70% (nyájimmunitás), mire elkapja:
7.000.000/37.500 = 186nap. Tehát durván fél év. Magyarán szerintem simán elképzelhető hogy jövő nyárra (mégha nem is lesz vakcina) meglesz a nyájimmunitás. Ebben az esetben el tudom képzelni, hogyha nem is azonnal de rá fél-1 évvel visszatérünk a rendes kerékvágásba. Tudom, az immunitás nem örök életre szól, de onnantól simán el tudom képzelni, hogy szezonális jellege lesz a dolognak. Ne adj isten még vakcina is lesz, akkor 2-3év múlva már csak szorizgatunk a karanténról.
Vélemény?
ahihetetlengyula 2020. 10. 19. 08:30
Előzmény: #98271  klmn
#98281
Minek megy oda a beruházó gyár, ahol nincs meg a kellő infrastruktúra? Utólag nem kell keseregni, esetleg építsen Ő egyet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek