Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2020. 10. 18. 11:29
Előzmény: #98198  Béla2021
#98200
Másként gondolom. Aki látatlanban tesz egy ajánlatot egy 70 milliós ingatlanra az nálam komolytalan kategória. Utána meg elkezd alkudozni, mikor megtekinti? De mások vagyunk.
Amit leírtál ez már nem működik - nagyon átlátszó. Ráadásul egyből kirúgnám az ingatlanközvetítőt, akinek az lenne a feladata, hogy az én érdekeimet képviselje.
Béla2021 2020. 10. 18. 11:22
Előzmény: #98198  Béla2021
#98199
Még annyit, ha már te mész, tedd le az asztalra a foglalót az ajánlatod mellé, akármennyire is pofátlan. Ami egyszer elé került, azt a magáénak érzi. Utána bármit is mond, ott marad benne, hogy hülyeséget csinál talán, mert a biztos vevőt hajtja el, és nem biztos, hogy bárki más ennyire komoly lesz belátható időn belül. Még jobb, ha ott van az asszony is, mert akkor már beindul a vita is, hogy "de hülye voltál, hogy nem fogadtad el". Még jobb, ha az örökösök vannak ott, akkor még nagyobb az esély, hogy az egyiknek sürgős.
-
Nem egy esetben mondták, hogy esélyem sincs, aztán kerestek meg egy hónap múlva, hogy mi újság, sikerült-e találnom már. De aldóként is volt ilyen. Nem engedtem az árból, aztán írogattak hetekkel később, hogy mi újság a házzal. Pusztán barátilag, mi? :) Csak az nem mindegy, mikor melyik oldalon áll az ember. :)
Béla2021 2020. 10. 18. 11:18
Előzmény: #98195  siemens
#98198
Hány ingatlant adtál el eddig? Amikor engedni kellett szépen lassan az árból? Mikor egy eladó fejben lemond a teljes árról és A CSÖKKENT ÁRON SEM VISZIK EL, meg a fene nem nyitja rá az ajtót újabb 2 hétig, akkor elkezdi önmagában átírni az árat és már nem azz irányárból hajlandó alkudozni, hanem a legalacsonyabból, amiért majdnem elment. Ingatlanvásárlás 4 lépésben: Kérj meg 2 havert, menjen el, kössön bele mindenbe... aztán 2 hét múlva egy hamradikat, mondjuk X-15% árat.. Amire rállna a vevő, ahhoz képest te mondj újabb -10%-ot 2-3 hét múlva.
-
Még örülni is fog neked, hogy jöttél. HA TÉNYLEG EL AKARJA ADNI. Aki csak élvezkedik, hogy van egy csilliót érő ingatlana, az nem fog engedni egy év múlva sem. De aki el akarja adni és már hónapok óta csak a csalódás van, francnak se kell annyiért.. az szépen menni fog irányárban és fejben is. Főeg hamarosan, amikor egyre kevésbé tagadhatóak a tények..
-
Hamarosan be kell ismerni, hogy nem V meg L válság lesz (van), hanem még azt se tudják, hol a vége.. még szépen csúszkálunk lefelé, globálisan.
tihamer
tihamer 2020. 10. 18. 11:12
Előzmény: #98193  OlafGrof
#98197
Én 20 %-al szoktam indítani az alkut. Volt hogy valaki úgy meg sértődött, hogy egyenesen szelhamosnak nevezett és elég agresszívan kitesekelt az ajtón.
Úgyhogy a megtekintés után most már utólag a a telefonba adom az árajánlatot . Ez így mindenkinek jobb, ezzel is időt adva a vételi arra, hogy mindenki emeszthesse.
📳
Béla2021 2020. 10. 18. 11:11
Előzmény: #98190  Wuff
#98196
Pontosan, sajnálom, ha nem volt egyértelmű a leírásom. A tényleges ajánlat az volt, hogy 67 millió van a lakásra a számlán. Egy forinttal sem több, de talán még tud szerezni a családból kicsit. (De nem akar "eladósodni", mert kell a pénz felújításra.) Amelyik tulaj ebből azt hozza ki, hogy a 70 fölötti árra bármi esély van, az nem 100as.
Ha meg már az ember ott van, látja az utcát, lépcsőházat, elvetemedett ajtót, nyekergő zárakat, stb.. akkor már a 70 is csordogál lefelé. Nem gondolhatja azt, hogy majd élőben sokkal meggyőzőbb lesz az ingatlan.
siemens 2020. 10. 18. 11:10
Előzmény: #98190  Wuff
#98195
Pedig ezt írta: "Kereken 70 millióért ideadná?"
Tegyük fel, azt mondja, hogy igen. Utána meg elkezdesz alkudozni??? Hát, nem tudom.
Béla2021 2020. 10. 18. 11:05
Előzmény: #98183  CyrusTheGreat
#98194
Azt hittem, hogy érdekel téged, mennyire komoly a 75-ös ár erre: "A Szemere utcai 84nm-es lakást már nem a Remax hirdeti, hanem maga a TULAJDONOS. A Remaxos időkben lement 71.9M-ért, most maga a tulaj óhajt érte 75M-et kapni, hátha ennyiért elmegy.
-
Ezért mondtam, hogy aki egy 70es ajánlatnak örül, az odaadja 65-ért is. De szerintem 60-ért is, ha tényleg(!) el akarja adni, nem csak hirdetgeti. Meg azért durva, hogy az BP-i emberek nagy részének 5 millió nincs meg soha nem volt a zsebében szabadfelhasználásra, de úgy lehet alkudozni 10 milliókat, mintha teljesen mindegy lenne.
-
Van egy ismerősöm vidéki fürdővárosban, ott gyakori még, hogy kiteszik az apartmant a fejükben pl. 100 millióért és ha valaki belök egy 70 milliós árat, akkor van esély az üzletre 80-85 körül. Először el sem hittem neki, hogy ez megy, de utána bizonyította. 120 tartott házat vett 70-ért !!, mikor egy év múlva már tényleg sürgős volt eladni a tulajnak. Lehet jönni számokkal, megtérüléssel, stb, de ha nem lenne az állami pénzszórás a semmire, akkor k. gyorsan eltűnnének ezek az irreális álomárak. Mert akkor a 75re hirdetett lakásra is az 50-55 milliós ajánlatok jönnének csak.
OlafGrof 2020. 10. 18. 11:02
Előzmény: #98192  OlafGrof
#98193
Pofatlan arakhoz pofatlan alku ez most a jelszavam...
OlafGrof 2020. 10. 18. 11:01
Előzmény: #98190  Wuff
#98192
En is beprobalkoztam most 30 szazalek alkuval, kerdeztem adja e, ha igen megyek megnezem, tobb penzt ugy se szanok ra azzal, h rakerdezek amugy se veszitek semmit.
OlafGrof 2020. 10. 18. 10:59
Előzmény: #98189  tihamer
#98191
Nincs ennyi berlo, kezdenek amugy megjelenni a kocsmak es vendeglatohelyek a facebookon nem csodalkoznek ha a hotelek egy resze is meghirdetne eladasra az ingatlanjait. Illetve ahogy halad a virus elleni harc tippre fel ev es az elado lakasok szama is megno, tovabbra is tartom h jelentos nominal ar csokkenes lesz.
Wuff
Wuff 2020. 10. 18. 10:58
Előzmény: #98172  siemens
#98190
Pedig gyakori az ilyen. Nem úgy kell azt elképzelni, hogy (maradjunk a kommentben szereplő számoknál) egy 75M-ért hirdetett lakást látatlanban elvisznek 70M-ért... Hanem úgy, hogy az érdeklődő max. 70-et adna érte, ha ez is belefér az eladónak, akkor mennek megnézni, ha pedig nem, akkor feleslegesen nem rabolják egymás idejét. Szerintem ez így sokkal korrektebb.
tihamer
tihamer 2020. 10. 18. 10:02
Előzmény: #98188  tihamer
#98189
'Hotel Villa Kordában szállodai szobák kiadóak egy, vagy akár több hónapra is....” – kezdi friss Facebook-bejegyzésében a Korda házaspár. Sajnos, a koronavírus-járvány miatti helyzet őket sem kímélte, s bár nem ez a profiljuk, külföldi vendégek hiányában nem engedhetik meg maguknak, hogy üresen álljanak a szobák, kénytelenek több szállodához és hotelhez hasonlóan havi albérletként funkcionáló szobakiadással próbálják pótolni a Korda Villa bevételét."
tihamer
tihamer 2020. 10. 18. 10:00
#98188
Még Gyuri bácsi is bajban van . Hiába a szükség törvényt bont:https://blikkruzs.blikk.hu/sztarok/magyar-sztarok/korda-gyorgy-balazs-klari-alberlet/1hz473c
tihamer
tihamer 2020. 10. 18. 09:54
Előzmény: #98186  tihamer
#98187
"BUDAPESTI CSALÁDOSOK VAGY CSALÁDOT TERVEZŐK FŐLEG AZ AGGLOMERÁCIÓBAN, A VIDÉKI VÁROSOK LAKÓI PEDIG JELLEMZŐEN A KÖRNYEZŐ KISEBB TELEPÜLÉSEKEN KERESTEK MAGUKNAK ÚJ OTTHONT 2020 ELSŐ KILENC HÓNAPJÁBAN. AZ OTP INGATLANPONT ÉRTÉKESÍTŐINEK ÖSSZEGZÉSÉBŐL AZ IS KIDERÜL, HOGY A KORONAVÍRUS-JÁRVÁNY ÉS A TAVASZI KARANTÉN FELGYORSÍTOTTA AZ ELVÁNDORLÁST."
tihamer
tihamer 2020. 10. 18. 09:25
Előzmény: #98184  mr_bob
#98185
Igen, írtam már korábban, hogy ezekkel a moratoriumokkal megszegték a szabályokat . Idén azért 2 db garázst meg tudtam fogni diszkont áron. Lakásokat nézegettük, adtam arajanlatokat is, de nem jöttek ki a %-ok, vagy nem fogadták el az árajánlatot.
Mindenesetre figyelek. ➕
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 18. 08:49
Előzmény: #98178  tihamer
#98184
és, ha válságban sem lesz esés, mert a kormány alányúl a piacnak? itt bukik az elméleted, mert sok-sok év alatt termelik ki a tehenek a következő árát, főleg ha újra elkezdünk emelkedni (kivéve persze, ha több száz évig élsz)
CyrusTheGreat 2020. 10. 18. 08:26
Előzmény: #98169  Béla2021
#98183
Lehet, hogy csak nekem van még ennyire reggel, de ezt nem tudtam dekódolni.
user01
user01 2020. 10. 18. 06:38
#98182
A fórumbohóc újra tombolt, felhozom a topic-ot....
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 06:01
Törölt hozzászólás
#98181

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek