Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:40
Előzmény: #97618  hunor555
#97620

Igen, az biztos, hogy lesz mutyi, ha ostoba módon jön ki ez a törvény. Illetve mindenképpen lesz mutyi. Ha még tud katázni a májszter, akkor garantált a mutyi.
Mert ugye az LTP nem volt jó ezeknek, hiszen a szinglihordák is hozzáfértek ahhoz. Jöjjön akkor valami, ami a mutyi melegágya lesz, de legalább csak a gyerekes családok tudnak mutyizni. Óriási siker, hogy a szinglihordákat kizárták belőle.
Elképesztő mértékű lyukat üthet ez a költségvetésen, ha ostoba módon csinálják.
Ha fel lehet venni én felveszem, de így előre gondolva, ebből brutális mértékű mutyi lesz országos szinten.
siemens 2020. 10. 14. 10:37
Előzmény: #97614  tihamer
#97619
Az biztos, hogy a moratórium meghosszabbítása pont az ellenkező eredményre vezet. Minél hosszabb a moratórium, annál nehezebb lesz fizetni a törlesztőrészleteket. Sőt, akinek változó kamatozású azok még rosszabbul is járnak.
hunor555
hunor555 2020. 10. 14. 10:32
Előzmény: #97606  Törölt felhasználó
#97618
Azzal járnál a legjobban ha csak számláznál. A pénzt meg visszaosztod nekik. Win win.
XisCixis 2020. 10. 14. 10:01
Törölt hozzászólás
#97617
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:59
Törölt hozzászólás
#97616
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#97615
Majd kiderül, de biztosak lehetünk benne, hogy lesz benne valami csavar, sőt több csavar is. Hiszen a fityeszről beszélünk és ez a buli óriási lyukat tud ütni a költségvetésen.
tihamer
tihamer 2020. 10. 14. 09:58
Előzmény: #97612  Törölt felhasználó
#97614
Erre az "örök moratoriumra" én is kíváncsi leszek . 2022. Tavaszáig biztos kitolják. Veszélyes játék ez a társadalomra nézve. Lásd Bíró Ica példája. 
A pénz a sodrodoktol mindig a tudatosak felé áramlik. 😊
XisCixis 2020. 10. 14. 09:55
Törölt hozzászólás
#97613
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:52
Előzmény: #97611  tihamer
#97612

Azért ez visszaigénylős buli, számlaképes vállalkozóval. Először bele kell tenni a lóvét, akár személyi hitellel és utána lehet csak visszaigényelni.
Ha lejár a moratórium, akkor egy csomó ember lesz olyan helyzetben, hogy elinflálta az életszínvonalát és a hitelt meg fizetni kell. Sok minden megreccsen akkor.
Persze meghosszabbíthatják a moratóriumot, akár örökre is :)
Ha kiszagolja a májszter, hogy visszaigénylős buli és van pénze a megrendelőnek, akkor ráemel a karvaly fajzat, az igaz.
Bratyó volt cuccokat átvenni a praktikerben, most volt a glamour ákció hétvégén és akkor rendelte. Azt mondja, hogy beszélgetett májszterekkel amíg sorban álltak és nagyon sírt mindegyik, hogy gyászosan néz ki nekik az év vége meg a jövő év kezdése. Volt akinek nem volt szerződött melója januártól-áprilisig és év végéig is már csak kevés melója maradt. Ugye jönnek a zünnepek, gondolom költenék a pénzt, de ahhoz bevétel is kéne, máskülönben élik fel a tartalékokat.
tihamer
tihamer 2020. 10. 14. 09:42
Előzmény: #97598  mr_bob
#97611
Persze, hogy megemeli. Drágább lesz a munkadíj, a kivitelezés, vastagabb a profit, drágább az anyagkoltseg, ez nem kérdés
.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:41
Előzmény: #97609  Törölt felhasználó
#97610
20e = 72e :) de még egy 4 éves LTP-t is nagyságrenddel kisebb összeggel kellett megtámogatni, mint most a 3 misi. Még ha egy családban több LTP-t is kötöttek, akkor is jóval kevesebbe került a zállamnak és 4 évre elosztva.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:40
Előzmény: #97607  Törölt felhasználó
#97609

Azért ilyenkor egyre kevésbé értem, hogy miért is szántották be az LTP-t, amit pl én is felújításra használom majd fel és csak az évi befizetésem 30%, max 20e forint támogatást kaptam hozzá.
Értem, persze a szinglihordák is hozzáfértek az LTP-hez, nem csak a gyereket nevelők, de a fityesznél kezd már elmebaj szintű lenni a szingli utálat.
XisCixis 2020. 10. 14. 09:39
Törölt hozzászólás
#97608
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:33
Előzmény: #97602  ncseed!
#97607

Tudod, jól hoz a map+, már 4% nettót ad, meg a Teslát lehet inkább a felújításra használom fel. Egy most vásárolt lakás kevesebbet tudna.
A részletek lesznek érdekesek, pl területi alapú lesz, akkor igencsak sietni kell pest megyében, mert pikk pakk elfogy a keret.
Ez így nagyon szépen hangzik, hogy a felújítás féláras, pontosabban visszaigényelhető, de erre az isten pénzét is el lehetne költeni, ha nem szabnak a költésnek valami határt. A 3(6) millió az még mindig túl sok, ennyit szinte minden magyar családi házra el lehetne költeni, de a lakások jó részére is.
Ha csak 500e kéglivel számolok és legyen mondjuk "csak" 1,5 millió a visszaigényelt összeg, az 750 milliárd forintos lyukat ütne a költségvetésen.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:27
Előzmény: #97599  Béla2021
#97606

A részletek fontosak lesznek, mert a fityeszről beszélünk továbbra is, ne felejtsük el. Ezeknek még azt is nehéz elhinni, amit papíron leírva és aláírva látunk. Mindent meg tudnak csavarni.
A mestereknek meg nyilván nem szabad mondani, hogy visszaigénylős a meló, mert azonnal rápakolnak ezek a karvalyok. Én azon gondolkodom, hogy bérelek úri jogsival vezethető kisbuszt meg 3 hét szabi és magam fuvarozom a melósokat nógrádból. Még így is jobban járok valószínűleg.
A gond számlaképességgel lesz, most hogy a katát kicsinálták. Olyan májszterek, akik egy projekt vezetőnek dolgoztak be és egy helyre számláztak azoknak elméletben nem éri meg katázni tovább. Akkor pedig nehéz lesz tőlük számlát szerezni.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 14. 09:25
#97605
Huh, mennyi frissen felújított lakás lesz itt, amire papíron több milliót költöttek, gyakorlatban pedig tisztasági festést és új szőnyeget kapott. :D
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 09:25
Előzmény: #97600  Törölt felhasználó
#97604
Na akkor ennyit azoknak akik arra spekuláltak hogy majd a melósok végre félpénzért fognak nekik házat építeni mert kevesebb a munkájuk a járvány és a lakásépítések visszaesése miatt...
***
Megmondtam, ez a kormány mindent meg fog tenni hogy megtámassza a piacot!
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 14. 09:24
Előzmény: #97599  Béla2021
#97603
oké, ebben lehet valami, de én próbálom pozitívan nézni, hogy ez segíteni fog jónéhány családnak. nincs olyan törvény/rendelet, ahol ne találna a magyar kiskaput, ez van...
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 09:22
Előzmény: #97592  Törölt felhasználó
#97602
Én nem tudom felvenni mert nálunk minden tipi-topi csilli-villi... 
Ez van. Sebaj, nem sajnálom mástól!
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 14. 09:21
Előzmény: #97597  ncseed!
#97601
off: amúgy hihetetlen, hogy 2020-ban ilyen gagyi és elmaradott a portfolio fórum. még egy normális linket, vagy képet se lehet beszúrni... a legtöbb ingyenes fórummotor ezeket már 10 éve tudja alapból...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek