Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Landlord 2020. 10. 13. 19:07
Előzmény: #97519  Placi82
#97520
Mar elnezest. Puha, a p..s lehet. Ellenben jo szivu, na az lehetsz. :)))
Placi82 2020. 10. 13. 19:02
Előzmény: #97517  copa
#97519
Csak tartok, mert puha szívű vagyok. 😀
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 13. 18:50
Előzmény: #97509  Placi82
#97518
Azért mert a kor és a vagyon merőben meghatározza a befektetési viselkedést. Más kockázatot vállalsz és más a világhoz való viszonyod . Nem hiszem hogy akkora dolog ideírni hogy 10-20-50-100 milliós a vagyonod. Kutya nem fogja tudni ki vagy, azt írsz amit akarsz, csak nagyságrendileg legyen közelében.
copa 2020. 10. 13. 18:48
Előzmény: #97514  Placi82
#97517
Volt olyan, hogy sírtak a bérlőid? Vagy csak tartasz egy ilyen esettől?
Placi82 2020. 10. 13. 18:37
Előzmény: #97513  LJG
#97516
Amúgy tényleg bunkó voltam😀. Bocs
Placi82 2020. 10. 13. 18:28
Előzmény: #97513  LJG
#97515
Nem. A diverzifikaciorol mint fogalomrol mondtam hogy hülyeség. Mert az ember fia azért diverzifikal, mert  bizonytalan. Magyarul fosik, ezért szetszorom a kockázatomat. 
Placi82 2020. 10. 13. 18:26
Előzmény: #97507  tihamer
#97514
Őszintén. Tudod miért, nem alberleteztetek, kiadok?Miért adtam el a lakásokat? Mert nem vagyok olyan fajta! Nekem sokat sírna egy anyuka, vagy egy szegény házaspár, hogy nincs pénzük, én megkonyorulnek rajtuk, és csak arezsit kéne fizetni😀. Én inkább kombinalok a reszveny piacon, shortolok, napi tradelek, vagy hosszúra veszek. Mostanaban, 1 hete JKS solar részvényeket vettem, és eladtam a májusban vett anglo amerikan omat. De én csak az elit helyen lévő ingatlanok áremelkedéseben hiszek nominalisan, középtavon. 
LJG 2020. 10. 13. 18:25
Előzmény: #97504  Placi82
#97513
Ha már ilyen kedvesen megszólítottál: nem én állítok hülyeséget, hülyeséget az állít, aki azt mondja, ő TUDJA merre fog menni bárminek az ára. Aki ilyet mond, azt nem lehet komolyan venni. Hihet a rakétázásban vagy az áresésben, az ilyen ember buta döntéseket fog hozni. Legjobb esetben sejteni véli, hogy merre mennek az árak, van egy tippje, de ettől még kockázat mindig van, tehát soha nem rossz dolog diverzifikálni. Főleg nem rossz dolog likvid biztonsági tartalékot képezni. Egy ingatlan pedig nem kifejezetten likvid eszköz. 
Landlord 2020. 10. 13. 18:25
Előzmény: #97423  berlini
#97512
"mi lett volna ha nincsen kormányunk?"  kerdezd meg a belgakat.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 13. 18:22
Előzmény: #97507  tihamer
#97511
lol
Landlord 2020. 10. 13. 18:19
Előzmény: #97450  Alexander_Greybeard
#97510
Debrecent emlitetted, mellete ott van peldaul szeged-hodmezovasarhely is, a jovore elkeszulo villamosvonallal.
Placi82 2020. 10. 13. 18:16
Előzmény: #97505  ncseed!
#97509
Miert érdekel?? 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 13. 18:11
Előzmény: #97506  JeGeMeLOV
#97508
Természetesen, azért írtam nettó vagyont. 
tihamer
tihamer 2020. 10. 13. 18:11
Előzmény: #97504  Placi82
#97507
Részvény, ezüst, arany, platina, bef alapok, ezek árait nem te kontrollalod, pláne a hozamot. Már amelyiknek van. Magyarul zsákbamacskák ezek.
Az ingatlanjaimnal én szabályozók: bérleti díj emelés, eladasi-veteli ár.  Itt nincs idegeskedés, mert kiszamithato havi bevételt hoz. Ráadásul évtizedek óta szépen gyarapodik. 😀
Vagy te kontrollalod a világodat,
Vagy a vilagod kontrollal téged.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 13. 18:10
Előzmény: #97505  ncseed!
#97506
A hitel negatív előjellel kerül be az egyenletbe? Nekem annyi hitelem van, mint amennyi szabad tőkém, de szerintem normális ember nem a tőkét éli fel, nem is abból törleszt. Szóval egy nulla vagyonú ember akár gazdagnak is tűnhet, ha van pár hitelre vett ingatlana, benne bérlőkkel. 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 13. 18:06
Előzmény: #97504  Placi82
#97505
Azt látom hány éves vagy de mekkora a nettó összvagyonod? Kb.. Utána megírom. 
Placi82 2020. 10. 13. 17:46
Előzmény: #97499  ncseed!
#97504
Én relatíve új regisztrált, tag vagyok, engem homalyosits már fel, mert lemaradtam, hogy tényleg amit a Tibor írt, hogy miért nem veszel egy újabb kaptár, ami nem elég hogy osztalékot, bérleti díjat ad, de még az értéke is növekszik, csak. Mert ha én az ezustbe hiszek és biztos vagyok, akkor veszem a fizikai ezüstöt az Etf et, a ezüst bánya cégek részvényeit. LGJ hulyesegeket ír! Az ember azért diverzifikal, mert nem tudja, hogy az adott szegrementum, reszveny merre megy, és védi magát a nagyobb bukastol. Ezt mindenki tudja. De ha én tudom, hogy a "platina" mondjuk, euróban usd ben Vietnami dongba meg a Budapesti ingatlanok hoz képest is évi 10%ot megy fel, hát hülye leszek mást venni. De lehet vannak szerény emberek, akik ezt nem teszik😉
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 13. 17:45
Előzmény: #97501  LJG
#97503
Köszi a véleményed!
Hát ez az, őt nem zavarja ha leesik a meglévő lakása ára csak tudjon olcsón még venni, de én balek vagyok (szerinte) mert ugyanezt teszem! 😂😂😂
***
Diverzifikálás témában: tudnod kellene a teljes sztorit hogyan épült ki a portfólióm, akkor jobban megértenéd. Én kipróbáltam sokminden befektetést már és igazából az én természetemnek ez fekszik, ebben értem el számomra elfogadható eredményt!
Nem profitmaximalizálni szeretnék állandóan, nem akarok ki-be ugrálgatni befektetésekbe mert nem tudod megverni a buy&hold befektetőket hosszú távon! Nincs olyan ami mindig a legjobban hoz, én ezt elfogadtam az ingatlannál és tartom ha esik ha fúj. Nekem nem élet-halál kérdése hogy 120-ért vagy 100-ért van kiadva ideiglenesen... nem mint annak akik évek óta izzadva lesik a felkúszó lakásárakat, családi veszekedések korábbi rossz döntések miatt, idegeskedés, stb.
***
 
Egy jó lokációjú ingatlan mindig érték marad, gyerek is van, oda is menni fog belőle a maradékot meg ellökködöm öreg koromban. Viszont ha már befektettem abból szeretem kihozni a lehető legtöbbet amit a piac megenged, szóval nem fogok anyiért kiadni amiért rámtörik az ajtót aznap húszan hanem annyiért amennyiért EGY bérlő akad két hónapon belül.
***
Amikor jönnek a tudósok hogy pont akkor ezer más befektetés van ami veri hozamban az ingatlanpiacot nem jönnek rá hogy pont ez fogja biztosítan a későbbi áremelkedést a lakáspiacon mert lesz rá pénz!
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 13. 17:35
Előzmény: #97491  tihamer
#97502
Teljesen nyíltan. Ami alapvetően nem lenne ördögtől való, csak nálunk ezt se sikerül normális mederben tartani. Matolcsy pont most mutatta meg az utat: Ausztriában 170 családi nagyvállalat tartja életben az ipart és nálunk is ezt kell elérni - szerinte. Nos ezek a családok anno náci kollaboránsok voltak nagy többségben, nálunk ezek megfelelői a fideszes bűnöző családok, mint (fatolvaj, közbeszerzési csaló) tiborcz, (vamzer apu pénzén vett házas, helikopterező, yachtozó) szíjjas és bűntársaik. El kell telnie 60-80 évnek, hogy ezekre a családnevekre már másképp gondoljunk, talán ezek unokái már normális emberek lesznek. Az a gond, hogy a mi életünkben már nem leszünk Ausztria és az ingatlan mánia is véget fog érni. 7 bő / 7 szűk esztendő. 2014-2021 emelkedés, aztán meg ki tudja mi jön, de szerintem esés lesz minden téren, még élet-színvonalban is. Ha Orbánnal bármi történne, ez a rendszer darabjaira hullik a versengő utódok miatt.
LJG 2020. 10. 13. 17:31
Előzmény: #97488  Törölt felhasználó
#97501
Nem tisztem ncseed!-et védeni, tippem szerint úgyis kiáll magáért, de én a helyében biztosan diverzifikálnék. Nem valószínű ugyan, hogy beszakadnak az ingatlan árak, azt se hiszem, hogy jelentősen csökkene a bérlemények ára, de semmi nem lehetetlen, így én a helyében ha már lenne pár ingatlanom, fix havi hozammal, diverzifikálnék, és másba is fektetnék pénzt. 
 
Ennek ellenére te napi szinten leírod, hogy 100%-ig BIZTOS a zuhanás, sőt már sose tér magához az ingatlan és bérleti piac a demográfiai változások miatt, mégsem adtál el se tavaly se idén semmit. Értelmes magyarázatot nem láttam rá, hogy miért nem, ha már most 100%, hogy 1-2 éven belül jobb esetben is a mai árak 70%-án lehet majd vásárolgatni az ingatlanokat. 
 
Félre ne értsd, én megértem azt is, ha valaki számít esésre (bár közel sem ekkorára, inkább mondjuk nominális stagnálásra) és mégsem ad el, csak akkor ne keressük már más szemében a szálkát, mikor a sajátunkból a gerenda áll ki. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek