Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2020. 10. 10. 10:42
Előzmény: #95153  Béla2021
#95160
egyik ismerősöm úgy vette fel a 10 milliót, hogy van 3 db 10-17 éves gyereke, az asszony 45 éves (dehogy lesz újabb gyerek) és "
41 év alatt lehet csak felvenni az asszonynak a babavaro 10 milliót, hazassagban.👀
Placi82 2020. 10. 10. 10:37
Előzmény: #95149  Hathor
#95159
Amúgy kíváncsiságbol te mennyi idős vagy? Ha nem titok 
Placi82 2020. 10. 10. 10:35
#95158
Nem euróban 
Placi82 2020. 10. 10. 10:34
Előzmény: #95155  Alexander_Greybeard
#95157
Ott a pont. És a gdpt is forintban számolják, n Eur ban
Placi82 2020. 10. 10. 10:33
Előzmény: #95153  Béla2021
#95156
Ja, nem egyszer láttam, hogy szinte még gyerek max. 20 éves nem idén barnult nő ment az előttem a zebrán, 1gyerek volt a babakocsiba és 2 gyerek meg csimpaszkodott bele. És  nem tudom ezt hogy hozta össze.:)) 20 évesen én még a zh, vizsga utáni fergeteges bulit terveztem🤣, nem gyereket. 
Alexander_Greybeard 2020. 10. 10. 10:23
Előzmény: #95143  Hathor
#95155
EUR-ban nézd az utóbbi évek bérnövekedését. Nálunk külföldiek a legnagyobb foglalkoztatók a versenypiacon. Kintről nézve egy magyar viszonylatban nagyon jó nettó fizu régen is és most is 1000 EUR környéke. Az import/export, hitelek és tőkemozgatások EUR alapon történnek, az emelkedő bért az FX finanszírozta legnagyobb részt. Amelyik szektor nem EUR alapon működött (pl a kisvállalkozások, akik magyar piacról magyar piacra termeltek), az hatalmas erőfeszítésekkel tudott csak egy keveset emelni. A nettó átlagbér még a fővárosban is bőven 1000 EUR alatt van.
CyrusTheGreat 2020. 10. 10. 10:12
Előzmény: #95150  ncseed!
#95154
Milyen szűk esztendő telt el? Még csak nem is láttunk szűk esztendőt. Volt két negyedév, ami gyengébb volt, eddig ennyit tudunk.
Béla2021 2020. 10. 10. 10:04
Előzmény: #95152  Béla2021
#95153
Plusz bármennyire is nem vagyok rasszista, de kimondom az igazságot. A növekbő gyerekszám egy része nyilvánvalóan annak "köszönhető", hogy egyre több kisebbségi lány/nő van abszolútértéken, akik fitalalon és többet szülnek. Tehát külön vizsgálnánk, hogy a megszületett gyerekek melyik régióban és milyen családba születnének, valószínűleg még értelmetlenebb lenne a támogatási rendszer.
-
Az egyik ismerősöm úgy vette fel a 10 milliót, hogy van 3 db 10-17 éves gyereke, az asszony 45 éves (dehogy lesz újabb gyerek) és van kb. 500 milliós vagyona. 2 másik ismerősöm meg 2 éve próbál teherbe esni, de nem jön össze, pedig 40 alattiak.
-
Hamarosan jönnek majd a CSOK meg BV-károsultak, akik nem akarják/tudják produkálni a gyereket, de lóvé az a kanyarban sem lesz. Hiszen benne van egy 25 milliót érő lakásban, amit 40-ért vettek. Plusz ha valóban akarnak gyereket, de az egyik fél nem tud, ott azért gyakran lesz megcsalás, válás...
Béla2021 2020. 10. 10. 09:56
#95152
Mindenki döntse el maga, mennyi értelme volt pl. az ingatlanpiac megerőszakolásának:
https://index.hu/gazdasag/2020/10/10/baba/
Placi82 2020. 10. 10. 09:52
Előzmény: #95150  ncseed!
#95151
A kivitelezői lendület már a korona előtt megtört a lakossági szegmensben, a saját erős cs.hazak meg mentek vidéken meg ami a csőben van az befejezik a beruhazok. Ami a magyar epitoipart húzta, állami beruhazasok, a versenyszferaba pedig a gyártó csarnokok,es logisztikai csarnokok, magasépítés. A lakossági al már nem kezdtek új lakoparkban tavaly nyár óta szinte. 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 10. 09:24
Előzmény: #95148  Placi82
#95150
Laci, vegyél azért közben levegőt is...
Jelen gazdasági helyzetben önmagában az 5% áfa visszahozása nagyjából semmin nem változtat! Ha nem jött volna a korona és nem hozzák vissza a 27% áfát akkor talán nem tört volna meg a kivitelezői lendület az építések számában akkor talán más lenne a helyzet, de nem ez van. A bejelentés előtt is volt bőven 5%-os lakás amire mérsékelt kereslet volt, de volt. Miért kezdene el bárki ész nélkül építeni még többet most hogy mindenhol 5% áfa lett??? Nézd már meg milyen "sok" új lakás épült az utóbbi években akkor amikor még volt kereslet is és jók voltak a gazdasági kilátások.... szerinted mennyi fog majd a jövőben amikor mindenki várja az 5-7 szűk esztendőt amiből egy már eltelt??
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_zrs003a.html
***
Várjuk meg mit mond Viktor/Novák kisasszony a kereslet élénkítéséről mert ez így eddig semmi. Korai még bármelyik félnek örömködni mert annál nagyobb lesz a pofára esés!
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 08:57
Előzmény: #95146  Placi82
#95149
Nyugati szinvoallal kar hasonlítani a magyart. Itt balkan volt, balkan lesz.
Mindig is keresettek voltak a belvarosi berhazak is.
Amugy is nekem mindegy mi jon, meg ugy is, hogy tobb ingatlanom van. Olcsobban megmaradnak az ingatlanjaim a gyerekeknek, deagabban eladom a kozonsegnek. Szerintem senkinek nem surgos olcsobban adni ingatlant. Aki koltozik, annak kell adni, de O olcsobban is vesz, ha olcsobban ad. 
Placi82 2020. 10. 10. 08:53
Előzmény: #95143  Hathor
#95148
És a vevő aki vesz amúgy! Pont ez az nagyon sokan vannak partvonalon, akik most újba gondolkodnak, vagy minimum 20%esesbe, meg ha nem is írjak be. Nem vett itt senki se ti, se mi az utóbbi másfél evben. Nagyon vaknak kell lenni, hogy ezt a tendenciát Budapesten ne vegye észre valaki ha más nem a tranzakció adatokból. Lesz egy réteg mint aki új ban gondolkodik, új építésű építésze , vagy vásárlása, a tobbi meg nem fog fizetni 1 milliós álom arakat, az eladóknal, most mondom meg a 20% al is keveset mondtam. Nézd már meg full proli kerületekben is 850 ezer ért akarják adni a használt tégla lakást. Elit helyeken meg 900 e ft. Komolyan gondolod, hogy a 8.ik kerület és a 2 ik kerület között 50e ft/m2 a különbség a hasznaltban. Ja és elfogott a buta emberek pénze, már csak okos pénz van, az meg nem vesz ezeken az árakon csak elit helyen!! Mert ott megeri, de a tularazott 6.7
8.9.10 stb kerületekben konkrétan nincs vevő!! Most őszintén ki fog adni ott 60m2 ért ott 50 milliót adni mikor olyan arcok vannak ott, hogy az valami szörnyű. 
Placi82 2020. 10. 10. 08:41
Előzmény: #95143  Hathor
#95147
Milliós bérek?? Olvasd el Nagy Márton cikkét! Nagyon okos gyerek, a beruhazasol idevonzasa érdekében támogató környezet, és alacsony bérek kellenek. Teljesen és logikushisz ja már drágább a munkaero mint Szlovákiában akkor odamennek. Most nagy a harc a beruhazasokeet az EU tagállamok között és az alacsony bérek miatt sokat el os hozunk. 
Placi82 2020. 10. 10. 08:37
Előzmény: #95143  Hathor
#95146
Hidd el ebbe most tévedni fogsz. Ügyes gyerek vagy. Most a következő 5-6évben vagy 70.000 lakas szabadul rá a piacra. És már az alvállalkozók a 2019 és ár 80%valallkoznak,mert most nyugaton se kell annyi szaki, továbbá csökken az állami beruhazasokban aránya, és nem szívja el a lakosagi építés elől az eroforrasokat. Meglatod Dunát lehet lesz rekeszteni a a Budapesti piac 80% ak alkotó, gyenge minőségű, dohos, lakásából. Nyugaton, a magyar lakások minősége, az eladhatatlan kategória. Szó szerint, nem értelmezhető!!! Bécsben, Münchenben, stb el akarnád adni a rossz lakokozossegu, hullo vakolatu, 1930 óta hozzá se nyult tarasahazaz homlokzatahoz, gepeszetehez, lépcsők stb, és és még magáról a lakásról ne is beszéljünk. Magyarországon a lakás felújítás eladásra, laminált parketta csere és 1 festés, oszt jóvan az úgy. És nincs utánpótlás a Pestre jövök én, mert már a vidéki szegény gyerekeknek,ár mindegy hol nem lesz lakása, Budapesten vagy Londonban. De viszont a ratko korszak gyerekei a legszelesebb korfa!! sajnos folyamatosan távozik az elöl sorából, és az örökösök nagy része nem tudja kifizetni a testvéreit , szóval ott is eladás. 
XisCixis 2020. 10. 10. 08:34
Törölt hozzászólás
#95145
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 08:26
Előzmény: #95143  Hathor
#95144
Vagy csak az olcsobb lakas mondat..
VÁGY csak...
Nem ertheto ekezet nelkul
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 08:24
Előzmény: #95141  Placi82
#95143
Szerintem meg nem lesz semmi.
Millas berek jonnek, berfelzarkoztatas. 
Vagy csak az olcsobb lakas.
Volt itt mar MAP+ra esunk, covidra esunk, RBNBre esunk, turizmus elmaradasara esunk, beallo alberlet piacra esunk. Aztan mi van? Tele a topik vevovel, aki venni akar, de nem esik le neki az ar. Ez szokasos
Placi82 2020. 10. 10. 08:22
Előzmény: #95139  mr_bob
#95142
Szerintem nem nagyon ír ebenn a cikkben mást a szerző,minthogy amit én mondtam, hogy a rossz minőségű, elavult lakások ami a használt piac 80%at alkotta, az most szívni fog. Odáig se volt rá kereslet ezen az áron ezuzutal megugyse lesz sztem. 
Placi82 2020. 10. 10. 08:19
Előzmény: #95139  mr_bob
#95141
Olvastam. Szerintem aki további raketazast bár a használt piacon. Az meg fog lepődni, de nagyon. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek