Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
copa 2020. 09. 21. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#90280

Az sem mindegy hol akarsz venni, mert pesten drágák a lakások, más megyékben olcsók.
Meg az sem mindegy, hogy fontos venned, vagy nem fontos.
XisCixis 2020. 09. 21. 10:33
Törölt hozzászólás
#90279
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 21. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#90278
Csak a korábbi állításod cáfoltam csak hogy rakéta után szükségszerű az árcsökkenés. Ez a korábban magas inflációnál eleve nem volt igaz mert a ingatlanpiaci leszállóágban is nőttek a lakásárak (csak reál értelembe véve volt árcsökkenés). 2004 után is túl voltunk a rakétán mégis tudtak emelkedni az árak, sőt reál értéken is stagnálás volt.
***
Azt hogy most mi lesz még nem tudjuk. Én csak annyit mondtam évekkel ezelőtt is, hogy a Fidesz kormány meg fog mindent tenni hogy legyen mozgás az ÚJlakás piacon (ami ugye jelentősen hat a használt árakra is). Ezután jött a 10+10M CSOK, 5% újáfa,  babaváró, stb. Most is be fognak dobni valamit, ha nem költői túlzás amit lenyilatkoztak akkor valami nagyot akarnak gurítani! Ez is a korábbi jóslatom támasztja alá! Nem tudom mit dobnak be, nem várok csodát, rakétázást sem, csak egy erős támaszt a piacnak! Magyarul a csökkenés megállítását, tompítását ne adj isten enyhe emelkedést. Ez már bőven elég lenne ahhoz hogy akik óriási esésre spekulálnak ne érje meg nekik! Akik albiban vannak azoknak már levezettem hogy ez a mostani lecsorgás édeskevés a boldogságukhoz mert amit nyernek lakásáron azt ~kifizetik bérleti díjként  közben. Akiknek van rendes önerejük ezekután ha látják hogy megáll az árcsökkenés egy részük venni fog. A kormánynak csak az első dominókat kell eldönteni a többit intézi a piac... Ennyi.
XisCixis 2020. 09. 21. 10:28
Törölt hozzászólás
#90277
XisCixis 2020. 09. 21. 10:23
Törölt hozzászólás
#90276
CyrusTheGreat 2020. 09. 21. 10:22
Előzmény: #90273  Törölt felhasználó
#90275
Balla kapcsán nekem mindig az volt az igazán nagy rejtély, hogy évek óta folyamatosan hívják nyilatkozni és továbbra is hatalmas elánnal nyilatkozik és írja az anyagokat. 
berlini
berlini 2020. 09. 21. 10:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#90274
Igazad van!
Nem lehurrogni akartalak. Inkább csak arra próbáltam rávilágitani, hogy Magyarországon az ingatlanpiacra a mindenkori kormányok gazdaságpolitikája (népességpolitikája) nyomja rá a bélyegét.
Itt nemnegyon tusz többszázéves trendekben, hullámokban keresgélve hasznos információt találni ahhoz a döntésedhez, amit a következő egy év során meghozol.
Én kivárnám a Novák féle csomagot és attól függően hogy annak milyen hatása lehet a kiválasztott ingatlanszegmensre, meghoznám a döntést.
Ami vagy azonnali vásárlás is lehet, de elnapolás is, ha azoknak lesz igazuk, akik szerint a csomag egy része kifejezetten a befektetési célú vásárlást súlytja.
Törölt felhasználó 2020. 09. 21. 10:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#90273
Azért vigyázz melyik ingatlanosról beszélsz, Ballának még szerintem a nem felbeszélők között sincs nagy hitele.
XisCixis 2020. 09. 21. 10:16
Törölt hozzászólás
#90272
XisCixis 2020. 09. 21. 10:12
Törölt hozzászólás
#90271
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 21. 09:55
Előzmény: #90267  Törölt felhasználó
#90270
Az a lényeg hogy rakéta után is lehet akár még további emelkedés.... innét indult a dolog hogy ezt megkérdőjelezték.
CyrusTheGreat 2020. 09. 21. 09:50
Előzmény: #90268  Törölt felhasználó
#90269
A mester azért nem fejti ki teljesen az igazságot, mert az említett időszakban Budapesten bizony nominálisan is stagnáltak az árindex (1-2%-os mozgás). Ha megnézed a regionális bontást, ott vannak nagyobb mozgások, ez az időszak volt a nagy zöldbe kiköltözős hullám, egészen cifra végkifejletekkel, devizahiteltől hajtva. És igazad van, ha kicsit elkapott az a fura nevű francia betegség.
Törölt felhasználó 2020. 09. 21. 09:41
Előzmény: #90267  Törölt felhasználó
#90268
Milyen szép, boldog, felhőtlen, vidám évek is voltak azok...
Úgy emlékeztetnek vmire...
Mást nem? :P
Törölt felhasználó 2020. 09. 21. 09:40
Előzmény: #90260  ncseed!
#90267
2004-2008, amikor befektetők nélkül is sikerült további emelkedést produkálnia a piacnak köszönhetően a devizahitelspekuláns pataky attiláknak, bíró icáknak, meg persze egy csomó naiv, "egyszerű" embernek :D
Na ezen röhögjünk vígan együtt!!! :D
XisCixis 2020. 09. 21. 09:34
Törölt hozzászólás
#90266
XisCixis 2020. 09. 21. 09:34
Törölt hozzászólás
#90265
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 21. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#90264
Megnevettettél. Ismét. 😆
Valakinek hiteles kimutatása az aranybulla előttről? Esetleg honfoglalás előttről? Triász korból?
berlini
berlini 2020. 09. 21. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#90263
Szerintem az igazán mérvadó abban a tekintetben hogy mi lesz jövőre nálunk csak egy olyan statisztika lehet, ami a Római birodalom óta nyomonköveti az árváltozásokat, tranzakciószámokat.
Az kifejezetten érdekelne, hogy a honfoglaló magyarok mennyit fizethettek az itt talált lakosságnak szálláshelyeikért.
Egyáltalán érvényes lehetett egy ilyen tranzakció?
Volt valamiféle földhivatal? Bejegyzés?
CyrusTheGreat 2020. 09. 21. 09:09
#90262
Végső összesítés:
https://pastebin.pl/view/4b535229
- - - - - - 
41 tipp, nagyon szép eredmény. Azt kérem, hogy rajtam kívül valaki más is mentse el ennek a hozzászólásnak a linkjét, elképzelhető, hogy másfél-két hónapot is várnunk kell, de szerintem inkább egy hónapon belül bejelentik, sokan figyelnek az ingyenpénzre, beindulnak a pavlovi reflexek.
XisCixis 2020. 09. 21. 09:04
Törölt hozzászólás
#90261

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek