Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 20. 20:40
Előzmény: #90223  CyrusTheGreat
#90240
Van benne logika az biztos. Ami a terv mellett szól elsősorban sztem az az, hogy megveszel egy ingatlant kint és onnantól a vagyon reálértéke minimum tartja magát ha Ft-ban számolsz. Emiatt éri meg és meg annyi hogy a havi bérleti díj és folyamatosan értékelődik fel.. 
-
Én meg telket hajtok ezerrel a Balaton északi partján de marhára nem egyszerű. Összes eddigi piaci szegmens ( szfvar, tat, Bp ) közül ez tűnik a legnehezebbnek...
Murdoch 2020. 09. 20. 20:39
Előzmény: #90238  copa
#90239
Kb. tavaly év végi lehet, bár az árra konkrétan nem emlékszem, mondjuk ott van az átadás tervezett időpontja is, ahhoz kb. be lehet lőni.
copa 2020. 09. 20. 20:37
Előzmény: #90237  Murdoch
#90238
Azt honnan tudjuk, mikori  a szöveg?
Murdoch 2020. 09. 20. 20:26
#90237
Ha jól látom eme hirdetés szövegében benne maradt a covid előtti irányár, viszonyításképpen nem rossz ...vagy már tudják mi lesz az otthonteremtési programban :)  
https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/ikerhaz/31210288
CyrusTheGreat 2020. 09. 20. 20:00
Előzmény: #90232  Tagore
#90236
Köszi, most kezdtem el a városi szabályozásokat tanulmányozni meg a különböző számológépeket. Donaustadt nem tűnik nekem rossznak eddig, ott talán el lehet vinni 3%-ig, de majd ez még kiderül.
CyrusTheGreat 2020. 09. 20. 19:58
Előzmény: #90234  macisajt
#90235
Bocsánat, figyelmetlenség volt, felvezettem, meglátjuk mi jön még éjfélig, holnap este publikálom az eredmény.
macisajt 2020. 09. 20. 19:25
Előzmény: #90222  CyrusTheGreat
#90234
Helló!
Kimaradtam az összesítésből!   90014 hozzászólásom:
.
"Tipphez:Csak a VIDÉKI településekre vonatkoznak majd a kedvező új rendeletek.
Bp. kiesett az aranykosárból..."
Tagore
Tagore 2020. 09. 20. 19:18
#90233
A 40 évnél régebbi lakásokat, épületeket tekintik öregnek, ahol a bérleti díj nem haladhatja meg a 10 € -t...... elvileg.....
Tagore
Tagore 2020. 09. 20. 19:10
Előzmény: #90231  CyrusTheGreat
#90232
Felkapott környék lett.... Az alábbi linken tudsz képet alkotni, mert itt többnyire közvetítő nélkül hirdetnek.
https://mobile.willhaben.at/immobilien/mietwohnungen/wien/wien-1220-donaustadt/?redirect=1
CyrusTheGreat 2020. 09. 20. 18:41
Előzmény: #90230  ehhminek
#90231
Köszi szépen, ezek tök jó infók! Donaustadtról mi a véleményed?
ehhminek 2020. 09. 20. 18:23
Előzmény: #90223  CyrusTheGreat
#90230
Nagyon kell figyelni Bécsben, hogy mit veszel, a régi építésűekre külön kiadási szabályok vonatkoznak, lényegesen alacsonyabb bérleti díjakkal. A 2.-3. kerület nagyrészt régi építésű, a 3.-ban olyan komfort nélküli lakásokat is láttam, amilyet itthon rég nem. Bécsben egyébként híresen jó a tömegközlekedés, nyugodtan nézelődhetsz kijjebb is. A presztízse nagyon eltér a kerületeknek (a Favoriten és a Simmering van a legalján). 
copa 2020. 09. 20. 18:11
Előzmény: #90221  berlini
#90229
Pontosan lehet látni egy hsz-en, hogy érdekli-e őt a politika és az ingatlanpiac viszonyának mindenki számára hasznos elemzése, vagy valami más motiválja.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 20. 16:56
Előzmény: #90226  mr_bob
#90228
zárt rendszer alatt azt értem, hogy ha csak ingatlan építés/bérlés/vásárlás lehet felhasználni a támogatásokat, akkor az nem a kenyér és tej árában fog meglátszani
Murdoch 2020. 09. 20. 16:54
Előzmény: #90225  mr_bob
#90227
Nem hát, jó sok országot megnéztem, hasonló, mint az osztrák. 
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 20. 16:52
Előzmény: #90216  berlini
#90226
igen, teljesen jó, amit írsz és ezzel tisztában is vagyok. kérdés, hogy akar-e választást nyerni a fidesz 2022-ben? az utolsó pontod értelmében van egy szűk réteg, aki kb. 10 éve folyamatosn jól jár, a többség meg nem annyira (kivéve, ahol gyerek = pénz). viszont mindkettőjük szavazata 1-et ér. vajon, ha novák katalin terve után ismét lesz mondjuk 3 év alatt egy 20-30%-os emelkedés, ami mellé természetesen nem jár ekkora reálbér növekedés, akkor azt hogy viseli majd a nép? eddig stagnálást vártam rövid távon, de a pénteki hír óta kezdek újra az emelkedés irányába menni. nem látom okát, hogy mitől lenne stagnálás, vagy lecsorgás, ha újra beleöntenek egy zárt rendszerbe hatalmas pénzeket.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 20. 16:45
Előzmény: #90213  ncseed!
#90225
érdekes módon, amit Cyrus ír #90223-ban az nem ezt támasztja alá...
CyrusTheGreat 2020. 09. 20. 16:32
Előzmény: #90212  fogpaszta
#90223
A Osztrák Nemzeti Bank hasonlóképpen az MNB-hez készít lakásárindexet, vizuálisan:
https://www.oenb.at/isaweb/chart.do
Ha megnézed a bécsi indexet, akkor egy teljesen normális növekedést látsz, 10 év alatt duplázódtak az árak, különösen nagy pozitív-negatív kilengések nélkül. Ez egy jóval egészségesebb piac.
Adózás szempontjából kifejezetten jó a dolog, az ingatlan 1.5%-os értékét levonhatod az éves adóalapból, a banknak fizetett kamatot is (ha hitelre vetted) és az így megkapott érték 25%-át kell becsengetni az államkasszába.
- - - - - 
Bécsben három kerületet néztem meg, az első hármat. Az első kerületben nincs az ársávomban ingatlan, de pár ingatlant megnéztem eladó-kiadó oldalról, kicsivel több mint 1%-os nettó hozamot lehet elérni. De mivel itt nem tudok vásárolni, ezért kiesett.
A második kerület már okés, ott 200-250k-s sávot néztem, abból az éves nettó hozam kicsit több mint 2% (property management céget 10%-kal számoltam, 11 hónap kiadással, de ez azért ott nem így működik, mert 3-5 éves szerződéseket szoktak kötni). De ez a 2% EUR alapon már egész korrekt, viszont ez praktikusan 500 EUR körüli havi bevételt jelent, úgy, hogy lekötök 250.000 EUR-t. Hasonló a 3. kerület is, egy kicsivel olcsóbb, mint a második, de a bérleti díjak is olcsóbbak, normális lakást ott is 250k körül találsz. 
Ebből az 500 EUR-ból kellene finanszírozni egy esetleg kedvező Novák-hitelt, de majd meglátjuk, mik lesznek a részletek. 
- - - - - -
Összehasonlításként, egy EUR-alapú rövid kötvényalap (régi nevén pénzpiaci) éves szinten hoz mondjuk 0.5-0.7%-ot, cserébe semmilyen felértékelődési potenciállal nem bír. A forint persze rendületlenül és tervezhetően gyengül, de ebből nem realizáltam semmit.
CyrusTheGreat 2020. 09. 20. 16:05
Előzmény: #90008  CyrusTheGreat
#90222
Vasárnap délutáni összesítés, meglátjuk, mi történik 23:59-ig:
https://pastebin.pl/view/8b297310
40 tipp játszik, nagyon aktív a közösség, kifejezetten szuper tippek érkeztek. Ettől függetlenül nem lennék meglepve, ha semmit sem sikerül eltalálni, de majd meglátjuk.
Még esetleg ma este egy véghajrá, jöhetnek az ötletek, a hírek gyakoriságából ítélve 1-2 héten belül elkezdik szellőztetni a tartalmát, 1 hónap múlva beadják, 3 hónap múlva pedig már életbe is léphet/elérhetővé válik.
berlini
berlini 2020. 09. 20. 16:03
Előzmény: #90219  copa
#90221
Azzal én sem értek egyet, hogyha valaki csak azért ir be naponta többször, hogy politikai nyilatkozatot tegyen.
Viszont Magyarországon a politika annyira rátenyerelt az ingatlanpiacra, hogy ennek megemlitése nélkül nehéz értelmezni az éppen zajló folyamatokat. Nehéz megjósolni, hogy azok hogyan alakulnak a jövőben.
Tiipelőversenyt tartunk és várunk Novákra, mert egy biztos. Ami ebben az akciótervben benne lesz annak hatása az ingatlanárakra minden más hatást félresöpör.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek