Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 07. 09:09
Előzmény: #88031  Hathor
#88040
:( sajnálom. a budapesti helyismerete szerintem neki volt itt az egyik legjobb, és politikailag is sokszor volt igaza, még akkor is, ha furcsa stílusban írt, de ezt a dobozt nem nyitom ki.
CyrusTheGreat 2020. 09. 07. 08:44
Előzmény: #88038  Törölt felhasználó
#88039
Önálló albetét ez vajh?
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 08:01
#88038
Hathor
Hathor 2020. 09. 07. 07:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#88037
Itt is leirhatod szerintem, en szivesen elolvasom itt is
Törölt felhasználó 2020. 09. 07. 07:35
Törölt hozzászólás
#88036
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 07. 07:26
Előzmény: #88029  CyrusTheGreat
#88035
“ Signature előfizetéshez kötött fórumozás?”
-
Ez is jó ötlet!!
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 07. 07:23
Előzmény: #88027  tihamer
#88034
“ Tisztelt Moderátorok és Fórumozók!
Én nem támogatom a topic bezárását, megszűntetését.
Jó ötlet, ha valaki regisztrál akkor ne böföghessen be valamit azonnal, hanem 2 hét türelmi idő után írhasson csak. (addigra nem is akar reagálni már).
Sok a jó hozzászoló, saját élet tapasztalát megosztó forumozó, ill. az értékes információ. 
Maradjon meg ez egy hasznos, kultúrált topicnak, ha kérhetem.”
-
Minden szavaddal egyetértek! Nagyon nem lenne jó ha megszűnne a topic!! Nehogy mar pár beteges miatt sok ember hasznos felülete ahonnan új dolgokat tanulhat egyszerűen megszűnne...
-
Én csak idén áprilisban jöttem ide, de azóta talán nem volt olyan nap hogy ne olvastam, írtam volna ide. Ez az a hely ahol sztem az ingatlanokról a legtöbb infót össze lehet szedni ( beleértve hivatalos netes újságokat, blogokat, stb... ) 
-
KEDVES MODERÁTOROK!! Találjunk / találjátok valami megoldast, hogy maradhasson meg a topic. Pl. az a kéthetes várólista sem lehet rossz...
-
KÖSZÖNÖM!
hwolf 2020. 09. 07. 07:12
#88033
Sziasztok, már jó ideje nem írtam ide, csak olvastam a néha fárasztó, néha tényleg alantasan primitív, de többnyire informatív, gondolatébresztő, érdekes, szemléletbővítő gondolatokat. Nem nagy dolog, hogy magamnak kiszűrjem a számomra érdektelen mondanivalókat. Ezért én nagyon sajnálnám ha ez a fórum megszűnne. Azt is sajnáltam, hogy a korábbi kitiltásokkal sok nagyon jó mondanivaló elveszett.
Úgyhogy plusz egy kérés a modik felé, hogy megengedőbben bírálják ezt a topicot! Tudom, hogy sok oldalmegnyitást és portfolio.hu-n töltött időt vesztenének, ha a törlés mellett döntenének, mivel ismerősi körömben is többen olvassák a topic-ot passzívan, mintegy piaci hangulat-indikátorként. Az érdekük pedig az, hogy sok oldalletöltésük legyen, természetesen a színvonal megőrzése mellett.
Hathor
Hathor 2020. 09. 07. 07:07
Előzmény: #88031  Hathor
#88032
Mindenkit megkerek kizarolag ingatlanpiacrol es arakrol irjanak, egymas cseszegetest keruljuk, illetve szemelyeskedest! Ne egymassal, piaccal foglalkozzunk, es arakkal.
Hathor
Hathor 2020. 09. 07. 07:05
Előzmény: #87998  keljfeljancsi2000
#88031
Impu kitiltva.
Topikot nem fogunk bezarni.
Jo forumozast!
fogpaszta 2020. 09. 07. 07:03
Törölt hozzászólás
#88030
CyrusTheGreat 2020. 09. 07. 07:03
Előzmény: #88001  guildenstern
#88029
Signature előfizetéshez kötött fórumozás? A számlázás során az adatok megadása úgy is kötelező. Így viszont a troll-hadsereg visszafogható.
Portfoliooo 2020. 09. 07. 05:33
Törölt hozzászólás
#88028
tihamer
tihamer 2020. 09. 07. 04:05
#88027
Tisztelt Moderátorok és Fórumozók!
Én nem támogatom a topic bezárását, megszűntetését.
Jó ötlet, ha valaki regisztrál akkor ne böföghessen be valamit azonnal, hanem 2 hét türelmi idő után írhasson csak. (addigra nem is akar reagálni már).
Sok a jó hozzászoló, saját élet tapasztalát megosztó forumozó, ill. az értékes információ. 
Maradjon meg ez egy hasznos, kultúrált topicnak, ha kérhetem.
Esetleg egy másik szűrő lehetne az is, ha minimum 150 karakter lenne az a minimum hozzászólás ami után el lehetne küldeni a hozzászólásokat. Így nem volnának pár szavas beböfögések, impulzus reakciók, hergelések, uszítások, szítkozódások stb.
Üdvözlettel és köszönettel: 
                                                          tihamer
infin 2020. 09. 07. 00:50
Előzmény: #88025  Murdoch
#88026
Igen, a 90M egy sima átlagos házra 22. és hasonló külvárosi kerületben sztem is egyértelműen sok.
Murdoch 2020. 09. 07. 00:29
Előzmény: #88023  infin
#88025
Több kerületet nézek, amire nincs (észszerű) magyarázat, hogy egy ilyen külvárosi részen miért lett a három éve még 40M-ból 90M. És ez nem a járványos árazás, ezeket már gyakorlatilag tavaly óta ennyiért hirdetik. Ami gyorsan elmegy: újszerű ház, mostani piaci ár - 20%. Minden más szinte halott.
Béla2021 2020. 09. 07. 00:28
Előzmény: #88023  infin
#88024
Így már értem, mi a bajod a mondandómmal. Tényleg el akarod hinni, hogy a semmitől 30 millióval értékesebb lett a házad és neked jár ez a plusz összeg.
infin 2020. 09. 07. 00:17
Előzmény: #88021  Murdoch
#88023
Kezdem úgy érezni tényleg h család alulárazta azt az 59M-s házat tavaly ősszel. :) De igazából mi tényleg csak szétnéztünk, h mások mennyiért hirdetik a legalább kb hasonlókat a környélen (nehézség: nem sok olyan volt, volt pl. kb düledező parasztháztól a félkész házon át az 300nm akárhány generációsig minden, de a mi kategóriánk nem annyira) és abból kicsit levettünk a családban, mert el akartuk adni hamar. Ingatlanos szerint is az úgy kb jó volt. 64 M-ra mondta, hogy az már lehet necces. Végül 62-ből alkudtak még 5%-ot (ingatlanos nélkül bonyolítva, így ez jó volt pont). Na de valószínűleg jól döntött a család erről, még ha alul is volt árazva, mert nem igazán akartuk 1 évig hirdetni, bár belefért volna végül is az is, ha nagyon akarjuk. Egy hónapon belül elment. Nem tudom, én azok alapján amit a környéken (ez II/A volt) néztem, meg vagyok lepve, hogy 22. kerületben csak 90M-ért van közepes ház. Egyébként nem vagyok jártas családi házak piacán. Csak gondoltam leírom, hogy azért talán van olcsóbban is Budán. Ha neked csak 22. ker releváns, akkor persze mindegy. És ez sem volt olcsó, ha azt nézzük hogy még nem sokkal 2008 előtt pont a feléért árultuk évekig (29M). :)) És akkor a kutyának nem kellett!!
Béla2021 2020. 09. 07. 00:09
Előzmény: #88020  infin
#88022
Értem, érvek helyett érzések meg személyes vélemények. Miért is nem vagyok meglepve. :)
Murdoch 2020. 09. 07. 00:08
Előzmény: #88009  impudent
#88021
Ezek hajmeresztő árak, Nagytétényben közepes ház 90M, talán örök hitellel megvehető...de minek. Valami közbejön és nem lesz rá  majd vevő csak 50-ért.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek