Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 07:17
Törölt hozzászólás
#87460
Alexander_Greybeard 2020. 09. 04. 00:03
Előzmény: #87456  infin
#87459
Persze, minden országban meg lehet találni a szépet. Csak arra akartam rávilágítani, hogy például egy céltudatos osztrák csak ritkán vált a jobb esélyek miatt országot, egy hasonló magyar pedig már iskolában is erre készül. Ennek ellenére egymást és önmagukat öli sok magyar, hogy ingatlanhoz jusson Magyarországon. Érdekes kettősség.
StandardnSpoor 2020. 09. 04. 00:01
Előzmény: #87295  Törölt felhasználó
#87458
"2008-ban is a nyomorult kisember sz.vott, aki elhitte, hogy a CHF hitellel megteremtheti az álmait.
Ahogy a sok ostoba fog járni, akik azt hitték 2018-19-ben, hogy elég egy lakást venni és az örök időkre táplálja majd őket."
2020-ban meg azt hitték, felvesznek a lakásukra 3,85%-ra jelzáloghitelt fixálva, és kamatoztatják 5%-on az államkincstárban. Majd ha már elég nagyra hízott és a lakásárak is lejjebb mennek, akkor vesznek belőle még egy lakást. Ingatlan ami önmagát teremti lombardhitelből.
Melyik tűnik nagyobb baromságnak? :)
infin 2020. 09. 03. 23:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#87457
Jaja, kíváncsi leszek, nyugodtan írj ide, mi lett a dologból. :) Sok szerencsét! Amúgy akkor jelenleg kb. 20 M-ból tervezed a lakásvételt?
infin 2020. 09. 03. 23:48
Előzmény: #87449  Alexander_Greybeard
#87456
Szerintem értelek is, meg nem is. Nyilván nem mi vagyunk a legfejlettebb tökéletes ország, ez igaz. De... Minden országban vannak problémák, ha már aszályok, usa-ban tornádók vannak pl. :) Meg ott aztán van igazán a lakhatási válság a trailer parkokkal. :) Trump ki tudja hova viszi le az országot. Ki tudja mi lesz a bolygónkkal hamarosan. Én sok embert ismerek, aki szeret itt élni. Meg olyat is sokat, aki nem, persze. Nem kritika, de igazából nem esik jól, amikor így lehúzzák azt az országot, ahol élek (legalább a városomat nem:) ). És ha ilyen sötéten akarjuk látni, akkor persze önbeteljesítő jóslat is lehet belőle. Szerintem helyette a pozitív tényeket is érdemes keresni a témában. Ennél mélyebben nem hiszem, hogy van értelme belemenni egy ingatlan topicban, bár érdekelne. És azért találtam érdekesnek a hozzászólásodat (ezt is), mert szerintem valamit megmagyaráz abból, hogy miért arról vitázunk mindig itt a topicban, amiről. :)) Hogy miért van két oldal.
Alexander_Greybeard 2020. 09. 03. 23:30
Előzmény: #87450  Kapitanyur
#87455
Gondoltam már erre de olyan őszinte csodálat és tisztelet sugárzik belőlük az ország iránt, hogy szerintem nem ez a megfejtés. Nincs alárendelt viszony. Persze lehet, hogy csak én ismertem meg jófej oroszokat. A mostani orosz kolléga még magyarul is tanul, pedig nem köti ide semmi az albérletén és munkahelyén kívül. Még a csávója is francia, aki összesen kb. 5 szót tud magyarul. 
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 09. 03. 23:30
Előzmény: #87445  keljfeljancsi2000
#87454
A terek és az alaprajz teljesen rendben volt, 
és azért volt egy minőségérzet a lakásba lépve, 
de valószínűleg csak azért,
mert egyébként szar helyekre járok.
impudent 2020. 09. 03. 23:26
Előzmény: #87452  impudent
#87453
Még 30 ért is mághagynám a luxust keresőknek
impudent 2020. 09. 03. 23:24
Előzmény: #87448  keljfeljancsi2000
#87452
30 ezér a lukért nagyon szép összeg.
Lentrűl meg gyün fő a sok részeg pofázása ugatása tán még aludni se lehet.
Alexander_Greybeard 2020. 09. 03. 23:24
Előzmény: #87445  keljfeljancsi2000
#87451
Természetesen a H betűt formáló lámpatest miatt luxus. H, mint Hozam!
Lassan ott járunk, hogy a lakásfelújítást engedélyhez és hatósági helyszíni szemléhez kell kötni.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 09. 03. 23:23
Előzmény: #87449  Alexander_Greybeard
#87450
Szerintem az oroszok még mindig 
úgy tekintenek  ránk, 
mint a legnyugatibb tartományukra...
Talán ezért.
Alexander_Greybeard 2020. 09. 03. 23:16
Előzmény: #87436  infin
#87449
A lakhatási válságot én máshonnan nézem, mint az átlag. Én 20 éve is azt mondtam, mint 10 éve, vagy mint ma. Az ország haldoklik és 2 régió van, ahol talán érdemes 20 évre előre tervezni. Csak annyi változás történt, hogy amikor ma ezt mondom, akkor sokkal kevesebben néznek hülyének.
Az emberek akkora összegeket vesznek fel kínkeservesen, amit el sem tudnak képzelni. Aztán az életük legjobb éveit azzal töltik, hogy kiizzadják magukból a törlesztőt. Mindezt egy olyan országban, ami nem éri meg ezt a sok munkát és kitartást. Korfa, oktatás, egészségügy, kivándorlás, infrastruktúra, forint értéktelenedése, aszályok stbstbstb. Ez a kompromisszum, ezek mellett elköteleződni. Nem az, hogy belterületi tégla helyett külterületi panelra futotta vagy kertes ház helyett lakásra. Ez már csak részletkérdés. Ahogy az is részletkérdés, hogy éppen konjunktúra (hitelbőség) van-e vagy sem. Tökmindegy, a lefelé tartó trend evidens. Ezért mondom, hogy a lakhatási válság állandó.
De ez csak a magyarok számára meglepő. Rengeteg vendégmunkással dolgoztam és dolgozok együtt. Régen építkezéseken, ma irodai melóban, szóval mindenféle embert láttam már a témában. A közös az, hogy Magyarországot csak ugródeszkának használják. Nekik valahogy evidens, hogy nem szabad itt gyökeret verni. Kivéve az oroszokat. Ők valamiért itt szoktak ragadni. Sosem értettem, hogy miért pont ők.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 23:12
Előzmény: #87447  impudent
#87448
brillírozol ecsém...
impudent 2020. 09. 03. 23:10
Előzmény: #87443  impudent
#87447
De csak a hely miatt amúgy a 30 fále
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 23:06
Előzmény: #87443  impudent
#87446
Ne, impu bemondta a tutit! Ismét...
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 23:05
Előzmény: #87442  Kapitanyur
#87445
Nem akarok pikírt lenni, de ennek a lakásnak mi köze a luxushoz?
Az lenne a luxus hogy laminált padló, pár nm dizájnos falburkolat,  fehér beépített szekrény, 20" LCD tv a hálóban, TOLÓajtó, főzőlap a mosogató mellett közvetlenül a konyhában, konyhabútor még csak nem is lábakon áll, pár hónap felmosás után dagad az összes fa alul, nem túl előnyös alaprajz, fürdőben a travertin nem túl előnyös? Ja bocsi a nappali lámpát kihagytam, full luxus az is...
****
Ez egy kis pénzből felpimpelt átlag alatti elrendezésű jó lokációjú lakás ÁRTÓL FÜGGETLENÜL!
impudent 2020. 09. 03. 22:58
Előzmény: #87443  impudent
#87444
De Té vedd meg 49 ért
impudent 2020. 09. 03. 22:57
Előzmény: #87442  Kapitanyur
#87443
30 at ér igy első blikkre max
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 09. 03. 22:54
#87442
Helyzetjelentés.
Ma néztem meg, Haris-köz:
https://m.ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31705144
-
Eredetileg 62M-ről indult, aztán 59M...még hívás sem volt.
Most 55M-ért hirdetik, van rá heti egy (két) érdeklődő.
A lakás valóban szépen fel van újítva, 
kivéve a nyílászárókat és a redőnyöket..
azok valami elképesztően tré állapotban vannak...
nem is értem... rákérdeztem: 
hogy lehet az, 
hogy tenyleg minden luxus, de az ablakok gyakorlatilag a kukába valók...
a tulajok egymásra néztek és nem tudtak
(nem akartak) válaszolni...elfogyott menetközben a lóvé?...érdekes.
-
A tulajok egy másik ingatlant is hirdetnek (a Szalai utcában), amelyik hamarabb elmegy, azt beforgatják egy harmadik ingatlan felújításába.
-
Igazából a gáz az a lépcsőház:
vaksötét van, 
a lift az katasztrófa, 
a legrosszabb panelekben van ilyen.
-
Szintenként két lakás van, ezért az igaz 
hogy a lakás az csendes, de a ház felújítására nem lesz pénz soha...itt-ott mállik a vakolat,
tiszta depi az egész.
Amire nekem kellett volna (luxus lakás luxus helyen luxus házban), arra nem alkalmas.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 03. 22:53
Előzmény: #87439  keljfeljancsi2000
#87441

helyesen:"Miért van az hogy 2019-ben kevesebb HIRDETŐ volt mégis több eladás? Attól hogy 2020-ra több HIRDETŐ lett pont kevesebb eladás sült k"

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek