Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 08. 25. 09:05
Előzmény: #85847  fogpaszta
#85860
Azért, mert most (már) nem lehet annyiért és olyan gyorsan eladni, mint tavaly. Próbálják meg a panelosok eladni tavalyi árakon az ingatlanjaikat... 
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 25. 09:01
Előzmény: #85858  Törölt felhasználó
#85859
azért voltak eléggé valótlan érvelései is. tegnap is mondta, hogy az 50-70M nem volt sok egy dolgozó párnak 2016-ban, ha van szülői segítség és/vagy öröklés. persze, ha nem te dolgozol meg érte, hanem az öledbe hullik, akkor semmi sem drága, csak talán egy 30-35-ös párnak a gyerekvállalást és az ehhez kapcsolódó ingatlanvásárlást nem ahhoz kellene igazítania, hogy vajon a negyszülők 70, 80, vagy 90 évesen haláloznak majd el... biztosan más körökben mozgunk ő és én (35 alatti vagyok), de a legtöbb ismerősömet, ha megkérdezném, hogy van-e egyátalán 5-8M megtakarítása, akkor valószínűleg max. 50%-nak lenne (és nem minimálbéresek).
Törölt felhasználó 2020. 08. 25. 08:26
Előzmény: #85855  JeGeMeLOV
#85858
Nagyszerű példája annak hogy egy okos ember nem tud kulturáltan érvelni és vitatkozni. És emiatt a tulajdonsága miatt tényleg nem való normális fórumba. Ez van.
CyrusTheGreat 2020. 08. 25. 08:16
Előzmény: #85854  Törölt felhasználó
#85857
CyrusTheGreat 2020. 08. 25. 08:13
Előzmény: #85853  JeGeMeLOV
#85856
Köszi, akkor olyan sok mindenről nem maradtam le.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 25. 08:11
Előzmény: #85853  JeGeMeLOV
#85855
És mivel ő az ámokfutó, aki a pf modikat szidja, így nem sok esélye lesz a fórumon maradni. A stílus hamar lebuktatja. Egy kiút van számára, ha elkezd olyan hangnemben írni, amiért élőben már nem akarná senki megbicskázni a szecsői kocsmában. Szerintem szükséges volna egy hangos képviselő az emelkedést várók oldalán, nem az álláspontja miatt lett 20x kidobva
Törölt felhasználó 2020. 08. 25. 08:10
Előzmény: #85821  berlini
#85854
Nanana. Szilvesztetkor annyi. De előtte bårmilyen 3 éj kiválasztása 32 ezer / éj. Ez nem volt szép húzás tőled. Vagy csak benézted? :-)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 08. 25. 08:07
Előzmény: #85852  CyrusTheGreat
#85853
Szerinte bárki, aki nem vesz azonnal lakást, az shortolja az ingatlan piacot. Ebből volt pár post. Kb mindenkit lehülyézett, caps lock, félkövér sorok, kicsit agresszív volt. Csak a szokásos. Jövő héten újra élővesz egy pár hónapos, pihentett nicket, ne aggódjatok 
CyrusTheGreat 2020. 08. 25. 07:19
#85852
Valaki összefoglalná mi történt éjjel, a féloldalas párbeszédből nehéz rekonstruálni?
Törölt felhasználó 2020. 08. 25. 01:20
Törölt hozzászólás
#85851
hétszilvafás 2020. 08. 25. 01:19
#85850
Fenébe, el sem tudtam olvasni hókusz minden írását, mert törlődött közben. Rip nick: ncseed, téglaherceg, yolo, hokusz, realestate, stb. Kár érte, normális stílusban, a "lúzerek" permanens kiröhögése nélkül voltak jó meglátásai is. Így meg fórumlenyomat nélkül tűnik el a süllyesztőben.
hétszilvafás 2020. 08. 25. 01:10
Előzmény: #85773  Törölt felhasználó
#85849
Ez vicces, pont ma néztük meg - igaz, csak kívülről. Megyeren a Julianus utcában a Bánka-pályával szemben van (ott épül Julianus 2. tház is). Váci út 50 m-re, erősen behallatszik. Gazos, ápolatlan az utca nagy része. Nekem a ház sem tetszik: avitt, régimódi stílusú, de a feleségem már minden vackot kiválaszt. Jó tudni a pár éves árát, sztem is max ennyi. Belülről úgy-ahogy kipofozták a képek és leírás alapján. Tetőcsere viszont érik, homlokzat is pusztulófélben van. Ez már a helyszínen látszott, ennyi elég is volt belőle.
hétszilvafás 2020. 08. 25. 00:46
Előzmény: #85804  Törölt felhasználó
#85848
A 70-100 m hókusz-pókusz yolo-hercegnek is nagy pénz ám! Ha mondjuk a nyugdíjas rendszerkarbantartói (max havi 500 nettót érő) munkájának megtakarítási hányadából kellene összeszednie, még ha kigúvadna a szeme vagy 40 éven át, akkor sem tudná kiizzadni. De még a nettó 500 per hó bérleti apanázzsal megspékelve se nagyon jönne ki a matek. A lelkem a 4 lakásának kb. 80 m árnövekményében (40-ről 120-ra) látott valaha is ekkora (elméleti, nem realizált) összeget, és erre alapozza e fórumon tapasztalható arroganciáját, pökhendiségét, kivagyiságát. Hát ilyen egy magyar (kelenföldi) nábob.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 25. 00:24
Előzmény: #85845  berlini
#85847
Mivel rendkívül hosszan szokta leírni hogy ezer ok miatt fognak esni tartósan az árak ( emiatt szerintem elhisz hogy ez lesz ) így  számomra x akta hogy miért nem adja el SOS a befektetésre szánt lakását vesz rajta részvényeket és később meg vissza nagyobb ingatlan vagyont....??
-
De ez valóban az ő dolga. Csak így nem annyira hiteles az a sok hosszas magyarazat a tartós csökkenésre..
berlini
berlini 2020. 08. 25. 00:15
Előzmény: #85831  Törölt felhasználó
#85846
Én is hihetettlenül magasnak tartom ezeket a belvárosi árakat, de ez van.
(Amúgy meg ahányszor beinditom a keresést annyiszor jönnek elő új találatok. De ez valószinűleg részben azért van igy mert soha nem ugyanazzal a dátummal keresek rá.)
berlini
berlini 2020. 08. 25. 00:08
Előzmény: #85844  fogpaszta
#85845
Azt én még megérteném, ha Tibor , annak ellenére, hogy kemény árcsökkenést vár az ingatlanoknál, nem adja el a lakását és nem megy albérletbe annak ellenére, hogy ez (amennyiben bejönnek várakozásai) egy bomba üzlet lenne.
De mindannyian tudjuk, hogy befektetési célú lakása is van. Amit hosszútávra ad ki.
Ha ezt a lakást nem adja el, akkor számomra csak 2 eset van:
- nem hiszi el az ársesést vizionáló saját eőrejelzéseit, vagy
- úgy gondolja, hogy lesz egy gyors kemény rövid ideig tartó leesés az árakban és akkor ő a jó pillanatban venni tud.és élvezi az utána következő áremelkeést.
Tibor szivesen példálózik a részvények világával.
Akkor hadd tegyem meg én is.
Nincsen olyan részvénybe befektető, aki arra számit, hogy a részvényei nagyot és huzamosan fognak esni a jövőben.
Aki ezt ott komolyan veszi az kiszáll, (a bátrabbja még shortol is.)
Aki egyiket sem teszi, de folyamatosan nyomatja az esési viziókat, az fél az eséstől, de reménykedik abban, hogy alaptalanul.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 24. 23:56
Előzmény: #85840  Törölt felhasználó
#85844
Egyrészt ki beszél újabb raketazasrol? Én azt mondom 2021 q2-tol újból megindulnak az árak reálértéket tartó vagy a reálérték minimális emelkedese mentén. Mindig is ezt mondtam.
-
Másrészt a jelenlegi osszvagyonom kb 25% -a hitelből van. Ezt a számot nem akarom tovább növelni.
-
Harmadrészt a következő projekt egy balatoni nyaraló amihez megy az erogyujtes..
-
De ugye ha te egyik eszközbol tenned át a másikba nem nőne a hitelkitettseged ( marha van egyáltalán ) viszont a te értelmezésed szerint szinte rizikó nélkül keresnél csomo pénzt...
-
Szóval továbbra sem értem..
Dezmond 2020. 08. 24. 23:50
Törölt hozzászólás
#85843
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:46
Törölt hozzászólás
#85842
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:45
Törölt hozzászólás
#85841

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek