Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knorr 2020. 08. 06. 10:42
Előzmény: #83348  Törölt felhasználó
#83360
Amibe érdemes fektetni, az a gyerek jellemének felépítése. Azt nem végzi el a szülő helyett sem az óvoda, sem a magániskolák, sem a gyerek barátai. Ha úgy lép be a felnőttkorba, hogy rendben van az önbizalma, lelkileg erős, van támogató hálója, értelmes világképe, akkor a jó oktatás hab a tortán, a szülőtől kapott lakás, stb, pedig a fahéj a tejszínhabon. Azt látom, hogy 10-ből 5 szülő lelki nyomorultat csinál a gyerekéből. Azokon nem segít az anyagi támogatás se. Lehet, hogy könnyebb élete lesz, de ha utálja magát és a családját, tele van konfliktussal, akkor jobb élete nemigen lesz tőle.
István500 2020. 08. 06. 10:30
#83359
Meg vannak zavarodva az eladok, Dunakanyarban ket egymas mellet allo nyaralo (kb. egyformak) mind ketto kb.30 m2 telek 600m2 egyik 18m masik 39m...?
PersonaNonGrata 2020. 08. 06. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#83358
Megnézik milyen, ha 180 fokra szétnyitják az olló szárait... Aztán majd jó alaposan csodálkozzunk rá, hogy nő a társadalmi feszültség.
PersonaNonGrata 2020. 08. 06. 10:00
Előzmény: #83335  Törölt felhasználó
#83357
Vicces, hogy még 10 év után is lehet "elmúlt nyolcév"-ezni... :D
Témához visszatérve, az egyedül élőket azért nem kellene annyira leszarni, mert azokból lesznek a párok, akik majd gyereket vállalnak, illetve ez az a csoport, akik könnyebben összepakolnak, és távoznak a hanyatló nyugatra (ahogy tették eddig is). Aztán meg lehet mondani, hogy "gyere haza fiatal" meg "szüljé' sok sok gyermeket", "valakinek fizetni kéne a nyugdíjkasszába". Nem vitatom, hogy egyedül (vagy párban), gyerek nélkül több pénze marad az embernek egy főre, mert csak egy szobát bérel, vagy kis lakást, nem költ gyerekre, stb. Viszont azt nem tartom teljesen normálisnak, hogy a harmincas évei közepére tud az átlag pár egy olyan minimális egzisztenciát felépíteni, ami megfelelő a gyerekneveléshez (ingatlan, amiből több van kifizetve mint amennyi hitel van rajta, egy kis megtakarítás, stb). A harmincas évek közepével meg csak egy baj van: A nők esetén 35-től szignifikánsan nő a különböző betegségek, fogyatékosságok, és egyéb problémák valószínűsége, ami azért visszafogja a vállalási hajlandóságot (persze, van aki 40 felett szülte az elsőt, de nem az az általános). Lehet mondani, hogy a 40 az új 20, de a biológiát ilyen sz@r dumával nem lehet átvágni. (u.i.: A fentieket arra a helyzetre értem, hogy ha a szülők egy meleg ölelésen kívül mással nem tudják megtolni az életkezdést. Ha diplomáztak, és ~23-25 évesen elkezdenek dolgozni, átlagosan keresnek, akkor 8-10 évig pakolászhatják a kis pluszpénzüket megtakarításba mire egyről a kettőre jutnak az én matekom szerint, de javítsatok ki ha elszámoltam. A babaváró talán változtat ezen, de ne vegyük ingyen pénznek, 3 gyerek alatt az is hitel, még ha kedvező is, vissza kell fizetni, amúgy meg az utóbbi évek duplázását, triplázását nem hiszem, hogy sok helyen fedezi az a 10 milla)
dexter007
dexter007 2020. 08. 06. 09:57
Előzmény: #83355  fogpaszta
#83356
nem túl bonyolult rákeresni:
https://azenpenzem.hu/cikkek/leleplezo-szamok-a-babavarorol/6965/
""Ötéves fennállása alatt ugyanis összesen 145 ezer család igényelte a csokot. Új lakás vásárlásához 42 ezer, használt lakás vásárlásához 95 ezer, meglévő otthon bővítéséhez nyolcezer család kapott 455 milliárd forint támogatás
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 09:53
Előzmény: #83353  siemens
#83355
És ebben benne vannak azok is akik 1 vagy 2 gyerek után és vagy új vagy használtra vették fel a CSOK-ot?
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 09:50
Előzmény: #83353  siemens
#83354
honnan az infó?
siemens 2020. 08. 06. 09:46
Előzmény: #83297  fogpaszta
#83353
Családi otthonteremtési kedvezményt (CSOK) öt év alatt ~150 ezren igényeltek.
Babaváró hitelt ~ 105 ezren igényeltek.
Y.O.L.O. 2020. 08. 06. 09:39
Törölt hozzászólás
#83352
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 08:56
Törölt hozzászólás
#83351
Y.O.L.O. 2020. 08. 06. 08:55
Törölt hozzászólás
#83350
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 08:35
Törölt hozzászólás
#83349
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 07:56
Előzmény: #83341  Törölt felhasználó
#83348
Nem biztos, hogy jó az, ha mindent megad az ember a gyerekének/gyerekeinek. A gyerektől függ. Én is mindent megkaptam a szüleimtől, ami nem azt jelentette, hogy én nem dolgoztam, hanem azt, hogy már nem tudtam/bírtam többet dolgozni a napi 16/18 óránál, így aztán mindenben segítettek, de nem kaptam lakást és kocsit tőlük. Ennek ellenére azt mondom, ha ők anno nem segítenek annyit, akkor most nem itt tartanék. Kb. 10 éve, amikor idősebbek lettek, onnantól én próbálok mindenben segíteni nekik. Ezt látták/látják a gyerekek is, de ők egy egészen más generáció. Mindkettőt kitaníttattam, egyiknek diploma és felsőfokú nyelvvizsga, másiknak érettségi és középfokú nyelvvizsga, ő külföldön élt évekig, persze ott is segítettem. Mindkettőnek berendezett lakás és autó. Ezekért a dolgokért én dolgoztam meg, így ők nem nagyon értékelik. Természetesnek veszik, mert én megengedhettem magamnak. Persze meg, de hogyan? A rengeteg munkával. Nem utaztam, mert mindig másra kellett a pénz. Ez nem panaszkodás, hiszen én akartam így és öröm is volt ez számomra, de ha újból elölről kezdeném, biztosan nem így csinálnám...
Gaguse
Gaguse 2020. 08. 06. 07:55
Előzmény: #83328  macisajt
#83347
A társadalmi szerepvállalásról is kellene beszélni akkor. Jó hogy nem piedesztálra emeljük a gyermekteleneket mert ők túlóráznak meg adót fizetnek. Megnéznék egy statisztikát, hogy mennyi adót fizet be 1 2-3 gyermekes család a 20-25 év alatt amíg (jó esetben) kirepülnek a gyerekek. Az utána, a 2-3 gyermek által befizetett járulékokról meg nem is beszélve. Azért ilyen balgaságot már rég hallottam amit most te itt mondtál :D 
CyrusTheGreat 2020. 08. 06. 07:44
Előzmény: #83344  yooio
#83346
Ugy tunik, mukodik a trukk...
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 05:58
Törölt hozzászólás
#83345
yooio 2020. 08. 06. 01:49
Előzmény: #83335  Törölt felhasználó
#83344
Azert oromtuzeket nem kell gyujtani a mostani brigadra sem, a jovedelmet terhelo adokat attoltak fogyasztast terhelo adok fele. 
Jol nezd a kezuk mert csalnak... :)
1kor13
1kor13 2020. 08. 06. 01:04
#83343
Csak nekem tűnik úgy, hogy a facebookos csoportokban egyre-másra jönnek a hirdetések, leárazások? Elsősorban vidéki házak érdekelnek, folyamatosan jönnek az újabbnál újabb posztok ("leárazás", "sürgős", és hasonló hívószavakkal)
kisbencze 2020. 08. 05. 23:34
Törölt hozzászólás
#83342
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 23:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#83341

Szegény családból is el lehet végezni az egyetemet, ezzel semmi újat nem mondtál. Illetve csak remélni lehet, hogy nem folytatod ezt a mintát, hogy majd felnő valahogy a gyerek. A pénz szerepe annyi a gyereknevelésben, hogy rengeteg élmény (pl focitábor 70-100e forint) vagy nyelvóra, különtanulás pénzbe kerül. A nyaralások, hogy lásson világot a gyerek, mind pénz.
Fel lehet ezek nélkül is nőni és tisztességes ember lesz belőle természetesen, de ha lehetséges, akkor miért ne adná meg egy szülő ezt a gyerekének?
Attól hogy te azt tapasztaltad, hogy neked nagyjából semmit nem adtak, még ne gondold azt, hogy mások meg nem adnának meg mindent a gyerekeiknek.
Van a rokonságomban is olyan család, ahol felnőtt 3 gyerek úgy, hogy már 8 évesen üvöltözve kizavarták őket mosogatni, 14 évesen a kislánynak már reggelit kellett csinálnia. Befogták őket házkörüli munkára, közben a szülők örököltek egy nagyobb összeget, a férfi nem dolgozott jó sokáig, alkalmi melók, elszórták az összes pénzt és utána még inkább a gyerekeket dolgoztatták.
Felnőttek a gyerekek, de diplomáig egyik se jutott, érettségit is ketten levelezőn tették le mert a szülők nem támogatták csak a szakmunkás iskolát.
A legszebb, hogy a most nyugdíjas szülők meg már azon törik a fejüket, hogyan lehetne szülőtartást kicsikarni a gyerekeikből.
Őszintén én nem is szeretek hozzájuk menni, undorom ettől a fajta szülőktől, akár rokon, akár nem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek