Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Portfoliooo 2020. 07. 08. 19:34
Előzmény: #78634  fogpaszta
#78640
Uraim, ebben az esetben nem maradt mas lehetoseg mint, pisztoly vagy kard. :)))
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 19:33
Törölt hozzászólás
#78639
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 19:32
Előzmény: #78636  PersonaNonGrata
#78638
Minden ( is ) szar! 😀😀
PersonaNonGrata 2020. 07. 08. 19:29
Előzmény: #78635  PersonaNonGrata
#78637
Btw tényleg nem hőbörögni akarok azon, hogy milyen árak vannak, csak érdekel a jelenlévők véleménye, hogy mitől lehetnek azok, amik.
PersonaNonGrata 2020. 07. 08. 19:27
Előzmény: #78635  PersonaNonGrata
#78636
Látom ma alacsonyan szállnak a "lefelék" még egy ártatlan témabedobásra is XD
PersonaNonGrata 2020. 07. 08. 19:21
Előzmény: #78610  signal2
#78635
A demográfiai hatásokat érdemes lehet boncolgatni, sok érdekesség van benne. Kíváncsi lennék ki mit gondol a csökkenő lakosságú területek árnövekményének stabilitásáról. Bp, Győr, Sopron, stb, ahol nő a népesség, az már sokszor meg volt beszélve (oda megy a nép, ezért drágul, logikus), de ez ugye nem mindenhol van így. Tegnap gondoltam bogarászok kicsit, megkerestem a szegedi adatokat. Nem tudok az utolsó számjegyig pontosan idézni, mert nem emlékszem rá, de ha valaki jelzi, hogy nagyon nem hiszi el, akkor megkeresem a kiadványok linkjeit. Az első 2, amit olvastam, országos jelentés volt (ksh közigazgatási helynévkönyv 2009, 2018). Szeged lakossága 2009: 169k, 2018: 161k. Szintén ezekből a kiadványokból a lakások száma 2009: 75,7k, 2018: 81k. Ezt követően megnéztem az SZTE beszámolóinak szöveges értékelését az egyetem honlapján (2018 a legfrissebb). A hallgatói létszám alakulása: 2009-ben 25-26k hallgató volt (az egyik korábbi beszámolóból néztem, de nem emlékszem pontosan), 2014-re ez 23k-ra mérséklődött, majd 2018-ra 20,5k-ra (és azóta is csökken, az idei felvételi időszak is kiábrándító, amennyire a hírekre emlékszem). Az egyetemi adatokat azért gondoltam külön kiszedni, mert az egyik legtöbbször előkerülő befektetési cél egy panel esetén (felénk), hogy "Kiadom egyetemistáknak". (plusz infó: a hirdetési árak nagy része ezekben a sávokban mozog a megfigyeléseim alapján: panel 17-24 milliós sáv, tégla 28-38 m. sáv, tégla családi ház 40-65 m. sáv, albérlet lakásban: 85-140k+rezsi, persze sok az árbefolyásoló tényező, csak a nagyságrendek miatt gondoltam ezeket is leírni) Sokat merengtem, hogyan tudott minden is duplázni (az albérleti árak is), amikor csökken a lakosság, csökken a hallgatói létszám, nincs nagy munkahely teremtő beruházás, stb. Megértem, hogy mindent elkapkodtak, csak a nagy vásárlási lázat nem értem a fenti számok fényében. Illetve azt, hogy honnan van az a rengeteg albérlő (kell lenniük, különben hogyan ment volna duplájára az albérleti díj)? Illetve február óta vezetem a kis statisztikámat a lakásokról, és ott is látványosan csökken a kínálat. Ki mit gondol ezeknek az áraknak a stabilitásáról? Mi a mechanikája ebben a környezetben a duplázásoknak? Mi a felhajtó erő? (Köszi annak, aki eddig elolvasta :D)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 19:18
Előzmény: #78633  CyrusTheGreat
#78634
Én szinten.
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 19:16
Előzmény: #78627  fogpaszta
#78633
Vállalom minden egyes bejegyzésemet.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 19:16
Előzmény: #78630  fogpaszta
#78632
De persze nincs kétségem afelől, hogy ugy adják az önkormányzatok kezébe a döntést, hogy annyi lesz a döntésük, hogy 0 vagy 120 nap vagy a ketto közt vhol.
-
Nem teljesen ekletans példa de kb a helyzet olyan, mint anno a magán-nyugdíjpénztári tagság megtartása esetén annak kellett nyilatkozni aki maradni akart. Persze úgy, hogy azt sugallták, hogy aki marad az nem fog kapni állami nyugdíjat.

Aztán kiderült, hogy az 67 ezer ember járt jól aki maradt
-
Most meg szépen a városok lesznek a hibásak majd...
-
Kurva ügyesek amúgy!😀😀
klmn 2020. 07. 08. 19:12
Előzmény: #78626  Mollly
#78631
Ha a tulajdoni lapon zártkerti Művelés alól kivett terület megnevezés szerepel akkor már nem vonatkozik rá a földtörvény, szabadon eladhatod megkötés nélkül 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 19:04
#78630
Ez jelent meg nemrég az origon:
-
 “ A kormány úgy döntött, az önkormányzatok kezébe adja az Airbnb szabályozás jogát. Az önkormányzatok tilthatják is és szabályozhatják is, hogy a területükön lehet-e Airbnb lakást kiadni. Erről törvényi szabályozás születik, ami rövidesen az Országgyűlés elé kerül.”
-
Ebben nincs 120 napról említés...
Mollly 2020. 07. 08. 18:55
Előzmény: #78628  Portfoliooo
#78629
Pest megye, Pilis község. Energia, meg idő nincs a művelésre két kisiskolás mellett.
Portfoliooo 2020. 07. 08. 18:52
Előzmény: #78626  Mollly
#78628

Csak abban az esetben lett valoban "kivett", ha a szolo megnevezes valoban lekerult a tulajdoni laprol.
A hitelt alacsonyabb kamatozasura is at lehetne valtani, amennyiben most magas volna.
A megtartast eleg sok tenyezo befolyasolhatja. Legfokeppen az, hogy melyik tajegysegben
talalhato. Van e kedved, lehetoseged az alapveto gondozasra. etc.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 18:49
Előzmény: #78613  CyrusTheGreat
#78627
Háát Te aki a “hovatartozasod” és valószínű a habitusod miatt népszerű vagy itt ezzel a hozzaszolasoddal nem öregbítetted a hirnevedet.....
-
Úgyhogy lehet, hogy neked kellene kicsit jobban magadba szállni...
Mollly 2020. 07. 08. 18:34
Előzmény: #78625  Portfoliooo
#78626
Ha kivett, akkor már nem? Ugyanúgy szőlő van rajta. Csak azért kérdezem, mert nekünk van, de ki lett vétetve, amikor volt rá lehetőség.. Felmerült az eladása (ingatlan hitelbe törlesztőként betolni), és nem tudom, érdemes-e tartani?
Portfoliooo 2020. 07. 08. 18:31
Előzmény: #78622  Mollly
#78625
Ide tartozik, amennyiben nem latod a "kivett" megnevezest a tulajdoni lapon. Viszont ezeknek az araval van a problema. Az egy hektarra vetitett aruk tul magas.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 08. 18:21
Előzmény: #78621  Törölt felhasználó
#78624
remélem nem bántottalak meg, csak erre a véleményedre reflektáltam. szerintem te egy békekereső ember vagy és keveset kockáztatsz, amivel semmi baj. a balatoni halhoz ott kapcsolódik a máp, hogy mindkettőt elfogadod a béke kedvéért, holott igazából mindkettővel rosszul jártál.  forintot longolni hosszú távon szerintem hiba, mivel az MNB nyílt célja a csúszó leértékelés. mindig is ez volt a mester terv, hogy észrevétlenül rontsák a forintot. bocs, csak ez nagyon meglepett tőled és ki kellett írnom magamból :-)
Portfoliooo 2020. 07. 08. 18:18
Előzmény: #78618  Törölt felhasználó
#78623

Nezd, egyetlen szoval sem emlitettem, hogy egyenletes 10 %-os emelkedes lenne.
Azt sem, hogy szakertelem es helyismeret nelkul is menni fog etc.
Ugy vagyok vele mint desecn, csorogjon a mezecske. Aztan, hogy mindenfele kalkulatorok mikor milyen arat mondanak reaja, az igazan hidegen hagy. :))
A rokonod pedig sajat maga is megkaphatna a tamogatast, dugjatok ossze a buksitokat es gondolkozzataok, megeri.
Mollly 2020. 07. 08. 18:14
Előzmény: #78599  kszsah1
#78622
Vajon a zártkert is ide tartozik?
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 18:12
Előzmény: #78619  JeGeMeLOV
#78621

Most megleptél, jó értelemben, mert nem gondoltam volna, hogy össze lehet kötni a balatoni hekket az EUR számlával :) Ezt hívják távoli asszociációnak.
Hát ez van, sajnálom, de nem vállalok be kockázatot hitel pénzzel, de ha te megígéred nekem, hogy 5%-t fog jövőre romlani a forint a EUR ellen, akkor veszek még EUR-t :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek