Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 14:55
Előzmény: #78597  CyrusTheGreat
#78600
Mert sztem mi magyarok tipikusan ilyenek vagyunk.
-
Nagyon sok nációval dolgoztam együtt eddig ( német, amerikai, angol, ír, francia stb... ). Nem azt mondom, hogy ők jobb emberek. De két dolgot biztosan látok, hogy sokkal nagyobb az önbizalmuk és nem annyira irigyek mint mi magyarok...
-
És itt a fórumon totál kijön ez..
kszsah1 2020. 07. 08. 14:54
#78599
földet kell venni , a Bp lakások ára csökken , a föld ára évente 10% al emelkedik
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#78598
Amúgy meg ennek a fórumnak a címe --> Lakás/ Ingatlna árak topik. A legautentkisabb hozzászolók azok akik benne vannak ( valóban benne vannak ) a sztoriban, azaz vettek lakásokat és nem úgymond csak kívülről kibic módjára várják az esést..
-
Közösből nyaralót venni, mi? Vicces vagy ! :)
-
Egyrészt amim nekem ( nemcsak nekem hanem a családnak van ) azt mind mi teremtettük elő nem kevés munkával, befektetéssel. Ebben eddig semmi plusz állami pénz nincs!
-
Plusz amennyi adót és járulákot utánnam már fizettek a munkáltatőim az nagyon nem kevés egyrészt. Másrészt meg ha ez a törvény, hogy 3 gyermek után adnak ennyit akkor miért ne venném igénybe?
-
:)
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 14:51
Előzmény: #78589  fogpaszta
#78597
Elég monomániásan nyomod az irigység dolgot.
CyrusTheGreat 2020. 07. 08. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#78596
berlini, elemerorsos és ncseed három különböző személy, teljesen különböző látásmóddal. 
Zoli32 2020. 07. 08. 14:46
Törölt hozzászólás
#78595
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 14:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#78594
aha :)
Zoli32 2020. 07. 08. 14:40
Törölt hozzászólás
#78593
Zoli32 2020. 07. 08. 14:39
Törölt hozzászólás
#78592
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 14:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#78591
Ha ő klón akkor te is az vagy. Te vagy sockethall meg az összes aki utánna jött...
Úgye eltaláltam tesó ?:)
Zoli32 2020. 07. 08. 14:35
Törölt hozzászólás
#78590
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#78589
Nem hiszem, hogy bárkinek a védelmére szórul, de mi a bánatból írtad ezt?
-
Mi az, hogy közutálat?
-
Honnan veszed, hogy a gyerekei majd szégyellni fogják az apjukat?
-
Nem csak belőled is az irigység beszél?
Zoli32 2020. 07. 08. 14:25
Törölt hozzászólás
#78588
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 14:12
Törölt hozzászólás
#78587
desecn 2020. 07. 08. 14:05
Törölt hozzászólás
#78586
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 13:57
Előzmény: #78583  Törölt felhasználó
#78585
Menő, nem menő valaki tőzsdézik ( régen én is tőzsdéztem de már eszem ágában nincs) míg valaki ingatlanban fektet. Valószínű ez a korral jár, mostanra sokkal kockázatkerülőbb lettem.
-
Volt egy kollégám ( most is jó barátok vagyunk ) aki mindig szokta mondani, hogy ha ott akkor vettünk volna mondjuk OTP-t , aztán majd ott eladjuk és elkezdjük shortolni és- és- és akkor mostanra ekkora meg akkora hozamot értünk volna el :)

Egy kicsit ilyen a Te leírásod is :)
-
Amúgy a tőzsdézéssel kapcsolatban ami brutál business volt ( a magyar tőzsde nyitásakor ) az a halasztott fizetésű részvényvásárlás. Nem tudom megvan-e neked az a konstrulció? Tele voltak a híradok azzal, hogy egész hétvégén ott sátraztak az emberek a bankok előtt és óránként volt bejelentkezés a hétfő reggeli nyitásig. De szép idők voltak :)
-
Azzal ott én szó szerint kölcsönkért 2-3 százeret Ft-ból csináltam annyi pénzt, hogy abból vettem egy panelt 98 körül. Addigra volt egy lakás amiben laktunk azt kb 96-ben vettük és a két lakás árából meg hitelből tudtunk építkezni 99-ben.
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 13:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#78584
Akkor nézz meg egy 2008-2014-et is, és számold újra 2008-2020-ra is, és kisebb lesz az a muhaha. Nekem az az időszak is hasított. Kiadáshoz adj hozzá minden költséget is, gondolom van részletes kimutatásod róla, nem fog sokáig tartani előszedni (munkaórák, költségek, adózás, amortizáció - de tényleg, mindent légy szíves, csak akkurátusan).
Nagyon nem mindegy, mikor vesz valaki ingatlant. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 13:36
Előzmény: #78582  fogpaszta
#78583

Írtam, hogy csak tippelek, mert ncseed már csinált ilyesmit sokszor és nehéz megkülönböztetni a reinkarnációit olyanktól, akik újabban regisztrálnak :)
Én azon csodálkoztam mindig, hogy a frusztált gyerek ncseed/realestate meg még ki tudja milyen klónjai voltak végül is győzött és akik őt korábban hülyézték látványos vereséget szenvedtek.
Feltéve ha ncseednek volt esze kiszállni tavaly a csúcson.
Nekem eszem volt kiszállni, de nem jött össze, aztán már nem is erőltettem, helyette eladósítottam a kéglit arbitrázsra és majd meglátom, mit hoz a jövő. Ez vagy ad nekem egy újabb üzleti lehetőséget vagy nem jól spekulálok és akkor így jártam. 
Egy módja lett volna kimaxolni a hozamot és nyereséget ha tavaly eladom a kéglit és átülök állampapír kombóba és idén meg veszek részvényeket úgy a megtakarításom 60-75%-ból.
Sajnos hitellel én nagyon óvatos vagyok, azt nem viszem tőzsdére és a vásárlás során is kizárok mindenféle impulzus jellegű dolgot. Ha nem lesznek a befektetési sávban kéglik, akkor nem veszek.
A részvényt sajnálom, mol esetében is, kijött a szám, 3052ft-on kaphat a vezetőség jelentős jutalmat, ha eléri a részvény ezt a szintet 2 éven belül. El fogja érni? Szinte borítékolható. A teslát a családom nagy kedvencét nem is mondom. Hejj, ha lett volna több szabad pénzem.
5 év múlva majd számolok egy eredményt, de már most borítékolom, hogy akkor jártam volna sokkal sokkal sokkal jobban, ha eladom tavaly a kéglit, bármit is okoskodok majd ki ebből az arbitrázs hitelből.
Ugye ha a szél fúj, akkor háttal kell állni, hogy segítsen. Tavalyig olyan szél fújt, hogy az ingatlan birtoklása hoz jó hasznot, azóta viszont már sokszorosan megverte az ingatlanos hozamot a map+ + részvény kombó és most ilyen szelek fújnak. Már nem szexi a zingatlan. Más a menő befektetés.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 08. 13:23
Előzmény: #78579  Törölt felhasználó
#78582
De basszus ez a fórum erről szól, vagy nem ? :)
-
Én idén áprilsiban regisztráltam ide. Őszintén megmondom az oka az volt, hogy a helyzet miatt kicsit be voltam paráza, mivel pont akkor vettem a lakást és azt gondoltam, hogy majd itt lesznek használható infók. Lett is ( sok olyan tag van akinek a hozzászólásiat nagyra értékelem és adok rá ) És megmondom őszintén, hogy azóta meg is nyugodtam ( márcsak azért is mert a lakás azóta ki is van adva ) 
-
Bár neten keresztül mindenki azt mond amit akar, és ha az összes hozzászólásomat vissza is olvasnád én mindig mindenben ami velem kapcsolatos ugyanezt írtam, ami az igazság természetesen.
-
Ennyi :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 08. 13:18
Törölt hozzászólás
#78581

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek