Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
desecn 2020. 07. 07. 11:53
Törölt hozzászólás
#78380
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 07. 07. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#78379
CyrusTheGreat 2020. 07. 07. 11:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#78378
Igen, örülnöm kellene, ha neked lesz igazad, csak szerintem nem ez a forgatókönyv fog megvalósulni. Nem az a lényeg, hogy én mit akarok, hanem minek a megvalósulására látok nagyobb esélyt.
CyrusTheGreat 2020. 07. 07. 11:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#78377
Te végig arról beszélsz, hogy kiadói oldalon ki szívja meg, én meg a kiadói oldalról, nyereségről semmit sem írtam. Egy állítást tettem: ha a Belváros esik 10%-ot a külkerületek és az agglo meg 15%-ot. 
Ezt továbbra is tartom, biztos vagyok benne, hogy minél jobb eredményt ér el a megfizethetőségi skálán a Belváros, annál durvább lesz a külkerületek esése. Ha a külkerületi árnövekedést egyértelműen a belkerületi ingatlanok drágulásával kötjük össze, akkor miért gondoljuk, hogy fordított dinamikánál másképpen hatna?
Azt meg hagyjuk, hogy a kerületi állandó lakosok számával súlyozod a kiadó ingatlanok számát, majd azért magyarázd el kérlek, hogy mi volt ezzel a terv.
desecn 2020. 07. 07. 11:25
Törölt hozzászólás
#78376
desecn 2020. 07. 07. 11:20
Törölt hozzászólás
#78375
CyrusTheGreat 2020. 07. 07. 11:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#78374
Akik a belvároshoz kötött szolgáltató szektorban dolgoztak, azok hidd el, az esetek igen-igen jelentéktelen részében laktak a belvárosban.
Kicsit fordítva ülsz a lovon és megint ferdítesz. Nem arról volt szó, hogy nominálisan ki mekkora buktát fog elszenvedni (azt felteszem tudod, hogy magasabb bázisról a kisebb %-os bukta is magasabb értéket eredményezhet, mint a kisebb bázisról nagyobb százalékos), hanem az arányokról. A Belvárosban az ingatlanok értékét meghatározza a hely, a történelmi távlatokban mérhető értékállóság, a presztízs és a rövidtávú kiesésével a hosszútávú kiadhatóság. Ezzel szemben a külkerületekben mi van? A fő hajtóerő a külkerületi vásárlásoknál a belkerületek felértékelődése volt - nem véletlen, hogy a külkerületi forgalomnövekedés összefügg a belkerületi árrobbanás időszakával. Lényegében kizárólag az olcsóság marad, mint "támasz". 
A belvárosi bukó alulról korlátos, a külvárosi alapvetően nem. LEhet, hogy forintban nézve az egyik helyen 10M a bukó az ingatlan értékében, a másikban pedig 7M, de ez a bukó a külvárosi ingatlanoknál praktikusan az ingatlan értékének negyedét is jelentheti...
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 07. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#78373
Ami jó rt -ra az jó ht-ra is (nem a mini). Szal egyetem, munka, bulizás miatt is választhatják ezeket a lakásokat jópáran. Buda jobb ez kétségtelen, de drágább is (nem feltétlen az ingatlan ár miatt), és nincs úgy kiépülve a metróhálózat. Szerintem a polgárság szívesebben megy Budára, a prolik többsége inkább Pest, szürkezóna pedig, a kertvárosi részeket veszi célba. Persze ez nem egyértelmű mindenhol van átmenet, csak ha általánosítás. És vannak trendek, amik időnként erre arra kicsit eltolódnak, amiről írtok.
desecn 2020. 07. 07. 10:49
Törölt hozzászólás
#78372
kszsah1 2020. 07. 07. 10:43
#78371
édekes lehet az a statisztika is , hogy a budapesti belvárosi lakóknak milyen arányban vannak a korszerütlen fütés és kipufufogó gázok miatt tüdö megbetegedése , mekkora lehet ezek miatt az elhalálozási arány
desecn 2020. 07. 07. 10:37
Törölt hozzászólás
#78370
kszsah1 2020. 07. 07. 10:28
Előzmény: #78367  dexter007
#78369
akkor valószinü a több száz ember is ugyanannál a gyors meggazdagadasra vágyó lángos sütönél vette a lángosát , oszt ök is azért hallucnáltak
desecn 2020. 07. 07. 10:25
Törölt hozzászólás
#78368
dexter007
dexter007 2020. 07. 07. 10:22
Előzmény: #78365  kszsah1
#78367
lehet a lángos okozta nálad a hallucinációt:-)
elég sokat vagyok a déli parton, még az életben nem láttam 1 angolnát sem, pedig szívesen megnézném őket. Az viszont igaz, hogy idén elég sok döglött hal van a strandokon, nem tudom mi lehet az oka, de elég visszataszító.
Törölt felhasználó 2020. 07. 07. 10:21
Törölt hozzászólás
#78366
kszsah1 2020. 07. 07. 10:15
#78365

a balatoni csoda ingatlanokrol :  Balatonlellén vagy 2 éve fekszek a strandon , mit látok?
a vizben ameddig ellátok valamilyen fehér alaku kigyószerü élölények tekergöznek , de annyi hogy a vizet alig lehetett látni ,valoszinü angolnák vagy mik... a turisták pánikszerüen menekültek ki a partra , magyarok, külföldiek egyaránt , a németek  orditották mellettem vazze hová jöttünk , ide soha többé,  kb fél óra múlva eltüntek a
"kIgyók"  ,  mondom a sütödésnek látta mi volt itt a vizben ? erre a válasz: rosszul láttam nem volt ott semmi különös , minden esetre aznap nem sok úgy nevezett balatoni halat adhatott el, erre jött az idén a korona... , az ingatlan árak ott is esnek és esni fognak
CyrusTheGreat 2020. 07. 07. 10:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#78364
Akkor képbe hozlak, Wago kiinduló álláspontja az volt, hogy a kerületek közötti érték-arányok állandók. Erre írtam, hogy biztos vagyok benne, hogy nem igaz, pont, hogy a pesti külkerületek és a belváros kapcsolata alapján (amit a hivatkozott cikk is részletez).
A pesti külkerületek a belváros elérhetetlensége miatt értékelődtek fel, ha a Belváros esik 10%-ot, biztos vagyok benne, hogy az agglo és a pesti külkerületek meg minimum 15%-ot. A budaiak valóban ellenállóbbak ennél, ott nem az volt a fő motiváció a vásárlásra, hogy olcsóbb. Ettől függetlenül ott is van (és lesz is) árcsökkenés.
És akkor most jöhet az, amit mondtál, Buda és a családi házak esetek, azokról egyetlen egy sort sem írtam, de majd írsz te. :-)
Törölt felhasználó 2020. 07. 07. 10:14
Előzmény: #78344  CSOKollak
#78363
Ezt vedd meg, Kelet-Ditroit, kertvárosi környék, suli gyalog távolságra. Apró probléma, hogy lehet, hogy mérföldeken belül te lennél az egyetlen fehér ember a környéken. 48.000 USD-ért hirdetik, utoljára 1991-ben volt eladva ez az ingatlan, akkor 45.000 USD-ért, szerintem annyiért ma is megkapod. 15-16 millió HUF mindössze.
https://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/22010-Beechwood-Ave_Eastpointe_MI_48021_M30609-68494?view=qv
Az ingatlannál 99,99% lokáció.
desecn 2020. 07. 07. 10:08
Törölt hozzászólás
#78362
CyrusTheGreat 2020. 07. 07. 09:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#78361
Nem budai családi házakról van szó, a cikkben XVII., XVIII., XXI, XXIII. kerületi lakásokról volt szó. Nem hasonlítok lakást családi házhoz, azt csak a ferdítésre hajlamosak teszik, ;-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek