Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 06. 00:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#78220
Nem is kell kijönni, ez lehet b terv. Van egy csomó lehetőséged, így jóval kevesebb a kockázata annak, hogy buksz.... Szerintem 1 éves tartalék elég arra, ha jön vmi gebasz, ha ez megvan, akkor felesleges parázni. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa....
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:52
Törölt hozzászólás
#78219
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:49
Törölt hozzászólás
#78218
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#78217
nagony gyorsan ellentmondtál magadnak gratulálok
"Nekem van hazám."
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#78216
te felfogtad amit írtam a multinál nem úgy van ám de inkább azt mondom hogy egy bármilyen vállalati kulturában nincs ám olyan hogy "húúúú ezt most megtolom és 12órát tolok bele még elmegyek erre a címre is meg arra is meg majd ha innen hívnak több pénzt kérek" nem bszod komolan kva nincs ilyen az van hogy 3 év alatt betanulsz alap fizu még 3-4-5 év gyakorlott leszel és aztán leszel csak megfizetve azokon a szinteken ha olyan szerencsés a szakmád mint amiket írtam... nincs olyan hogy köpök a tenyerembe aztán beütök még két szeget... több tiszteletet tanusíthatnál a diplomások iránt nem gondolod?
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:43
Törölt hozzászólás
#78215
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:37
Törölt hozzászólás
#78214
Adamsky1976
Adamsky1976 2020. 07. 05. 23:34
Előzmény: #78173  CyrusTheGreat
#78213
Egyetértek. Én Debrecenből jöttem el 25 éve. Nekem akkor az volt a tapasztalatom, hogy akinek bármilyen pozíciója van egy ilyen méretű városban ( fogorvosi szék, egyetemi katedra, szolárium stb) az jól megél vidéken is. Aki csak odapottyan annak esélye sincsen. Ha az országon belül gondolkodsz ( az én időmben azt hiszem zömmel ez volt még a jellemző) akkor Pesten van esélyed felépíteni magad (lakás akár). És igen, aki alkalmazottként akarja ezt, az szerintem nagyon kis eséllyel indul. 
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#78212
Wago-ka arról van szó hogy úgy állítod be a diplomás pestit mint valami pénzgyáros és revansot akarsz rajtuk venni mert te vidéki vagy és nagyon jól tudod hogy a szakmáddal sokkal több pénzt keresel mint ők de kompenzálni akarod a proli státuszod azzal hogy tanultabb embereket gazdaságilag megeleőzől de közben meg nem ismered el erről van szó...
"Úgy gondolom egy pesti születésű diplomásnak , az arányokat figyembe véve  egy 30+ -os nak, már minimum 40 milla kp nál kellene tartania .  Gyakorlatba nagyon nem ezt látom jellemzőnek."
nincs kifogás amiket írtam tények tudom mert rólam írtad a fentit és széles merítésem van az ismeretségemben is alátámyasztani azokat amiket írtam arról van szó... te nem ismered a multikat nyilvánvalóan és szerencséd volt a szakmáddal mert nem gombokért dolgoztatok a "befektetői" rétegnek... de ahogy ők kiszállnak a piacról nektek is le kell szállni a magas lóról és megfogni a talicskát 2e forintért is mert nem tanultatok és a Mari néni nem fog többet fizetni mert nincs tele mint a befektető és nem pörög a piac...
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:24
#78211
https://ingatlan.com/30052640
https://ingatlan.com/31522994
eladni vs hirdetgetni egy hívás nem érkezik nekik mert nem tudták hogy tavaly volt a csúcs!!! AMATŐRŐK! :Dez a kutya nem kutyaötő hanem csahol és sikereket ér el más meg vergődik mert nem látja a hajó fordulását csak amikor már az emberek a vízben vannak! IMÁDOM MAGAM és a CSALÁDOM és ŐK IS IMÁDNAK ENGEM!!!
"Az ár alku képes!!!!!!!!!!!!!"
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:20
Törölt hozzászólás
#78210
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:14
Előzmény: #78206  yooio
#78209
1 millát túlzónak érzem de ha van is akkor nem számít átlagosank és azt se felejtsd ki az egyenletből hogy 6-10es időszakra írtam tehát pl 2016-2020 között kellett keresnie átlagban annyit és végig vezető fejlesztőnek kellett lennie... na így már ugye hogy jók a számok igaz? mert azt ne mond hogy 4 év alatt nem változtak a fizetések... ne a csúcsok csúcsával számolja pláne ne visszamenőleg még ha egy top vezető embert is számolsz... ne felejtsd éves 10%okat mértek fizukban is...
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 05. 23:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#78208
Nálunk kb nettó 11- 12 euró a kezdő villanyász, és 200 felett van óraszám, a szállást, bejárást fizeti a cég így havi 2000 eurót nem megerőltető megtakarítani.
1 év alatt a 20% önrész lazán megvan, 30% az már necces... Az ingatlan 10-20%-ot emelkedett évente (nem most, 2019ig!), a jelzálog kamat 5% alatt volt. Ha csak ebből a 2 számból indulunk ki, el lehet dönteni, mivel járt jobban. Ha még Ltp-t is kötött hozzá, akkor kamatmentes kölcsöne is lehetett....
30M ft az Pesten sem kevés pénz, azért itt is sokat kell dolgozni. Ha ez folyamatosan inflálódik is, és mellette albérletet is van, úgy csak tyúklépésben lehet haladni. A biztonságért nagyon magas felárat kell fizetni ebben az esetben, és milliókat veszített évente.
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#78207
diplomás melónál 3évvel még kezdő vagy sokkal hosszabb a karrier út mint egy kőművesnél vagy egy festőnél...
yooio 2020. 07. 05. 23:10
Előzmény: #78200  CSOKollak
#78206
azért eléggé elvagyunk tévedve, a vezető fejlesztő, egy projekt menedzser, vagyí barmi másik kicsit is expertebb szakma 3-5 év tapasztalattal netto 7-800-at megkapnak, pl egy vezető fejlesztő multinak bőven 1 milla felett+ bónusz rv program meg stb-t kap. ezeket személyesen ismerem, úgyh valami nem stimmel az érvelésedben. 
impudent 2020. 07. 05. 23:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#78205
Ja.
Na ennek is vége lösz január 1 tűl
impudent 2020. 07. 05. 23:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#78204
Nem akaruk sönkit ijesztgetni de lassan mán csak 2 ut marad a szolid de biztus jovedelem mint alkalmazutt vagy a szín tiszta adócsalas mivel az apeh minden számla utját léköveti tehát vége lösz a nagy többség számára a feketézgetés.
CSOKollak 2020. 07. 05. 23:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#78203
tipikusan a diplomás melók nem vállalkozói munkák... persze lehetsz ügyvéd és orvos de az más kategória az nem földi halandó diplomás szerintem... de átlag diplomásként nem mehetsz el vállalkozónak mert a Mari néninél lehet kell nyilászárót cserélni de hogy nem kell adatkockát elemezni és havi kimutatásokat készíteni nameg kampány tervezést sem fog kérni és az idegen nyelvel sem mész sokra nála hacsaknem külföldi...
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 23:01
Törölt hozzászólás
#78202
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 22:56
Törölt hozzászólás
#78201

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók