Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 07. 05. 16:15
Előzmény: #78093  OlafGrof
#78100
Mire gondulsz ?
Az hugy volt egy háboru és azután szűkös erűforrásuk és az úrigyerököt nem hagyták egyedul palotában lakni?
Vagy a kulákot aki azt hiszi Űvé a föld és szintén dirigált.
Ollanrúl nem szól a fáma hugy egy mérnök munkás egyetemista vagy rendes embört bki bmikor meghúrcult vóna rendszerszinten.
2345678 2020. 07. 05. 16:14
Előzmény: #78094  kszsah1
#78099
Mezőgazdasági vállalkozó mondta nekem,hogy a fia mindig  nyaggatja,hogy vegyenek nyaralót a Balatonnál. Aztán  elmagyarázta a fiának,hogy a nyaraló  árából termőföldet vesznek és  az nekik van olyan mint másnak  a nyaraló.
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 16:13
Törölt hozzászólás
#78098
impudent 2020. 07. 05. 16:11
Előzmény: #78082  CyrusTheGreat
#78097
A szokásus a fále 20-21 million
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 16:06
Törölt hozzászólás
#78096
Alexander_Greybeard 2020. 07. 05. 16:05
Előzmény: #78061  fogpaszta
#78095
Közgazdász vagyok de gyerekkoromban és iskolák alatt építkezéseken melóztam. Ott megfertőződtem, azóta is követem.
kszsah1 2020. 07. 05. 15:55
#78094
földet kell venni , annak az ára 10% al emelkedik minden évben a lakások árai Bp.en csökkennek , turisták elmaradnak , saját lakás szerintem ok , kiadás , befektetés nem néz ki jól
OlafGrof 2020. 07. 05. 15:42
Előzmény: #78081  impudent
#78093
Remelem csak ironizalsz.
Törölt felhasználó 2020. 07. 05. 15:42
Előzmény: #78089  vincit
#78092
- látszik hogy nem ismered azt a környéket mert egy Rózsadomb-i szint nézd csak meg online vagy személyesen és szerintem földbe fog gyökerezni a lábad
- 10-20 év? Miről beszélsz?
- megyeszékhelyen vagyok
- alkalmazott kb 30 éve nem voltam
- ha felmennék igen de nem látom értelmét ezért a feltételes mód viszont jó helyen van jó állapotban van ha a gyerek akarná meg tudnám venni neki igen hitel nélkül de ezen ne akadjunk már fenn egy elvileg befektetői oldalon
- a kérdésem arra irányult hogy milyen tapasztalatok vannak ha se nekem se a gyereknek nem kellene hogyan lehet hasznosítani mekkora igény van rá
CSOKollak 2020. 07. 05. 15:33
#78091
"Miután volt téma, ezért gondoltam külön posztban írom le. Szerintem mit lehet majd tenni a jövőben.
Esély hogy bevezetik amitől mindenki tart, 80% feletti. (Igazábol 90, de így jobban hangzik)Ha ezt a tényt elfogadod ezek a lehetőségeid:
Kiadod, hosszútávra... Szerintem ez csak akkor alternativa, ha szükséged van havi fix bevételi forrásra. Pl kevés a fizetésed (vagy nincs is) De egyébként befektetésnek nagyon gyenge. Kb az állampapír jobban fizet, csak ugye 5 év után egyben. 
Ha egyébként nincs szükséged a lakásra, csak az airbnb miatt vetted, nem szeretsz trükközni. Add el!!!Ne várj 2 hetet! Ne várj 5 percet, hirdesd meg most azonnal! Mire lesz vevőd, kiderül mi lesz a jövő. Max visszalépsz. De ha akkor kezded hirdetni, jó eséllyel többet buksz. Esni fognak az ingatlanárak. Nem kicsit. 
Ha nagyobb lakásod van! Jó eséllyel tudsz majd panziót, esetleg közösségi szálláshelyet indítani. Minimális feltétel: 6 kiadott szoba+közösségi helyiség. 
Ez utóbbi lehetőség adott lehett befektetőknek is. Erre alkalmas lakásokat vásárolni. Vagy akár több kis lakástulajdonos összeállhat miután eladták az ingatlanjaikat. 
Öszvér megoldás: kihasználod az évi 120 napot, majd meghirdeted a maradék időre hosszútávra. Azt azért látni kell, hogy nem sok ember akar 8 hónapra lakást kivenni. Márciusban is sokan beragadtak akik ezzel próbálkoztak. Ideálisan a főiskolások lehetnek a cél, nekik akkor van szükségük a lakásra, amikor nincs (annyira) szezon. Persze ez a piac is véges. Ha most 2000 airbnb-s kezd majd erre játszani, mindenki tudja, mi lesz a vége... Aprópénz!
Sok Sikert! 
Ja igen! Hirdesd meg a lakásod, most! :)"
CyrusTheGreat 2020. 07. 05. 15:30
Előzmény: #78088  CSOKollak
#78090
Jó ez a válogatás, jöhetnek még ilyen anyagok. 25-30k ezzel foglalkozó, ezeket a téveszméket. Amikor felmerült, hogy talán nem kellene fostengerré változtatni a belvárost és ellenetleníteni a lakhatást, akkor az volt a válsz, hogy menjen ki külkerületbe, aki nem bírja. Most akkor tessék szépn megfogadni az általuk korábban javasoltakat. Tetves kis majmok, “vállalkozók”, a seggem.
vincit 2020. 07. 05. 15:03
Előzmény: #78052  Törölt felhasználó
#78089

Még a impudent által is "szuper prolinak"  "budapest segglukának"nevezett kamaraerdőből lementél vidékre, miközben évtizedeket éltél kamaraerődön. Szóval 10-20 éve egy tajtékzó fostenger volt kamaraerő Budapest segglukán amikor odaköltöztél. Lementél valami vidéki kis településre, mert ott van munka, és onnan jönnél fel a diplomata negyedbe 1.7 milliárdos villába. Tudod mit?  Nekem meg meghúzták a parkoló autóm a minap. Arra gondoltam jó kis garázs lenne a várkert kaszinó, mivel sokat vagyok i.kerben. célforgalom lenne a Lánchíd utca is. Nem tudja valaki ki a tulajdonosa az épületnek? Fórum mindent elbír...
CSOKollak 2020. 07. 05. 14:59
#78088
"Sziasztok!
Talán sokan hallottatok róla, hogy egyesek próbálják visszaszorítani (ellehetetleníteni) a rövidtávú lakáskiadást. Ezzel nagyobb szeletet hasítani a szállodáknak. (leginkább az egész tortát szeretnék)
Az illetékesek nagyon dolgoznak a háttérben, hogy ne így történjen. Viszont amit én hallottam, abból egyértelmű, hogy mi lesz a végeredmény, ha nem állítunk magunk mellé még "nagy neveket" Befolyásos embereket.
Amiben segíteni tudnátok:
Ha bárkinek van ismeretsége, olyan befolyásos emberekhez, akik mellénk állnának, vagy csak nem szeretnék hogy közel 3 millió vendégéjszakát bukjon a város (Taxisok, vendéglátósok) és van szava a döntéshozók előtt.
Ilyenek lehetnek: 
-Zsiday, 
-Gerendai, 
-Váradi, 
-Nagy taxitársaságok vezetői
-Étteremláncok vezetői
-Nagyobb programszervező cégek vezetői
-Kapcsolat a fürdők vezetőihez
-kormányközeli ingatlanbefektető( 30% lakásár csökkenés várható ha kinyírják az airbnb-t)
-Vagy bármilyen turizmushoz kapcsolódó vállalat vezetőjéhez, akik nem szeretnék hogy kevesebb turista legyen a városban, mint amennyi lehetne a fellendülés után (Hopon-Hopoff, fesztiválok. stb.)
Nem szeretnék ez alatt topicot nyitni, én sem tudok többet a dolgokról, csak szeretnék segíteni. Tegyétek ti is!
Prvátban írjatok, ha van fent említett kapcsolatotok!
Köszi Szépen!"
CSOKollak 2020. 07. 05. 14:58
#78087
"Sziasztok!
Talán sokan hallottatok róla, hogy egyesek próbálják visszaszorítani (ellehetetleníteni) a rövidtávú lakáskiadást. Ezzel nagyobb szeletet hasítani a szállodáknak. (leginkább az egész tortát szeretnék)
Az illetékesek nagyon dolgoznak a háttérben, hogy ne így történjen. Viszont amit én hallottam, abból egyértelmű, hogy mi lesz a végeredmény, ha nem állítunk magunk mellé még "nagy neveket" Befolyásos embereket.
Amiben segíteni tudnátok:
Ha bárkinek van ismeretsége, olyan befolyásos emberekhez, akik mellénk állnának, vagy csak nem szeretnék hogy közel 3 millió vendégéjszakát bukjon a város (Taxisok, vendéglátósok) és van szava a döntéshozók előtt.
Ilyenek lehetnek: 
-Zsiday, 
-Gerendai, 
-Váradi, 
-Nagy taxitársaságok vezetői
-Étteremláncok vezetői
-Nagyobb programszervező cégek vezetői
-Kapcsolat a fürdők vezetőihez
-kormányközeli ingatlanbefektető( 30% lakásár csökkenés várható ha kinyírják az airbnb-t)
-Vagy bármilyen turizmushoz kapcsolódó vállalat vezetőjéhez, akik nem szeretnék hogy kevesebb turista legyen a városban, mint amennyi lehetne a fellendülés után (Hopon-Hopoff, fesztiválok. stb.)
Nem szeretnék ez alatt topicot nyitni, én sem tudok többet a dolgokról, csak szeretnék segíteni. Tegyétek ti is!
Prvátban írjatok, ha van fent említett kapcsolatotok!
Köszi Szépen!"
CSOKollak 2020. 07. 05. 14:56
#78086
"Sziasztok! Még nem hirdették ki a halálos ítéletet (120 napos korlát), mégis jó ideje kattogok a miérteken és a hogyan továbbon...Elemzés saját kútfejből: (A számadatok nem pontosak)Jelenleg a 10.000 piacon lévő lakásból 4.000-en kiadták a lakásukat. Ők már nem fognak visszatérni. A maradék 6.000-ből kb. 2.000-en feketézők. Ebből 1.000-en nem fognak aprópénzért kockáztatni, ők is távoznak a piacról. Akik nem maguk üzemeltetik a ingatlanjukat, vagy bérelt lakással dolgoznak, azoknak sem fogja megérni... A következő nyári szezonig kevesen bírják tőkével, ők is távoznak...Ki fog maradni?Először is a feketézők, akik bíznak benne, hogy továbbra sem lesz ellenőrzés és lesz annyi bevétel, hogy megérje kockáztatni. (Nem tudom, hogy lehet majd kijátszani a 120 napot)Akik saját lakással dolgoznak és családilag tudják menedzselni a vállalkozást. Mellette van főállás... A low seson időszakban pedig vagy kiadják a lakást, vagy állagmegóvás okán nem. (én ebbe a csoportba tartozom)Szóval szerintem ez kb. 1000-2000 lakás! Nekik vajon meg fogja érni? Talán. Fele annyi túrista esetén is, újabb szállodák megjelenése ellenére úgy gondolom, hogy a kereslet így jóval nagyobb lesz, mint a kínálat és ha eltűnik a "midegy milyen olcsón, csak adjuk ki a lakást" szemlélet, akkor az előző év nyári - nem olcsójános - áraihoz képest 20-30-40%-al többért lehet majd kiadni a lakásokat, ami majhogynem fedezni foga a hiányzó 8 hónap kiesését.Rosszul látom?"
CSOKollak 2020. 07. 05. 14:56
#78085
"Sziasztok ! Az a véleményem,hogy az egyetlen esélyünk,ha azok, akiknek munkája, befektetése múlik a magánszálláshelyek " beszabályozásán" kimennek tüntetni. Ha igaz,lehetnének kb. 30 ezren . Előtte tárgyalni felesleges. És szerintem utána is,mert szinte bármilyen újraszabályozás egyenlő a megszűnéssel. Becslésem szerint 50 000 ember veszítené el a munkáját , befektetésének 25-30% -át egyik napról a másikra.Az indoklásuk egészen elképesztő... Szerintem..."
CSOKollak 2020. 07. 05. 14:55
#78084
"Újabb opció a tehetetlenség ellen bár egyesek szerint ez nem megoldás..Tüntessünk OK, de találjuk ki hogyan..Szerintem:CÉL:Globális probléma alá berendezni a mi konkrét ügyünket -pl magántulajdon/vállalkozások ellehetetlenítése - rövid 3 szóból álló szlogent kitalálni, ami üt és betalál sokaknakPL: MEGÉLHETŐ MAGYARORSZÁGOT MINDENKINEKJelezni, hogy mi olyan magyarok vagyunk, akik adót fizetnek és támogatják hazánk pozitív képének terjesztését és nemcsak kihasználják marketinges fogásokra, kis csoportok meggazdagodására és saját önös érdekik kielégítésére a mások munkájából megszerzett forrást és közben ehhez felhasználva egyfajta szlogenként a magyarságot?ESZKÖZök:keressünk olyan szervezeteket, akiknek elege van a rendszerből , van problémája vele éndók támogatnikeressünk olyan szervezeteket, akiknek elege van a rendszerből , van problémája vele és közösen hajlandók velünk utcára mennikeressünk meg minden olyan érintettet és vállalkozást akiket ellehetetlenített a rendszer most vagy korábban vagy a mikonkrét ügyünkhöz kapcsolódóan vagy attól függetlenülkeressünk meg minden olyan szimpatizánst, akikre sokan felnéznek (sajnos Vekerdy már nem él, de kb hasonló nevekre gondoltam..) és hívjuk meg velünk együttes fellépésre?
MÓDSZER:tűzzünk ki egy viszonylag gyorsan és egyszerűbben elérhető célt, amit el is tudunk érni és sikerülhet is majd a végén (pl beadványt nyilvánosan leadni valakinek..vagy akármit de lényeg, hogy sikernek tudjuk elkönyvelni, hogy legyen folytatása)Állítsuk fel az operatív törzsünket :)?
JELIGE:Ayn Randt : Veszett a világ könyve után szabadon bármi..."
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 05. 14:54
Előzmény: #78081  impudent
#78083
Dopeman megmondja a tutit (off) :
https://www.youtube.com/watch?v=FrZbHac2xPY
CyrusTheGreat 2020. 07. 05. 14:53
Előzmény: #78081  impudent
#78082
Inkább árazz egyet:
https://tecnocasa.hu/hu/ingatlanok/ingatlan/3555
Újlipót, 74nm, 2+1 szoba, távfűtés, 3. emelet, 42.9M
impudent 2020. 07. 05. 14:30
Előzmény: #78077  Törölt felhasználó
#78081
Te elfogult vagy !
Abba az iduben mindenki szabad lehetett senkit nem bántuttak kivéve aki másuk nyakán akart élősködni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek