Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
phoenixbird 2020. 06. 28. 15:02
Törölt hozzászólás
#77300
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 14:34
Előzmény: #77297  kbb
#77299

Ha nem bízik a szülő a gyerekében, akkor ráteszi a haszonélvezetet a kéglire vagy meghagy magának egy kisebbségi tulajdonrészt.
Őszintén szólva nem egy olyan esetet láttam, amikor meghülyült a gyerek fiatalon vagy rossz társaságba keveredett.
Az egyik májszter mesélte, hogy a lánya összeállt egy kisebbségi illetővel aki csinált neki egy gyereket is. Hatalmas családi balhék voltak miatta, mert pontosan tudták a szülei, hogy milyen ember, de akkor is.
Akkor még nem volt babaváró, különben még nagyobb bajban lenne, de azért mindenféle személyi meg áruvásárlási hiteleket felvetetett vele a gyerekszülés előtt így is. A gyerekkel együtt meg elzavarta,  amikor már nem tudott dolgozni, mert ő nem fogja eltartani.
A mester meg a felesége azért güriztek, hogy az adósságokat kifizessék, meg eltartsák a lányát meg az unokáját legalább amíg oviba be lehet adni a gyereket.
Közben meg azon rettegett, hogy a srác megpróbálta visszahízelegni magát, amikor megtudta, hogy a lakásban lakik a lány és mi lesz ha az idióta lánya visszafogadja? Hogy onnan már nem lehet kirakni majd őket.
Pont arról beszéltünk a mesterrel, ha a lánya nevére veszi a lakást, amin gondolkodtak egyébként, akkor már rég kiforgatták volna abból is a srác meg a tesók. Így se biztos, hogy nem történt meg ez, de már több éve nem beszéltünk. Majd csináltatok valamikor egy fedett kocsibeállót, akkor beszélek vele újra.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 14:01
Előzmény: #77297  kbb
#77298
Igen, itt érdekes a szitu. Nem szerződtek, csak úgy neki adták a gyereknek, mert önálló életet akart kezdeni és örültek, hogy tudták segíteni a gyereket, mondván, hogy majd így neki könnyebb lesz. Mint utólag kiderült, rosszul gondolták, azaz annyira könnyű a gyereknek, hogy semmit nem akar azóta sem csinálni, a szülők tartják el most is. Hosszú a történet és a szülők nem tudnak rá jó megoldást, de én sem. Valahol igaza van mindkettőnek és mégsem. Sajnálom őket.
kbb 2020. 06. 28. 13:52
Előzmény: #77296  Törölt felhasználó
#77297
Szerintem a hasonló esetekre lehet többféle win-win megoldást találni, csak persze szokatlan, hogy a szülő "szerződjön" a saját gyerekével... nálunk én ragaszkodtam hozzá, hogy semmit ne kapjak úgy, amit előre megbeszélt feltételekkel nem adok vissza. Soha semmi konfliktus nem volt, mindenki jól járt (egyéni szinten is). Aranyásók távoltartására is jó, ha nem kerül a gyerek nevére vagyontárgy. :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 13:22
Előzmény: #77293  Törölt felhasználó
#77296
Hosszú történet, ismerem az egész storyt. Lényeg, hogy a szülők egy lakást és egy házat vásároltak. Anno még nem is a gyerekeknek, de közben felnőttek. Felújították mindkettőt és odaadták először az egyik gyereknek, akivel így jártak. Ja, a gyerek választotta a házat, lakás esetén ugye nem kell volna füvet nyírni. :)) Erre mondom én, hogy kár volt odaadni, de valahol a szülőket is értem. Nincs erre jó megoldás...
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 13:04
Előzmény: #77293  Törölt felhasználó
#77295
Tehat igen, en is buta voltam! :)
Alexander_Greybeard 2020. 06. 28. 13:04
Előzmény: #77285  CyrusTheGreat
#77294
Nem is gondoltam semmilyen affiliate tevékenységre csak furcsa volt, hogy ha ilyen linket látok, azt biztos te küldted. Gondoltam, hogy nem hiába szívatod magad egy ilyen oldallal. Most már mindent értek, köszi.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 13:04
Előzmény: #77291  Törölt felhasználó
#77293
Ebben a tortenetben akkor kulonosen mindenki buta volt, bar eloljaroban lehet leirhattad volna reszletesebben mi volt.
A delikvensnek meg lehet nem is haz kene.
En is kaptam penzt a nyocker garzonomba(lehet kopkodni), de utana meg anyam meg nemi tulzassal ugy tekintett ra mint a szallodajara.
kbb 2020. 06. 28. 12:59
#77292

Ingatlan-buheráldának valamiért nagyon a bögyében vannak az újépítésű társasházak: https://ingatlanmuhely.reblog.hu/erdekes
"Például hiába építenek társasházakat egymás után, aminek van piaca, de például nincs kereslete." / "De ez még véletlenül sem azt jelenti, hogy tudják kinek építik (= ezt hívják spekulációnak)."
Ezzel szemben, egy 2017-2019 között épült, kék metróhoz közeli, tipikusan új "boom"-os projektnél az alábbiakat tapasztaltam:
- Egyetlen, korábban eladónak jelölt lakás sem került vissza a piacra. És ez máshol sem jellemző, com-on látni ugyan néhány frissen átadott lákást, de annyi simán betudható élethelyzetbeli változásnak (építés alatt közbejött külföldi állás, családbővülés stb.),
- Voltak befektetési vevők is (tipikusan vidéki vállalkozók fölös tőkével, akik 2017-ben üzleti lehetőséget láttak az értéknövekedésben-kiadásban, és eddig be is jött a számításuk), de a többség saját használatra vette. És nem kopasz béemvés maffiózók, hanem IT-sok, multis pénzügyesek, ügyvédek stb... ebben nem látok semmi furcsát, árkategóriában használt budai tégla vagy agglós ház lett volna alternatíva, nekik meg az új épület + munkahelyre gyorsan beérni fontosabb volt, mint a saját kert vagy az elit kerületi lakcím.
Azt persze nem tudom, hogy most mennyi valós kereslet van az új lakásokra, de 2017-2018-ban nagyon is valós volt. Ha tényleg a beruházók strómanjai vették volna őket, most tele lenne ilyen hirdetésekkel az ingatlancom.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 12:53
Előzmény: #77289  Törölt felhasználó
#77291
Másképp látjuk. Ismerem a szülőket is és a gyereket is. Többszöri kérés után ebben az évben másodszor lenyírta a gyerek a füvet. Ja, és 100 m2 az egész terület. Én úgy látom, hogy jobban jártak volna a szülők, ha nem adnak házat a gyereknek. Egy gonddal kevesebb lett volna mindkettőjüknek.  :))
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 12:47
Előzmény: #77287  Törölt felhasználó
#77289
Na pont az ilyen szulotol nem szabad tenyleg semmit elfogadni.
Nekem is szarul esne ha a fu miatt abajgatnanak.
kbb 2020. 06. 28. 12:27
Előzmény: #77283  impudent
#77288
A lapos részek valóban elég lepukkantak, de egy-két utcával feljebb már a pesti oldal bármelyik részét simán veri.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 12:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#77287
Ismerősöm, konkrétan házat adott a gyerekének és amikor kéri, hogy vágja le a füvet, akkor megkapja, hogy mi közöd hozzá. Elhiszem, hogy szarul esik neki!
phoenixbird 2020. 06. 28. 11:55
Törölt hozzászólás
#77286
CyrusTheGreat 2020. 06. 28. 11:49
Előzmény: #77280  Alexander_Greybeard
#77285
Nincs különösebb oka, de itt gyakrabban fordul elő, hogy nincs fent a .com-on, vagy a változtatásokat is itt vezetik át először. Valóban nem túl szofisztikált, de az az előnye megvan, hogy nincs nagy hirdetési portfolió, így a változásokat egyből átlátom, nem kell folyamatosan lapoznom. Azt, hogy előszeretettel linkelem, azzal vitatkoznék, de mivel gyakran nézem, és ha találok valamit, akkor egyből beírom ide, más összefüggés nincs, semmilyen affiliate tevékenységre nem kell itt gondolni.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 06. 28. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#77284
Nekem is segíthettek volna, sőt még mindig segíthetnének, de már nem érdekel. A legszebb éveim rámentek a projektre, innentől inkább tartozom a banknak és megrohadok egy külvárosi panelben.
impudent 2020. 06. 28. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#77283
A budafok téteny szerintem nem jó hely.
phoenixbird 2020. 06. 28. 11:16
Törölt hozzászólás
#77282
impudent 2020. 06. 28. 11:15
Előzmény: #77277  CyrusTheGreat
#77281
Ez még így sem er tobbet 35 nel de lehet hugy sokat mondtam.
Dupla árazás

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek