Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 22:32
Törölt hozzászólás
#77260
Csillionaire 2020. 06. 27. 22:28
#77259
Ha a lakásárak lefele is indulnak, de talán a garázsok/beállók kilátásai nem annyira borúsak a lentiek fényében.Vagy Ti hogyan látjátok?
Év elején úgy alakult, hogy kénytelen voltam vásárolni egy beállót a XIII-ban. Szívtam is a fogam miatta mert aranyáron mérték, de mégis lehet, nem volt rossz elgondolás.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200624/itt-a-dontes-dragul-a-parkolas-budapesten-augusztus-elsejetol-438504
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 22:24
Törölt hozzászólás
#77258
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 22:17
Törölt hozzászólás
#77257
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 22:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#77256
Persze mert azt senki nem tudja, hogy amivel Te dolgozol, az min. 10x annyiba kerül, mint az otthoni használatú (a gépekről nem is beszélve). Kb annyi a különbség, mint egy teherautó és egy személyautó közt, ha nem alkalmi munkáról van szó, akkor pedig ezekre szükség lesz. Egyébként tényleg saját garázs kell, mert felesleges minden nap ezeket pakolászni. 
impudent 2020. 06. 27. 22:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#77255
Félreértesz NINCs szökség klímára.
Ollan helyre nem megyek lakni ahul ez egyáltalán főmerül pl egy panelkatlan
yooio 2020. 06. 27. 22:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#77254
Dehogy, a 900 ezres nm árra csak ingatlanos jelentkezett. de abból 50 felett volt. januárban levettük, ennyi egyelőre, most meg már türelmes tartás, mint egy részvénynél :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:52
Törölt hozzászólás
#77253
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 21:49
Előzmény: #77243  Murdoch
#77252
Amíg tudja fizetni addig nincs kényszer, most kevesebb a bevétel, de ilyen minden vállalkozásnál előfordul. Szerintem a legtöbben úgy számolnak, hogy tavasszal minden helyreáll. Nem látok ezeknél a lakásoknál komolyabb árcsökkenést, amit egy negatív licit indokolna. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:48
Törölt hozzászólás
#77251
kbb 2020. 06. 27. 21:43
#77250
20 éves, tetőtéri, kétszobás alacskai szutykot fizetett cikkben reklámozzák: https://magazin.otthonterkep.hu/2020/06/24/erdo-mellett-megis-mindenhez-kozel-del-pesten/
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:35
Törölt hozzászólás
#77249
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:24
Előzmény: #77241  Zoom1
#77248

" Ha nincs eladási kényszer, akkor kivárnak, és az új lakásokhoz viszonyítva fognak árazódni. Először nyilván kicsit túlszalad, majd beárazódnak."
A rövidtávú piacra elég sok olyan "befektető" lépett be, akik maxi hitellel terhelten megvették a kéglit qrva árakon és még utána is elég nagy összeget ráköltöttek személyi hitelből. Merthogy a józsinak is milyen jól bejött és mennyit ki lehet(ett) pörgetni egy csinos és jó helyen levő belvárosi kégliből.
A fas.bukon meg most megy a sirás-rívás már egy ideje, hogy túlságosan kevés a bevétel a hosszútávúból és már nem jön ki a matek. Van olyan idióta nem is egy, aki a többi lakáskiadónak könyörög, hogy ne menjen már 100e alá.
Ez nem jelent ugyan azonnali eladási kényszert, de a rövidtávús lakások sokkal ingatagabb lábakon állnak, mint a hosszútávús társaik. Persze az is igaz, hogy most meg rázúdúlnak a hosszútávú kiadásra és részben miattuk részben meg a kereslet csökkenése miatt, de a kettős hatás miatt erősen konszolidálódnak a hosszú távú kiadások árai.
Vannak akik ennek az ellenkezőjét mondják, pedig most válogathatnak és alkudhatnak is a bérlők simán. Hol van már az az idő, amikor a tulaj odahívta élő licitre a néha tucatnyi bérlő jelöltet?
A rövidtávús lakások közül elég nagy százalék ilyen zseni befektető tulajdonában van, akik már pár hónap, fél év kiadási probléma a földbe állít. Ezek nem fognak kibírni 1 évet, ha meg elkezdődnek a pánik eladások, azok öngerjesztőek lesznek. 
A hiteltörlesztőt most nem fizetik, lélegzethez jutottak, de utána soknál eljön az igazság pillanata és rájön, hogy miért mondja mindenki, a lakáskiadás nem kényelmes passzív jövedelem. A rövidtávú főleg nem.
Engem ezek a mostani pillanatok arra emlékeztetnek, amikor ülünk kint a kertben és már látom, hogy qrvára dörög az ég ott messze, de még nem érzem a vihart és ülök nyugodtan, sőt elcsendesedik minden, nyugalom van egy ideig, aztán megérkezik a vihar.
Na valahogy így van most sok rövidtávús zseni befektető a bajnok befektetésével. Azokkal lesz gond, akik elmentek a falig a pénzügyi lehetőségeik tekintetében,  csak hogy belevágjanak a rövidtávúzásba, mert micsoda jó üzlet az. A vihar már jön, én látom, sokan meg még nem.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 21:23
Előzmény: #77234  yooio
#77247
Azért ezekhez munkákhoz kelleni fog egy guruló műhely is, sok drága szerszámmal, de szépen lehet vele keresni.
impudent 2020. 06. 27. 21:18
Előzmény: #77240  yooio
#77246
Klímásra Nékem nincs szökségem mert soha nem vót klímám.
De ha lenne akko se keresnenek többet rajtam mint kb egy fodrász
yooio 2020. 06. 27. 21:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#77245
Haha. 😄 
Igen, alapvetoen az en terepem a rv elemzes, makrogazdasag teruleten dolgozom, sok hozzaadott erteke nincs a tarsadalomhoz. Emiatt is akarnek kicsit muszakibb lenni, mert ha jon a III. Vh sokra nem megyek a mostani kepessegeimmel.. 
En elhiszem hogy epuletgepeszet kemenyebb, a viz-gaz szereloi az 1,5 ev OKJ... 
Mondok amugy egy peldat, cirkonk engedte a vizet, nem jottunk ra miert, tobbszor ki kellett hivni hozza szakembort, aztan vegul egy szakszervizes csoka kijott, mondta hogy a legtelenito szelepet csereltessuk ki, ehhez biza futesszakerto epuletgepesz vagy istentudja kit hivjuk ki. Jofej vagyok(legalabbis az jol el tudom hitetni) az emberekkel, ugyhogy kicsit kerdezgettem beszeltettem nem lehetne-e megis stb. Na jo, elmondta mit vegyek,felirtam,  2 utcaval arrebb megvettem, 6000 ft volt a 2 szelep, 15 p alatt megfordultam, kicserelte 5 p alatt, lejattoltam azota o jar hozzank. 16000 ft-t kert el... adtam 25t. Ha kihivok egy szakembort, felmeri gondolkodik ker 20-at, majd meg 30ert talan megcsinalja a netto 5 percet.  
Amugy nemtudom, en videki vagyok,fe ami itt pesten megy az nagyon durva, ez haborit fel rohadtul, emberek ott b**** at egymast ahol tudjak. Undormany.
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:08
Törölt hozzászólás
#77244
Murdoch 2020. 06. 27. 21:07
Előzmény: #77241  Zoom1
#77243
Csak nem nagyon lesz turista. Annyi, mint régen, 1-2 éven belül nem várható, ebből bőven lehet eladási kényszer. De ahogy nézem, nagyon sok az airbnb-s belvárosi lakáshirdetés.
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 21:02
Törölt hozzászólás
#77242
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 20:58
Előzmény: #77233  CSOKollak
#77241
Ez az érem egyik oldala.... másik a kölcsönök, pénznyomtatás, kamatcsökkentés. 
-
A bulinegyedben a szigor csak vicc az éjféli nyitva tartással, max 22-ig szabadna engedni, ha betartják a szabályokat. Rbnb is működni fog, a panziók átveszik a kuncsaftokat.... így máshogy lesznek hasznosítva a belvárosi lakások. Ha nincs eladási kényszer, akkor kivárnak, és az új lakásokhoz viszonyítva fognak árazódni. Először nyilván kicsit túlszalad, majd beárazódnak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek