Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
imudentegmiertnemlehetbannolni 2020. 06. 26. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#77140
El sem olvasom, csak megint az fröcsög, akinek annyit sikerült elérnie, hogy 50 éves korában a város legszélén nyomorog egy panelgarzonban. Taps-taps-taps. 😂
Majd akkor szolj ha 20 év korelőnnyel előrébb jársz. Én már most leköröztelek. Puszi-pacsi melóskám. Remélem az izületeid még nem recsegnek, meg a májadat sem ittad szét ;))
Alexander_Greybeard 2020. 06. 26. 13:29
Előzmény: #77138  macisajt
#77139
A címet az újságíró adta, nem releváns.
macisajt 2020. 06. 26. 13:22
Előzmény: #77137  Alexander_Greybeard
#77138

Az egyik főcím a cikkben:
"Airbnb – még nagyobb bajban lesznek Budapesten"
 amúgy a sorok között is lehet olvasni..
Alexander_Greybeard 2020. 06. 26. 13:06
Előzmény: #77132  macisajt
#77137
Sehol nem írják, hogy csak Budapestre fog vonatkozni a szabályozás. Budapest helyzete miatt kell szabályozás. Ez mást jelent. Ráadásul most ellenézki önkormányzat van, szóval országos szabályozás lesz.
koba_k 2020. 06. 26. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#77136

  „Azt kellene végre megérteni, hogy a tartósan lefelé mozgó lakásárak a negatív gazdasági folyamatok következményei, az emelkedés meg a pozitívé...”
Valahol biztos így van , de nem Budapesten.  Hatalmas emelkedés üzemanyaga a magyar építőipar alacsony termelékenysége, Airbnb terjedése- ami nemsokára végre megy a lecsóba- , kiszórt ingyen milliárdok ..  és pici részt a gazdasági fellendülés. Nagyon sajnálom a mostani fiatalokat- én is az vagyok- , hogy aranyáron kell megvenni a 40-50 éves felújítatlan  elavult „ kincses dobozokat”  egy olyan városban, amelyiknek  bármelyik sarkán újra lehetne forgatni  varsói gettólázadást..
Ez egy nagyon komoly probléma , amit mindenkinek végig kell gondolnia , mert nagyon nem lesz szép a vége..
TurpUrfi 2020. 06. 26. 12:58
Előzmény: #77134  CyrusTheGreat
#77135
Értem.
CyrusTheGreat 2020. 06. 26. 12:56
Előzmény: #77127  TurpUrfi
#77134
Én egyet tudok: személy szerint biztosan nem vennék ilyen házban lakást.
macisajt 2020. 06. 26. 12:47
Előzmény: #77132  macisajt
#77133
macisajt 2020. 06. 26. 12:46
#77132

Airbnb – csak Budapestre vonatkozik!!
hmmm...érdekes..

"Kemény csörték jöhetnek, hiszen Guller Zoltán a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója szerint a belföldi turizmus gyorsan visszatér, Budapesten viszont más a helyzet. Több intézkedést is fontolgatnak, ennek egyik része a rövid távú lakáskiadás szabályozására vonatkozik."
https://ingatlanhirek.hu/otthon
/airbnb-meg-nagyobb-bajban-lesznek-budapesten/
StandardnSpoor 2020. 06. 26. 12:23
Előzmény: #77130  impudent
#77131
Akkor most az is hülye aki eladósodik 20 évre, meg az is "madár" aki bérel? 
Rendet kéne már tenni a toronyban..
impudent 2020. 06. 26. 12:16
Előzmény: #77129  impudent
#77130
és várni a madarat a szőröstalpú szakácsut aki lehet hugy kiveszi
impudent 2020. 06. 26. 12:14
Előzmény: #77124  fogpaszta
#77129

jó ötlet ?
az hugy az ingatlanra éladúsúdni 10-20 évre és állandójan költeni rája
rájadásul még élvezni se lehet mert a lágtöbbje szar
Törölt felhasználó 2020. 06. 26. 12:11
Törölt hozzászólás
#77128
TurpUrfi 2020. 06. 26. 12:09
Előzmény: #77073  CyrusTheGreat
#77127
Na igen, az ellenérv viszont az volt, hogy ha ez egy önkéntes nénivel  is működik régóta akkor minek fizessenek ügyvédi alapító okiratért meg külön közös képviselőért... de mi lesz ha már ő nem lesz?
Toniba 2020. 06. 26. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#77126
"Ja tudom: essen le hogy TE megvehesd és utána rakétázzon... :)))"
En nem te vagyok hogy szamolgassam a virtualis nyeresegem es azon elvezkedjek mennyiert hirdetik most a lakasom.
Felolem mehetnek lefele is az arak.
Nekem az is megfelel 😎
TurpUrfi 2020. 06. 26. 11:43
Előzmény: #77073  CyrusTheGreat
#77125
Köszönöm válaszod! Én főképp az osztatlan közös területek hasznosításával illetve ennek jogi hátterével kapcsolatban szerettem volna meglátásokat, tapasztalatokat gyűjteni. -- Udvar, kert, gépkocsibeálló, közös padlás, mosókonyha stb. --- Ilyenekből itt van bőven. A helyzet, hogy egyelőre a status quo - több évtizeddel ezelőtt kialakult szokásjog alapján működnek itt a dolgok, de félő hogy új tulajok érkezésekor minden borul. Ingatlanos ismerős szerint nem feltétlenül kell új társasházi  alapító okirat , elég lehet egy használati megállapodás is. Nem mindegy hány autó fog a jövőben beállni, közös teraszt ki használhatja... stb..
https://osztrovics.hu/tarsashazi-ugyved/tarsashazi-kozos-tulajdon/
fogpaszta
fogpaszta 2020. 06. 26. 11:40
Előzmény: #77119  Criscito
#77124
Tényleg nem akarok senkit rábeszélni semmire, de ez sztem ( hangsúlyozom szerimtem ) még most is jó ötlet.
-
Én vettem most nemrég is egyet nagyrészt hitelből ( azért hitelből mert jobban megéri ) és egy felújítás után adom ki.
-
Moindjuk ez nem pesten van, hanem vidéken Tatabányán.
-
De ha valóban az ember hosszú távra gondolkodik és azt valószínűsíti, hogy az ing árak nem fognak burál sokat esni ( nagy vlószínűséggel emelkedni fognak ) és azt valószínűsíti, hogy az időtartaam mondjuk 80%-ban ki lesz adva akkor egyszerű matek ( meg egy kis munka - de az simán belefér ) , hogy bőven megéri.
-
Én vettem 5-öt, vennék még továbbit is, de a következő most már egy nyaraló lesz ( ami tudom anyagilag nem jó üzlet, sőt az ellenkezője, de hát nem minden a pénz... ) főleg az asszony miatt... :)
-
Szóval sztem most sem annyira gáz a helyzet. Van olcsó ( és most majd mégolcsóbb hitel ) hitel és most egy rövid ideig stagnáló árak ( kicsit nagyobb alkupozició ) ,de sztem 1 év és megint elkezdenek nőni az árak
Törölt felhasználó 2020. 06. 26. 11:40
Előzmény: #77121  katmandu
#77123
Pontosan ezért akar szabályozni. Csökken a kereslet a budapesti szálláshelyekre, akkor irányítsuk a szállodákba.
Criscito 2020. 06. 26. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#77122
Ez nem én vagyok. :) 
katmandu 2020. 06. 26. 11:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#77121
De miért akar szabályozni(korlátozni) a "Magyar" turisztikai ügynökség (ráchel)? Hogy még több milliárd maradjon a családi vállalkozásban(mészaros szállodák hungest,stb.) Bármit megtehetnek...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek