Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 15:59
Törölt hozzászólás
#77020
sakal83 2020. 06. 25. 15:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#77019
Lehet ezt nyomni de az aglo pesthez keoest kenyszer mert a delikvensnek nincs eleg loveja. Mindom ugy agloban van ingatlanom. Es igen kenyszerbol. Ha tehetnem a 3 keruletben vettem volna hazat. A tobbi blabla az agloval kapcsolatosan.
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 15:58
Előzmény: #77017  Törölt felhasználó
#77018
De Ő már nem gyerek, mert a segge alatt az ÓTÓ.
ÉÉÉrrted!
BTW nem is tudom miért a dugót hoztam fel, mikor az én csóringer ismerettségi köröm mind azt lesi/leste, hogy ne legyen 5 km-re a vasútállomás attól, ahol vesz.
Gondolom nem a trainspottingolás miatt érdekes ez nekik...
Mert aki meg már vett bizony sokszor az "egyetemistákkal és a csövesekkel" vonatozik.
De hát nem jöhet be mindenkinek úgy az élet, világos... :D
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 15:54
Előzmény: #77016  Törölt felhasználó
#77017
További 2x25 perc autózással pedig már egy madárcsicsergős tanyát is lehet venni potom áron. Meg hogy a zosan az olyan trendi, bezzeg a ramaty cba. Édes istenem, remek olvasni. Az osanba járni naponta bevásárolni az tényleg klasz, dolog, kb 2 km-t kell gyalogolni, mire minden bekerül a kosárba. De a nem is ez a lényeg, mert a lényeg igazából az, hogy a munkahelyen ingyért van a parkolás, ezt mindenkinek tudnia kell ám. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 15:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#77016
Ja, te kicsit se nyomod izzadságszagúan az önigazolást, de nyilván sosem fogod belátni ... :D
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 15:24
Törölt hozzászólás
#77015
nárciszscum 2020. 06. 25. 15:23
Törölt hozzászólás
#77014
nárciszscum 2020. 06. 25. 15:21
Törölt hozzászólás
#77013
nárciszscum 2020. 06. 25. 15:18
Törölt hozzászólás
#77012
CyrusTheGreat 2020. 06. 25. 14:47
Előzmény: #77010  Törölt felhasználó
#77011
A  kiköltözők megunhatják a dugóban ülést, de csak veszteséggel tudnak kilépni (az agglós/külkerületi ingatlan árából csak kisebbet kapsz benti) - ezt sokan nem fogják felvállalni, helyette inkább ülnek a dugóban és megmagyarázzák maguknak, hogy ez miért jó és csak az ötödik feles után jön elő az igazság.
2008 után volt egy nagyobb visszaköltözési hullám az agglóból Pestre, nem különösebben változtak az arányok Pesten belül, lsd részletesebben:
https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/regiok/bpmigracio.pdf
2. ábra is tanulságos, elég durván megtörte a kiáramlást a válság és megerősítette az agglomerációból Budapestre irányuló trendet. Ráadásul azt is látni kell, hogy a beköltözőknél nagyobb arányú a bérlők száma, mint a teljes budapesti átlag (10. tábla).Ez egy nagyon érdekes tanulmány, egy recesszió esetén valószínűleg pontosan ugyanez a forgatókönyv fog megvalósulni.
- - - - - 
HO-ra még én nem különösebben építenék, vagy ha igen, akkor biztosan nem az agglomerációba költöznék ki, hanem Balatonra vagy valami hasonló helyre (kellemesebb, mint mondjuk Dunakeszi és szerintem olcsóbb is lehet).A tippem az, hogy egy fővárosi lakáspiaci korrekció (-10-15%) nagyobb hatással érvényesül az agglós árakban, a pár éve kiköltözők rosszul járnak (utazással, mindennel együtt), míg a Pestben gondolkodó vevők jobban (ez már most körvonalazódik). Egy kis lakást mindig érdemes fenntartani Pesten, aztán a nagyobb lakás/ház, hogy hol van az is egy bonyolult kérdés, de a pesti kislakás jó egyensúlyt biztosít.
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 14:15
Előzmény: #77008  CyrusTheGreat
#77010
Ezt megmondtam volna fejből is.
A kérdés inkább a jövőbeli trendekre vonatkozott, és főleg a HO miatt érdekel, meg a kiköltözők megunták-e már a dugóban ülést
kszsah1 2020. 06. 25. 14:00
#77009
én inkább termöföldet vennék , nem lakást , a lakások árai leszálló ágban vannak
CyrusTheGreat 2020. 06. 25. 13:54
#77008
glala témafelvetése méltatlanul elsikkadt, de én azért elővenném. MNB-s táblázatok a településtípusok átlagos négyzetméterárai viszonyáról:
- - - - - 
Budapest átlaga    Bp. belső kerületek     Bp. külső kerületek
2008 100,0 113,4 98,1
2009 100,0 112,0 98,1
2010 100,0 110,3 98,4
2011 100,0 110,9 98,3
2012 100,0 111,7 98,0
2013 100,0 114,8 97,4
2014 100,0 115,3 97,2
2015 100,0 120,1 96,3
2016 100,0 127,7 94,9
2017 100,0 128,7 95,0
2018 100,0 126,6 95,1
2019 100,0 124,8 95,2
- - - - - -
Simán látszik az Airbnb-hatás a belső kerületek felértékelődésében. Ha sikerül végre rendbetenni a dolgokat, normális kerékvágásba tenni, vagy csak úgy a visszaeső turizmus miatt nem lesz ennyire kívánatos a dolog, akkor a belső kerületekben érik a korrekció a budapesti átlaghoz viszonyítva.
AudreyDeak 2020. 06. 25. 13:41
Előzmény: #76410  PBoborjan
#77007
bocs de ez f....g. több, ismerősöm is kapott. Lassan meg lesz a két évem, én is kapok. csak okosan kell csinálni. (Kinti cukrászda nyitása sem lehetetlen amúgy, csak nem az éri meg.)
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 13:06
Törölt hozzászólás
#77006
CyrusTheGreat 2020. 06. 25. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#77005
Nem feltétlenül vagy teljesen kiszolgáltatva, ha például a lakáshoz van egyedi kémény, akkor azt akkor cseréled le, újítod fel, amikor akarod. Ezért baromi fontos kérdés ez, sok közvetítő nem értette, hogy mit akarok ezzel, de láttam a 10+ éves cirkókat, azokat csak akkor érdemes megvenni, ha van lehetőség egyedi kéményre - akkor legalább ezt a kockázatot nem futod.
Van egy csomó dolog, amire figyelni kell, de igazándiból a legtöbb dologban tudod magad függetleníteni. Fontos, hogy a villanyt lehessen bővíteni, ha klímát/infraszaunát is szeretnél, ha maradnál a gázfűtésnél, akkor meg muszáj az egyedi kéményt keresni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 25. 11:34
Előzmény: #77003  István500
#77004

Pontosan ezért ennyire agresszív nyomulós az összes, szinte nincs is kivétel. Mert minimális munka mellett jókora hasznot lehet bezsebelni, de a konkurrenciát le kell hozzá nyomni és a konkurrencia nagyon rámenős. Kőkeményen nyomják a hideghívásokat, akkor is ha kifejezetten kérik a hirdetésben, hogy ne. Azért ilyen szintű tiszteletlenség után még elvárják, hogy legyek együttműködő. Hát meg a qrva....
Amikor kiadásra hirdettem az első pár hívó mindig ingatlanos volt, hogy majd ő kiadja nekem. Mert ugye a piaci árszint alsó felében hirdettem és ők úgy látták, hogy rá tudják tenni a saját hasznukat.
Volt amelyikkel egyszerűen csak bezártam a beszélgetést, de volt olyan is, aki nem tudom, hogy vett levegőt, mert csak mondta és mondta, annál kikapcsoltam a mikrofont és félre raktam a telefont, hadd mondja.
Állítólag nagy kiadásaik vannak a .com felé, hogy előre sorolják a kéglit. Persze ez a nagy kiadás a jutalék 10%-t se szokta elérni, de mondjuk aki pörget 5-6 lakást komolyabban, az már nagyon szépen csenget a .com-nak.
Mondjuk szerintem a facebookon sokkal hatékonyabb hirdetni, amit én látok és jönnek szembe folyamatosan a hirdetések a hírfolyamban. Ha jól van összerakva a hirdetés és a kép amit elsőnek feldob, akkor már csak kíváncsiságból is rákattintok.
Ráadásul ezek AI-val megtámogatott hirdetések és mivel és keresgélek kéglit, ezért nekem fokozottabban nyomja az arcomba az ilyen hirdetéseket és a qrva AI még azt is tudja, hogy milyen típusú kéglit keresek, sőt azt is, hogy merrefelé. Megnéztem a putris házat, amit a rokonom mondott az utcájukban, hogy hirdetik és utána csak családi házakat dobált fel nekem abban a vidéki városban. Jó itt mellé fogott kicsit az AI, de utána amikor meg pösti panelt néztem, akkor váltott és pösti paneleket kezdett felszórni a hírfolyamomba.
Ez az amit a hirdetési oldal nem tud, nem alkalmazkodik a lista az igényeimhez, bár ők meg joggal feltételezhetik, hogy aki megnyitja az oldalukat, az kéglit keres. A gond csak az, hogy ők azokat dobálják fel nekem a listában előre, amikre sok pízt elégetett a hirdető és nem azokat a típusokat, amikre rákerestem.
István500 2020. 06. 25. 08:52
#77003
Mindig gondolkodoba ejt a magyar ingatlan kozvetitoi szakma. Eladtam mar par ingatlant magam, ezzel megtakaritotam jo par millat, de volt, hogy vettem es az elado azon sirt, hogy nem adja, mert ebbol meg 3 millat fizetnie kell. Nem szolgaltat semmit, csak felrak a comra? Igen
tekerekegcigit 2020. 06. 25. 00:44
Törölt hozzászólás
#77002
Vortex 2020. 06. 24. 23:05
Előzmény: #77000  Zoom1
#77001
Itt a jászais video.
.
https://www.youtube.com/watch?v=PQtx2djlLAE
.
Nem meglepő, hogy ott vannak ezek az emberek. Senki sem szeret sokat utazni a munkába.
Nekik a kéregetés a munka. Sok a járókelő és a külföldi.
A Mese utcába nem érdemes menniük, ott felkopna az álluk.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek