Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 06. 20. 11:42
Előzmény: #76334  MFH0
#76340
Egy ket milliot erdemes radobni ha kell hitelbol, es a belso keruletekben nezelodnek, elso sorban budan, kis felujitast is vallalj be szerintem, ar/ertek aranyban sokat dob az a plusz par millio, meg extra munka.
Murdoch 2020. 06. 20. 11:10
Előzmény: #76333  Törölt felhasználó
#76339
+1000 Nálunk a HR eddig csak hátráltatott minden munkát, sokszor kezdéskor derült ki, hogy nincsenek is meg a szükséges képesítések, jöttek a cimborák, amivel nem is lett volna gond, de az ő munkájukat is meg kellett csinálni, mert nem voltak rá képesek stb.  Külön tetszett, amikor több körös kiválasztás után fél évig képezték a kollégát, fizetve a munkabért, pótlékokat, oktatást, majd a végén a szakmai vezető, aki ott sem volt az interjúkon, lepattintotta az embert, hogy nem alkalmas. Ebből minden évben tucatnyi volt...
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 10:51
Előzmény: #76334  MFH0
#76338

Dobj fel facebookra egy hirdetést a kívánságlistáddal, hogy milyen kéglit keresel és kb mennyiért. Nyilván a magánszemélyek mellett sok ingatlanos is meg fog keresni, de nem kell ezen kiakadni, csak megkérni őket, hogy dobják át a hirdetések linkjeit, aztán majd ránézel.
Most meg nem mondom a pontos részleteket, mert nekem még nem kellett ott hirdetnem, de ismerek lakáskiadót, aki 3 kéglit ad ki és beszélt nekem erről, hogy már csak face-n hirdet.
5 dollár heti költségről beszélt nekem, ami tényleg nem sok, cserébe elég sűrűn behajigálja a hirdetést, ő maga is meglepődött a hatékonyságon, gyorsan elmennek a lakásai a facen.
Azt már én teszem hozzá, hogy az AI figyeli, hogy kik azok, akik lakást bérelnének vagy hasonló kulcsszavakra keresnek, úgyhogy eléggé célzott is a hirdetés, emiatt lehet piszok hatékony. Meg ugye a ha nem véres késsel a kezedben a bejelentkező képed, akkor azért egyfajta nagyobb bizalom faktora is van a dolognak.
Ha lakást keresel ugyanez a nóta, az AI célzottan olyanoknak fogja megjeleníteni akik már most is lakást hirdetnek vagy akik még csak fontolgatják :) mert hasonló témát nézegetnek egy ideje. Ez az igazi nagy dolog ám ebben, hogy szinte kitalálja a zemberek gondolatait is.
Nem véletlen, hogy a face lesz a hirdetés jövője a tűpontos célzás miatt, hogy olyanoknak ajánlja a hirdetést, akik hasonló témában érdeklődnek.
Az csak az első két lépés volt, hogy beterelték a népet az alkalmazásba meg hogy figyelik minden billentyű lenyomását, de utána fel is használják ezt az információt például ilyen célzott reklámokra.
Ezer szónak is egy a vége, dobj fel hirdetést, ne legyél fillérb.szó, hanem fizess elő valami kisebb csomagra és a face már meg is határozza a célcsoportot és küldi nekik a hirdetést, amikor frissítik az oldalt.
impudent 2020. 06. 20. 10:49
Előzmény: #76333  Törölt felhasználó
#76337
Vagy még hulye is vót csak épp sikerult az űrlapot jól kitöteti.
Amiko hr es van kozbeiktatva Nékem annyi.
Ha szemtűl szembe aki dönt akko érdemes energiát béfektetnem
Alexander_Greybeard 2020. 06. 20. 10:27
Előzmény: #76333  Törölt felhasználó
#76336
A sok kör már évek óta nem igaz a legtöbb jelentkező esetén. A cégek nagyon nagy többségénél 2 esetben van sok kör. Egyik, amikor frissen mesterdiplomázott 0 tapasztalattal bíró embert akarnak felvenni olyan programba, aminek a végén 2-3-4 múlva középvezető lesz egy nagy multinál (Bosch és Coca Cola csinált ilyeneket többek között). Másik az, amikor nagy felelősségű osztályvezetőket akarnak felvenni a régi helyére (pl régiós főkönyvelő/beszerzési vezető stb.). Magyarán akkor van sok kör, ha valódi felelősséggel bíró embert akarnak felvenni és több főnöknek is ki kell mondania az áment. A jelentkezők többsége maximum 2 körrel találkozik (sokszor az is egy napon, egymás után, ha az első sikerült). A 3 már ritka. 4-7 kör akkor van, amikor tényleg nem mindegy, kibe fektetnek energiát. Az online szakmai tesztet én nem veszem külön körnek mert azokat egy ebéd alatt kényelmesen ki lehet tölteni telefonról a büfében. De sok helyen már ezt is beszüntették vagy teljesen lebutították.
A cégek nem engedhetik meg manapság, hogy a kis hangyák kiválasztása lassú legyen mert nagy eséllyel oda megy az ember, akitől az első ajánlatot kapta és rohadt nagy emberhiány van. Másrészt, ahogy te is írod, hamar felmondanak egy jobb hely reményében, szóval kár is lenne a pénzt kiválasztásba ölni. Aki mer és tud válogatni, az a benne rejlő potenciál miatt teheti ezt meg, de őket a cégek is jobban megnézik, szóval nem siet egyik fél sem.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 20. 10:17
Előzmény: #76334  MFH0
#76335
Ingatlan comon tettél be szűrést? Volt eredmény?
Mindenképp Budapesten akarsz saját lakást? Hitelt fel tudsz venni a 20m önrész mellé? 
Mindenképpen kell saját lakás? Nem tudsz jobb helyet a pénznek?
MFH0 2020. 06. 20. 10:01
#76334
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni.
Első otthonomat vásárolnám Budapesten és nagyon max 20 millió Ft-om lenne rá.
Nincsenek nagy igényeim, lehet panel vagy tégla, fűtés lehetőleg gáz, szuterént nem szívesen vennék ha más is belefér.
Alapterület szerintem elég max 30 m2 is, főleg ha galériázott.
Ami fontos lenne még az hogy lehetőleg ne kelljen újraépíteni az egész lakást és a nem túl rossz közbiztonság, közlekedés.
Kérdésem az lenne hogy létezik-e jelenleg ilyen lakás, hol érdemes nézni, illetve érdemes-e kivárni vele, várható-e jelentősebb áresés a közeljövőben?
Köszönöm szépen előre is!
Törölt felhasználó 2020. 06. 20. 09:19
Előzmény: #76324  JeGeMeLOV
#76333
Egyetértek. 20 éve ha új munkaerő kellet, meghirdették, a munkakör felettese kiválasztott 3 jelentkezőt, behívták őket, az első szimpatikus aki nem kért sokat megkapta az állást. Ma meg a hr tudományos módszertannal 1000 munkaórával 10 körös versenyben kiválasztják az optimális jelentkezőt, aki 2 éven belül lelép a cégtől, mert már a belépése utáni napon keresni kezdte a következő állását.
franc0 2020. 06. 20. 08:25
Előzmény: #76331  Törölt felhasználó
#76332
Azért korcsosul a társadalom, mert egy gyereket nem csak megcsinálni, etetni meg kényeztetni kellene, hanem nevelni, fegyelmezni is.
Valahogy erre sosincs idő, de legalább van minden évben új kütyü.
Lassan már az igény sem merül fel erre, mert már felnő egy korcs szülői generáció is.
Törölt felhasználó 2020. 06. 19. 22:45
Előzmény: #76330  koba_k
#76331
az semmi én tudok olyanról aki a karantén alatt a KOCSIJÁBÓL dolgozta le a napi 8 órát rendszeresen mert a lakásban a gyerekekkel nem lehetett meglenni aztán persze vissza irodába VISZONT ő még szerencsés volt mert megmaradt a munkája... kevesen ilyen szerencsések manapság...
koba_k 2020. 06. 19. 21:31
Előzmény: #76329  CyrusTheGreat
#76330
 Van olyan ismerősöm, aki azért nem válalta a HOt, mert nincs otthon hely. 3 gyerek + feleség... 
CyrusTheGreat 2020. 06. 19. 21:19
Előzmény: #76327  Törölt felhasználó
#76329
Mindenféleképpen, erre bátorítanám a többi topiktársat is, akinek van rá lehetősége, nagyon érdekelne az eredmény.
CyrusTheGreat 2020. 06. 19. 21:08
Előzmény: #76325  Törölt felhasználó
#76328
Én csak a CoVid fórumban olvastam, de nem értettem vele egyet és a forrásaival. Mindenesetre azért merült fel, mert bántott a Cicciolina helytelen leírása. :-)
Törölt felhasználó 2020. 06. 19. 21:07
Előzmény: #76326  CyrusTheGreat
#76327
Majd a következő céges eseményen végzek ezzel kapcsolatban felmérést, engem is érdekel, illetve puhatolózok majd imitt-amott.
CyrusTheGreat 2020. 06. 19. 21:03
Előzmény: #76323  Törölt felhasználó
#76326
Komolyan elgondolkodtam azon, amit mondtál, jó lenne nem csak a promó-cikkekre támaszkodni ezzel kapcsolatban. Az olaszoknál is a passeggiata és bár-kultúra az elégtelen lakáskínálat eredménye, szóval lehet, hogy a budapesti lakhatási válsagon és az évek alatt 20%-ot zsugurodó lakásméret miatt bukik a HO-forradalom...
Törölt felhasználó 2020. 06. 19. 20:55
Előzmény: #76318  CyrusTheGreat
#76325
Gambadoro már nem szeret minket... 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 19. 20:52
Előzmény: #76321  CyrusTheGreat
#76324
Ja persze, igaz! A legnagyobb semmirekellők a HR-esek. Nyilván az ő világukban a semmirekellés az elérendő, megvalósítandó álom. :D
Törölt felhasználó 2020. 06. 19. 20:50
Előzmény: #76319  CyrusTheGreat
#76323
De simán lehet nálunk a banda inkább a kevésbé introvertált egyedekből áll, és én vagyok kivétel, aki amúgy sem a normál HR procedúrán keresztül férköztem be a cégbe ...
impudent 2020. 06. 19. 20:50
Előzmény: #76321  CyrusTheGreat
#76322
Hr esekre semmi szökség csak akadályuzzák a kiválasztást.
CyrusTheGreat 2020. 06. 19. 20:47
Előzmény: #76320  JeGeMeLOV
#76321
“...olvasni az Y-generációs HR-tanácsadó szenny- és bérmédiában, ...”
Ennyire gondoltam komolyan a dolgot, a hangsúly a médium jelzőjén van. De azért bőven láttam ilyen semmirekellőket, aztán benyomja az egy éves tapasztalatra a br. 750-et. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók