Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:45
Előzmény: #74777  CyrusTheGreat
#74780
mivel 80%-90%nak van saját azért normálisnak tartja hiszen nem fizeti...
nincs ennek kulturája itthon énis a gonosz voltam mindig de meg is untam a kiadósdit sokkal jobbak a családi összejövetelek azóta...
én megértem mert irreálisan nagy teherré nötte ki magát itthon az albérleti díj és a lakások ára is irreális...
itt csak egyet lehet tenni kihasználni és lelépni az irreálisan sok pénzel amíg ki nem találják ennek a piacnak a regulázását mert a felnövekvő generáció el lett nyomva rendesen és egyre több befolyásuk lesz a politikában ami keresztbe tesz a most még pöffeszkedő kiadói rétegnek... én hosszútávra tervezek ezért vágtam le a libákat és hogy mennyire igazam volt azt 1000x és 1000x tapasztalom és nem is normális hogy ennyire jól jártam énis de én MÁR jól jártam és ezen a hangsúly... fel kell ismerni amikor túlságosan megy a szekér és nem szabad a mámorban fetrengeni majd megtanulják ha annyi idősek lesznek mint én...
Placi82 2020. 06. 06. 13:44
Előzmény: #74774  Swixx
#74779
Be álltam shortra 895 $ nal a Teslanal :). Én is olvastam azt az elemzést. Mit mondjak ezekről az elemzohazakrol, hogy is fogalmazzam meg, hát ööö, ők is a megrendelőkbol élnek :). Nekem jelzés értékű, ha egy cég, elemzést rendel meg. No de lehet tévedek, mert a fundamentumokat, hiába elemzem, ha figyelmen kívül hagyom a hype ot(butaság) ot. 
CyrusTheGreat 2020. 06. 06. 13:32
Előzmény: #74776  impudent
#74778
Váralja, Szalag utca, ponty lépcső környékéről mi a véleményed? Újlipót kapcsan kiváló volt a helyzetértékelés, érdekelne, hogy látod azt a környéket. Thx.
CyrusTheGreat 2020. 06. 06. 13:31
Előzmény: #74773  impudent
#74777
4 fős család, egy-egy szelet sütemény vagy pohárkrém, plusz kávé vagy tea, esetleg egy gyümölcslé, kb. 6.000 HUF helyben fogyasztásra. 8 gombóc fagyi meg 3.000 HUF.
Ma reggel az Aldiban úgy hagytam ott 12k-t, hogy nem volt tul nehéz a kosár. Ez most ilyen.
És akkor ezek mellé hozzáteszem, hogy mindenki hüledezik a nettó átlagbéren (FB-on érdemes nézni a kommenteket), illetve sokan teljesen normálisnak tartják a budapesti lakásárakat...
Némi ellentmondást érzek.
impudent 2020. 06. 06. 13:27
Előzmény: #74772  impudent
#74776
Az utcak kopottak tele brunyálva a járda.
Zsufoltság levegotlenseg mindez 50-100 milcsiert kaphatú
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 13:20
#74775
én hogy megmondtam előre és itt mindenki kiröhögött több mint 1 éve már :D
https://www.youtube.com/watch?v=kcSPQ6Rftb8
Swixx 2020. 06. 06. 13:12
Előzmény: #74769  Placi82
#74774

Na igen, a 8% sok vagy kevés. De azért nagyon sok ingatlanbeketető örülne annak 1 éves időtávon, amit páran összehoznak 3 hét alatt. Mármint %-ban persze. Ha pedig jobban belegondolunk, tényleg nem is kell már érteni gazdasághoz, pénzügyekhez, mert a hírek rángatják az árfolyamokat. Elég csak ismerni a trendeket, pletykákat, friss híreket... és kis szerencsével beelőzni a többieket. Akikhez később jut el a hír és ha van gazdasági alapja, ha nincs, kicsit feljebb fogják nyomni az árakat.
Én mindig távol maradtam a tőzsdétől, de már lassan én is rászánom magam, mert ez végre egy olyan lufi, amibe még idejében beszállhatok... Mai cikk, 1000 dollár is lehet a tesla. MOst kellene gyorsan venni, mert a többiek majd hétfőn olvassák és hétfőn indul be a fomo. Aztán vagy bejön, vagy nem.
Tényleg az a hülye, aki még munkával akar pénzt csinálni. :(
impudent 2020. 06. 06. 12:54
Előzmény: #74772  impudent
#74773
800 ft egy atlag tortaszelet 900 10 deka drazse.
Ha egy csalad elmék ide a westendbe es beul egy kavera uditore tortaszeletet enni egy kis nasival 10 rongy.
Nezem az arakat kezdenek komolyak lenni pedig En nem vagyuk szegény embór de ezt a vilagot nagyon élbaszták a helikopterpinzzel.
A lakossag zome akciozik a szarat tudja mögfüzetni.
Rossz minőség drágaság vírus az emberiség jövője
impudent 2020. 06. 06. 12:29
#74772
Most itt vagyuk a Balzac Visegradi kornyeken.
Mit mondjak szar hely zsufolt hazak utcak tele autoval levego keves.
Hat ha itt kollene 40-70 milcsiert lakast vennem hugy itt eljek ezekben a hazakban !
Ingyen lakaskent mint rászorulú tán 
Placi82 2020. 06. 06. 11:37
Előzmény: #74765  Swixx
#74770
Már ha az olajipaurosokat játssza az unokaocsed.,arra hoztam peldakent :). 
Placi82 2020. 06. 06. 11:33
Előzmény: #74765  Swixx
#74769
Tegnap a CHK ment vagy 50%  ot a RIG is vagy 50% ot. Úgyhogy a 8% az karcsú ilyen kockázatok mellett. 😀. Az USA tőzsdén olyan őrület megy amihez képest a holland tulipán hagyma smafu volt. 
Alexander_Greybeard 2020. 06. 06. 11:29
#74768
Csak olyan aranyat veszünk, amit be tudunk tenni a táskánkba 1-2 órán belül. Vagy otthon elrejtjük vagy névre szóló privát széfben tároljuk a lakóhelyünkhöz közel. Az ETF-ek és a nagy közös bunkerraktárak vagy kamuk vagy hetekbe telik, mire viszontlátod az aranyad. Ha egyáltalán a sajátodat kapod vissza, nem trombita aranyat. Mindig vicces látni, hogy azok az emberek bíznak meg ilyen dolgokban, akik azért vesznek csomó aranyat mert a világ összeomlásától tartanak és alapvetően bizalmatlanok mindennel szemben. Mégis simán vesznek nem létező aranyat vagy tárolják 6000 km-re az otthonuktól egy közös polcon. 
Placi82 2020. 06. 06. 10:54
Előzmény: #74764  buyandhold
#74767
Ja és a hunt testverekrol, olvastam 1 könyvet. Ők csak kihasznaltak a rendszer gyengeseget, amit betomtek azóta. Az ezüst 100*gyakoribb fém a földön mint az arany nem gondolod, hogy pár száz milaiard dolláros fizikai leszallitassal a csillagos égbe lehetne küldeni az árfolyamot. A magyar MNB nek is amit tavaly vették Matolcsy ek 30 tonnát valami 1 milliárd dollárért, azt az arany vilagpiacan 2 hónapig kapartak ossze mire nagy nehezen osszejott a  mennyiseg:). Nem is értem miért nem papír aranyat vesznek ok is, hisz azt se szállítani se őrizni nem kell drága penzen😀
Placi82 2020. 06. 06. 10:46
Előzmény: #74763  buyandhold
#74766
1. nincs az arany Etf ek mogott fizikai arany. 2. A comex raktárakban, bevallottan csak minden 200.ik uncia arany mögött van arany!!!!!!!!3.A  fizikailag leszállítható határidős kontraktusok a New York-i tőzsdén viszonylag ritka ügylet , ez egy opció, amivel nem nagyon szoktak élni a befektetők. Tehát a ritka ügyletben, egy ritka opció! Állítólag volt valamelyik befekteto aki fizikai leszallitast kért, miatta 5% al megugrott a Comex-en a határidős ügyletek lejárata hirtelen , mint a spot árfolyam. Raszoltak nem kene😀 kapott is felügyeleti vizsgálatot.
4. Kicsit olyan ez mintha itt a fórumon lenne összesen 2 kg babunk, de papíron olyan mennyiségeket kereskedunk ami nincs a fizikai valosagban, én például 1  tonna babtol olcsón megszabadulok és , a piacra öntöm, stb. De ha egyszer bablevest akarunk főzni akkor kiderul, hogy nincs csak 2 kiló babunk, és nem fog jutni mindenkinek😀.
5. Ha már itt tartunk láttad a tegnapi FED repo ügyletet 106.25 milliárd dollár!!!! Nem normálisak, ez megy már több hónapja! Természetesen ezt se reklámozzák. Szerinted mennyire egészségesek a. Mostani tokepiacok? 
Swixx 2020. 06. 06. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#74765

Különben pedig a tőzsde az új ingatlan, amivel nagyot lehet szakítani, mert csak felfelé mehetnek az árak (mint BP-en). 18 éves unokaöcsém most is 6 nap alatt csinált 8% tiszta nyereséget azzal, hogy teslát meg olajipari papírokat vett-eladott. Azelőtt franctudja, milyen papírokkal játszott kicsiben.
-
Meg a youtube-on is ez ömlik az az emberre, hogy ki mit vegyen, mert az tutiszuper. Van olyan elborult "szakértő", aki élő adásban biztatja a követőit, hogy vegyen fel 5,9-es személyi kölcsönt, mert ha teslába rakja, akkor év végére annyit keres, hogy bőven marad plusz a végtörlesztés után. De hogy a moratórium miatt "megtakarítást" mindenképpen érdemes lehet betolni a tőzsdére, az tuti.
-
Lassan szerencsejáték lesz az egész világ. Némi vigasz, hogy az ingatlan fizikailag is létezik, bár ha nincs normális bérlő normális áron, akkor hosszútávon is csak a mínuszt termeli. Nyilván emiatt vannak, akik negatív hozammal is inkább állampapírt vesznek. Ott legalább nincs meglepetés. Inkább kisebb, de kalkulálható mínusz legyen. A többieknek meg egyszer fenn, máskor lenn.
buyandhold 2020. 06. 06. 08:40
Előzmény: #74763  buyandhold
#74764
Valoszinuleg ez a varosi leganda, hogy az ezust arat manipulaljak onnan ered, hogy anno a HUNT fiverek ezt csinaltak, de ok tenylegesen felvasaroltak az ezustot, nem csak papiron:idezem:A 70-es években a texasi Hunt fivérek gigantikus méretű ezüstspekulációjának köszönhetően jött az ezüstár-robbanás, amelynek során egy éven belül 5 dollárról 50 dollárra megtízszereződött a nemesfém ára. Ha a dollár-milliárdos Nelson és William Hunt nem kezdik el a 70-es évek közepétől felvásárolni a világ ezüstkészletét azzal a céllal, hogy művileg beszűkítsék a kínálatot és ezzel felhajtsák az árakat, akkor talán már soha nem fordult volna elő, hogy 1980-ban Midas király korát visszaidézve mindössze 14 uncia ezüst váljon egy uncia arannyal egyenértékűvé. De a Hunt fivérek spekulációját leleplezték, a manipuláció összeomlott, és a két nemesfém értékaránya rohamosan romlani kezdett. A 90-es évek közepére már visszatértek a fél évszázaddal korábbi viszonyok és ismét 100 uncia ezüstöt kellett adni egy uncia aranyért.
buyandhold 2020. 06. 06. 08:35
Előzmény: #74729  Placi82
#74763
Az arany-ezust temahoz:
tobbfelekeppen lehet ezustot-aranyat venni:
1. INDEXKOVETO ETF: itt nincs mogotte fizikai ezust( nem is mondtak hogy van), de pont emiatt kicsi a spread, rovid tavu kereskedesre tokeletes. Itt az a kockazat, ha 5szorosere megy az aranyar, akkor valoszinu nem tud a ceg fizetni. A lenyeg: EZ NEM HAT VISSZA AZ ARANYARRA.Tehat shortolhatod te ezt napestig, nem fog csokkenni a tozsdei ar.
2. Valos keszlettel rendelkezo etf: Normalis ember ilyet vesz, mert nem sokkal nagyobb a spead, itt van nemi koltsege a tarolasnak. Pancelszekrenyben van, felugyelet ellenorzi. kb. 95% ezust, a tobbi usd, hogy a koltsegeket fedezze. Na EZ SEM HAT VISSZA A PIACI ARRA, mert ha te veszel ilyen etf-et, akkor a ceg nem adja el valojaban az ezustot, csak a ceg reszvenyet adtad el egy masik embernek. TEHAT veheted te ezt is reggeltol estig, az ETF arat NEM TE befolyasolod, hanem a ceg, a valos ar alapjan allitja be. Gondolj bele mi lenne, ha lenne 2 ezust etf, es egyiket shortolnad vegtelen penzzel, a masikat longolnad. egyik helyen esne az ar, masikon meg none... BAR ITT VAN FIZIKAI KESZLET, ITT SE KERHETSZ FIZIKAI LESZALLITAST, vicces is lenni, gondolj bele, FIRE73 bratyoja, fizikai leszallitast ker a fel uncia ezustbol, Karakoszorcsogre, es a jenkik rohannak a pancelterem kulcsert, mar kuldik is legipostaval....egyaltalan kinek jut az ilyen eszebe??
3. fizikai aranytomb a penzvaltonal: itt csak fizikai leszallitas van, de sajna, itt sem tudod befolyasolnad az arany tozsdei arat, max. elfogy a keszlet, de visszacsatolas nincs a piaci arra
4. Arutozsde: ez az a terep, ahol lehet vitezkedni, lehet eladni, de csak ha van, mert hataridore szallitani kell, es lehet venni, de akkor azt tenyleg leszallitjak neked, ugyhogy csak ovatosan...EZEN A TOZSDEN TUDOD BEFOLYASOLNI AZ ARAT
CyrusTheGreat 2020. 06. 06. 08:05
Előzmény: #66779  CyrusTheGreat
#74762
Emlékszünk még ezekre? V. kerületi ingatlansaláta, április elejéről.
- Balaton utca 62nm, 54.7M volt áprilisban, február 20-ai fényképezés, ma már irányár 53M-ért (~3.5%):
https://www.remax.hu/property/2-room-apartment-for-sale-in-budapest/3
Áprilisban még ezt írtam:
"Ez egy jó lakás, nagyszerű környéken, házközponti fűtés, radiátor, teljesen okésan néz ki. 200k-ért hosszútávra simán kiadod, br. hozam esetén kijön ebből egy 48M-50M-ós sáv, egy 10%-os alkunál már ott vagy."
Ezt most is így gondolom, 10%-os alku és már egészen ott vagy. 40M-ért gondolkodás nélkül lehetne vinni
- - -
- Szent István körút, 60nm, 54M volt eredetileg, kombi cirkó radiátorral, a cserépkályhát benne hagyták, azt még ki kell dobni. Ez nem olyan jó lakás, mint az előző, ezzel még lenne bőven dolog. Jelenlegi hirdetési ára 49M (-10% a hirdetési árban, május 1-jén még az eredeti ár volt az érvényes):
https://www.remax.hu/property/2-room-apartment-for-sale-in-budapest/26
- - - 
- Szemere utca, 85nm, 74.5M, február 27-én készültek a fotók, ez is csökkent, jelenleg 71.9M (~-4%), de ez már egy hónapja is ilyen kedvezménnyel futott, meglátjuk, mi lesz a következő állomás.
https://www.remax.hu/property/3-room-apartment-for-sale-in-budapest/23
Ez erősen felújítandó, egy 10M még belefér.
- - - -
Megmaradt a Régiposta utcai Airbnb-s lakás is, az nem csökkent semmit, március 16-ai fotók. Maradt 1.4M-ós négyzetméter árral, aztán lehet csodálkozni, hogy a kutyának sem kell.
- - - - - -- 
Izgalmas a helyzet, a Szent István körúti ledobott 10%-ot, a másik kettő alig valamit. Mindegyik kivétel nélkül a piacon maradt, nem különösebben nagy a tolongás. Ha a Balaton utcai benézne 48M körülire, akkor véleményem szerint azt már elvinné a piac, ha nem, akkor meg minden, ami eddig a piacról elhangzott csak ámítás volt.
mostIsLakok 2020. 06. 06. 02:21
Törölt hozzászólás
#74761

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek