Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 05. 27. 08:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#73400
50%-os áresés szerintem túlzás, 40M-42M körül megérhet, de csak akkor, ha tényleg jó a felújítás, nem csak a látszat, hanem tartalom is van benne, illetve nem a legócskább anyagokból és Mömaxos konyhabútorral lett felszerelve a lakás.
De az teljesen igaz, hogy vágyálmokról beszélünk a jelenlegi hirdetési árral kapcsolatban. Csak egy nagyon hozzávetőleges számítás:
- 63M-hez 20%-os önerő: 12.6M
- marad 50.4M hitelösszeg. Ez 10 évre 4%-os kamat mellett 510k havi törlesztő. Ahhoz, hogy ilyen törlesztőig elengedjen a törvény 850k-s összjövedelem kell minimum (de akkor semmilyen más hiteled nincs, se kártya, se OVD, se autóhitel, semmi).
- Namost, van egy háztartás, amelyik bevállal 510k törlesztést ezért a lakásért, akkor ott jobb esetben az összjövedelem már 1M felett van. Felmerül a kérdés: 1M összjövedelem felett tényleg valakik Újpest-Központban képzelik el az életüket?
Elég alacsony valószínűséget adok a történetnek - nem véletlen, hogy még megvan a lakás.
Toniba 2020. 05. 27. 08:37
#73399
https://www.portfolio.hu/bank/20200527/megszunteti-a-kormany-a-nemzeti-eszkozkezelot-434084
"A kormány a döntéssel azt is üzeni, hogy a koronavírusválság miatt nehéz helyzetbe kerülő, és a törlesztési moratórium után (reméljük, minél kisebb számban és arányban) bedőlő jelzáloghiteles háztartásokat nem kívánja az egyébként tényleg jó elvek alapján működő Nemzeti Eszközkezelőhöz hasonló megoldással megsegíteni."
impudent 2020. 05. 27. 08:26
Előzmény: #73391  fogpaszta
#73398
Pont a mai ft árakho viszonyítottam.
tihamer
tihamer 2020. 05. 27. 04:24
#73397
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/usa-gazdasagosztonzes-penz-amerikai-megelhetes-koltes-rezsi.706957.html
" Ahogy az amerikaiak megkapták az 1200 dollárt, az első dolguk volt, hogy alapvető létfenntartási, lakhatási, túlélési szükségleteikre költsék. Ahelyett, hogy bútort, autót, elektronikus kütyüket vettek volna az emberek, számlákra, bérleti díjakra, élelmiszerre költötték pénzt -
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 27. 00:55
Törölt hozzászólás
#73396
StandardnSpoor 2020. 05. 27. 00:52
Előzmény: #73391  fogpaszta
#73395
Itt most kivételesen rá lehetne fogni, hogy az a lakás sok embernek tényleg nem sokat ér (piaci ártól-értéktől függetlenül), beleértve engem is. Majd 120 éves ház,  kit udja milyen födémmel, talán salakbeton, vagy valami más meglepetés.
De amiket összekreténkedik az érétkbecsléseivel az nyilvánvalóan valamiféle csoportterápia lehet neki, valamilyen bajára. A fogyasztói árindex-szel sem korrigálja mondjuk a 2012-es, 2013-as árakat, máskülönben  az következik belőle,  hogy 2012-ben is ingatlan lufi volt, a csodálatos becslései alapján. :) 
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 27. 00:51
Törölt hozzászólás
#73394
Borsodi_Bivaly 2020. 05. 27. 00:50
Törölt hozzászólás
#73393
Kapzsidözsi 2020. 05. 27. 00:44
Előzmény: #73384  Swixx
#73392

Te figyelj rám Swixx Uram! (vagy Hölgyem?)
Nem akartam már visszaírni mert teljes időpocsékolás ráérő rosszindulatú , vagy egyszerűen megsavanyodott önjelölt terézanyák teljes valóságtagadó morális értekezéseit olvasgatni, de nem állom meg, hogy pár dolgot azért oda ne helyesbítsek. 
Szóval:
- Már kaptak kedvezményt így is.
- Amúgy ne te mondd már meg nekem kinek adok kedvezményt és kinek nem és mennyit. Ismerősnek "illik" 2,5 % -t adni... Ezt hol olvastad? 
-  Mi az, hogy piaci ár felett árulom? Ezt abból vetted le mert eddig más még nem vette meg? Gondolod az élet ilyen egyszerű Magyarországon, meg ennyire semmi pénz 20 millió forint vidéken,  hogy minden amit pandémia közepén pár hónapig nem megy el, az már rosszul árazott? Fogalmad nincs a háttérről , de segítek , most is van nem egy komoly érdeklődő, aki elképzelhető hogy megvenné de én már unom és időm sincs a hónapokig tartó huzavonákra, alkudozásokra. (Csak úgy mondom vidéken ebben az árkategóriában vidéken ez sokszor így megy.) Egyéb tényezők is vannak amit most itt nem osztanék meg, hogy bizonyos vétel miért nem valósult meg. (Képzeld el még a lakókra is valamennyire tekintettel vagyok.Meglepő, ugye.) Te amúgy valahol elméleti közgázt tanítasz ahol egy változóból, a körülmények ismerete nélkül teljes következtetéseket vonnak le? Gyakorlatban aztán persze ezek nagyon sokszor nem működnek.... Bónusz érv: Egyébként biztos ők kerestek volna meg, ha ennyire piaci ár felett lenne..... Ennyire nem hülye emberekről beszélünk....(Még akkor se ha szerintetek ilyen méretű hitelt felvenni baromság .)
- Az utolsó mondat annyira abszurd, hogy te szerintem te vagy az Üdv Hadsereg fizetett trollja vagy, vagy a nick nevem tévesztett meg.... Gondolkodok váltáson...:)))))
- Miért lennék felháborodva? Te miről beszélsz már megint? Hálás lennék, hogy valaki oda adja a teljesen normális 10% foglaló feléért ...
fogpaszta
fogpaszta 2020. 05. 27. 00:33
Előzmény: #73369  impudent
#73391
Ha ez a lakas 12 mft-t ér szted, akkor segíts abban, hogy szted egy kiló kenyér, egy mozijegy, egy új Skoda Kodiaq, egy középkategóriás 4K-s Tv mennyit ér?
Köszönöm!
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 05. 26. 23:52
Törölt hozzászólás
#73390
Broafka_Ottokar 2020. 05. 26. 23:50
Előzmény: #73388  Broafka_Ottokar
#73389
És azért Manhattan az nem egy Újpest városközpont...
Broafka_Ottokar 2020. 05. 26. 23:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#73388
Az a vicc, hogy 63 millió forint az 200 ezer USD, 2.5x ennyiért, vagyis félmillióért New Yorkban (nem az államban, hanem a városban, és Manhattan környékén) ki lehet fogni ikerházfelet. Nyilván nem szépet, se nem jót, nem is előkelő környéken, de azért mégis... kintebb meg házat kapsz 63 millió forintért.
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 05. 26. 23:31
Törölt hozzászólás
#73387
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 05. 26. 23:16
Törölt hozzászólás
#73386
impudent 2020. 05. 26. 21:32
Előzmény: #73381  CyrusTheGreat
#73385
Ugyanezt láttam pár hónapja 42 ért
Swixx 2020. 05. 26. 21:25
Előzmény: #73355  Törölt felhasználó
#73384

Jogilag nincs akadálya, a többség meg leszarja, ha mások pórul járnak. De jelen esetben itt egy "ismerős", fullnaiv pár, nulla vagyonnal, akik mernek nagyot álmodni, de szinte borítékolható, hogy rossz vége lesz. Erre van egy eladónk, aki zsebre akarja tenni a minimális önerő jelentős részét.
Vagyis ha tényleg nem jön össze, akkor nagyon rosszul járnak anyagilag, emberileg, egy ilyenre a kapcsolat is simán rá tud menni.
-
Lényegesen egyszerűbb lenne akkor azt mondani, hogy adjatok 300-500 foglalót, kettőtök 1 havi bérét. A többi meg előleg. Ha bármi baj van, akkor "ti buktatok egy kicsit, én meg kompenzálva vagyok".
Mondjuk ebben az esetben 20 milliós ingatlannál ha 500at kér, 500at visszaad, az mennyi? 2,5%? Ennyit egyébként is illene engedni ismerősnek. Főleg, ha eleve piaci ár felett akarja megvenni. (Hiszen másoknak nem ér ennyit. Azért kínlódik ilyen bizonytalan helyzettel.)
-
Szóval én ebben tényleg a kapzsiságot látom, az önzést. A "nekem minden jár, csak mások kockáztassanak" hozzáállást. Semmi közöm hozzá, semmi nem változik, de attól még nem maradok csöndben, mert ez így nincs rendben. Ha jogszerű/elfogadott, ha nem. Bezzeg ha valaki az ő rokonával csinálná ezt meg, tuti fel lenne háborodva...
Murdoch 2020. 05. 26. 21:16
Előzmény: #73382  OlafGrof
#73383
Nem is értéket kell hozzá rendelni, hanem személyeket :) 
OlafGrof 2020. 05. 26. 21:13
Előzmény: #73377  Murdoch
#73382
Kivancsi lennek mennyi ido alatt terul meg egy ilyen befektetes, ezek a szamok amihez mar nehezen tudok erteket rendelni. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 26. 21:13
Előzmény: #73376  impudent
#73381
Még egy utolsó mára, aztán jóccakát:
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/budapest+4+kerulet+jozsef+attila+utca/31450812
Nem tripla, de azért izgalmas az árazás.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek