Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 26. 18:48
Előzmény: #73359  OlafGrof
#73360
Nagyon úgy tűnik.
OlafGrof 2020. 05. 26. 18:44
Előzmény: #73357  Törölt felhasználó
#73359
Ne legyen igazam de szerintem ez a torveny arrol szol hogy a bedolo cegeket a pajtasok kulfoldi konkurencia nelkul vehessek meg. 
Murdoch 2020. 05. 26. 18:41
Előzmény: #73356  CyrusTheGreat
#73358
Megindult a versenyfutás a maradék vevőkért :) 
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 18:25
#73357
szerintetek hány marketinges kell hogy ezt átírják arra hogy korlátozzák a külföldi lakástuladonlást ha a kölföldi nem használja életvitelszerűen hanem kihasználja az elnyomott családalapítást tervező fiatalságot?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200526/bejelentette-a-kormany-korlatozzak-a-kulfoldiek-vasarlasat-magyarorszagon-433862
CyrusTheGreat 2020. 05. 26. 18:07
#73356
Ez jött szembe a portfolio-n címlapos reklámként:
https://afaakcio.hu/hu
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 16:37
Előzmény: #73353  Swixx
#73355
Lehet én olvastam ezt a szálat nagyon felületesen, de a nagyot álmodni merők húzzák saját magukat csőbe, nem kell szerintem az eladót okolni semmiért, ha nem jön össze a megálmodott konstrukció.
Az eladótól gyakorlatilag úgy látom azt várjátok el, hogy kb egy bank risk részlegét egy személyben prezentálja.
A pár a banknak/bankonnak járjon a nyakára, bújja végig a jogszabályokat, és a lehetőségeihez mérten döntsön.
Bocs, ha valami felett elsiklottam volna.
wawa1 2020. 05. 26. 16:20
Törölt hozzászólás
#73354
Swixx 2020. 05. 26. 16:14
Előzmény: #73341  Kapzsidözsi
#73353

A hozzáállás a lényeg, de tudtam, hogy nem akarod majd érteni. Leszarod, hogy mennyit ér, leszarod, hogy kinek okozol anyagi nehézséget.. vagy egy elbukott foglalóra rámehet párkapcsolat, szülői jó viszony. Csak neked legyen meg a lóvé.
-
Azt meg se merem kérdezni, hogy mennyiért vetted, mennyit érte 6 éve. Gondolom pár milliós extra van rajta az országos őrület miatt, szóval a kérdés nem az, hogy mennyit buksz rajta, hanem hogy mennyit nyersz. Bármiáron. Ez a tipikus másmicsodjával csalánosat játszani. De mint mondtam, törvényes, így megteheted.
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:54
Előzmény: #73350  Törölt felhasználó
#73352

Amúgy meg a zemberek hülyesége:  a garzsont amikor eladtam, egy nő vette meg a válása után. Az egyik részletet, 2 mihályt odahozta tescós nylon zacskóban és nem is voltam otthon csak odaadta a nejem kezébe. Köpni nyelni nem tudott, hogy most mi ez? Semmit alá nem írt, nem is hozott aláírós papírt a nő. Pénzt beb.szta és ment a dolgára.
Még én hívtam fel az ő ügyvédjét másnap, hogy írjon már valami papírt, mert úgy tudom a NAV is kérheti ezt. A fia amikor megtudta, kib.szott ideges lett és mondta nekem utána, hogy az anyja nagyon nehezen tud írni-olvasni és valószínűleg emiatt nem kért aláírós papírt, de ő sem értette, hogy miért nem kérte meg őt, hogy segítsen.
Na most az én számomra egyértelmű, hogy ilyen pénzt nem nyúlok le, de 10 pesti emberből vajon mennyi tartotta volna meg még az ilyenkor várható rendőrségi procedúrát is figyelembe véve? Én legalább 5-re tippelek ismerve a kapzsiság szintjét.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#73351
Az infla és az ezzel összefüggő ár elértéktelenedés /felértéktelenedés - illetve ingatlanárhullámzás. Egy ember aki érti miről beszélek, és aki szintén talán nem csak az ingatlan piacot figyeli  ..!!!
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:38
Előzmény: #73334  Kapzsidözsi
#73350

Én már raktam zsebre foglalót, de nagyon komoly a lelki nyomás ilyenkor. Kezdve a hízelgéses visszakéréssel, amikor hivatkoznak gyerekre, kutyára, macskára aztán meg a keményre qrva anyázás. A végén az ügyvédjüket is rám küldték, aki a rendkívül erőszakos kérdezz-felelek játékával nagyon a sarokba szorított, de a végén megkértem, hogy akkor küldte át írásban az én ügyvédemnek az álláspontját. Soha nem érkezett meg...
Az elején még hajlottam volna az összeg egy részének visszaadására, de mellbevágott az, hogy ez nekik nem volt elég, hanem nagyon erőszakosan, neje ott visított követelték az egészet.
Közben meg ki tudja, lehet, hogy végül is ezért nem adtam el tavaly nyáron, mert levettem a hirdetést, ahogy kérték, mert tuttira mondták a tranzakciót.
Mindegy is, úgy alakult ahogy alakult és ha már nem ment el a kégli, akkor átgondoltam hogyan tudnám kimaxolni a befektetésem és felvettem rá arbitrázsra egy nagyon jó kamatozású szabad felhasználásút. Még a mélygarázst kéne normálisan kiadnom :) de ez azóta sem megy nekem normálisan. Időszakosan van bérlőm, most már nem is erőlködök vele, ha nem megy, ne erőltessük alapon. volt olyan bérlőm, akinek felajánlottam bruttó 10e-ért (közös ktg-el együtt ennyiért), de inkább itt a kikánál levő mol kútnál állt meg a híd alatt ingyen.
Nem vagyok nagyon konfliktuskereső ember, de nem szoktam elfutni a viták elől. Az a foglaló elrakását követő balhé viszont nekem nagyon kellemetlen élmény, nem kívánom senkinek.
Figyelj, erre írtam. Ha normálisan elmagyarázod a családnak, hogy ezek a feltételek és ezért és elfogadják, akkor persze, hogy neked lesz igazad és jogosan teszed zsebre. Ettől még ne gondold azt, hogy ha ez tényleg megtörténik, akkor szó nélkül hagyják. Nekem ezt nagyon furcsa lenne. Legalább egy qrva anyázás meg  asszonka visít veled, itt Pesten ez az alap ami ezzel jár.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:37
Előzmény: #73346  CyrusTheGreat
#73349
Egyetlen ember írt, aki mondta neki már volt ilyen az OTP- nél. Ha rá gondolsz esetleg, akkor igen. Erre meg kaptam 10 másik, más véleményt. Nem keresem vissza mikor volt, nem itt élek a fórumon.
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:35
Törölt hozzászólás
#73348
Placi82 2020. 05. 26. 14:32
Előzmény: #73333  elemerorsos
#73347
Tévedsz ebben. Az airbnb addig fut, amig, bizonyos körök hostel, es hoteljei fel nem épülnek 😀. Utana az önkormányzati szandektol függetlenül, központilag, torvenybe lehetetlenitik majd el 😀. Nincs uj a nap alatt. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 26. 14:19
Előzmény: #73345  Kapzsidözsi
#73346
Visszanéztem, az első kérdésfeltevésedtől számított egy órán belül megkaptál minden választ. Azóta csak a helyzetet és a magad igazát bizonygatod.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:14
Előzmény: #73340  Törölt felhasználó
#73345
Itt szélesebbkörű információkra számítottam. Hát megkaptam. :)))))))))))))))))))))))))))))))))) Már tudom ki vagyok : egy telemarketinges népnyúzó!!!  Amúgy megtörtént ez is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:13
Előzmény: #73327  Kapzsidözsi
#73344
Nem te leszel a népnyúzó. Neked az a dolgod, hogy eladd az ingatlant, annak, aki a legtöbbet fizeti érte.
A fiatal pár pedig ezt a megoldást választja, az ő döntésük. 
Toniba 2020. 05. 26. 14:12
Előzmény: #73336  Kapzsidözsi
#73343

Szerintem rogton kaptal valaszt hogy ez az onero nagyon karcsu. Erdeklodj a banknal.
Erre nem is lehet itt mast valaszolni.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#73342
Pontosan ez történik... ezt csinálja ez a "sz....g... telemarketinges..." :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:10
Előzmény: #73338  Swixx
#73341
..."telemarketinges..." ---OMG ! :)))))))))))))))))))))))))))

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek