Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 05. 24. 12:38
Előzmény: #73037  OlafGrof
#73040
Emlékeim szerint a telek már 10 éve is nehéz ügy volt, viszont a házaknál már van némi mozgás lefelé. Én még kb. fél-, max egy évig azért várni fogok.
Mollly 2020. 05. 24. 12:35
Előzmény: #73037  OlafGrof
#73039
Egyébként 60 millióig szép sorban inaktiválódik minden a 22-ben az ingatlan.com-on.
Mollly 2020. 05. 24. 12:33
Előzmény: #73037  OlafGrof
#73038
Ha jól sejtem, a Halk utcai ikerházról van szó. Néhány napja levitték 35 millióra, most már valóban inaktív. Érdeklődtem én is még mikor 41 volt, az ikerház egyik felét árulták valójában, leválasztott telekkel. A másik felében egy idős házaspár lakik. Nem csoda, hogy nem ment el 41-ért.
OlafGrof 2020. 05. 24. 12:03
#73037
Mind a halk utca mind a hir utcai telek inaktiv lett (a ket hirdetes ami realisabb aron volt arulva) szoval 22. ben a helyzet nem fog rovid tavon javulni, remeltem h ezek a hirdetesek par honapig beragadnak, de igy a tobbi hirdeto nem fog raszorulni h lejebb vigye az arait. Aki nem emlekszik rajuk mind2 hirdetes magan 41 millio, az egyik 500as telkeen 120as ket lakasos haz, belul jo de kivul szar allapotban, a telek meg 1300as szep kornyek de a nagyfeszultseg latszott a telekrol.
Murdoch 2020. 05. 24. 11:44
Előzmény: #73034  StandardnSpoor
#73036
Nekem anno rebesgették, hogy a lakóparkok egy része olyan telekre épült, amit ingyen kapott a beruházó, mondjuk 10 lakásért cserébe. Megcsinálta a tervrajzokat, elkezdte az értékesítést, abból építkezett, pénzt meg alig tett bele. Ettől eltekintve, ha a lakásokat pl. a jelenlegi árak 50%-ból kihozza, akkor elég gyorsan a pénzénél lesz. De itt elsősorban a kivitelezés szokott a probléma lenni, meg az, hogy válság idején elég bizonytalanná válnak a projektek.
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 24. 11:39
Előzmény: #73028  franc0
#73035
Szerintem összekeversz valakivel. Ha van a társadalmunkban rabszolga réteg, akkor én közéjük tartozom... Se ingatlanom, se sok milliónyi forintom, se örökölt lakásom, semmim nincs... én az a fajta vagyok, akinek saját magának kellett mindig is kitaposni az utat, ha akart valamit, csak ez egyre nehezebb
StandardnSpoor 2020. 05. 24. 11:38
Előzmény: #73031  Murdoch
#73034
Ezt értem, hogy van tőkéje, de ez neki is alternatíva költség, ha sokáig áll benne a pénze nem? Akkor se értem.
StandardnSpoor 2020. 05. 24. 11:36
Előzmény: #73032  StandardnSpoor
#73033
*költség
StandardnSpoor 2020. 05. 24. 11:35
Előzmény: #73029  StandardnSpoor
#73032
Még annyival kiegészíteném, hogy az új lakás nem lehet indok a felárra. Legalábbis nálam biztosan nem. Nekem többet ér egy fizikailag kész kb 10 éves ház/lakás, mint egy félkész projekt rengeteg rejtett kölcséggel, pl kötelező tároló megvásárlás, közmű bekötési hozzájárulás stbstb..
Murdoch 2020. 05. 24. 11:35
Előzmény: #73029  StandardnSpoor
#73031
Újaknál egyelőre nem valószínű, hogy alkudni tudsz, ha van tőkéjük, tartják az árakat, amíg lehet. Azért építenek, hogy összes pénzt (kp, hitel, CSOK, Babaváró) kisajtolják belőled, amennyiben a fővárosban szeretnél lakni. Ez tavaly nyárig működött.
Swixx 2020. 05. 24. 11:32
Előzmény: #73024  mr_bob
#73030

Amikor csak találok kint értelmes tevékenységet, nem a gép mellett ülök. De home officeban dolgozok, közben fellépek ide is. Egyébként pedig igen, van saját kovászom, 20 éves koromig nem ettem boltból vett húst, mert mindig volt otthon elég állat, stb.
-
Írogathatunk, érvelhetünk, jósolgathatunk. Csak egyetlen dolog marad fix. Amire valóban szüksége van az embernek, azt egyedül a föld tudja biztosítani. Hogy ez kinek a birtokában van, milyen módszerrel csinálják, meg mennyi helyen lépkedhet valaki a lakása körül, az részletkérdés. Minden más illúzió és zsákutca hosszútávon.
-
Távlatokban értékelve a helyzetet:
1. kereskedni fix helyen és időpontban lehetett, városiasodás
2. államot igazgatni, dokumentumokhoz hozzáférni egy adott területen lehetett, városiasodás
3. létrejött a futószalag, kellett a munkáskéz, városiasodás
4. nem kellet annyi ember a mezőgazdaságba, munka nélkül maradtak, városiasodás
5. hamarosan az iparba sem kell már ennyi ember, ???
6. kereskedelemhez már nem kellene fix helyen sorbaállni, ???
7. ügyintézéshez már nem kell egy nagy kupac papír köré ülni, ???
8. már a digitális oktatás is működik, de 5 év múlva simánlazán, ???
9. büdös, zajos tömegnyomor megfizethetetlen ingatlanárakkal, ???
10. nagyvárosi fertőzéshullámok, ???
-
Mehet ez az őrület (mérhetetlen pazarlás és szétszakadó társadalmak) az összeomlásig is, hiszen melyik nagy központosító birodalom élte túl eddig, de szerintem ez még egyáltalán nem lefutott meccs 30-60 éves időtartamban. Egy közepesen erős világháború vagy 1-2 igazán komoly betegség pedig akár pár év alatt mindent felülírhat.
-
Még annyit, hogy sokaknak az a baja, hogy vidéken mindig kapálni, füvet nyírni stb. Már most egy normális robotfűnyíró 300-ért kapható. 5 év múlva ez 50-80 ezer lesz. Mint ahogy minden más eszköz is filléres tétel ma már, amivel el lehet végezni a nehéz fizikai munkákat is.
Feltétel nélküli jövedelem pedig ma is van. Csak éppen minimálnyugdíj, meg segély, meg stb néven futnak. De ténylegesen éhenhalt, megfagyott emberekről ritkán olvasni. Nincs olyan messze értelmezhető összegű alapjövedelem, mint amennyire a többség hiszi. Nem csoda, hogy egyre több helyen próbálgatják és kampányolnak vele. Egyébként logikus és igazságos is valamilyen szinten, hogy a társadalom egésze részesüljön az állam egészében létrejött anyagi javakból. Ne csak azok, akik közel kerültek a tűzhöz, pl. állami földekhez, bányákhoz, közbeszerzésekhez. Egyedül a módja és mértéke kérdéses. (Plusz több értelme lenne, mint a közmunkának, ami egy vicc. Plusz durván erőforrás-pocsékló.)
StandardnSpoor 2020. 05. 24. 11:31
#73029
Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot, nagyon írjátok, hogy a valós árak körülbelül a hirdetési árak -15-20%. (A lakosság ennyivel árazza túl.)
Hogy kell ezt értelmezni egy nem lakossági eladó esetében, pl ennél a projektnél?
https://lakopark.ingatlan.com/bbhazak
Itt is lehet alkudni? Vagy ha nem, és ezek a hirdetési árak nem reálisak akkor nem értem miért érdeke túlárazni ezeket a lakásokat a beruházónak. Nem azért épít, hogy eladjon? 
franc0 2020. 05. 24. 11:15
Előzmény: #73024  mr_bob
#73028
Namivan, megijedtél hogy észhez térnek és elszökdösnek a rabszolgák? :)
Már elkéstél, a politika már döntött ellenedben, csak még nem vetted észre. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 24. 11:14
Előzmény: #73024  mr_bob
#73027
Több ezer éves civilizáció-alakító sémákkal akar szakítani az, aki a tömeges vidékre költözést prognosztizálja. Nem véletlenül alakult a világ úgy, ahogy.
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 11:12
#73026

Most olvastam egy jó írást a spanyol segélyről, mert akik azt írják, hogy alapjövedelmet kapnak a spanyol szegínyek, azoknak nagyjából halvány gőzük sincs arról, hogy mit is jelent az alapjövedelem.
Szóval amit az usákok adta, az inkább felfogható alapjövedelemnek, amit a spanyolok adnak az sima mezei segílyke.
Azért milyen jól látszik, hogy a liberált sajtónak ki van adva, hogy tolják a köztudatba az alapjövedelmet és ezek addig fogják sulykolni, amíg már választásokat nem lehet majd nyerni vele.
A ballib ezzel akar újra nyeregbe kerülni, mert rohamosan szorulnak vissza az egész világon, de ez már nagyon messze van ennek a topiknak a témájától, hogy meg lehessen beszélni.
CyrusTheGreat 2020. 05. 24. 11:09
Előzmény: #73022  impudent
#73025
Ne aggódj, 500 EUR-ból kaját vesz meg ruhát, az értelmesebbje meg befizeti az áramszámlát. Ebből a háziúr konkrétan semmit sem lát, ingatlanra meg édeskevés.
Itthoni analógia: 300k alatt okosteló plusz TV, 1-2M esetén utazás lesz belőle, max 5M ingyenpénz autóvá konvertálódik, 10M-ós ingyenpénz mozgatja direktbe az ingatlanpiacot.
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 24. 11:05
Előzmény: #73020  Swixx
#73024
"Az ember alapvetően a természetben érzi jól magát, csak túl sokan elhitték, hogy a nagyvárosi lakás meg a virtuális világ a jó hely, meg a virtuális pénz a királyság. (Számok egy bekapcsolt számítógépen. De csak míg van áram. Utána az összes vagyona az, ami nem romlandó élelmiszer a polcon."
-
Jó, de ha nincs áram, akkor te se fogsz majd tudni fórumozni a vidéki házadból :) Vagy téged nem fog érinteni egy áramszünet? Saját magadnak fogsz kenyeret sütni, állatokat tenyészteni és növényeket termeszteni? Pottyantós WC is lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 11:02
Előzmény: #73022  impudent
#73023

Ingyenpízből almás telefon meg lapos tévé leszen.
Bankosoktól hallottam ezt a sztorit.
Valamelyik bank kiszórt egy 250e forintos hitelkártyát és egy túlbuzgó ügynök kicsit lazára vette a feltételrendszert, aminek így a segélyezett khm kisebbségiek is megfeleltek. Ők meg azt hitték, hogy akkor kaptak 250e pízt és megrohanták a műszaki bótokat lapos tévéért meg egyéb nagy értékű cuccért, ókos telefon és a társai.
Aztán persze mindenki meglepődött, a bank is, hogy nem utalnak rendszeresen erre a számlára, meg az érintettek is, hogy micsoda? Ez hitel?
impudent 2020. 05. 24. 10:44
Előzmény: #73014  CyrusTheGreat
#73022
Tanár Úr magának egy kicsit lomha a fantaziaja.
Amikor az ingyenpinzt költi a paraszt az kihő megy ?
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 10:31
Előzmény: #73019  Murdoch
#73021

A spanyolok is nagyjából akkor lufit fújtak, mint amit a magyarock Pesten 2019-re és abban a szempillanatban, ahogy már nem volt több szteroid, 8 év alatt 40%-ot estek a zárak a spanyoloknál.  Ha nincs a 2008-as válság, akkor is ekkorát esnek, csak 10 év alatt.
Ugye mostantól sok évig a magyar qrmánynak egészen minimális mozgástere lesz a "családvédelemre", mert örülnek ha nem mínuszos lesz a gazdaság és akkor még az örjőngő nyugdíjasokat is ki kellene kompenzálni, mert nekik csak 3,5% gazdasági bővülés esetén járna nyugdíjprémium, ami ilyen formában lehet, hogy több évig elmarad majd. Ráadásul elkezdenek a földbe állni a kiosztott csokosok meg babakötvényesek egy része, másik része meg elválna, csak ugye akkor rendezni kell egy jókora hitelt is előbb. Harmadik része meg nem tudja prezentálni a bevállalt gyerekeket. Érdekes szituációk lesznek.
Az új belépő vásárlók  meg az úgynevezett befektetők lesznek egyre fontosabbak, akik úgy vesznek, hogy nem adnak el előtte vagy legalábbis nem pesten. Namost az új belépők között múltkor kiszámolgattam, hogy 5-8e a maximum, amennyi csokos meg babavárós új házaspár jöhet Pesten, mint első lakás vásárló vagy "befektető". Ők némi támaszt jelentenek, de csak minimálisat, bár nézhetjük úgy is, hogy az egyre csökkenő számú tranzakcióban legalább ők megmaradnak és egyre nagyobb lesz a szerepük. Hurrá.
Ezzel szemben van Budapesten állandó jelleggel és csak az ing comon vagy 40e eladó lakás és ház , hozzá ugye eladnak évente 25-30e, bár a tranzakciószám csökken. Akkor az 70e ingatlan plusz a kizárólag egyéb helyeken hirdetett kéglik, legyen mondjuk 5e (bár lehet, hogy ezzel alábecsülöm), szóval évente a qrmány helikopterpénze megtámogat 5-8e új belépőt a lakáspiacra, miközben 75e kégli kelleti magát. Az új belépőkkel szemben meg le kéne vonna azoknak a számát, akik csokosok vagy babavárósok és beleálltak a földbe, válnának vagy éppen nem tudják majd 5 éven belül prezentálni a gyereket és egy nagyobbacska összeget kell (kéne) visszafizetniük egy összegben. Hát ezt csak tippelni lehet, de évi 2e ilyen ember biztos lesz és ők akkor az eladói oldalt fogják gyarapítani nem a vevőit. Na mindegy, ez már túl bonyolult kalkuláció.
Csak gratulálni lehet azoknak, akik azt gondolják, hogy majd a qrmány helikopterpénze és a csok+babaváró megtámasztja a lakáspiaci lejtmenetet 5-8e szemben a 75e-el. Annyit tud tenni a qrmány ezzel a csokkal+babaváróval innentől, hogy elnyújtja a lejtmenetet és akkor nem 8 évig fog szenvedni a lakáspiac, hanem 10 évig legalább.
Bár ha meg a Matolcsy világmegváltó terve bejön, akkor lesz itt nemulass. Ha minden végzősnek odab.sznak 50-100 millió forint hitelt, ahogy leérettségizett és nem tanul tovább vagy ahogy lediplomázott.
Ez tényleg egy remek terv lenne, hogyan tegyünk tönkre egy generációi magyart és nem mellesleg, hogy b.sszuk szét az ingatlanpiacot még jobban és minden mást is.
Már ugye a falusi csok felújítási része is a mutyi melegágya. Falusi rokonaim mondják, hogy zsong is miatta mindenki, hogy lehetne kiokoskodni azt a pénzt.
Mi lenne ebben a zországban, ha ez az elmebeteg terv megvalósulna, hogy minden végzősnek odab.sznának 50-100 millió hitelt ahogy elkezdik a munkát? Olyan pénzszórás a sok idióta dologra és olyan mutyi, hogy olyant még a sokat látott emberek se tudnának jelenleg elképzelni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek