Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2020. 05. 08. 12:05
Előzmény: #70999  Murdoch
#71000

Korda Gyuriéknak elfogyott a pénze, lassan meg kell Őket menteni.
Kiderült mindenüket befektették azért fogyott el.
Tipikus mentalitás, nem adnak el semmit még akkor sem ha milliárdosok ,hanem inkább mennek állami segélyért.
Murdoch 2020. 05. 08. 11:47
Előzmény: #70998  mr_bob
#70999
A béremelkedéssel valóban nem lenne gond, ha a cégek nagy részénel nem lett volna most ugyanekkora bércsökkentés. Mondjuk van olyan szegmens (80 éves 150milliós városszéli családi házak), aminél az 50%-os árcsökkenés se fog jelenteni semmit, annyira túl vannak árazva.
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 08. 11:41
Előzmény: #70995  johai
#70998
Nem tudom, én konzervatívabb vagyok ezekszerint :) Nekem irreális lenne mondjuk 5 éves távon 50% esés és ~10-20% körüli béremelkedés, amit ugye bele kell számítani
OlafGrof 2020. 05. 08. 11:30
Előzmény: #70994  mr_bob
#70997
En vallalom azt a velemenyt is h 5-8eves tavon felezodnek az arak. En most a 2008as valsagot ugyanis valoszinubbnek tartom mar, mint a v alaku valsagot. Viszont a 29est meg szinten elkepzelhetetlennek tartom.
johai 2020. 05. 08. 11:19
Előzmény: #70995  johai
#70996
Minden szegmenset véve is több mint 30% esés borítékolható,relatív nyertesek a felujjitandó jó lokációval ,és paraméterekkel rendelkező családi házak lehetnek
johai 2020. 05. 08. 11:15
Előzmény: #70994  mr_bob
#70995
Az a 10-15% csökkenés már megvolt,nem értem miért elképzelhetetlen további  lassabb csökkenés 50%-ig.... elsődlegesen a túlárazott szegmensekben,ilyenek a 40 milla körüli panelek,vagy a belvárosi lakasok,hirdetési arakkal számolva.Nagyon is reális egy 20 millas panel,a belvárosi áraknak meg aztán tényleg van honnan csökkenni!
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 08. 10:35
Előzmény: #70987  buyandhold
#70994
Az ugye megvan, hogy senki se írt ilyet? A drágulás hány évbe is telt? Te meg még pár ember sír, és ugrik állandóan, ha felmerül a csökkenés ténye. Ennyire ki vagy centizve hónapról hónapra? Esetleg nem jól mérted fel a kockázatvállalási képességedet? Nekem nagyon furcsa, hogy állandóan bizonygatnotok kell, hogy az ingatlan árak miért csak egy irányt ismernek...
-
Az ingatlanpiacról meg tudjuk, hogy egy lassú állat, viszont ha irányt vált, akkor egy ideig arra megy. A fordulópont tavaly ősz, év vége körül megvolt szerintem, most szépen lassan lesz valami KORREKCIÓ. Senki sem hiszi, hogy 50%-ot fognak esni az árak, mert az is totálisan irreális lenne, de szerintem 2-3 éves távon 10-15% esés nem elképzelhetetlen és ha jól néztem, akkor rajtam kívül még pár ide írogató ember is hasonló véleményen van...
Swixx 2020. 05. 08. 10:34
Előzmény: #70987  buyandhold
#70993

Ha valaha is mondtam olyasmit, hogy felére fog csökkenni vagy államosítanak, akkor várom a hozzászólás számát. Mert ez így elég gyenge ellenérv. Olyan cáfolni, amit nem is hangzott el. Ráadásul túlzó hülyeségeket, amivel engem próbálsz hülyének beállítani. (Az ingatlanosokat nem bírom, mert a többség csak inkább árt, mint segít, de felőlem elférnek a piacon.)
Nem szoktam leállni senkivel hosszútávon, aki az alapokkal sincs tisztában, de túl aktív vagy ahhoz, hogy meg lehessen kerülni, szóval tanulj kicsit:
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 10:33
Törölt hozzászólás
#70992
Swixx 2020. 05. 08. 10:30
Előzmény: #70979  Törölt felhasználó
#70991

Igen, lényegében ezt látom vidéken mióta élek. A szülők, nagyszülők ezeréves háza ott van üresen, de nem pocsékoljuk el.... meg jajj, érzelmileg kötődünk hozzá. Hogy közben egészen más ingatlanokra van már igény, hogy egy felújítás többe kerül, mint amennyiért el lehet adni, azt meg nem nézik. (Mármint azon túl, hogy az adott árkategóriában hónapokig/évekig még csak érdeklődő sincs rá.)
Szüleim házát  2007ben értékelték fel 10 millióra. Ha most el akarnák adni, de TÉNYLEG és sürgősen (pár hónapon belül) akkor örülhetnek az 5-6 milliónak. Tavaly 6-7 volt, mert akkor még pörgött a személyi kölcsönből meg családtámogatásból vásárolunk. (Ugyanez a ház BP mellett lenne 70 millió a hozzászólások alapján. de ez mindegy).
A lényeg, hogy a városban van még mondjuk ilyen házból 50 eladó, amit nem akarnak adni 8 millió alatt, hiszen az ő fejükben még az van, hogy régen 10 volt, tavaly meg 7-ért is ment el hasonló, de bezzeg az övék mindig jobb, mint másoké volt... :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 10:23
Törölt hozzászólás
#70990
Murdoch 2020. 05. 08. 10:21
Előzmény: #70983  buyandhold
#70989
Nem mondtam, hogy kockázatos befektetés, csak azt, hogy most nincs értelme vásárolni. Ha befektetsz, akkor gondolom nem a külvárosi vályogházak érdekelnek, hanem mondjuk az új építésű piac. Ott befektetőként pont 30 milliós hátránnyal indulsz a CSOK-os árképzés miatt. Én megpróbálom megcsípni az árcsökkenés alját, ami azért várhatóan nem 10% lesz. Nyilván felkerülnek majd a jelenlegi hirdetésekből kilógó, reális árazású ingatlanok, ezekre bármikor érdemes lesz lecsapni. A kriptopénzes piacot meg pont ne írd, mert ott olyan erős hit van a semmi iránt, hogy hihetetlen. Mondjuk annyi analógia van, hogy aki időben belépett a piacra az nyert. 
Toniba 2020. 05. 08. 10:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#70988
Vasarlasi kenyszer sincs 😁
Majd eldol ki birja tovabb 
buyandhold 2020. 05. 08. 10:06
Előzmény: #70981  Swixx
#70987
jo hogy szolsz, most bevettem a gyogyszereimet...
csokkennek az ingatlanarak, mar most csokkentek 10%-ot, de oszre a felere fog esni, minden ingatlanos jol megszivja, amugy is allamositjak az egeszet...
ruiz 2020. 05. 08. 10:04
#70986
Egy másik fórumból vélemény: "Epítésvezetőként dolgozom itthon és elég sok kivitelezővel beszélgettünk màr erről. Már a vírus előtt elkezdtek csökkengetni az árak de ez még rátett egy lapáttal. 2010-es árak sose lesznek már, de az utóbbi 2 év emelkedése sztem eltűnik."
Toniba 2020. 05. 08. 10:04
Előzmény: #70983  buyandhold
#70985
Minden befektetesnek van kockazata.
Aki ezt nem hajlando figyelembe venni az vagy hazudik vagy buta.
Törölt felhasználó 2020. 05. 08. 09:59
Törölt hozzászólás
#70984
buyandhold 2020. 05. 08. 09:56
Előzmény: #70974  Murdoch
#70983
azt nem ertem, ha szerinted az ingatlanpiac kockazatos, rossz befektetes, akkor miert nem fektetsz jobb dolgokba?
azt hiszed en minden nap beiron 10szer az otp, meg a Bitcoin forumbe, hogy kockazatos, es nem jo befektetes. TOTAL hulyenek neznenek. Az a helyzet, hogy oda se tolom a kepemet, mert nem erdekel.
Murdoch 2020. 05. 08. 09:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#70982
Beszéltem jó pár eladóval. Gőzük nincs a reális árakról, azt látják, hogy a mellettük épülő ikerház 90m, akkor a felújítandó, sóskúti mészkőből épült családi házuk 80m. Bocs, de amit írsz, igaz volt egy pörgő ingatlanpiacra, ahol a paneleket egy hét alatt elvitték. De most mennyi lesz az értékesítési idő? 5 hónap? Vagy 5 év? Mert így nagyjából nulla lesz az ingatlanpiac. Eladási kényszer MÉG nincs, de az lesz. Csak az ismerettségi körömben ketten vettek hiteles lakást airbnb-re.
Swixx 2020. 05. 08. 09:55
Előzmény: #70973  buyandhold
#70981

Bevetted már a mai gyógyszereidet? :)
Biztosítalak róla, hogy az IQ tesztek alapján a társadalom felső 5 %-ában tartozom, tehát ha nem egy szinten kommunikálunk a nagy értelembeli különbség miatt, akkor javaslok egy kicsit szerényebb okoskodást.
Relaxálj, hamarosan vásárolok, amint eléri a kiszemelt lakástípus a -20%-ot. Nem alkuval, hanem anélkül.
Sőt, majd a saját két kezemmel felújítom 5 helyett 1,5 millióból, csak hogy meg is pukkadj. :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek