Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 22:54
Előzmény: #70819  lohran
#70820
A vidék nulla??Miért is,ott lakik a lakosság legnagyobb része és ott van a legtöbb ingatlan.
Laktam BP-en és több megyeszékhelyen,nem mondanám,hogy hátrányt jelentene a megyeszékhelyen a jobb,orvosi ellátás,a könnyebben beszerezhető jó minőségű étel,és nem utolsó sorban nem kerül 1 órába  eljutni A-B-be,semmi pénzért nem költöznék vissza több évre BP-re,számomra pont BP-t a porfészek az élhetetlensége miatt,pár hónapig még elmegy ott lenni,de persze ez generáció kérdése is,nem vagyok már huszonéves.
lohran 2020. 05. 06. 22:39
Előzmény: #70818  Törölt felhasználó
#70819
Magyarországon a vídék az nulla és indokolatlan magas árak vannak a megyeszékhelyeken.
A többi hely pedig porfészek.
Ami számít az Budapest semmi más.
Ilyen ez az ország 1 db világváros van benne nem 2 vagy több.
Ráadásul Budapest mellett bolhának tűnik a nem kicsi Miskolc Debrecen is
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 22:33
Előzmény: #70810  Placi82
#70818
Tökben írták már,hogy ez a válság nagyobb lesz mint a 2008 as válság és előszeretettel hivatkoznak 1929 re,ha így lenne akkor ne szépítsük a dolgokat jön újra "a hitleri világ égés",és nem az lesz a kérdés,hogy mennyi az ingatlan ára,ha nem,hogy túl éled-e a holnapot.
Nagyon más a mostani alap,mint ami  1929 ben volt,én a 2008 as válságnál jóval enyhébb kis konszolidációra számítók max 1-2 éves idő távlatban.
A lufit a jegybankok fújják és ezen ezután sem fognak változtatni,mert ez már egy ördögi kör,amíg megy a végtelen hitel a piacra,addig csak rövid távú vissza tesztek lehetnek ,a lakás piac meg olyan mint a lajhár a tőzsdéhez viszonyítva,egy tőzsdei pozíciót lehet azonnal zárni egy ingatlanit nem.
Egyébként ezt az ingatlan lufit annyira nem is értem,hisz a bérekhez kellene viszonyítani az árakat,BP-en lehet mondani,hogy lufi van de ha megnézzük a vidéki ingatlanok árait,az ottani fizetéshez és a jelenlegi piacon levő hitel lehetőségeket akkor,egyértelmű,hogy ott inkább elmaradás van az árakban ha nem is mindenhol.
Nem véletlenül írtam,tavaly,hogy BP-en már nem vennék befektetésre ingatlant de vidéken 3-4 éves időtávlatban gondolkozva simán jó lehet,mondjuk akkor még nem volt a vírus.
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 22:19
Törölt hozzászólás
#70817
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 06. 22:19
Előzmény: #70668  hétszilvafás
#70816
klmn 2020. 05. 06. 22:13
Előzmény: #70814  Swixx
#70815
És még nem is az a legnagyobb baj velük hogy bénán hirdetnek.
Szinte általànos hogy nincs megfelelő tudásuk, nem tudjàk mi van a helyi építési szabályzatban, rendezési tervben, ha én kérdezek mindig néma csönd, nem tudják az átminősítések menetét, a társasház-alapítás buktatóit. A műszaki felkészültsègük pedig botrányos.
Én külön erre szakosodott főiskolàn min. 3-4 évig oktatnàm mert ez amúgy egy komoly szakma, de ezek itt csak lókupecek...
Swixx 2020. 05. 06. 22:06
Előzmény: #70805  koba_k
#70814

Azt azért tegyük hozzá, hogy mindenki szereti a számára kedvezőbb forgatókönyvet hinni és előadni.
A szomorú valóság pedig az, hogy a legtöbb ingatlanos bénább hirdetést ír, mint egy átlagos IQval rendelkező tulajdonos, aki már élt egy pár lakásban az élete során. Idióta érvek, nekik minden belváros, meg évek óta minden kiváló befektetés. Ja meg a tök fölösleges körülírások. Mintha a karakterek számán múlna, hogy mennyiért tudja eladni az adott lakást. Bár ki tudja, lehet van az a réteg, akinél tényleg ez válik be.
Kedvencem: "gázfűtéses" helyett "az otthon melegét a gázkonvektor biztosítja, ha szükséges" meg volt olyan is, hogy "a sötétítés redőnnyel oldható meg".
A legtöbb ingatlanos szerintem a marketing meg az értékesítés alapjaival sincs tisztában, nemhogy fél évre előre meg tudná jósolni az országos vagy globális változásokat. Arra jók, hogy náluk legyen a kulcs, ha messze lakik a tulaj, de azon kívül....
Placi82 2020. 05. 06. 22:00
#70813
De, a QE lazítás, es penznyomtatas, meg az eszkozar lufi tovabbi tamogatasat szolgalja. Ket gazdasagi ero feszul egymásnak iszonyat erővel. Visszakutattam, sok evtizedet sot evszazadot, de a jelenlegi helyzetre meg hasonlo precedenst se talaltam. Tehat egy inflatorikus idoszaknak is a lehetosege is fennall, de az ellen is sok erő hat. Itt mar csak a megerzesekre lehet hagyatkozni, a közgazdász konyveket meg ki lehet dobni a kukába 😀
lohran 2020. 05. 06. 21:29
Előzmény: #70803  OlafGrof
#70812
Egyszer probálkoztam hasonlóval de megbántam undorító az egész.
Placi82 2020. 05. 06. 21:28
#70811
De lehet tevedek 😀. 1 ev mulva visszaterunk ra itt a forumon, hogy kinek lesz igaza. 
Placi82 2020. 05. 06. 21:26
#70810
Nem tudom hogy mennyit esnek az árak, mert rengeteg tenyezotol függ. Azt tudom, hogy rengeteget olvastam, foleg a történelmet es a kozgazdasagi dolgokat. Egy dolgot megtanultam, a történelem mindig ismetli önmagát, de legalabbis rímel 😀. Visszalehet olvasni mit irtak az újságok 2008 vegen,hogy nem lesz esés. Már 1 honapja itt megirtam, hogy ez nem 2008 as válság lesz, hanem 1929 es, vagy még nagyobb, ami megremit. Mert koronavirus csak 1 jó nagy tű, ami kidurrantja a már meglevő lufit
2345678 2020. 05. 06. 21:04
Előzmény: #70798  dt7
#70809
Ha tudjuk,hogy mennyi éves a haszonélvező,akkor könnyen kiszámíthatjuk,hogy mennyit ér forintban a haszonélvezet értéke. És ha a    kiszámított haszonélvezet értékét levonod a lakás  piaci árából,akkor kapod meg a haszonélvezettel terhelt lakás  reális értékét.Az 1990-es törvény pontosan leírja az osztó és szorzó számokat .
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 20:58
Előzmény: #70791  Swixx
#70808
Elsősorban az eladási árakat kellene alapul venni és nem a hirdetésieket,van aki reálisan áraz már elsőre van aki alul áraz és van aki meg felül,én optimálisnak azt tartom,ha valakinek van egy jó ingatlana és nem sürgős neki,akkor kb 10 % -kal a reális fölé helyezi a hirdetési árat vagyis a fölé amit ténylegesen kapni szeretne érte ,és vár kb 3 hónapot,utána dönt a folytatás felől vagy vár még 3 hónapot mert beéri úgyis a piac vagy lejjebb viszi az irányárat.
dt7
dt7 2020. 05. 06. 19:57
Előzmény: #70803  OlafGrof
#70806
Igen úgy.Gondolom úgy lőtték be az árat,(mert szerintük ott egy ilyen 38)hogy ezért 25 milcsit szeretnének.Csak kérdés volt,ez tőlem is elég idegen szituáció.Valamit még mindenképpen szetetnék kiadásra a mostani (flottámat bővíteni ),vevő  most nincs igazán,az árakban erősebb alku már jelenkezik,de szerintem a jobb vételek év vége felé.
koba_k 2020. 05. 06. 19:23
Előzmény: #70771  Törölt felhasználó
#70805

Persze. Ár/érték arányban érhetik a harmadát max.  Érdemes a Kalmár Kantin csoportot olvasni. Min. esést várnak és gyors emelkedést... :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 19:17
Törölt hozzászólás
#70804
OlafGrof 2020. 05. 06. 18:56
Előzmény: #70798  dt7
#70803
Ugy haszonelvezet, h a no benne el es csak halala utan kapod meg? Mert akkor kb 10et mondok, de csak ha nem tudod jo helyre tenni a penzed. Persze szamit az oreg holgy allapota is de alapvetoen mas halalat varni h vegre haszont szerezz kicsit fura dolog, nekem nem kene meg ha valoban sokat is hoz, egyszer. 
hétszilvafás 2020. 05. 06. 18:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#70802
A 2014-es Tomato7 így szólhatott volna: "Kicsit ironizáltam, mit is mondhatnék arra, ha valaki komolyan 200 %-os árnövekedést vizionál?"
Murdoch 2020. 05. 06. 18:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#70801
2018-ban elhitted volna, ha azt írjuk, hogy duplázódnak az árak? Nem a belvárosi új építésű fog 50%-ot esni. De az agyonárazott panelek, családi házak esetében elképzelhető a jelentős árcsökkenés. A kp-sok meg fogynak, hacsak nem webshopot üzemeltetnek. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek