Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 05. 05. 19:18
Előzmény: #70637  CyrusTheGreat
#70640
Ingatlan.comon van uj kerdoiv... Biztos felmerik meddig mehetnek el az arakkal. Jo ez csak felteves de nem veletlen szerintem az idozites.
Portfoliooo 2020. 05. 05. 19:14
Előzmény: #70624  Törölt felhasználó
#70639
Kerlek tedd fel a linkeket...
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 19:10
Törölt hozzászólás
#70638
CyrusTheGreat 2020. 05. 05. 19:08
Előzmény: #70636  Murdoch
#70637
Eleve a kerület érthetetlen számomra, annyi erővel akár Érden is lakhatna az ember.
Murdoch 2020. 05. 05. 19:01
Előzmény: #70633  CyrusTheGreat
#70636
A XXII-ben ez kb. 99%.
klmn 2020. 05. 05. 18:44
Előzmény: #70559  buyandhold
#70635
Ebben nagyon egyetértek, a pénzt azonnal el kell “cserélni” termelő eszközre: gép, berendezés, ingatlan, termőföld stb. Pénzt nem tartunk csak minimális tartalèkot. Szàmomra egy értéktelen színes papir, és nem adunk el semmit ;)
sakal83 2020. 05. 05. 18:34
Előzmény: #70552  buyandhold
#70634
Azt ertem es elfogadom. De ha az elmult 5 evben tozsdekent mukodott akkor csak ugy lehet ratekinteni.
CyrusTheGreat 2020. 05. 05. 18:29
Előzmény: #70631  sakal83
#70633
Elég megengedő voltál a 90%-os aránnyal.
Swixx 2020. 05. 05. 18:27
Előzmény: #70629  OlafGrof
#70632

Azt nem szeretem, amikor valaki csakazértis szembe megy a tényekkel. Hiába olvas valamit (tőlünk, szakértőktől, statisztikai hivataltól)... az mindig vagy hazugság, vagy torzítás, vagy gyorsan az ellenkező trend lesz és felülírja ezt a kis "irreális kilengést".
Nekem is van kiadva lakásom, ami az elmúlt 7 évben duplázott forgalmi értékben. Most pedig venni szeretnék már 8 hónapja. Nekem egyszerre jó és rossz, ha nő vagy csökken az ár - meg szerintem itt a többségre ez érvényes. Ha már kiad és venne, vagy ha váltani akar, úgyse lesz felhőtlen az öröme vagy bánata. Tényleg csak az szívta meg, aki 16-18 körül szállt ki és azóta is csak ül a KP-n. De arányaiban nem sok ilyen ember lehet itt. Meg ők sem irreális álmokat kergetnek...
-
Egy hónapja mondom, hogy a 10% már valóság, ha ügyes az ember, most pedig tényleg több mentett keresésnél is az általános, hogy az adott kategóriában a LEGOLCSÓBB lesz a friss hirdetés. Persze jogosan, hiszen olvassák, hogy alig van vevő, így muszáj legelöl lenniük. Írtam pár órája, hogy a korábbi 19-21 helyett tegnap már volt 17-ért. Erre most egy óra küldte haverom a legújabb hirdetést, hogy bár többet kell rá költeni, de hasonló lakás már lett mától 16,8-ért is.
-
Hogy hol lesz az alja, az tényleg sok helyen attól függ majd, mennyi új belépő van. Mert azok egyre lejjebb lövik be az árakat és ahogy telnek a hetek, a többi kénytelen lesz hozzájuk igazodni. Még egy poén. Ki volt rakva 18-ért, ami tetszett. Lebeszéltem vele, hogy adná 16,2-ért KP-re. Nem kellett mégsem, eltelt egy hónap. Erre levitte az irányárat pár napja 17,7-re. Ha valaki csak ennyit néz, akkor tényleg nem esnek az árak, csak pici korrekció van. Közben meg jó eséllyel már 16-ért is adná. Tavaly ősszel egy ilyet meg 17,5 alatt esélytelen lett volna megvenni. Örült az ember, hogy "van eladó". A tippem az, hogy ha továbbra sem viszik el, akkor ez júniusra 16,5es irányár mellett lesz 15 millió. Mert addigra bejön jópár lakás még a 16-17 körüli irányárra.
-
Itt most elég durva pókerjátszma folyik.. az eladók még próbálnak erősnek látszódni, hogy "nem herdálom el a lakásom", de a vevők már 20-25% alku alatt ritkán érik be, ha nem sürgős a dolog. Az egyetlen kérdés, hol találkoznak majd az elképzelések tartósan. Nagyon meglepődnék, ha ez kisebb lenne, mint -15% a decemberi reális árakhoz képest.
sakal83 2020. 05. 05. 18:23
Előzmény: #70562  hétszilvafás
#70631
Sajnos jo allapotu fiatal hazat talalni nem valsagban nehez mert kb csak valaskor lehet kifogni. Az elado hazak 90%a rossz. Csak az uj a realitas. De 50-60mert siman talalsz agloban egy even belul. Egyebkent igazad van. A cshbol sokan kiarazodtak jo ideig. Epiteni is qva draga. A telek meg horror. Es ennyit nem er az biztos hogy sokat utazhass es fuvet nyirj stb.
Criscito 2020. 05. 05. 17:59
Előzmény: #70609  berlini
#70630
Attól függ, hogy milyen lakástulajról beszélünk. Ha lakik benne, és kisebbe/nagyobba akar költözni, akkor neki pont, hogy rossz, ha nőnek az árak. A legjobban akkor járna, ha 1 Ft-ra esne az ingatlanának az értéke, a kétszer nagyobbé meg leesne 2Ft-ra, így már ma tudna venni végtelen nagyobb ingatlan a megtakarításából azonnal. Meg sem kellene válnia ehhez a kisebb ingatlanjától. 😊 
*
Viszont, ha a tulaj befektető, akkor ő minden bizonnyal akkor jár jól, ha nő az ingatlan értéke megállás nélkül. 
OlafGrof 2020. 05. 05. 17:54
Előzmény: #70627  Swixx
#70629
Szerintem azert trollkodni nem ebbe a forumba jarnak az emberek, szimplan arrol van szo, h senki nem szereti azt hallani ha a vagyonanak csokken az erteke, ugyanugy ahogy mi akik venni szeretnenk  a nagy esesben remenykedunk akinek ebben van nagyreszt a penze befektetese, az nem szereti az inkabb a stagnalas emelkedest varja. Ez egyszeru pszihologia az ember mindig ha valamit nem tud abban az esetben a szamara pozitivabb kimenetben hisz, errol csomo kutatas van.
Persze az uzleti eletben jobb az objektivitasra torekedni, nekunk se jo ha azt mondjuk, h jaj majd esik 90 szazalekot, mert akkor vilag elegunkben ingatlan nelkul maradunk meg az se jo ha arra epitunk h ugy is csak emelkednek es ezert inkabb most veszunk vmi szamunkra kompromisszumos megoldast.
Ez a forum spekulaciokra ugy is alkalmatlan hiszen itt senki se szakerto meg alapvetoen, ugy is annyi ismeretlen van meg, elsosorban a kormany valsagkezelesi intezkedesei, meg a valos kereslet amik majd ujra arazzak a piacot ez a forum meg max talalgatsra jo, esetleg otletek gyujtesere.
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 17:54
Előzmény: #70627  Swixx
#70628

Sok ember kiszínezi a történeteket erősen. Soha nem felejtem el azt srácot, aki jött mágust játszani a pecsába még a 94-ben és a karakterének szigete volt meg hatalmas vagyona még talán sárkánya is, bár azt nem használta és azt állította, hogy kijátszott karakter volt nem felírt.
Kb ez azt jelenti nem szerepjátékos nyelven, hogy simán fogott egy papírt és összeírta a vagyont meg a szintet magának szemben azzal, hogy sok sok óra játék során gyűjtötte volna össze a vagyont meg a tapasztalatot.
Alkalmi játékos volt, de leginkább azért nem felejtem el soha, mert a Csala Zsuzsa ránk nyitott játék közben, valamilyen performanszra jött csak eltévedt és kikerekedett szemmel nézte, hogy páran ott játszották el élőben a kardozást :) Sajnos nem hallottam, hogy mit és egyik zsivány se mondta el pontosan soha, de valami jópofát beszólt nekik.
Swixx 2020. 05. 05. 17:37
Előzmény: #70624  Törölt felhasználó
#70627

"A reaktív troll ezzel szemben nem provokál, hanem keres magának egy megfelelő célpontot, és őt támadja szavai, érvei kiforgatásával vagy személyeskedéssel. "
-
Jó eséllyel nem kíváncsi senki a mondanivalójára a valódi életben, így bármilyen reakciót is kap, mégis próbál középpontba kerülni. Nem lepődnék meg túlzottan azon sem, hogy a 4-5 egyformát író felhasználónév valójában 1-2 emberhez tartoznának. Annyira visszatérő ez a "víruspara", "felfelé mennek úgyis", "kiárazódnak", stb fordulatok újra és újra.
Ráadásul bármilyen ténnyel szembesítik őket, lepattan, csak nyomja tovább ugyanazt.
buyandhold 2020. 05. 05. 16:53
Előzmény: #70624  Törölt felhasználó
#70626
ha az ingatlan arakra vagyok kivancsi, akkor az ingatlan.com-ra megyek, csak szolok hatha nem ismered :)
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 16:45
Előzmény: #70624  Törölt felhasználó
#70625
helyesen: nem akarsz se venni se eladni
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 16:45
Előzmény: #70623  buyandhold
#70624

Ha nem akarsz venni, akkor mi a célod egy fórumon, ahol az ingatlan ár a fő kérdés?
Vannak lakáskiadás, lakáshasznosítás topikok is. Csak mondom, hátha nem tudod és csak ezt az 1 fórumot ismered.
buyandhold 2020. 05. 05. 16:32
Előzmény: #70622  OlafGrof
#70623
de en nem akarok ki be szallni ertsetek mar meg...a portfoliom jelentos resze ingatlanban van, es hoznak eleget a konyhara, jol elvagyok...
OlafGrof 2020. 05. 05. 16:05
Előzmény: #70611  Törölt felhasználó
#70622
Jo video. 
buyandhold ha szerinted emelkedes lesz akkor vegyel ingatlant es szalj ki a csucson, de ugy latom ebben te se hiszel igazan. Szerintem, es a 2019 es utolso negyedev azt mutatja, h mar el is indult az eses. Mi amugy januar elejen adtunk el lakast szeptemberben 28ert hirdettuk es 24ert adtuk. 
Am valoban nehez megallapitani h milyen eses stagnalas emelkedes lesz-e. De aki azzal ervel mint vki lejebb h a penz elertektelenedik az nem erti h a penzel egyutt ha nem is olyan aranyban a magyarorszagi ingatlan is egyutt ertektelenedik, mivel 90-95 szazalekban magyarok vesznek itthon ingatlant. 
Toniba 2020. 05. 05. 15:58
Előzmény: #70619  buyandhold
#70621
Ha ugy gondolod emelkedes lesz miert nem veszel??

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek