Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Beka78 2020. 04. 28. 23:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#69800
A mostanit helyzetet én is ellenzem, betiltatnam én is. Az alapindulasa nem is az volt, hogy párhuzamosan létrejönnek "mini hotelek", hanem, hogy a meglévő eroforrasod megosztod, azaz a saját lakasod, amiben élsz is, kiadod, ha nem vagy otthon. Ez nem okozott volna lakhatási válságot, és nem is igényelt volna erős szabályozást. Csak hát nagyon felrement. Az Uber is kb párhuzamos főállású taxisokat hozott létre, ahol még van, nem Eco eroforras megosztást... nade nem akarom elvinni a topikot, csak jelzem, egyetértek
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 28. 23:19
Törölt hozzászólás
#69799
Beka78 2020. 04. 28. 23:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#69798
Alapvetően nem lett volna rossz kezdeményezés, csak elfajult. Tavaly voltam Bécsben, Airbnb-n foglaltam egy csaj saját lakásába, akiben lakott. Míg mi ott voltunk, ő elugrott a hapsijaval hétvégezni Brnoba. Meg a macskájat is mi etettuk :D szerintem ebben nincs semmi rossz. De csak alkalmankent csinálja, ha ő is menne valamerre, nem "szálloda".
Beka78 2020. 04. 28. 23:11
Előzmény: #69793  impudent
#69797
Szívemből szóltál :D 
Leszarjak a népet, ebben nem kételkedem, de most lesz verseny a turistakért, és a pesti onkori választási bukta után mellekeskent jól is jöhet nekik vmi népszerű intézkedés a lakosság nagyobb részének. 12 ezer lakásból szerintem kisebb részben tulajdonos a választói réteg, még ha több ezer is. Nekem is van egy külföldi haverom, sima magán ember, 12 lakást visz kiadásra. Pár tyukszemre ralepnenek, de a NERes hotel tulajoknak kedvezne + a lakosság csoribb hányada (mint én is :D). Na de úgyse tud senki semmit, "csak mondom", mint anyám szokta :D
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 28. 23:09
Törölt hozzászólás
#69796
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 04. 28. 23:07
Előzmény: #69793  impudent
#69795
Én se bánnám, nem fognak hiányozni a részeg angolok!
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 04. 28. 23:05
Előzmény: #69791  Beka78
#69794
A bookingon pl. tudsz foglalni a gázszerelő hoteljeibe... Bár, ha a booking helyébe belépne egy nemzethy oldal, 4IG-Opus fejlesztésben...
impudent 2020. 04. 28. 23:04
Előzmény: #69792  impudent
#69793
Bookingostúl airbnstűl
impudent 2020. 04. 28. 23:03
Előzmény: #69791  Beka78
#69792
Remélem elsöprik ezt a szennyet
Beka78 2020. 04. 28. 23:01
#69791
Bookingot megvágta a GHV 2,5 milliárdra.https://index.hu/gazdasag/2020/04/28/gvh_birsag_booking_szallasfoglalas/
Nem tudom hazai piacon a booking mennyire tolta a magán kiadókat, mert ők hoteleket is hirdetnek, nem vágom. Nekem több volt airbnbs ismerősöm áttért bookingra, asszem jutalekban kevesebbet sapolt. Nem hiszem, hogy itthon bármilyen állami szerv a fogyasztók érdekeit nézné az elmúlt 10 évben lol. Ilyen méretű bírság kizárt, hogy ne lett volna központilag leokézva, vagy irányítva. Esetleg előszele lehet, hogy beleallnak az airbnb/booking piacba? Vagy hülyeség szerintetek?
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 04. 28. 22:43
Előzmény: #69788  mr_bob
#69790
Én olyan cégről is tudok, amely a cash állomány nagy részéből olajmezőt vett, még pont jókor a zuhanás előtt. 
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 04. 28. 22:35
#69789
Pár napja írtam a marketing repjegy árakról, miszerint szerintem jönnek a 10-20 fontos akciók.
Mai hír:
“... Jacobs szerint a koronavírus örökre megváltoztatja, hogyan repülünk, a maszkok és a hőmérés a repülés állandó elemévé válhat. A menedzser szerint a légitársaságoknak az lesz az érdeke, hogy mielőbb újra rávegyék az embereket az utazgatásra, ezért akár 5 és 10 euró közötti jegyeket kínálhatnak nagy repülőterek között a járványveszély elmúltával....”
https://index.hu/gazdasag/2020/04/28/majusban_ujraindul_a_wizz_air_16_jarata_oriasi_kedvezmenyeket_lengetett_be_a_ryanair/
mr_bob
mr_bob 2020. 04. 28. 21:20
Előzmény: #69773  Törölt felhasználó
#69788
"Csak egy példa, shell részvény, eleve csúcsárhoz képest féláron (tehát van benne tér felfele) és 10% feletti osztalékhozam és már cikket is írtak róla, hogy inkább költséget vágnak meg kötvényt bocsátanak ki, de nem csökkentik az idei tervezett osztalékot."
Ez a legrosszabb, amit tehetnek. Ahelyett, hogy a stabil jövőképet helyeznék előtérbe (organikus növekedés, költséghatékonyság növelése, stb.), inkább hitelből fizetnek osztalékot. Na, én az ilyen cégeket kerülöm, mert úgy tűnik, hogy nem túl okos a management, ha ezt hagyja...
buyandhold 2020. 04. 28. 20:45
Előzmény: #69786  buyandhold
#69787
az a helyzet, hogy mar rengeteg ilyet lattam: van egy reszveny, leesik az ara mondjuk az 5odere. Eddig fizetett 4% osztalekot. Az uj arra ez 20%. Anno pl. a Raiffeisen is ilyen volt 10euron. Zoldfulu koromban megvettem a reszvenyt, hogy ha nem is megy fel az ara, akkor akkor is kapok evi 20% osztalekot. Oszt bilibe logott akezem, mert utanna SEMMI osztalekot nem fizettek. Igaz hogy a reszveny ara felment 3x-ra, de arra eveket kellett varni....
buyandhold 2020. 04. 28. 20:41
Előzmény: #69784  Törölt felhasználó
#69786
Te azt teveszted el, hogy a multbeli osztalekot nezed. Amikor 70  dollar volt az ara. A jelenlegi arra szamitod a multbeli osztalekot. Ilyenkor az osztalekot vissza szoktak vagni, sok fel is fuggesztik akar evekre.
Nehogy azt hidd mar, hogy 20%os hozamok vannak a tozsden, mikor 1%os allampapirok vannak???
Ma a 3% mar nagyon jo hozam a vilagban, a felett ne higyjel el semmit. Kiveve a magyar ingatlan berbeadas, de az meg egy szakma.
lctlct 2020. 04. 28. 20:39
Előzmény: #69773  Törölt felhasználó
#69785
Ja ahol te olajos részvényeket ott sosincs esés meg negatív olajár?? Ja nem, azok fizetnek....Vaou! 
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 20:34
Előzmény: #69782  buyandhold
#69784

Na jó, ennyi időt tudok rád szánni, még nézem inkább a részvényeket, az többet hoz nekem.
Ha eligazodsz ezen az oldalon, akkor láthatod, hogy a jelenlegi árszinten 17,65%-os hozama van évente. Ha még így se hiszed el nekem, akkor nézd meg a historical data. Na uff, erről tényleg ennyit, van még befektetni való pínzem, inkább azzal foglalkozok.
https://finance.yahoo.com/quote/EPR?p=EPR&.tsrc=fin-srch
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 20:32
Előzmény: #69778  buyandhold
#69783

"nem igaz, hogy te nem tanulsz, itt egetted magad a tesla reszvennyel, es pont akkor felezodott az arfolyam... csak attol felek, hogy valaki hallgat rad, es sokat bukik..."
jajj, jujj, te egy nagyon ilyen becsökevényesedett gondolkodású lehetsz, igazi szemellenzős :)
Elhiszed, hogy a Teslán nem buktam eddig egyszer sem? részvényt eladni is lehet, nem csak venni, bár neked a neved arra utal, hogy ezt nehezen tudod megérteni
3x vettem, ebből kétszer én magam, kipróbáltam a revolutot, de nem tetszik, problémás a kereskedési rendszere, az RC már sokkal jobb nekem és csak 2 dodó a broki alapdíj
A nyereség volt, hogy kicsi volt, pl a revolut próba/teszt kereskedésemen a fél teslámon :) de azért a mostani 8 darabom a jelenlegi 800 dodó körüli áron már eléggé combos nyereséget termelt és akkor tényleg finoman fogalmaztam, nagyon finoman.
buyandhold 2020. 04. 28. 20:31
Előzmény: #69779  Törölt felhasználó
#69782
remeltem hogy nallad csuszott el a tizedesvesszo, mert akkor azt jelenti, hogy 25% osztalek??? valamit szerintem beneztel
buyandhold 2020. 04. 28. 20:29
Előzmény: #69773  Törölt felhasználó
#69781
ezt a -szexi befektetes- kifejezest meg egy cikkbol vetted, amikor megjelentel itt a forumon, akkor volt belinkelve egy cikk, amiben ez volt, azota vagy 10szer hasznaltad...
egy nő(csak hogy a hitetlenek lassak, hogy fussa magyar billentyuzetre) lehet szexi, de egy befektetesre engem nagyon irrital ez a kifejezes... jo hogy nem huzol ovszert minelott beirsz a forumra, mar annyire szexi

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek