Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 04. 21. 10:02
Törölt hozzászólás
#68800
Alexander_Greybeard 2020. 04. 21. 10:01
Előzmény: #68798  Zsolt90
#68799
Nem-nem. Az pénzbe kerül és sok idő. Ki van festve, vedd meg túlárazottan és köszönd meg a lehetőséget.
Zsolt90 2020. 04. 21. 09:58
Előzmény: #68782  Alexander_Greybeard
#68798
Aki szerint a festés a felújítás (ó hány iylen van) azzal le sem érdemes állni beszélgetni...ha megkérdezedtőle, hogy villanyvezeték alu-e még csak pislog. Kösz, hogy kifestetted, de bonthatom ki az egészet, mert ELŐTTE villanyhálózatot kéne cserélni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:53
Előzmény: #68796  Törölt felhasználó
#68797
És nem mellesleg a 4 évvel ezelőtti TELJES vételárát.
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#68796
Számomra teljesen életszerűtlen, hogy valaki egy 40(NEGYVEN) négyzetméteres panelre ráköltött egy használt tesla árát, csakhogy már az autóknál is maradjunk.
Sweex 2020. 04. 21. 09:47
Törölt hozzászólás
#68795
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:44
Törölt hozzászólás
#68794
Sweex 2020. 04. 21. 09:43
Törölt hozzászólás
#68793
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:41
Előzmény: #68791  ruiz
#68792
A legrosszabb ár-érték aránya a comon a "jó állapotú" lakásoknak van.
Két félét érdemes venni. Az egyik, ahol max tisztasági festés kell. A másik amelyik teljesen felújítandó de legalább olcsó.
ruiz 2020. 04. 21. 09:35
Előzmény: #68779  Alexander_Greybeard
#68791
A felújítottaktól kapok frászt, érvényesíteni akarja az árban a ráköltött pénzt, közben meg a képek alapján sokszor szétveretném az egészet, annyira ronda... Ezt nem értik meg egyesek, hogy az ízlések teljesen eltérnek. Sok pénzt kizárólag saját célú lakásra költenék. Amúgy mindenből a legegyszerűbbet, ha kiadásra lesz. (mondjuk a leggagyibb felett egy szinttel, hogy ne kelljen állandóan javítgatni) A felújított műfajban egyelőre ez a kedvencem, itt linkelte valaki pár napja: https://ingatlan.com/31431287
Murdoch 2020. 04. 21. 09:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#68790
Azt felejted el, hogy ilyen mértékű árnövekedés, ami az elmúlt két évben történt, korábban nem volt. Sosem volt könnyű  vásárolni, de most egy szűkebb rétegen+befektetőkön kívül csaknem lehetetlen. De már ők is kiszálltak.
https://ingatlan48.hu/a-lakasarak-varhato-alakulasa/
A CSOK szépen beépült MINDEN eladó ingatlan árába, noha az igénybevevők száma nyilván jóval kisebb. Csak éppen egy gazdasági válságnál, recessziónál ez nagyon szépen meg fog mutatkozni, a hitelesek is majd szembesülnek azzal, hogy ha el akarják adni az ingatlanukat, akkor a valós keresleti ár még a hiteltartozást sem fogja fedezni.
A jelenlegi helyzetet egyáltalán nem tartom egészségesnek, ez max. a spekulánsoknak jó. Bár ennek most szerencsére hosszú időre vége.
Zsolt90 2020. 04. 21. 09:25
#68789

nem lenne ördögtől való ötlet bérlakásokat építeni fiatal eü dolgozóknak, tűzoltóknak és hasonlóknak. Kulcsfontosságú munkát végeznek elvégre, és nincsenek jól megfizetve. Társadalmi érdek, hogy Budapesten is legyenek olyanok, akik ezt a munkát elvégzik, nem szorulhatnak ki a városból.
hunor555
hunor555 2020. 04. 21. 09:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#68788
"Csempe 240 belmagasságig" meg "festő 3szor glettel" MIT? Csempe alá dolgozik? Azért a plafont szar glettelni de nehogymár nagy probléma legyen, főleg panelbe ahol nagyjából sima. Meg ennyi mester ennyi impotens. Szerintem vízszerelőből is kettőt kellene hívni, egyik a hidegre másik a melegre. Ja meg külön szennyvizes...
teglaherceg 2020. 04. 21. 09:21
Törölt hozzászólás
#68787
Murdoch 2020. 04. 21. 09:20
Előzmény: #68776  Gaguse
#68786
Ez így is van, ezért írtam korábban, hogy nagy lufi esetén az ingatlan sem túl jó befektetés. Legalábbis annak, aki az elmúlt 1-2 évben vásárolt. De én például csak akkor fogok vásárolni (nem befektetési célból), ha az árak visszaesnek kb. 30%-ot. Mint 2008-at követően. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#68785
"Talán 2 hete írtam ide, hogy ha mindent visszabontanék a betonig, akkor se tudom elképzelni, hogy 2 milliónál többe kerüljön a teljes felújítás, ha én csinálom 1-2 olyan ismerőssel, aki már látott hasonlót. (Egy átlag panellakást külső szigetelés nélkül meg simán ki lehet hozni 1 millió körül, de akkor az már olyan, hogy a bérlők ölik érte egymást, annyira szép.) "
1. A legrondább lakások azok, amelyeket a tulaj maga újított fel. Borzalmas tákolmányok, élvédőt még hírből sem látott, és hasonlók. Hideg kiráz tőle, amiket láttam. Az a vicc, hogy még büszkén mondja is, mintegy várva a bólogatást, hogy ez igen, ez szép munka volt. Hát nem, nem volt az.
2. Ha visszabontod, akkor jó eséllyel full villany, full víz, full ablakcsere, full aljzat (kiegyenlítéssel, mert azt szeretik kihagyni, meg a padlószőnyegre rá az új laminált, aztán hadd szóljon, beltéri ajtók cseréje ami panelnál egyedi gyártás vagy gányolás lesz, mert az OBI-ban nem azt a méretet árulják, szerintem lehet, ezt nem is tudod), szaniter csere, konyha csere gépekkel. Ha megcsinálod 1 milla anyagköltségen, akkor az nagyon messze lesz attól, hogy "annyira szép". Az annyira szép persze relatív, a nagymama 60 éves bútaraival "beredezett" albérlethez képest már jobb.
3. Te és a haverok munkaideje pedig nulla. Tehát cserébe majd mégy ingyen felújítani annak az 1-2 ismerősnek? Vagyis elmegy most egy hónapod, aztán még kétszer.
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#68784
"Talán 2 hete írtam ide, hogy ha mindent visszabontanék a betonig, akkor se tudom elképzelni, hogy 2 milliónál többe kerüljön a teljes felújítás, ha én csinálom 1-2 olyan ismerőssel, aki már látott hasonlót. (Egy átlag panellakást külső szigetelés nélkül meg simán ki lehet hozni 1 millió körül, de akkor az már olyan, hogy a bérlők ölik érte egymást, annyira szép.) "
1. A legrondább lakások azok, amelyeket a tulaj maga újított fel. Borzalmas tákolmányok, élvédőt még hírből sem látott, és hasonlók. Hideg kiráz tőle, amiket láttam. Az a vicc, hogy még büszkén mondja is, mintegy várva a bólogatást, hogy ez igen, ez szép munka volt. Hát nem, nem volt az.
2. Ha visszabontod, akkor jó eséllyel full villany, full víz, full ablakcsere, full aljzat (kiegyenlítéssel, mert azt szeretik kihagyni, meg a padlószőnyegre rá az új laminált, aztán hadd szóljon, beltéri ajtók cseréje ami panelnál egyedi gyártás vagy gányolás lesz, mert az OBI-ban nem azt a méretet árulják, szerintem lehet, ezt nem is tudod), szaniter csere, konyha csere gépekkel. Ha megcsinálod 1 milla anyagköltségen, akkor az nagyon messze lesz attól, hogy "annyira szép". Az annyira szép persze relatív, a nagymama 60 éves bútaraival "beredezett" albérlethez képest már jobb.
3. Te és a haverok munkaideje pedig nulla. Tehát cserébe majd mégy ingyen felújítani annak az 1-2 ismerősnek? Vagyis elmegy most egy hónapod, aztán még kétszer.
teglaherceg 2020. 04. 21. 09:14
Törölt hozzászólás
#68783
Alexander_Greybeard 2020. 04. 21. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#68782
A teljes felújítás anyagköltsége 50nm lakás esetén bőven több, mint 1 millió.
Ezért van tele olyan panellel a net, aminek a nappalija és előszobája egész szép, de a konyha és a fürdő már sok éves. Kap egy teljes  tisztasági festést, új bútorokat a szobákba és már 400-500 ezernél járunk csak anyagban. A padló pedig még mindig nyikorog... Volt már valaki olyan panelben az utóbbi 8 évben, ahol nem nyikorog a padló a nappaliban?
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 09:09
Törölt hozzászólás
#68781

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek