Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sweex 2020. 04. 15. 10:15
Törölt hozzászólás
#67700
elemerorsos 2020. 04. 15. 10:13
Előzmény: #67696  CyrusTheGreat
#67699
Ez nem (csak) a piac bajait mutatja, hanem az airbnb-ét. Az airbnb-nek mi a fenére kellene hirtelen 2x1 Mrd dollár? Ők egy szállásközvetítő, egy szoftverrel és egy erősen erőforráshiányos ügyfélszolgálattal. Ugyanaz lehet a helyzet, mint az ingatlanalapokkal, valaki(k) talicskázzák kifelé a lóvét rendesen. Egy ilyen profilú cégnek 1 évig lazán el kellene működnie 1 Mrd dollár töredékéből, akkor is, ha nincs bevétele. Egyébként ha meg tönkremegy, akkor sincs nagy gond, nagy a piac, majd lesz más, ahogy előtte is és most is vannak konkurensei.
elemerorsos 2020. 04. 15. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#67698
"Ez érdekes, mert pont pár napja láttam egy videót, ahol az ingatlanosok között az egyik legismertebb srác arról beszél, hogy 2008 után is az esés 80%-a egy éven belül jött, utána még picit bukdácsolt lefelé." -- ez nem igaz. Többször leírtam, hogy másfél év kellett, mire elkezdtek csökkenni az árak. Végigcsináltam a piacot, és cash-el a zsebemben vártam vételt. Ez megint egy ingatlanos duma, folyamatosan arra próbálnak rábeszélni, hogy MOST add el az ingatlanod, GYORSAN, lehetőleg az első vevőnek, hogy nekik ne kelljen sokat dolgozni. Az emelkedésben is ez volt a cél, csak más volt a mese...
Placi82 2020. 04. 15. 10:03
#67697
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/mar-az-imf-sem-hiteget--tragikus-lesz-az-idei-ev.html
De a tesla részvény es a budapesti ingatlanok ára nő. 🤣🤣
CyrusTheGreat 2020. 04. 15. 09:11
#67696
Tájékozódásként érdemes megnézni miképpen állnak hozzá az Airbnb-hez és piacához a valódi befektetők:
https://www.businessinsider.com/airbnb-raising-1-billion-debt-second-funding-deal-two-weeks-2020-4
Egy hete már sikerült 1 MRD dollárnyi forráshoz jutni több mint 11%-on, tegnap ismét benézett egy 1 MRD dolláros, ez már csak 9%-on (LIBOR + 7.5%)- a különbséget az okozza, hogy a második esetben olyan finanszírozási szerződést kötöttek, amely során csőd esetén a hitelezőket első sorban fizetik ki, míg az első hitel esetén az nem áll fenn. A hitel futamideje 5 év.
Mik a várakozások, hol és kin fogja megtermelni az Airbnb ezt a terhet?
Sweex 2020. 04. 15. 08:41
Törölt hozzászólás
#67695
egynapod 2020. 04. 15. 06:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#67694
Mert ezek mind lúzerek,ha nem tudnád. Bezzeg nemcsendnel nemhogy csökken az albidij,hanem emelni is tudott épp egy hete. Tanuljatok tőle kispályás ok
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 15. 06:03
Előzmény: #67690  Placi82
#67693
A retail befektetők nem nagyon mozgatnak semmit a maguk 2 százalékos napi forgalmával.
tihamer
tihamer 2020. 04. 15. 03:07
#67692
Már csak ez hiányzott:
https://index.hu/gazdasag/2020/04/14/apartman_hotel_hosszu_tavu_kiadasa_szallodaban_lakast_berelni_koronavirus_turizmus_valsag/
"Felrobban a kínálatKAPCSOLÓDÓHáromszor annyi olcsó albérlet lett BudapestenA koronavírus miatt egyre több az albérlet a piacon, a lejáró szerződéseket is jobb feltételekkel lehet majd újratárgyalni az Ingatlan.com szerint.Az Ingatlan.com múlt heti adataiból már látszott, hogy robbanásszerűen nő az albérletek kínálata, ráadásul az árak is fokozatosan egyre lejjebb csúsznak: BUDAPESTEN A 100 EZER FORINT ALATTI KIADÓ LAKÁSOK SZÁMA 215 SZÁZALÉKKAL NŐTT EGY HÓNAP ALATT. 
A 30 NÉGYZETMÉTER KÖRÜLI APARTMANOKAT 50-70 EZER FORINT (PLUSZ REZSI) HAVI BÉRLETI DÍJÉRT HIRDETIK,
A cég tulajdonos-ügyvezetőjének véleménye szerint lehetséges, hogy arra a szintre, ami tavaly nyáron jellemző volt, csak 5-10 év múlva rendeződik vissza a kereslet, addig pedig csak a legjobb minőségű lakások lesznek kapósak a rövid távú kiadás piacán.
Nagyot szív, aki túlárazott lakást vett
A lakások minősége egyébként is kulcskérdéssé vált az új helyzetben, sok ingatlanbefektetőt ugyanis sokként érhet a felismerés, hogyA LAKÁSA, AMIT KIFEJEZETTEN RÖVID TÁVÚ KIADÁSRA VÁSÁROLT, RENDES ALBÉRLETNEK NAGYJÁBÓL ALKALMATLAN. 
Placi82 2020. 04. 14. 23:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#67691
En pont arra a kovetkezo mely hullamvolgyre varok a reszvenyeknel, de csak nem akar jönni. 
Placi82 2020. 04. 14. 23:20
Előzmény: #67688  sakal83
#67690
Egy rugora jar az agyunk. Az ingatlannal en is ezt latom hogy csalodni fognak ezen az even akik felezodest várnak, de hosszabtavon  akik emelkedest várnak azoknak jo pár szűk esztendot kell kibekkelniuk. Egyedi vetelek foleg a magasabb arfekvesuekben lesznek. De muszáj részvényel játszani mert a fed es ekb olyan penzhigitast csinal, hogy neha azt gondolom új vilagrendet akarnak. Az arany se jo, mert a valós  fizikainal, szazszor tobb papir arany mennyisegevel odarakjak ahova akarják, mindig 2000$ alatt tartjak meg 0 kamatnal is. A forintrol meg ne beszéljünk inkabb. Meg a befektetesi lakasokrol se. Valamit csinalni kell, mert a megtakaritasokat buntetik rendesen. 
Sweex 2020. 04. 14. 23:09
Törölt hozzászólás
#67689
sakal83 2020. 04. 14. 22:49
Előzmény: #67676  Placi82
#67688
A reszvenyek nekem sotet palyak. Mar regota nem ertem hogy lehet komolyan venni azt a rendszert ahol pont annyi a befizetes mint a kifizetes. Paraszti logikaval nekem ez azt jelenti pont annyit vesztenek valakik mint amennyit nyernek valakik. Tehat nincs winwin. Nekem ez nem palya. Egy modon lehet nyerni vele a szerencsen kivul ha a penzszukos idokben veszel es a penzboseg idejen adod el. Mar reg nem a vallalatok eredmenyessegerol szol. A Teslarol amugy is megvan a velemenyem amiert sokan utalnak:) az autojuk egy tularazott kacat amit azok dicsernek akiknek nincs es nem is lesz soha csak vagynak ra:) Musk pedig az evszazadunk marketing koklere aki eteti a sok trendi fanatikusat es kocsi helyett reszvenyt vesz mert arra van penze:) Eredmenyt nem latok. Csak a hit viszi elore a reszvenyt. Viszont a hittel vigyazni kell mert kitarto tud lenni ezert soha nem vennek ilyen reszvenyt shortolni meg plane:) a masik kedvencem az apple. Hogy az istenbe kerulhet egy telefon lassan 500e ftba. Az 10 evnyi korlatlan telefonszamla:)
Azota nem nagyon josolnek amiota a Fed megismertette a vilaggal a korlatlan szot:) az tartotta fenn a reszvenypiacot egyedul. Az ingatlanpiac akkor zuhan vissza ha a moratorium megszunik es legalabb 8%os a munkanelkuliseg es berstop vagy bercsokkenes van a megszunesekor. Akkor lesz eladasi kenyszer. Addig max egyedi vetelek lesznek. De tovabbra is tartom hogy befektetesi celbol ezen az arszinten venni ekkora hozam mellett erosen fanatikus hozzaallas. Csak egy esetleges bernovekedes eseten van ter a piacon ami ket evig nem lesz...
Placi82 2020. 04. 14. 22:47
Előzmény: #67684  impudent
#67687
-10% Gdp lesz 2020 ban. Ennyivel kell kalkulálni. 
impudent 2020. 04. 14. 22:47
Előzmény: #67684  impudent
#67686
Gdp novelés egyenlő koronavírus
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 14. 22:45
Törölt hozzászólás
#67685
impudent 2020. 04. 14. 22:45
Előzmény: #67681  impudent
#67684
A jogász vezető a 6% gdp növeléssel kápráztatta el az emboroket foleg a kisnyogdijasokat.
Gdp egyenlo humbug.
Placi82 2020. 04. 14. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#67683
Kösz 😀erre en is rajottem, csak arra nem gondoltam hogy ennyi ember nem szeret számolni. Amit megkerestem a VIX en elbuktam a Teslán. Ez mar szemelyes ügy, hogy vissza szerezzem😀, de csak óvatosan jatszunk, belelekalkulalva az emberi tényezőt(butasagot) 
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 22:41
Törölt hozzászólás
#67682
impudent 2020. 04. 14. 22:38
Előzmény: #67680  impudent
#67681
Ha visszamennek a levegőtlen bűzös irodaházba tömegével akko újbúl jön a vírus.
Ha meg nem mennek vissza akko minek ennyi irodahaz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek