Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2020. 04. 08. 21:16
Előzmény: #67179  mpagnes
#67180
Az albérlő szó azért maradt fenn, mert annyira elterjedt forma volt a bérlőtől történő bérlés. A szó használata teljesen elfogadható, hiszen mindenki tudja miről van szó. 
mpagnes 2020. 04. 08. 21:07
Előzmény: #67158  ruiz
#67179
Az albérlő bérlőtől bérelt általában egy szobát.
A bérlő , aki egyben  főbérlő volt , az volt az a személy, aki az államtól vagy más tulajdonostól bérelt.Mondjuk más tulajdonostól nem tudott, csak az államtól.
Az albérlő szó azt jelenti, hogy szintén bérlőtől bérel. Csak ő az al, mert 2. , a másik meg a fő, mert ő az 1. 
Csillionaire 2020. 04. 08. 20:54
Előzmény: #67141  buyandhold
#67178
+1
Én is ott végeztem, ismerem a dörgést.
Kb. mintha megpróbálnék elindulnék a Forma-1-ben Leclerc ellen. :D :D :D
Kapzsidözsi 2020. 04. 08. 19:38
Előzmény: #67173  terelemel
#67177
Ezt én tényként fogadom el, csak ne értéktelenedjen ennyit a forint is párhuzamosan mert akkor az már dupla veszteség..... Talán most sikerült megfogniuk rövidtávon.
Kapzsidözsi 2020. 04. 08. 19:37
Előzmény: #67170  impudent
#67176
Lehet, de te másznál három magas emeletet lift nélkül egy numerárért? Biztos van  az a szolgáltató persze, de azért nem így képzelem az iparágat. :))
sakal83 2020. 04. 08. 19:30
Előzmény: #67169  elemerorsos
#67175
Az nhp hajra szabadfelhasznalasu gyakorlatilag a hirek szerint.
buyandhold 2020. 04. 08. 19:14
Előzmény: #67165  subzero444
#67174
Azon is lehetne vitazni, hogy 4 honap alatt lehet e orvost kepezni, vagy epitomernokot. Laknal olyan hazba, befekudnel a mutobe? Lehet hogy jo programozo lesz, de a program amit ir az szar lenne. Ne becsuljuk mar le ezt a szakmat. 23 eve vegeztem a BME-n, es mar 10 eve nem programozok :))))
bp 2020. 04. 08. 18:42
Előzmény: #67165  subzero444
#67172
Tényleg jól hangzik, hogy kiképezik az olcsó munkaerőt akik majd töredék pénzért fognak dolgozni.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a fél vagy egy éves hűségidő után a jobbak azonnal lelépnek jobb fizetésért. Aki marad, annak pedig a munkája annyit is ér.
bp 2020. 04. 08. 18:42
Előzmény: #67165  subzero444
#67171
Tényleg jól hangzik, hogy kiképezik az olcsó munkaerőt akik majd töredék pénzért fognak dolgozni.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a fél vagy egy éves hűségidő után a jobbak azonnal lelépnek jobb fizetésért. Aki marad, annak pedig a munkája annyit is ér.
impudent 2020. 04. 08. 18:29
Előzmény: #67167  Kapzsidözsi
#67170
Biztos kurvakat akar futtatni a legfelso elszeparalt helyen.
elemerorsos 2020. 04. 08. 18:20
Előzmény: #67168  sakal83
#67169
NHP-ból nem lehet lakóingatlant vásárolni, csak akkor, ha azt átminősíted.
sakal83 2020. 04. 08. 17:35
Előzmény: #67167  Kapzsidözsi
#67168
NHP Hajrá! :) kimentjuk a virusbol szegíny kkvkat:):) 
Kapzsidözsi 2020. 04. 08. 17:15
#67167
Üdv!
Vidéki nagyváros, megyeszékhely. Régóta árulunk 2 és félszobás tégla lakás sok hátránnyal. Tetőtéri beépítés, nagyon magas emeletek , harmadik emelet nincs lift stb, némi felújítás ráfér.(Mondjuk van előny is , pl. belvárosi autó beálló.) Ebben a kategóriában az itteni átlagár kétharmadán ment eddig az árulás, nem nagyon akarta így se senki eddig. Most 2 héten belül 4-en kerestek, elindultak a befektetők. 6 %-ot engedtünk belőle, egy pali elvitte. -- Ingatlanos szerint 3 lakást vesz egyszerre. ---- Csak helyzetjelentésnek írom, hogy vannak akik meg sem várják a zuhanást most próbálkoznak , vagy már elkezdték menekíteni a forintot. ------------------ Mi pénzünknél vagyunk, nagyon speciális a lakás. A dolog szépséghibája egyedül a hogy céges hiteles, mire 2 hónap múlva pénznél leszünk, félek sokat veszt értékéből a forint..
subzero444 2020. 04. 08. 16:08
Előzmény: #67141  buyandhold
#67165

Off, de ha valaki érdekel:
BME-n végeztem, 8éve programozok, és mostanában találkoztam pár 4hónapos képzést végzett emberrel, sőt egyszer átnéztem egy tanfolyam tematikáját is. Az a 4hónap arra jó, hogy megtanítsa a nagyon alapokat és innentől az ember magától el tud kezdeni TANULNI mélyebben. Azon 4 hónap után kizárt, hogy valaki is önállóan tudjon dolgozni. Onnantól vagy önállóan elkezd tanulni, vagy kell még valaki mellé, aki mellett tud. Ez utóbbit lehet a cégek bevállalják az alacsonyabb bérért cserébe. Azért nem hiába kell megfizetni a JÓ programozót, 4 hónap alatt nem lehet egy laikusból képezni.
CyrusTheGreat 2020. 04. 08. 15:27
Előzmény: #67155  Batiszkáf
#67164
Azért mert ez már egy létező program, 2017-től van:
http://ofa.hu/hu/informatikai-fejlesztoi-karrier-start-program
- - - - 
A lényeg: a programot a Training360 Kft. vezeti, konzorciumban a piacon aktív más szereplőkkel együtt. A támogatást korábban is az Ofa/Pénzügyminisztérium adta. Különösebben nem hallottunk eredményekről, most sem lesz, a lényeg az, hogy már létező infrastruktúrát/lehetőségeket ajánlanak fel. A cél egyértelműen: semmilyen újdonságot, plusz pénzt nem hajlandóak rendelkezésre bocsátani, kizárólag már meglévő forrásokat/eszközöket biztosítanak, egyszerűen csak újracsomagolva/átnevezve.
- - - 
Találkoztam én már bootcamp-ből jövő normális juniorral is, de alapvetően ez ugyanolyan, mint az összes többi dolog, azon múlik, hogy iskolán kívül mennyi energiát teszel bele. Nem is feltétlenül mondanám, hogy a jelentkezők 95%-a alkalmatlan a pályára, ha van egy több százas elemű fejlesztési backlogod, akkor jól tud jönni egy junior, akire rábízhatod a gombok színezését. Idővel azért bőven ki lehet képezni megfelelő hozzáállás esetén, nem lehetetlen a dolog, elég sok juniort tanítottam már be én is - sok ráfordítás kell hozzá, az tény, de alapvetően megéri ezzel foglalkozni. Az más kérdés, hogy csak olyanokkal foglalkoztam, akik azért egy alap interjún átmentek (nagyon-nagyon minimális szakmai tartalommal, inkább csak készségeket vizsgáltunk).
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 15:24
Előzmény: #67161  buyandhold
#67163
A te diplomád mennyibe fájt, igazság bajnoka?
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 08. 15:12
Előzmény: #67156  bp
#67162
Pontosan. Az államilag finanszírozott Yellowroad fejlesztő képzés is egy katasztrófa volt, pedig szigorúan előszűrték a jelentkezőket(100-ból 98 kiesett a rostán).  
buyandhold 2020. 04. 08. 15:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#67161
igazad van, de itt a proli kozonseg nem nagyon ertekli az igazsagossagodat...nekik egy igazsag van: vegyek al attol akitol lehet, es adjak nekem...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek