Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 23:03
Előzmény: #67117  Törölt felhasználó
#67120

A kauciót nagyon sok tulajtól problémás visszaszerezni. Nem lesz az fáklyásmenet azért sokaknak.
Én béreltem lakást többet is több életszakaszban, általában rövid ideig, de olyan, hogy a teljes kauciót visszakapjam, csak a mesében volt. Mindig volt valami duma, pedig nem vagyok egy könnyű tárgyalópartner, de mit csináltam volna? Vejem ki a tulajból, amikor azzal jön, hogy újra kell festenie, meg szerinte mi tettük tönkre a mosógépet. Jó hát lehet pereskedni 50-100e forintért is, de nekem az időm drágább kincs, minthogy 3 évig a bíróságra járjak minden negyedévben, hogy a másik fél ne jöjjön el. Rakja be egy csomó pénzt, úgy kezdődik meg béreljek ügyvédet, utána meg ha megnyerem a pert, akkor is várhatóan egy tortúra, mire pénzhez jutok. Köszönöm, kihagytam.
Én nem sz.rozok a kaucióval, ha nincs nagy kár, visszaadom, de olyan volt, hogy mocskos nagy rumlit hagytak és mondtam, tegyenek rendet vagy -20e forint, mert annyiért kitakarít a vállalkozó nő, aki a lépcsőházat is takarítja, válasszanak. A -20e-t választották, beleírtuk az átadási papírba, hogy nem elloptam, hanem így egyeztünk meg, aztán viszontlátás. A 20-ből meg kitakaríttattam, számlára, hogy ha eszükbe jutna mégis perelni, akkor is csak bemutatom a bíróságon aztán megköszöni a bíró és viszontlátásra.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 23:02
#67119
Nem is értem magam minek irkálok ,olyanok közt akik a társadalom szakadásat segítik elő .
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:59
Előzmény: #67117  Törölt felhasználó
#67118
Azért vidéken sem annyira egyszerű a helyzet. Én Tatabányán dolgozok. Csak a mi cégünk elengedett kb 250 ukrán kölcsönzött munkaerőt . Kb a felük lakásokban lakott. Csomó lakas került itt is a piacra. 
Kicsit hasonló a sztori mint Pesten az rbnb..
De egyenlőre nincs bérleti díj csökkenés itt
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:54
Előzmény: #67116  fogpaszta
#67117
Tipikusan jó annak a vidékinek, aki Pesten van albérletben, elveszti az állását, és hazaköltözik rokonhoz zsebében a kaucióval. Egy ideig van pénze élni, és most aki időt nyer, az nyer.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:51
Előzmény: #67112  Törölt felhasználó
#67116
Igen. Ezt el tudnám képzelni, hogy meglepik..
De ez a közelébe sincs annak, hogy ingyen lakas x hónapon keresztül..
MariaZ 2020. 04. 07. 22:51
Törölt hozzászólás
#67115
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:49
Előzmény: #67113  impudent
#67114
Felsővezető, autoipar
impudent 2020. 04. 07. 22:47
Előzmény: #67109  fogpaszta
#67113
El tudom képzelni millen káményen mögdolgoztál.
Mit dolguztál ?
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:47
Előzmény: #67111  fogpaszta
#67112
Inkább azt tudom elképzelni, hogy egyoldalúan a bérbevevő tud majd azonnali hatállyal felmondani, és nem követelhet semmit se a bérbeadó, még akkor se, ha fix időre volt a szerződés. A munkaerőpiac kapcsán ez egy logikus lépés lenne.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:44
Előzmény: #67110  Törölt felhasználó
#67111
Arra mondtam, hogy el tudnám azt fogadni, hogy a vészhelyzet alatt ne lehessen felmondani a szerződést. Persze ez nem azt jelenti, hogy fizetni ne kelljen. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:38
Előzmény: #67108  fogpaszta
#67110
És onnantól kezdve nem fog bérbeadni senki. Vagy 12 havi kaucióval 12 hónapra. Mire lenne jó?
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:38
Előzmény: #67107  Törölt felhasználó
#67109
Persze lehet tévedek. 
De azt látom , hogy csomo ember bérel. És van pár akinek meg van akar 10 kiadott lakása is. Ez nálunk 10-15-20 éve elképzelhetetlen volt.
Akkor angol ismerősömeknel meg ez volt 20 éve is
Nekem is van 3 kiadva, most újítom a negyediket. De én keményen megdolgoztam azért hogy meg tudjam venni az elsőt, majd a másodikat stb..
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:33
Előzmény: #67105  Törölt felhasználó
#67108
Igen igazad van! Tulajdonképpen vettek el már ok magánvagyont ( magánnyugdíj )
Bár arról mindenki maga nyilatkozott!😀
Igen azt simán el tudom képzelni, hogy ilyen terén védjék a bérlőket ! Ezt mint bérbeadó meg is érteném!
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:31
Előzmény: #67104  fogpaszta
#67107
Hat ha ez megnyugtatja  a lelkiismereted  ,legyen úgy .
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:30
Előzmény: #67103  Törölt felhasználó
#67106
Ahogy fejlődik az ország, a gazdaság úgy fogunk egyre inkább hasonlítani a nyugatoz abban is, hogy egyre kevesebb embernek lesz saját ingatlana
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:28
Előzmény: #67102  fogpaszta
#67105

Hohó, te nagyon alábecsülöd a qrmány leleményességét, ha más f.szával lehet verni a csalánt :)
Mondjuk azt én is szimpla riogatásnak gondolom, hogy ilyen magánszerződésekbe belenyúlnának és mondjuk megengednék törvénnyel a bérlőnek, hogy ne fizessen, de mondjuk azt mondhatják, hogy nem engedik a kilakoltatást, mert járványügyi szempontból tényleg problémásabb. Hova menjen az akit kiraknak? Biztonságosabb, ha marad a lakásban.
Az meg, hogy keletkezik kár közben, hát arra van a kaució meg a polgári bíróság. A kellemes 3+ éves pereskedési időtartammal együtt. Az már nem a kormány baja, esetleg ha nagy a sivalkodás, akkor segítenek egy egységes elbírálással vagy ilyesmi, de ha a bérlő akkor sem akar fizetni vagy vitatja az összeget, akkor tényleg csak a bíróság marad, mint lehetőség a tulajnak.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:28
Előzmény: #67103  Törölt felhasználó
#67104
Ez nem magyar specialitás. Mi meg a kanyarban sem vagyunk ahhoz képest, hogy pl. Németben, Osztrákoknál hány % bérel lakást...
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:24
#67103
Elgondolkodott már valaki azon,ilyen olcsó hitelek  , magas keresetek mellett a fővárosban miért bérelnek mégis ilyen sokan? Nem nem azért mert globalizáció meg egyéb baromság .
Az Airbnb a spekák és a kiadási célra vásárlók  felhalmozók az oka. És egy kormánynak aki asszisztált hozzá
Ezért. 
Na ezért szakad a társadalom , ezért is van külföldre költözés.
Ezért is téma egy pandemia idején ,vajon korlátozza e az állam a bérleti díjakat,
Mert kezelhetetlen lett ,a  covid19 csak indikátor.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:13
Előzmény: #67098  klmn
#67102
Azt teljességgel kizártnak tartom, hogy arra kötelezzek a bérbe adókat, hogy pl. 6 hónapon keresztül nem kapnak bérleti díjat és a hathavi pénzt később sem kapnák meg. Ez tulajdonképp magánvagyon lenyúlása lenne.
Azt el tudom képzelni, hogy vmi kommunikációt kiadnak, hogy ha bérbevevő anyagi gonddal küzd akkor vmi halasztott fizetés vagy csökkentett díj egyezség legyen a felek között.
De ez tulajdonképpen amúgy is megtörténik a felek között..
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:13
Előzmény: #67098  klmn
#67101
Azt teljességgel kizártnak tartom, hogy arra kötelezzek a bérbe adókat, hogy pl. 6 hónapon keresztül nem kapnak bérleti díjat és a hathavi pénzt később sem kapnák meg. Ez tulajdonképp magánvagyon lenyúlása lenne.
Azt el tudom képzelni, hogy vmi kommunikációt kiadnak, hogy ha bérbevevő anyagi gonddal küzd akkor vmi halasztott fizetés vagy csökkentett díj egyezség legyen a felek között.
De ez tulajdonképpen amúgy is megtörténik a felek között..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek