Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:10
Előzmény: #67093  klmn
#67100
Ha ilyet elfogadnak, azzal hatalmas katyvaszt teremtenek. Budapesten 10%+ bérletben lakik. Beindulna a káosz, ezer nem kívánt következménnyel.
Azonnal felmondja, de van felmondási idő is, gondolom. Itt naponta változnak a dolgok, egy hónap most iszonyat hosszú idő. Ha bérlő lennék, és ma jönne a bérbeadó, hogy azonnal kifelé, nem hinném, hogy még aznap kimennék birtokból.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 22:10
#67099
Ha nem indítják hamar újra a gazdaságot,egyre égetőbb lesz a lakhatási problémák kiéleződése, NER ide oda  ,vagy haverok vagy a szavazóbázis vagy a komplett társadalom  , lehet gondolkodni melyik jobb.nem könnyű döntés moratoriumokkal max időnyerés van.
klmn 2020. 04. 07. 22:05
Előzmény: #67096  fogpaszta
#67098
Szerintem max. ilyen "nem kötelező" jelleggel vezetik majd be, propagandának jó, de ki lehet bújni alóla, ahogy szokták :)
klmn 2020. 04. 07. 22:03
Előzmény: #67095  fogpaszta
#67097
Társam faterja mindig lovat kötött a bejárat mellé, volt egy rúgós lova, az két-három nap alatt kilakoltatott bárkit :)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 22:02
Előzmény: #67093  klmn
#67096
Hat azt nehezen tudom elképzelni, hogy ezt meglepjek. Egyrészt sok  Ner lovagnak vannak kiadott lakasaik, másrészt hogy a fenébe tudnák kontrollálni?
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 21:58
Előzmény: #67091  Törölt felhasználó
#67095
Nem mostak kézzel, ekkor mentek ki a lakásból.
De előtte volt Ugyved általi felmondás. Rendőrségi feljelentés ( kiderült hogy más nevük volt ) , szinten feljelentés okirat hamisítás ( a nevemben igényeltek digit ) stb, stb...
Semmi nem használt. De amikor nem volt elég áram kimentek. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:58
#67094
Olcsón megszámitjuk 3500 Ft/ h :)
klmn 2020. 04. 07. 21:57
Előzmény: #67086  Törölt felhasználó
#67093
valami háttéranyagban szerepelt ahol már úgy hivatkoztak rá mint egy eldöntött dologra, ennyit lehet tudni egyelőre.
Viszont itt nagyot megy a dolog a bérbeadók között, tudok olyat aki tegnap mindhárom kiadott lakásában mindenkinek felmondott azonnali hatállyal... ( "merhogy vele nem basznak ki, hogy végignézze hogy lakják de nem fizetnek, akkor inkább legyen üres" ) 
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:56
Előzmény: #67090  impudent
#67092
:DDDDD de igaz. Ilyenek.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:54
Előzmény: #67089  fogpaszta
#67091
Moshattak kézzel. Ügyes
impudent 2020. 04. 07. 21:52
#67090
Kérdeztem ma egy jovialis kinezetu villanyost a hiper modern irodaepuletben miert nincs ölég csatlakozó a helyiségben.
Röhögve valaszolt azért hugy majd Űket hívják ismét kiépíteni.
Akkor láttam hogy nem is joviális hanem egy paraszt.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 21:47
Előzmény: #67088  fogpaszta
#67089
Nekem végül egy dolog segített. 2 Ampert áramot biztosítottam..
Persze addigra 700k mínuszban voltam...
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 21:45
Előzmény: #67086  Törölt felhasználó
#67088
Köszi!
Abban nagyon igazad van, hogy baromi nehéz kirakni nemfizeto bérlőt.. Tapadztalatbol tudom...
klmn 2020. 04. 07. 21:42
Előzmény: #67084  Törölt felhasználó
#67087
Ebben van igazság, előre lemondott egy olyan esetleg őt kedvezően érintő helyzet kihasználásáról aminek a részletei nem ismertek mèg és lehet hogy nem is lesz ilyen soha.
Egyelőre nem tudok jobbat...
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:40
Előzmény: #67082  fogpaszta
#67086
Nincs szó róla. Nem hiszem, hogy általánosan bevezetnék, kicsi esély van rá.
Ami viszont valós veszély és aggasztóbb lehet, hogy a nemfizető bérlőt szinte lehetetlen kitenni. Közjegyzők se foglalkoznak most a záradékokkal. Bíróságoknál is még tovább húzódik majd minden.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:38
Előzmény: #67079  fogpaszta
#67085
A lakhatás ott ahol van munka nem spekuláció és maganszalloda kérdése 
Építsenek a tehetősek 100 szobás házat üdülő övezetben. Semm gond  élvezzék a javakat.
Én vidékről költöztem Pestre. a guta kerülgetett az áraktol. A speka és az Airbnb az oka az elszállt araknak
Direkt megnéztem 30 év átlagárat vidék kontra Bp.  Viszonyában . Általában 30-40% felára volt a fővárosnak.
Most dupla. A saját bőrömön éreztem mi az ára a fővárosi lakcímnek. Ha bedöglik a rövidtávú és speka ,olcsóbban léphetek tovább nagyobba.
,Ez az örömöm oka.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:38
Előzmény: #67070  klmn
#67084
Jó,csak ti olyat vettetek bele a szerződésbe ami nincs is :)
Teljesen értelmezhetetlen jogilag,a már meglevő jogszabályra lehet csak hivatkozni,mivel annak ismert minden pontja.
impudent 2020. 04. 07. 21:34
Előzmény: #67079  fogpaszta
#67083
Millio egy oka lehet.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 07. 21:30
Előzmény: #67076  klmn
#67082
Nekem is több lakásom van kiadva. Ez valahol megjelent vagy csak itt lett bedobva, hogy lehet/ lesz egy moratórium a berletekre is? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 21:29
Előzmény: #67069  klmn
#67081

Értem, csak annyit akartam írni, hogy ez téged nem véd, de ha ettől te jobban érzed magad, írd bele, hátha ők még ennyit sem tudnak a jogról.
Egyébként jó pénzért kiadtad, ez jó fogás volt :) 1 évig úgy néz ki van egy biztos bérlőd, vagy akár tovább is.
A gondok majd ott kezdődnek, ha qrva magasra kúszik fel  a munkanélküliségi ráta és az elérheti a bérlőidet is, de bárkit is.
Amit csak tetéz, hogy akár 150-200e ember is visszajöhet nyugatról és az itten munkanélküli tömeget gyarapítják. Egyáltalán nem tartom fantazmagóriának a 10-15%-os munkanélküliségi rátát valamennyi ideig és az már fájóan magas. Akár a 20% is "belefér", ha sokkal többen jönnek haza, mert mondjuk úgy döntenek, hogy itt olcsóbb a válságot átvészelni a megtakarításokból.
Nem tudom a pontos jogszabályokat, de tippelem, hogy aki nyugatról kap munkanélkülit, az a magyar ellátó rendszert nem terhelheti, de biztos bepróbálkoznak.
Ismertem jópár éve egy magyar-brit házaspárt, akik felmarták kint ami ott járt nekik az akkor született gyerekük után, pontosabban a nő marta fel, aki angol. A gyes/gyed meg a családi pótlék miatt, amit a férfi itthon mart fel, hazajöttek kb 2 évre. nem tudom az összes részletét ennek az okosságnak, de azt mondták, hogy megérte nekik. Az eü ellátás is olcsóbb volt, a szülés meg utána a gyerek ellátása. Fogászatot is bepótolták. A srác egy hosszabb szünetet tervezett, amikor megszületik a gyereke és így hogy két forrásból jött a lé, meg olcsóbb volt itt élni, majdnem 2 évig húzták. Közben még abból is jött bevétele, hogy tulajdonrészt vett egy cégben, amit eladott 2 év után. Azzal is mázlija volt, mert a nagy gazdasági dübörgés idejére esett neki és jól tudott a cégből is kiszállni.
Nem kicsit pofátlan az ilyen dolog, de ezek megcsinálták, felmarta a nő a brit támogatást ugyanazon gyerek után, a srác meg a magyar támogatást.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók