Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 10:43
Előzmény: #66999  egynapod
#67000
Nem kell sokáig várnod rá:
"Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-04-07 21:44-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)"
egynapod 2020. 04. 07. 10:43
#66999
No,de hova tűnt nemcsend? Csak nem új bérlőt keres, a régi helyett aki nem tudott fizetni, féláron?:)))
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 10:38
Előzmény: #66997  Törölt felhasználó
#66998
Én (nehezen vagy egyáltalán nem javítható) adottságokról beszéltem, mint alaprajz/átalakítási lehetőségek, benapozottság, van lift/nincs lift, lház állapota, kilátás, lakás relatív és abszolút elhelyezkedése, stb., .
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 10:34
#66997
Sose értettem ezt a mentalitást ,bejönnek az érdeklődők lakásmegtekintesre és minden szarba belekötnek,
Nemegynek megmondatam,ez felújított lakás nem új építésű,tessék 10M többet rászánni és venni újat. Meg egy negatív kritika és már csak irányáron lehet megvenni alku lehetőség kizárva,érdekes módon csöndben tudtak maradni utánna . 
Bejön  megnézi kérdez  alkuszik kell/nemkell. Ennyi.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 10:20
Előzmény: #66990  Törölt felhasználó
#66996
Tehát ha valaki egy tökéletes adottságú lakással egyenértékűen áraz, egy kevésbé tökéletes adottságú lakást, és ez szóvá tételre kerül, akkor az cigánykodás?
Ja kérem, ha a pénz nem számít, akkor lehet, hogy így van, de egyébként...
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 10:03
#66995
Mondom ezt úgy ,az életbe nem vettem kiadásra +1 lakást, ahhoz még csoresz vagyok,
 nem örököltem hitel meg nem kell.. ingatlan úgy veszek saját lakhatási célra ,hogy kb  2 évig megfeleljen valamint könnyedén eladható legyen. 
Azok az atlagkeresetűek akik világvégi kisfalukban megveszik a nagy házat,vagy rossz környéken vesznek  lakást és milliókat tolnak bele a felujitásaikba  szerintem hosszútávon  hibát követtek el.
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 09:27
Előzmény: #66992  buyandhold
#66994
Most van az ,hogy  teljesen eggyetértünk.akinek kiforrt  konkrét  elképzelése van arról mit is  akar venni  . 
kiadásra 
melyik utcában ?  
mekkorát ?
milyen elrendezésűt ?
És befut egy  Valóban remek áru ajánlat  ott nincs idő sokat vacilálni.
Főleg ha  panel  na abból aztán 12 tényleg egy tucat.
Látatlanban is lehet közvetítőnél / megbízható irodánál / vételi ajánlatot tenni.
Ha totojázik elhappolják előle . 2016-19 közt ez ment,most meg fordul a világ .
Az új építésűek piacán is évekig olvastam róla a sajtóban ,milyen a vevő fél számára nem túl előnyös szerződés kötetett az építtetővel na az is visszájára fordul ezután.
---Van egy lakópark amire időnként  direkt rákeresek guglin vannak e új fejlemények , az a Veresegyházi őrület ,gondolom hallottál rola. ---
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 09:03
#66993
buyandhold 2020. 04. 07. 08:28
Előzmény: #66966  Törölt felhasználó
#66992
en nem egy lakast vettem ugy, hogy meg se neztem....
volt olyan, hogy 200 kilometerre voltam, hivtam a kozvetitot, mondta, hogy 1 ora mulva jonnek foglalozni.kitalaltuk, hogy a veszpremi irodajukba bementem fel ora mulva, es kpvel veteli ajanlatot tettem. kicsit licitaltunk a masik vevojelolttel, de az ingatlanos sugallta neki, hogy en ugyis felulajanlok, igy kiszallt az iranyaron. Igy kb. iranyaron megvettem a lakast...jo vetelnel nincs ido szarakodni...
klmn 2020. 04. 07. 06:20
Előzmény: #66990  Törölt felhasználó
#66991
Az nem az áru becsmérlése, ha felhívod a figyelmét arra hogy az elektromos hálózat ebben a formában nem üzemeltethető mert élet/tűzveszélyes, és mivel villamos végzettségem van ez egy ténykérdés.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 23:05
Előzmény: #66986  klmn
#66990
Az árú becsmérlése számomra cigánykodás,erre a szintre remélem sohase fogok lesüllyedni,a párnapon belüli tranzakció lébonyolítása mindennel együtt ,elég vonzó lehetőség annak aki valóban elakarja adni az ingatlanát.
impudent 2020. 04. 06. 22:41
Előzmény: #66987  Placi82
#66989
A diétás rabkonyhát ajánlum
sakal83 2020. 04. 06. 22:16
#66988
Valiszinuleg ha lesz eses csak atmenetileg... az mnb hozza a formajat mint ingatlan nepper akarom mondani jegybank:)
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200406/hatalmas-ingatlanvasarlast-jelentett-be-az-mnb-alapitvany-6-orszagban-41-irodahazat-erint-az-uzlet-424546
Valamint tovabbi ft esesre felkeszulni... vhogy nem magyar ingatlanokat vesz mostanaban..
Placi82 2020. 04. 06. 22:08
#66987
En meg a media marktba is alkudok 😆🤣Es általában sikerült is. Lakasnal nekem mindig osszejott a 15% legalább. Ahol nem ott nem kellett a penzem😀. Egyszervolt hogy a tulaj, uvoltozve kuldott ki az ajtón, de nem bantott. (De szerintem csak azert mert mazsa fölött vagyok) 
klmn 2020. 04. 06. 20:09
Előzmény: #66979  Törölt felhasználó
#66986
Azért szerintem a legjobban még mindig a tárgyi tudás birtokában lehet a legjobban alkudni, nem biztos hogy egy nepperrel előrébb leszel. 
Én mindig az ingatlan hátrányaival, műszaki hiányosságaival és az azonnali kp lehetőségével tudtam alkudni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 20:06
#66985
"Célzott támogatást adnak a Népjóléti Közalapítványnak, válságkezelő alapjövedelem céljára. Ez azt jelenti, hogy 100 ezer forinttal egészítik ki a rászorulók (gyermeküket egyedül nevelők, munkanélküli segélyre már nem jogosult munkakeresők, munkájukat a járvány miatt elveszítők "https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200406/egy-budapesti-keruletben-mar-ingyenpenzt-adnak-a-raszoruloknak-424564
berlini
berlini 2020. 04. 06. 19:25
Előzmény: #66961  Törölt felhasználó
#66984
Gyenge próbálkozás egy a szinte nulla frogalom (tranzakció) miatt fuldokló ingatlanközvetitőtől.
berlini
berlini 2020. 04. 06. 19:23
Előzmény: #66959  Törölt felhasználó
#66983
Egyetértek.
Kádár utolsó hónapjaira emlékeztet.:) 
CyrusTheGreat 2020. 04. 06. 19:02
Előzmény: #66981  CyrusTheGreat
#66982
Illetve ezt is érdemes lehet kiemelni:
Meanwhile, real estate prices are also falling in the rental market in Prague, which is, according to Meyer, a short-term effect related to coronavirus on the economy in general and not just Airbnb.
“The number of apartments to be withdrawn from Airbnb will increase. The main wave will not come until it is clear that the summer season will be without mass tourism,” added Meyer. “In May and June, another 5-6 thousand apartments could be poured into the rental market.”
“Many Airbnb apartment owners have already decided to offer so-called mid-term rentals, for example, for a period of 2 to 3 months. They are often well below the market price of long-term leases, which logically scatters the dynamics of the market,” says the CEO of UlovDomov.cz.
- - - - - -
Pontosan ugyanaz a jelenség, mint itthon.
CyrusTheGreat 2020. 04. 06. 19:01
Előzmény: #66980  Zsolt90
#66981
Ezt egy helyi ingatlanközvetítő oldal CEO-ja nyilatkozta:
https://www.bez-realitky.com
Pont ugyanaz a szitu, mint ami nálunk is volt a GDN ingatlannal. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek