Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mamoka47
mamoka47 2020. 04. 04. 10:55
#66560
 Rég  írtam már, de mióta ősszel eladtam 4 pesti panelből 2-t   nem követem minden nap a fórumot. De most történt egy újabb eladás 15 ker panel 35nm 20 800 000 kp  közepes állapotban volt.  2 hét hirdetés után ment el. Egy maradt ,ott a hölgy egészségügyi dolgozó adtam neki 50% kedvezményt 3 hónapra a bérleti díjból én így járulok hozzá az áldozatos munkájukhoz. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 04. 10:39
Előzmény: #66555  szoli2
#66559
Akik egészen biztosan rosszul fognak járni, azok a vásárlást nagyrészt hitelből fedező, első lakásukra vadászó versenyzők. 
Sweex 2020. 04. 04. 10:38
Törölt hozzászólás
#66558
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 10:35
Előzmény: #66543  CyrusTheGreat
#66557
Mondjuk az alapkamatot elegge pongyola dolog volt az osszehasonkitasbol kihagyni.
Az osszehasonlitott idoszakban ui. mar nem igazan voltak olcso hitelek, most viszont nem szuntek meg(papiron legalabbis, de ugye most nagyjabol az is a terv, hogy nem is nagyon szunnek meg).
hunor555
hunor555 2020. 04. 04. 10:28
#66556
Jah meg azokon visítok hogy jajj szar az euró majd megemelkednek az építőanyag árak. Ja basszus kurvára meg fognak. Itt ebben a fasza országban még a paradicsom is spanyolországból jön, kivéve az építőanyagot. 3kmre lakom a cementgyártól, napi szinten elmegyek őrbottyán mellett ahol a téglagyár van, aztán ha kicsit megerőltetem magam biztosan tudok mondani hazai hőszigetelésgyártót.  Most hogy állami beruházások nuku, lakásépítős beruházások nuku, ezek az életükért fognak küzdeni, persze majd jó drágán fogják adni....
szoli2 2020. 04. 04. 10:25
#66555
Nyilván aki azt hiszi, hogy csak felfelé van irány az homokba dugja a fejét. De azért az se nagyon örülhet aki MÁP+ ba tette a pénzét(az is szépen elinflálódik). Szóval most mindenki szívni fog. Ki jobban ki kevésbé. Akinek meg kp-ja van az inflálódik ugyanúgy. De aki hosszabb távra vette az ingatlant azért az valószínű nem fog rosszul járni. Nyilván van az ingatlannál jobb befektetés is. De ugye több nyereség nagyobb kockázattal is jár. Pár kommenttel lejjebb Sweex írja, hogy na majd ő diktálja az árakat a bérleti piacon...
Most ez a széljárás.... ilyen midig is lesz hogy a másik fél jár jobban. Bár ha valaki elveszti a munkáját ő nem fog örülni hogy olcsóbb az albérlet...
hunor555
hunor555 2020. 04. 04. 10:06
#66554
Durva mi megy itt a fórumon, naponta 200 hsz téglabáró nélkül...  Amúgy azt vettem észre hogy a lakás felbeszélőkből lettek mostanra ilyen pitcairn típusú emberek. Infláció lesz minden IS esik kivéve a lakást. Zongorázztok csak a süllyedő hajón. Az is biztos hogy eddig együtt futott a magyar monetáris politika a fősodorral de ez baromira nem lesz így, mert elkúrták. Lazítani nincs hova, viszont ha szigorítanak akkor sokan megszívják, ha nem akkor meg egy másik része szívja meg. Viszont sajnálom hogy nincs itt kicsigesztenye aki pár hónapja vett újépítésű lakást külvárosban. Baromira kíváncsi vagyok mi lesz a sorsa, egyik munkatársam is hasonló időzítéssel hasonló áron, bár ő használtat a 16-ba.
impudent 2020. 04. 04. 09:57
Előzmény: #66552  impudent
#66553
Akko eridj a temploma !
impudent 2020. 04. 04. 09:46
Előzmény: #66549  dioc
#66552
Miert Te fityeszes hívo vagy ?
Sweex 2020. 04. 04. 09:12
Törölt hozzászólás
#66551
Sweex 2020. 04. 04. 08:58
Törölt hozzászólás
#66550
dioc 2020. 04. 04. 08:47
Előzmény: #66547  johai
#66549
ne politizálj itt, plíz
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 04. 04. 08:45
Előzmény: #66538  CyrusTheGreat
#66548
“... Érdemes visszanézni a budapesti reál és nominálárak alakulását és az EURHUF-ot, lényegében semmilyen kapcsolat nincs a kettő között...”
Szerintem sincs, a külföldi befektetők eltűnnek, 
hiába gyenge a forint, 
itt tömegével nem fognak vásárolni.
A globális részvénypiac összeomlott, a befektetőknek készpénzre van szükségük a veszteségeik fedezésére, a másik pedig, 
hogy most mindenütt csökkenni fognak az árak Londontól New Yorkig.
Aki ingatlant vesz, az most inkább ott vásárol.
A hitelek viszont valóban döntő befolyást gyakorolnak a piacra, csak most senki sem akar majd hitelt felvenni, és szerintem a bankok is óvatosabbak lesznek a hitel kihelyezéssel.
Most mindenki kivár...egy jó ideig.
johai 2020. 04. 04. 08:41
Előzmény: #66545  CyrusTheGreat
#66547
Azon csodalkoznak ha valaki meg meglepodne a vezetes halmozodo idiotizmusan!
Jelenleg fingjuk sincs mit csinaljanak,sikerult olyan gyenge szintre manipulalniuk a forintot ami mar spekulansok celponjava tette azt,amit a kisemberek poziciofelvetelei is naprol napra erositenek.....itt mar az a kerdes mit tehetnek?
A gazdasag elenkitesi csodafegyver is csutortokot mondhat,a forint ellenben gyengul,ami inflaciot general.
Talan az EU-bol valo kilepes a megoldas nekik?!
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 04. 04. 08:35
Előzmény: #66538  CyrusTheGreat
#66546

CyrusTheGreat 2020. 04. 04. 08:26
Előzmény: #66544  Kapitanyur
#66545
Alapvetően én is az eltűnő inflációra tennék magasabb tétet, de nem lennék meglepődve, ha nem jönne össze.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 04. 04. 08:24
Előzmény: #66537  CyrusTheGreat
#66544
“... Az infláció még jelenleg kétesélyes, 2011-es időszakban lényegében eltűnt, egyáltalán nem lefutott persze, hogy most is ez lesz...”
Válságban jellemzően nincs infláció, tíz éve sem volt és szerintem most sem lesz...ha beindul a pénznyomtatás, az most a túléléshez kell...
CyrusTheGreat 2020. 04. 04. 08:20
Előzmény: #66540  berlini
#66543
Megtörtént folyamatokkal és viselkedésmintákkal vitatkozol. Természetesen, arra továbbra sem válszoltál, hogy miért vársz az eddigiektől ellentétes viselkedést... Teljesen lényegtelen, hogy én mit gondolok a MAP+-ról vagy bármelyik másik állampapírról, az állomány-változások azt mtatják, a megtakarítók az állampapírra szavaznak.
De ne aggódj, egyszer eljön a visszaváltások ideje is, akkor majd szépen behoznak egy magasabb EHM-ű papírt, aztán majd mindenki odamegy, ez ennyi.
buyandhold 2020. 04. 04. 06:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#66542
összeomlott az adott árszinten a pesti lakáspiac
tehat az arak nem csokkentek, de osszeomlott a piac...ezt gondolt at legyszives megegyszer...
buyandhold 2020. 04. 04. 06:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#66541
hazudsz. rakerestem a 9.keruletben ahol adok ki lakast, ugyanannyiert hirdetik, mint eddig. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek