Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 15:18
Előzmény: #66017  Törölt felhasználó
#66020
"Devizával kereskedni tőzsdén" - ez egyre jobb lesz, ha gondolod még írhatsz pár dolgot (habár NCSEED a végén megharagszik), elsőként elárulhatnád nekünk, földi halandóknak, hogy mit is értesz ezen kontextus alatt tőzsdének? Példát is mondhatsz, ha úgy tetszik. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 15:14
Előzmény: #66016  CyrusTheGreat
#66019
Idéznék akkor én is tőled:
.
- természetesen nem zárnám ki a 360 feletti árfolyamot, viszont akkor már tényleg ultragáz a helyzet, itt már praktikusan helikopterpénzről beszélünk és/vagy zavargásokról.
.
Most így 370 körül nálunk tök nyugi van,igaz vidék,nálatok meg gondolom ahogy előreláttad zavargások vannak:):):)
Vagy még sem,talán kicsit lehetnél szerényebb arra a fene nagy tudásodra............
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 15:12
Előzmény: #66017  Törölt felhasználó
#66018

Itt mindig jön valaki varázsló, aki biztonságosan kereskedik, opciós irányokkal meg a forex devizában. Csak mi a szerencsétlen ostobák vagyunk itt, akik veszünk részvényt, ingatlant és kivárjuk amíg felmegy a zára. Illetve ingatlan esetében bérleti díjat gyűjtünk, részvénynél meg osztalékot.
Nade ilyen ósdi és kockázatos kereskedést csak mi az ostobák csinálunk. A profik opcióval kereskednek kockázat mentesen és biztos havi megélhetést biztosítva ezzel maguknak, mások meg a forexen kereskednek és biztosítanak maguknak állandó havi bevételt.
Ilyenkor el kell ismerjem, hogy én erre nem vagyok alkalmas. Én csak azt tudom, hogy veszen olcsón vagy legalábbis diszkont áron és eladom valamivel drágábban. Ez van. Vannak tehetségesebbek is.
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 15:07
Előzmény: #66016  CyrusTheGreat
#66017
Azért mert nem tudod,mit is jelent az,hogy devizával kereskedni tőzsdén,még mókás emberke vagy:)
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 14:47
Előzmény: #66013  Törölt felhasználó
#66016
Értem, "deviza kereskedő" (sic!), TA és fundamentumok alapján, vidéki nagyvárosban, migránsoktól űzött német nyugdíjasokkal. Nincs több kérdésem.
johai 2020. 04. 01. 14:44
Előzmény: #66013  Törölt felhasználó
#66015
Figyu,soha a budos eletbe nem gyengult annyit a forint mint amit irtok.
400-500ft-os eu?
Nagyon elszallt a TA nallatok!
330-as arfolyamnak pedig szerintem semmi koze nem volt a fundahoz,nincs funda speka van,es egy alkalmatlan kormanyzas,ami ugye valsagban jon ki.
Placi82 2020. 04. 01. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#66014
Ne nagyon lazaskodjal, azok a ismerőseim, akik lazaskodni kezdtek általában akkorát buktak mint rottenbiller 😀
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 14:37
Előzmény: #66009  CyrusTheGreat
#66013
Deviza kereskedő vagyok nem látnok,leírtam,hogy Ta és a jelenleg ismert fundamentumok alapján szerintem mi várható EUR-HUF esetében,a várható irányt viszonylag könnyen ki lehet találni,a mikort viszont nem.
Placi82 2020. 04. 01. 14:29
#66012
Na most razzak a shortosokat kifelé 😀. Nézzük mire mennek
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 14:22
Előzmény: #66010  Placi82
#66011
Mindent leírtam reggel, jövő hétig semmi különösebb látnivaló nincs itt - még akkor sem, ha úgy tűnik, van mit nézni.
Placi82 2020. 04. 01. 14:17
#66010
Realtime 369 Ft /eur. Cyrus, sakal, elmeorsos tégla, tibor. Gyerünk írjátok, mert kíváncsi vagyok. 
CyrusTheGreat 2020. 04. 01. 14:16
Előzmény: #66005  Törölt felhasználó
#66009
Nem írtam időtávot, én mindenféleképpen hosszútávon gondolkodok, ellenben idéznék tőled:
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=3296#7008676
"[...] ha a forint elszabadul és EUR-HUF 1000 ft lesz akár jövőre akkor nem olcsóbbak hanem jóval magasabbak lesznek az ingatlan árak [...]"
Szóval, most akkor hosszútávon vizsgáljuk a dolgokat, vagy már év végére jön az apokalipszis (elemerorsos várakozása szeptemberre a 400-420-as EUR)?
Arról meg szerintem senki sem beszélt itt, hogy 2008-as esést produkálnának az ingatlanárak, egyszerűen csak folytatják a piaci körülmények változása miatt 2019 második felében elkezdett lassú lefelé tartó pályát.
teglaherceg 2020. 04. 01. 14:15
Törölt hozzászólás
#66008
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 14:10
Előzmény: #66001  kukker
#66007
Válságok után általában repül az aktuális kormány. Pár hónap és látszani fog, hogy megéri-e menteni nekik ami még a menthető. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 14:10
Előzmény: #65996  Törölt felhasználó
#66006

"Szerintem a megtakarítások jelentős része devizába és ingatlanba fog menni"
Az ingatlan piac már nem szexi befektetés, túl drágák a lakások és nem látszik benne további növekedési potenciál. Más szavakkal felfele sokkal kisebb a tér, mint lefele és ennek a tudatában kell most beszállni az ingatlan piacra. Aki kockázatot akar mérsékelni, az kivár.
Devizát meg aki akart venni, az már vett szerintem, 320 körül én is akkor vettem. Devizába mérsékelten fektetek, annyit beletoltam, hogy a nyaralásaimat fedezzem a jövőben, de úgy néz ki a dolog, hogy ez a pénz most felszabadult más célokra, ráadásul hozott 14%-t eddig, csakhogy ez egy pillanatnyi állapot :( Ha EUR-ban akarom majd elkölteni, akkor nem nyertem, csak azt a minimális pemáp 1% infla feletti kamatot, bár szerintem a turizmusban most mega giga akciók sorozata jön évekig, tehát a pénzem forintban és EUR-ban is többet ér, több szolgáltatást tudok majd vásárolni.
Aki jobban érti a deviza kereskedelmet, az berakhatott többet is. Azt is elfogadom, hogy az EUR árfolyama sokkal jobban előre jelezhető, mint a tőzsde, de azért ebben is jelentős kockázatok vannak.
320-ról 367 már megvolt egy 14%-os emelkedés, aki most száll be és 14%-t akar, az várhat a 420-as EUR-ra. Ez azért nem ugyazan a helyzet, mint volt 320-on.
Érted, nem baj, ha valaki most buzdít vásárlásra, csak már szerintem elkéstek. Az meg egyáltalán nem hiteles, aki 320-nál nem javasolta vételre, de most hogy emelkedik az árfolyam már javasolja.
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 14:07
Előzmény: #65997  CyrusTheGreat
#66005
Talán meg kellene várni a járvány végét + 3 hónap,és lehetne kicsit tisztábban látni,de nagyon meglepne ha a forint nyertese az ingatlan meg vesztese lenne ennek az egésznek hosszú távon.
De tegyük fel,hogy a forint vissza megy 330 körüli értékre,ez logikusan csak akkor lehet ha a járvány előtti helyzetbe lesz a gazdaság,ebben az esetben miért is kellene az ingatlanoknak 2008 as esést produkálni ?
Akik most pánikoltatnak az ingatlan piacon azok pont azért teszik,mint az elmúlt években,szeretnének olcsón venni,viszont nincsenek logikus érveik pont úgy,mint az elmúlt években.
Én mindenesetre inkább hiszek az elszabaduló inflációban és az 500 FT vagy afölötti Euróban,mint abban,hogy 330- on lesz az EUR,pár hónap vagy pár éven belül,habár ez utóbbinak azért jobban örülnék,még úgy is,hogy a tőzsdei nyereségem EUR-ban keletkezik,így számomra nem veszteség a gyenge forint.
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 14:03
Előzmény: #66000  johai
#66004
Vendéglátas, kereskedelem, turizmus =minimálbérre, vagy az alatti bérre bejelentett emberek, munkanélküli járadék Orbán kormány által maximalizált 120ezer ft és 3honap. Minimálbérre még ennyi se. Majd jön a közmunka program, amikor lehet menni havi 80ert vmelyik NER nagykutya birtokát ásni. Nagy segítségre nem kell tőlük számítani. Plusz jönnek haza a kulfoldon dolgozó magyarok, Siófok tele van most az Ausztriábol elkuldott magyar vendegmunkasokkal. Ha nem fognak kelleni már ott, az itteni munkaeropiacra terelodnek. Véget ért a bernovekedes és munkaerohiany idoszaka. 
Sweex 2020. 04. 01. 13:59
Törölt hozzászólás
#66003
Placi82 2020. 04. 01. 13:55
#66002
367.2  Eltolcsy ébresztő!!! Legalább mondjatok valamit az ingyen van bameg. Idáig elmeorsos nak van igaza. 
kukker 2020. 04. 01. 13:55
Előzmény: #65994  Törölt felhasználó
#66001

"Nyugdíjak emelkedése? Ugye csak viccelsz. "
A legnagyobb szavazóréteg - minkét oldalon - pátyolgatásának csökkentése?
Ugye viccelsz?
Szerinte miért nincsenek beparancsolva törvényileg és hatóságilag a 65 éven felüli - nyugdíjas többségében - korosztály, miért éri meg bedönteni a gazdaságot és az aktívval megint megfinonsziroztatni újfent ennek az egésznek a költségét majd?
Miért kell engedni őket flangálni minden nap, az aktívot meg a gazdaságot berottyantani, recesszióba nyomni?
Mert ők a Szent Tehén, azért.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek